Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Simple Status Message
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły Pokaż/schowaj Top Info
Top Info

najistotniejsze informacje z tematu
Idea UWAGA!

Wtyczka jest w pełni przystosowana pod świeżo wydaną Mirandę IM 0.9.0 i nie działa ze starszymi wersjami

Download Pobierz (ANSI, Unicode lub x64)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dezeath Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 28 Gru 2004
Posty: 325
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 04 Mar 2011 14:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSM decyzje o tym, czy wyświetlić elementy w menu kontaktu dla danego kontaktu opiera na informacjach dostarczanych przez dany protokół. Wtyczka do obsługi Jabbera definiuje brak możliwości ustawiania opisów na statusie niewidocznym, z czego wynika również brak opisów dla kontaktów niepołączonych. Jeżeli widzisz opis przy niepołączonych kontaktach Jabbera to są to fanaberie listy kontaktów.

Teoretycznie mogę sprawdzać obecność opisu bezpośrednio na liście kontaktów, ale tam dowolna wtyczka może wpisać cokolwiek i jest obawa, że elementy menu kontaktów dostarczane przez SSM pojawiałyby się również wtedy, kiedy nie są potrzebne. Dlatego na razie zostawiłbym, jak jest.

Co do "entera"... U mnie działa bez zarzutu. W jaki sposób sprawdzasz swój opis? Bo problem jest raczej z wyświetlaniem niż ustawianiem. W wersji 1.9.0.3 poprawiłem wyświetlanie wielolinijkowych opisów za pomocą opcji Read Status Message. Jeżeli używasz innej wtyczki do wyświetlania opisów, możesz, jako obejście problemu, wyłączyć w opcjach SSM usuwanie znaków CR z opisów (pamiętaj jednak, że znaki te są usuwane przy wprowadzaniu opisu, dlatego zapamiętany i ustawiony opis trzeba ew. wprowadzić jeszcze raz).

Na poprawki dotyczące zmiennych musisz jeszcze trochę poczekać. Sad

EDIT:
Ale muszę przyznać, że nie wiem, czy wszystkie protokoły poprawnie wspierają opisy bez znaków CR. Gadu-Gadu na pewno wspiera, zresztą to właśnie z myślą o tym protokole powstała ta opcja, w czasach, kiedy był jeszcze radykalny limit znaków w opisie. Teraz wspomniana opcja nie jest już tak bardzo potrzebna. Dlatego jakby co, wyłączyć ją, skasować stare wielolinijkowe opisy i ustawiać nowe. Wtedy nie będzie problemów.
_________________
-Dezeath


Ostatnio zmieniony przez Dezeath dnia 04 Mar 2011 16:47, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 19:15    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt oferuje profesjonalnie wykonane rozdzielnie elektryczne i tablice sterujące.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy rozdzielnie elektryczne główne i sterujące oświetleniem oraz automatyką budynków. Oferujemy sprzęt znanych producentów (m. in. Legrand, Eaton, Hager, Siemens, F&F, Relpol, Zamel, ETI).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bunnyhoney Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 116

Wiek: 37 lat(a)

PostWysłany: 04 Mar 2011 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie to chodzi mi o ustawienie opisu na protokole, ustawiając 3 kropki a po każdej enter, powinien pokazać się opis w 3 rzędach, podpatrując swój kontakt w tipperze (GG i Jabber) lub na "aqq" (GG) widzę opis jednolinijkowy, kropka obok kropki. Wyłączenie opcji "usuwania znaków nowej linii" nie załatwia sprawy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dezeath Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 28 Gru 2004
Posty: 325
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 04 Mar 2011 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli dokładnie zastosowałeś się do moich podpowiedzi (tzn. po wyłączeniu opcji usuwania znaków CR i skasowałeś stary wielolinijkowy opis, wprowadziłeś go od nowa i ustawiłeś) i nie pomogło to chyba wygląda to na problem z Tipperem. W tym Ci niestety nie pomogę. Wydaje mi się, że ja używam domyślnych ustawień tej wtyczki i nie ma u mnie problemów z załamywaniem linii (również jeżeli opis ma usunięte znaki CR). Nie wiem, czy sam skin może mieć na to wpływ, w sumie wątpię.

Nie trzeba jednak obwiniać Tippera w ciemno. Jeżeli masz samego siebie na liście kontaktów, to zobacz, czy opis jest poprawnie wyświetlany w okienku Read Status Message (opcja z menu kontaktu). Możesz też spytać o swój opis kogoś z listy kontaktów (np. użytkownika oryginalnego klienta GG 10).
_________________
-Dezeath
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bunnyhoney Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 116

Wiek: 37 lat(a)

PostWysłany: 04 Mar 2011 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem z tipperem to nie jest, napisałem wyżej że sprawdzałem swój kontakt w innym kliencie z innym numerem i pokazuje ciąg znaków zamiast osobno w liniach. Wygląda to tak: http://img822.imageshack.us/img822/318/beztytuuxvu.png

Zastosowałem się, nawet restartowałem mirandę ale.. problem nie leży tylko u mnie, u znajomego również tak się pokazuje. Sprawdzałem kilka kompilacji ten wtyczki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dezeath Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 28 Gru 2004
Posty: 325
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 04 Mar 2011 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm. Twój zrzut pokazuje bardzo ciekawa rzecz - znaki nowej linii są całkowicie usunięte z opisu, więc rzeczywiście nie jest to problem z wyświetlaniem. Nie jest to nawet problem z SSM. To musi być ingerencja w opis "z zewnątrz", czyli pierwszym podejrzanym jest wtyczka Variables. Proponuję Ci zatem w pierwszej kolejności wyłączyć tę wtyczkę i ew. kolejne, które w jakikolwiek sposób wiążą się z ustawianiem statusów lub opisów. Więc w pierwszej kolejności ustal, która wtyczka powoduje problemy.

EDIT:
No tak, nie masz przypadkiem zaznaczonej opcji 'Automatically strip "end of line" characters' w ustawieniach wtyczki Variables? Względnie którejś z analogicznych?
_________________
-Dezeath
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bunnyhoney Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 116

Wiek: 37 lat(a)

PostWysłany: 04 Mar 2011 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ech, zapamiętam na przyszłość, prawda, było zaznaczone.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bunnyhoney Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 116

Wiek: 37 lat(a)

PostWysłany: 02 Kwi 2011 9:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dało by się dodać opcję otwierania linku z opisów nastroju/aktywności?

Występuje u mnie jeszcze 1 błąd. Podczas uruchamiania Mirandy i włączonym wyskakującym okienku statusu, jeżeli znajduje się w nim jakaś zmienna miranda się wiesza.

Zmienna:
Cytat:

Nie ma mnie od %time%.?crlf()?dbsetting(,SimpleStatusMsg,?dbsetting(,SimpleStatusMsg,LastMsg))


I jeszcze... Losowo działa przywracanie statusu jeżeli nie zatwierdzimy w wyskakującym okienku statusu, losowo dla mradio i rss one na przemian raz online, raz offline, jabber i gg bez problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dezeath Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 28 Gru 2004
Posty: 325
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 05 Kwi 2011 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do linków - tak. Chociaż zastanawiam się, czy by nie przenieść opcji otwierania linków do wtyczki MenuItemEx (nie kontaktowałem się jeszcze z jej autorem).

Co do zgłaszanych błędów - w wolnej chwili sprawdzę je...

EDIT:

Co do opisu zawieszającego Mirandę - to nie jest błąd wtyczki, tylko Twojego doboru zmiennych. Pobierasz ostatnio ustawiony opis w bardzo dziwny sposób, ale przede wszystkim zauważ, że może zostać pobrany również taki jak teraz ustawiasz, który również będzie chciał pobrać ostatni, czyli ten sam opis, który również będzie chciał zrobić to samo... i tak w kółko - takim wywołaniem Tworzysz nieskończoną pętlę. Trzeba uważać przy wklejaniu do opisu innego opisu ze zmiennymi.
_________________
-Dezeath
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bunnyhoney Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 116

Wiek: 37 lat(a)

PostWysłany: 05 Maj 2011 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skompilowałem ostatnią wersję z svn, ciekawość.. Na pierwszy rzut oka, nie działa - okienko się pokazuje, zmiana statusu nie następuje. Za to przy użyciu zmiennych mi nie zawiesza mirki^^

Co do otwierania linków.. nie wyrzucaj tej opcji.. Ładnie proszęWink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bunnyhoney Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 116

Wiek: 37 lat(a)

PostWysłany: 15 Lip 2011 15:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to jest z watrackiem i simplestatusmsg? Kiedyś jakaś integracja będzie? Do tego ciekawa rzecz, jeżeli wywołuje ostatni opis poprzez zmienna a w opisie jest "enter" to nie wyświetla opisu. Hmm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mzakras Płeć: mężczyzna
Pierdoła
Pierdoła

Status stażu



Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 454
Skąd: Wrocław
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 15 Lip 2011 18:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na moje oko integracja jest, bo SSM ma wsparcie dla zmiennych, a za ich pomocą możesz sobie robić cuda wianki z opisami, wliczając to wstawianie w opis tego co leci ci w twoim odtwarzaczu muzyki. Właśnie przetestowałem to, więc wiem, że działa.
_________________
"Gdy przyjdzie ta, co kosę ma i oczy jak latarnie,
dam wódki gram i - ech madame - niech pani mnie przygarnie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bunnyhoney Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 116

Wiek: 37 lat(a)

PostWysłany: 15 Lip 2011 19:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A widzisz nie do końca, bo automatyka + watrak nie idą w parze w ogóle. Ustawiając info o utworze w opisie status po prostu mruga co chwila.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mzakras Płeć: mężczyzna
Pierdoła
Pierdoła

Status stażu



Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 454
Skąd: Wrocław
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 15 Lip 2011 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ustawienie %artist% - %title% nie powoduje mi żadnego mrugania (poza tym co oznacza mruganie? Jakieś to takie mało dookreślone). Nie wiem, czy masz aktualne VI, ale nie widzę tam wtyczki watrack. Aktualna to 0.0.6.12, zresztą pewnie wiesz, bo robiłeś porównanie globalne n VI.
_________________
"Gdy przyjdzie ta, co kosę ma i oczy jak latarnie,
dam wódki gram i - ech madame - niech pani mnie przygarnie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bunnyhoney Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 116

Wiek: 37 lat(a)

PostWysłany: 16 Lip 2011 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

VI mam zawsze aktualne, nie umiem ładnie wytłumaczyć na czym to mruganie polega. Choć może mi się uda..

1. Dostępny + opis
2. Zmiana na ZW + Opis z zmienną %date%
3. Zmiana utworu kasuję poprzedni opis
4. Automatyczny powrót do dostępnego + ustawienie ostatniego opisu
5. Zmiana utworu znów podmienia opis
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dezeath Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 28 Gru 2004
Posty: 325
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 23 Lis 2011 1:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowa wersja

Przede wszystkim, współpraca ze zmiennymi i wtyczką Variables stała się bardziej konfigurowalna. Poprawione zostały m.in. wycieki pamięci przy aktualizowaniu zmiennych w opisie.

Changelog 1.9.0.4 napisał:
+ Added support for custom langpacks
+ Added option to do not update variables during idle
+ Added option to do not update variables on ICQ status message requests
+ Added option to disable status messages parsing by Variables plugin
+ Added option to exclude %date% token from parsing by Variables plugin (built-in parser will be used instead)
* Moved variables-related options to a new Variables tab
* Minor Status Message dialog and Options dialog improvements
* The default behavior for every account is now to not change status message on status change
* URL recognition improved a bit
! Fixed %time% variable for idle types independent of idle time
! Fixed memory leaks

_________________
-Dezeath
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor