Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Simple Status Message
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły Pokaż/schowaj Top Info
Top Info

najistotniejsze informacje z tematu
Idea UWAGA!

Wtyczka jest w pełni przystosowana pod świeżo wydaną Mirandę IM 0.9.0 i nie działa ze starszymi wersjami

Download Pobierz (ANSI, Unicode lub x64)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dezeath Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 28 Gru 2004
Posty: 325
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 14 Lis 2010 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wersja 1.9.0.3

Changelog 1.9.0.3 napisał:
* Restored periodic status message updating on ICQ protocol
* Simplified the status message dialog title
! Fixed showing and copying multiline status messages without carriage return (CR) characters
! Fixed showing status menu item when there is only one account enabled
! Fixed updating variables on idle
! Fixed memory leak

Głównie poprawki, również (ponownie) kilku starych błędów. Uprościłem też tytuł okna do ustawiania opisu, dlatego jeżeli ktoś korzysta z tłumaczenia, po tej aktualizacji będzie je musiał sobie poprawić. Przykładowo na:
Polskie tłumaczenie napisał:
[%s Message (%s)]
Opis statusu %s (%s)

_________________
-Dezeath
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 12:49    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


Z TechnoVolt zbudujesz szybko wysokiej klasy sieci strukturalne (LAN) i teletechniczne w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży informatycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy automatykę budynkową i teletechnikę z zastosowaniem: wysokiej klasy okablowania UTP, FTP, cat5e, cat6, cat7 (skrętka) oraz transmisji światłowodowej, szaf serwerowych RACK 19'' i wyposażenia (serwery, routery, switche, patch panele, zasilacze UPS) oraz punktów dostępowych WiFi.
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bunnyhoney Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 116

Wiek: 37 lat(a)

PostWysłany: 14 Lis 2010 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie niestety błąd, po ustawieniu zmiennej %date% odświeża opis, u mnie co 20 sekund, co spamuje innym... W wersji poprzedniej problemu nie było.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dezeath Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 28 Gru 2004
Posty: 325
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 14 Lis 2010 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie błąd, jeżeli nie chcesz aktualizacji zmiennych w opisie co określony czas to wyłącz to w ustawieniach wtyczki. Ew. mogę dorobić opcję, która zablokuje odświeżanie zmiennych w stanie bezczynności (idle), a w pozostałych przypadkach wciąż będzie to działać (wpadłem na ten pomysł post factum).
_________________
-Dezeath
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bunnyhoney Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 116

Wiek: 37 lat(a)

PostWysłany: 15 Lis 2010 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę że ta opcja by się przydała, w końcu używamy zmiennych w różnych celach..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomeck Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 5

Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 17 Lis 2010 3:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybaczcie pytanie, ale ja właśnie sobie przerobiłem mirke z .7 na .9 i przestało się gg logować przy starcie. (mam też fb i też się nie loguje)
Albo mam totalną sklerozę i nie pamiętam gdzie się ustawia logowanie przy włączaniu, albo ta opcja zniknęła.

Pomożecie?
pzdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yoGhurt Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 04 Paź 2007
Posty: 93
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 17 Lis 2010 9:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opcje -> Stan (okno główne) i wybierasz status dla danego protokołu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tomeck Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 5

Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 17 Lis 2010 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź - to znaczy że coś jest nie tak, bo w oknie głównym dla Opcje->Stan nie mam żadnych opcji do wyboru. Jeśli dam VI to coś pomoże? :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dezeath Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 28 Gru 2004
Posty: 325
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 17 Lis 2010 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomeck, zatem prawdopodobnie wtyczka SSM nie jest u Ciebie aktywna (Miranda IM Options -> Plugins).
_________________
-Dezeath
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tomeck Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 5

Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 17 Lis 2010 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok dzięki, po zainstalowaniu ssm nie przyjrzałem się dobrze tym opcjom i myślałem że logowanie przy starcie nie zależy od niej, więc wróciłem do działającego SimpleAway. Teraz widzę jak wół napis "status on startup" Smile

Dzięki jeszcze raz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
polo Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 4

PostWysłany: 20 Lis 2010 4:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zauwazylem maly problem. postaram sie to dobrze opisac.

w ustawieniu glownym mam pokazywanie globalnego statusu jesli sa rozne. przy uruchomieniu kazdy status uruchamia sie wedle zadanego. statusy ustawione na start mam tak- gg [zaraz wracam], tlen/jabber/gtalk [niedostepny], mradio [dostepny]. osobno, aby nie mial wplywu na protokoly, globalnego nie da sie nigdzie ustawic lub tego zwyczajnie nie widze. statusy poszczegolnych protokolow ustawiaja sie prawidlowo. lecz status glowny sie nie zmienia i jest na rozlaczonym. teraz jesli bede chcial zmienic status globalny lub calosci na te ktore mam, czyli na swoj sposob odswiezyc to status globalny sie nie zmieni a poszczegolne dalej beda takie same czyli prawidlowe. dopiero gdy zmienie status na inny niz podstawowe ustawione przy uruchmieniu status globalny ulega zmianie. wtedy juz nie ma znaczenia na jaki i ze sa rozne z uwagi na to ze gg i mradio pewnych nie maja. globalny zmieni sie na taki jaki jest ustawiony. jest to dosc dziwne

inaczej to wyglada w momencie gdy wszystkie statusy sa takie same, czyli wszystkie na jeden z dostepny/nie_przeszkadzac/niewidoczny/zaraz_wracam. wtedy globalny ustawia sie automatycznie na taki jaki jest dla wszystkich.

przy poprzedniku wtyczki bylo to tak, ze jesli protokoly byly rozne od rozlaczonego status globalny byl dostepny/nie_przeszkadzac/niewidoczny/itd... w zaleznosci od tego jakich byla chyba przewaga... przewaznie wszystkie byly tak samo ustawione, z wyjatkiem gg i mradia gdzie nie ma pewnych statusow... status globalny przechodzil w rozlaczony tylko w przypadku gdy jakis protokol zglaszal rozlaczenie.

teraz jest to dosc dziwnie i mysle ze jest to jakis blad. czy mozna gdzies naprawic/zmienic aby status globalny przy innych niz rozlaczony przechodzil na dostepny/niewidoczny/itd z automatu a na rozlaczony tylko gdy sie ustawi samemu rozlaczenie lub ktorys protokol jest rozlaczony lub szuka polaczenia?

mam nadzieje, ze dosc sensownie opisalem problem mimo pory. z gory dziekuje za pomoc, pozdrawiam i zycze milego weekendu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
blaugran Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 48

Wiek: 32 lat(a)

PostWysłany: 02 Gru 2010 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam. czy jest jakaś wtyczka dzieki której bede miał opcje "go to url..."? SSM nie pasuje mi, używam awaysystem i nie chce zmieniać tej wtyczki tylko dla opcji automatycznego wchodzenia w linki z opisów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bunnyhoney Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 116

Wiek: 37 lat(a)

PostWysłany: 05 Gru 2010 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ave. Coś nie działa ta wtyczka.. Kopiowanie opisu u mnie w ogóle się nie pojawia w menu kontaktu, kopiowanie url z opisu działa jakby chciało a nie mogło (tylko przy kontaktach online), do tego ostatnia zmiana z Variables, teraz chcąc ustawić sobie w opisie tytuł odtwarzanego utworu czy podobnego mija się z celem.. Tak, można wyłączyć, ale co jak chce na statusie ZW mieć %data% ? Nie, zmiana wtyczki nic nie da bo nie ma lepszej od tej;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dezeath Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 28 Gru 2004
Posty: 325
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 19 Gru 2010 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sprawie kopiowania opisu: sprawdź ustawienia Status -> Status Messages -> Advanced -> Show 'Copy Away Message' item in contact menu i Customize -> Menus -> ContactMenu. Jeżeli w obu miejscach opcja kopiowania jest włączona to proszę o więcej konkretów, przede wszystkim dla których protokołów występuje problem.

W sprawie kopiowania url z opisu: rozumiem, że miałeś na myśli Go to URL? Ponownie, dla których protokołów?

W sprawie zmiennych i współpracy z wtyczką Variables: następna wersja będzie pozwalała na dokładniejszą konfigurację zmiennych w opisach. Jednak na razie nie wiem, kiedy będę miał chwilę na skończenie jej.
_________________
-Dezeath
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bunnyhoney Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 116

Wiek: 37 lat(a)

PostWysłany: 19 Gru 2010 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Korzystam z GG i Jabber. W GG: obie opcje działają poprawnie, w Jabber: obie opcje tylko przy kontaktach dostępnych, przy rozłączonych opcji brak. Nie wiem jak jest w innych protokołach, nie sprawdzałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bunnyhoney Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 116

Wiek: 37 lat(a)

PostWysłany: 04 Mar 2011 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poprawek nie widać a ciekawi mnie po której stronie jest błąd, otóż.. nie można ustawić "entera" w opisie, w okienku wpisywania statusu jest ok za to po ustawieniu wszystko się łączy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor