Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Nocne kompilacje - Miranda 0.10 Nightly
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andy Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 940
Skąd: Z nienacka

PostWysłany: 30 Sie 2010 12:26    Temat postu: Nocne kompilacje - Miranda 0.10 Nightly Odpowiedz z cytatem

Na dzień dzisiejszy tylko własna kompilacja. Mirandę 0.10 można pobrać z tego adresu.

Zmiany można śledzić tutaj.


Ostatnio zmieniony przez andy dnia 30 Sie 2010 13:56, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 14:37    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt oferuje energooszczędne oświetlenie hal i pomieszczeń magazynowo-produkcyjnych w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy nowoczesne oświetlenie energooszczędne (LED) z zastosowaniem opraw: dekoracyjnych, rastrowych, hermetycznych, przemysłowych, projektorów oraz linii świetlnych.
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shadow-XIII Płeć: mężczyzna
Hiper-Paplacz
Hiper-Paplacz

Status stażu



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 616

PostWysłany: 30 Sie 2010 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przydałby się changelog
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
andy Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 940
Skąd: Z nienacka

PostWysłany: 30 Sie 2010 13:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Shadow kompletny log zmian pojawi się gdy będzie to pobrania oficjalna wersja Alpha. Jeżeli interesuje Cię jakie zmiany pojawiają się polecam śledzić http://code.google.com/p/miranda/source/list
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dejko Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 630

PostWysłany: 30 Sie 2010 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Beznadziejne oznaczenie. Myślałem, ze w końcu wyjdzie Miranda 1.0, a tak za 100 lat ktoś będzie używał Mirandy 0.9210.10.

Osobiście też wolę poczekać na wersję oficjalną Alpha. To pomoże mi też ustrzec się przed banem za stosowanie niedozwolonych wtyczek bez zapewnienia wszystkim darmowego downloadu na Miranda VI.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
andy Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 940
Skąd: Z nienacka

PostWysłany: 30 Sie 2010 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Beznadziejne oznaczenie. Myślałem, ze w końcu wyjdzie Miranda 1.0, a tak za 100 lat ktoś będzie używał Mirandy 0.9210.10.

E tam. Dla mnie to bez różnicy czy teraz mirka ma wersję 1.0.x czy 0.10.x - to tylko oznaczenie.

Cytat:
To pomoże mi też ustrzec się przed banem za stosowanie niedozwolonych wtyczek bez zapewnienia wszystkim darmowego downloadu na Miranda VI.

Bana na vi nie dostaje się za stosowanie "niedozwolonych" wtyczek a ze nie podanie linka do wtyczki którą masz tylko ty. Poza tym wystarczy wrzucić wtyczkę @ VI i ban zostaje zdjęty więc nie rozumiem problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dejko Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 630

PostWysłany: 30 Sie 2010 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
"niedozwolonych" wtyczek a ze nie podanie linka do wtyczki którą masz tylko ty

Na jedno wychodzi. Te które mam są niedozwolone. Od kiedy bana dostaje się za coś "dozwolonego"?
Nie jestem developerem i nie posiadam żadnej wtyczki, która nie byłaby dostępna dla innych. Ściągam je właśnie z VI. Tylko na VI nie są monitorowane wtyczki developerów i VIP-ów - a przeważnie to oni mają najnowsze kompilacje. Wychodzi, ze jestem pierwszym użytkownikiem drugiej kategorii który ma wtyczkę o zbyt wysokim numerku i dostaję bana.

Cytat:
Poza tym wystarczy wrzucić wtyczkę @ VI i ban zostaje zdjęty więc nie rozumiem problemu.

Problemem jest właśnie konieczność wrzucania tych wtyczek na odpowiednie serwery. Nie każdy ma dostęp do nielimitowanego FTP, a z rapidów i innych wynalazków nie działa. Innymi słowy, jeśli nie ma się zaklepanego sposobu, to trzeba się nakombinować.

Gra nie warta świeczki, skoro nawet najstarsi górale nie wiedzą jakie zaszły zmiany i jak to wpłynie na użytkownika. To, że zmieniono 3 znaki w 3 linijce kodu od góry, to może coś wyjaśnia programiście, ale mnie nie motywuje do aktualizacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
greenhorn Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 753

PostWysłany: 30 Sie 2010 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@dejko
Czy to jakoś strasznie boli otworzyć miranda-vi.org, wejść w Menedżer wtyczek i wysłać plugin na ich serwer? Dzięki temu Ty, andy i tysiące użytkowników mają dostęp do aktualnych wtyczek. Nie rozumiem Twojego narzekania.
Cytat:
Nie każdy ma dostęp do nielimitowanego FTP, a z rapidów i innych wynalazków nie działa.

Przecież można wysłać wtyczkę na serwer miranda-vi! Usługi > Menedżer wtyczek > Wyślij wtyczkę!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vic01 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 25 Sie 2004
Posty: 501
Skąd: 16°44,846'E 51°46,325'N
Wiek: 43 lat(a)

PostWysłany: 30 Sie 2010 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dejko zniesmaczyla sytuacja ze to on zostal wyznaczony do wklejania nowosci dla vi w dodatku na niewolniczych warunkach Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dejko Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 630

PostWysłany: 30 Sie 2010 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Przecież można wysłać wtyczkę na serwer miranda-vi! Usługi > Menedżer wtyczek > Wyślij wtyczkę!

Otwiera mi pustą stronę i nic się nie dzieje (a przynajmniej otwierało, bo już od pół roku z tego nie korzystam), dlatego wszystkie wtyczki linkuję z mojego FTP.
Do tego nie mam możliwości otwarcia wiadomości prywatnych, bo wywala błąd. Prawdopodobnie z tego samego powodu nie dochodzą mi powiadomienia na skrzynkę mailową.

I to "najbardziej boli", a nie konieczność "otwarcia".
Najśmieszniejsze jest to, że wtyczki pobieram właśnie z VI. Porównanie globalne i link do nowszej wersji. Instalacja i minutę później już mam bana, bo nie dałem linku do wtyczki w serwisie... z którego pobrałem wtyczkę.

Cytat:
Dzięki temu Ty, andy i tysiące użytkowników mają dostęp do aktualnych wtyczek. Nie rozumiem Twojego narzekania.

Nie mają. Najnowsze wersje są używane przez developerów albo VIP-ów. Ci są nietykalni i nie mają obowiązku linkowania. Stąd takie coś:
http://img256.imageshack.us/f/20100830212109.png/

Zresztą temat do narzekania na VI jest gdzie indziej.
Napisałem dlaczego się wstrzymuję. A to, że u was działa i "nie widzicie problemu" to mnie akurat zasadniczo niewiele obchodzi - tak samo jak to z której wersji korzystacie i dlaczego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
andy Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 940
Skąd: Z nienacka

PostWysłany: 30 Sie 2010 23:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Otwiera mi pustą stronę i nic się nie dzieje (a przynajmniej otwierało, bo już od pół roku z tego nie korzystam)

Gdy wombat wprowadzał te nowe mechanizmy bywały momenty, że coś nie działało. Teraz za to wszystko śmiga więc śmiało możesz wrzucać.

Cytat:
Do tego nie mam możliwości otwarcia wiadomości prywatnych, bo wywala błąd. Prawdopodobnie z tego samego powodu nie dochodzą mi powiadomienia na skrzynkę mailową.

SOA #1

Cytat:
Instalacja i minutę później już mam bana, bo nie dałem linku do wtyczki w serwisie... z którego pobrałem wtyczkę.

Na początku to niezbyt dobrze działało jednak teraz śmiga.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
greenhorn Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 753

PostWysłany: 30 Sie 2010 23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
http://img256.imageshack.us/f/20100830212109.png/

To chyba wynika z tego, że delikwenci nie włączyli opcji "Przedstawiaj mnie jako beta-testera".

Tipper to chyba jedyna wtyczka, która sprawia taki problem (z winy deweloperów, nie z winy miranda-vi).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dejko Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 630

PostWysłany: 31 Sie 2010 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaczęła mi działać poczta, czyli może faktycznie już to jako tako działa.
Wrzucanie na serwer VI byłoby juz rozwiązaniem do przełknięcia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
andy Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 940
Skąd: Z nienacka

PostWysłany: 10 Wrz 2010 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamy oficjalną wersję alpha z linii 0.10.x

Miranda IM v0.10.0 Alpha Build #1
http://www.miranda-im.org/2010/09/10/miranda-im-v0-10-0-alpha-build-1

Cytat:
Ok, the next development cycle started. 0.10.0.1 incorporates all bugfixes committed into the trunk since the 0.9.x release
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kroku Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 574
Skąd: wziąć kase?

PostWysłany: 18 Wrz 2010 0:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak... ściągłąłem dzisiaj svn, skompilowałem i... zniknęły ikonki z paska stanu...
czy ktoś wie o co chodzi?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vic01 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 25 Sie 2004
Posty: 501
Skąd: 16°44,846'E 51°46,325'N
Wiek: 43 lat(a)

PostWysłany: 18 Wrz 2010 0:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi wyszlo to juz przy #1 wiec mam to chwilowo gdzies i sadze ze za niedługo poprawią
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor