Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Simple Status Message
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły Pokaż/schowaj Top Info
Top Info

najistotniejsze informacje z tematu
Idea UWAGA!

Wtyczka jest w pełni przystosowana pod świeżo wydaną Mirandę IM 0.9.0 i nie działa ze starszymi wersjami

Download Pobierz (ANSI, Unicode lub x64)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dezeath Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 28 Gru 2004
Posty: 325
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 25 Sie 2010 17:29    Temat postu: Simple Status Message Odpowiedz z cytatem

Simple Status Message

Wtyczka pozwalająca na ustawianie opisów w prosty sposób.

Aktualna wersja: 1.9.0.4

Download Pobierz (ANSI, Unicode lub x64)

Changelog napisał:
============================
v 1.9.0.4 (2011/11/22):
============================
+ Added support for custom langpacks
+ Added option to do not update variables during idle
+ Added option to do not update variables on ICQ status message requests
+ Added option to disable status messages parsing by Variables plugin
+ Added option to exclude %date% token from parsing by Variables plugin (built-in parser will be used instead)
* Moved variables-related options to a new Variables tab
* Minor Status Message dialog and Options dialog improvements
* The default behavior for every account is now to not change status message on status change
* URL recognition improved a bit
! Fixed %time% variable for idle types independent of idle time
! Fixed memory leaks

============================
v 1.9.0.3 (2010/11/14):
============================
* Restored periodic status message updating on ICQ protocol
* Simplified the status message dialog title
! Fixed showing and copying multiline status messages without carriage return (CR) characters
! Fixed showing status menu item when there is only one account enabled
! Fixed updating variables on idle
! Fixed memory leak

============================
v 1.9.0.2 (2010/10/10):
============================
+ Added ability to set per-contact status messages (using contact-related variables) for ICQ protocol
+ Added error message when failed to retrieve status message
* Disabled periodic status message updating on ICQ protocol
* Removed redundant 'Change Status Message' menu item from the main menu
! Fixed startup status message issue
! Fixed MS_AWAYMSG_GETSTATUSMSG service
! Fixed setting the same status twice
! Fixed possible crash on opening the contact menu

============================
v 1.9.0.1 (2010/08/29):
============================
+ Updater plugin support
+ Added hotkey for the status message dialog (Ctrl + `)
* The keyboard focus is now set to the status message field in the status message dialog when opened manually
! Fixed showing 'Copy Away Message' and 'Go to URL in Away Message' menu items
! Fixed crash on opening the status message dialog when showing 'Status Message...' item in the status bar is disabled
! Fixed retrieving the Winamp song title by %winampsong& variable

...

For more see simplestatusmsg-changelog.txt

Po ponad półtora roku przerwy, nareszcie prezentuję Wam nową wersję wtyczki dotychczas znanej pod nazwą SimpleAway, a obecnie przemianowanej na Simple Status Message. Nowa nazwa bardziej odpowiada pełnionej przez wtyczkę roli (stara potrafiła być myląca). Wtyczka jest w pełni przystosowana pod świeżo wydaną Mirandę IM 0.9.0 i nie działa ze starszymi wersjami. Pojawia się też pierwszy raz w wersji x64.

UWAGA: Wtyczka nie przenosi ustawień z SimpleAway. W razie silnej potrzeby, można to zrobić ręcznie za pomocą DBEditora poprzez zmianę nazwy (lub skopiowanie) gałęzi SimpleAway na SimpleStatusMsg. Przy aktualizacji należy też pamiętać o usunięciu pliku simpleaway.dll.

Dyskusję na temat wtyczki proponuję kontynuować w obecnym, nowym wątku, a stary zamknąć i/lub przenieść do archiwum. Oczywiście, chyba że wola moderatorów będzie inna.
_________________
-Dezeath


Ostatnio zmieniony przez Dezeath dnia 23 Lis 2011 1:13, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 23:25    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


W ofercie TechnoVolt profesjonalne systemy alarmowe (SSWiN) i przeciwpożarowe (SSP).
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży teletechnicznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy systemy przeciwwłamaniowe i dozoru z zastosowaniem: central alarmowych, oddymiania, przeciwpożarowych, czujek ruchu PIR, detektorów dymu, gazu i tlenku węgla, syren, szyfratorów, modułów powiadamiania zdalnego GSM/GPRS. Oferujemy sprzęt znanych krajowych producentów (m. in. Satel, Polon Alfa, Elmes, Jablotron, Detectomat, AFG).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Graviter
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 13

PostWysłany: 25 Sie 2010 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skopiuję się więc ze starego wątku:

Cytat:
U mnie niestety przestało się pokazywać okienko zmiany opisu przy starcie Mirandy. Mam ustawione, aby wszystkie protokoły na starcie były rozłączone, stan ustawiałem z okienka, które automatycznie wyskakiwało. Moje ustawienia: http://img838.imageshack.us/img838/9281/mwsnap004.png


BTW: wtyczka trafi na addonsy aby obsługiwał ją Updater?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dezeath Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 28 Gru 2004
Posty: 325
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 25 Sie 2010 17:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiem tutaj na posty ze starego wątku.

Shadow-XIII napisał:
Dez, nie dziala "Go To Url in message ... " testowane z MSN via Jabber, opis "http://www.google.pl"

W jakim sensie nie działa? Nie widać tej opcji w menu kontaktów, nic się nie dzieje po wybraniu tej opcji, wyskakuje "invalid-url" w przeglądarce, czy w jeszcze innym sensie?

Graviter napisał:
U mnie niestety przestało się pokazywać okienko zmiany opisu przy starcie Mirandy. Mam ustawione, aby wszystkie protokoły na starcie były rozłączone, stan ustawiałem z okienka, które automatycznie wyskakiwało. Moje ustawienia: http://img838.imageshack.us/img838/9281/mwsnap004.png

To nie jest błąd. Okienko nie wyskoczy, jeżeli ustawiłeś, żeby wszystkie protokoły były rozłączone na starcie. Bo skoro mają być rozłączone, to po co ma automatycznie wyskakiwać okienko? Okienko wyskoczy, jeżeli na przynajmniej jednym z protokołów będziesz chciał na starcie status inny niż Rozłączony.

Tak, wtyczka trafi na addons i mam w planach dodanie wsparcie Updatera. Tylko właśnie w takiej kolejności należy to zrobić. Wink

EDIT:
Shadow-XIII, ok widzę, że jak cudzysłowy są również w opisie to wyskakuje invalid-url w przeglądarce. Poprawię to. Czy właśnie o ten problem Ci chodziło?
_________________
-Dezeath
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bunnyhoney Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 116

Wiek: 37 lat(a)

PostWysłany: 25 Sie 2010 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwna rzecz, niekompletnie działa u mnie kopiowanie opisu, nie kopiuje go w ogóle np z YAMN a na kontaktach które są rozłączone po kliknięciu PPM na kontakt opis się nie kopiuje i znika z linii 2 (na online jest normalnie). "Go To Url in message ... " u mnie działa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rotten Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 30

Wiek: 33 lat(a)

PostWysłany: 25 Sie 2010 18:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do go to url - u mnie tez dziala

ale mam inny problem
kiedy uzywalem mirandy 0.8.27 i simple away, moj status zmienial sie dopiero po ustawieniu opisu w okienku

teraz, kiedy uzywam mirandy 0.9. i i simple status msg, moj status zmienia sie przed ustawieniem opisu, kiedy okienko jest ciagle otwarte
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Graviter
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 13

PostWysłany: 25 Sie 2010 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Dezeath:

Czasem zdarza mi się ustawić opis w stylu "jestem w Krakowie" czy coś takiego. Wracam do domu, zapominam o nim, ustawiam po prostu "dostępny" a on nadal wisi. Jeżeli protokoły są rozłączone na starcie i wyskakuje okienko, ja zmieniam opis lub go usuwam po czym z tego okienka wybieram "Dostępny" i klikam OK Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dezeath Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 28 Gru 2004
Posty: 325
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 25 Sie 2010 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bunnyhoney napisał:
nie kopiuje go w ogóle np z YAMN a na kontaktach które są rozłączone po kliknięciu PPM na kontakt opis się nie kopiuje i znika z linii 2

Z wtyczki YAMN nigdy nie korzystałem, jest w ogóle sens, żeby SimpleStatusMsg pozwałała na kopiowanie opisów z pseudo-kontaktów YAMN? Co do drugiego problemu to nie jest to wina SimpleStatusMsg. Niektóre protokoły kasują opis kontaktu, który się rozłącza, a niektóre listy kontaktów (lub w niektórych sytuacjach) nie odświeżają tego od razu - dlatego opis znika dopiero po najechaniu kursorem myszy na kontakt.

Ponadto, Modern Contact List ma wbudowaną opcję "Remove away message if contact became offline", ale ponieważ, tak już napisałem, opisy kontaktów mogą być kasowane przez same protokoły, nie w każdym przypadku okaże się ona pomocna.

rotten napisał:
teraz, kiedy uzywam mirandy 0.9. i i simple status msg, moj status zmienia sie przed ustawieniem opisu, kiedy okienko jest ciagle otwarte

Jeżeli wybierasz okienko poprzez zmianę statusu to jest to logiczne, że od razu zmieni się status, zanim cokolwiek ustawisz w oknie SimpleStatusMsg. Aby temu zapobiec, należy wywoływać okno do zmiany statusu/opisu ręcznie z menu statusów, głównego menu, toptoolbara, itd. W opcjach można też całkowicie wyłączyć wyskakiwanie okienka przy zmianie statusu z menu statusów.

Jednak masz rację, we wcześniejszych wersjach Mirandy w przypadku wtyczki Gadu-Gadu działało to inaczej - to był błąd wtyczki GG, która nie potrafiła poprawnie ustawić statusu bez zmiany opisu. W Mirandzie 0.9 ten problem został naprawiony i wtyczka GG zachowuje się już tak samo, jak inne protokoły.
_________________
-Dezeath
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bunnyhoney Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 116

Wiek: 37 lat(a)

PostWysłany: 25 Sie 2010 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro nie ma sensu kopiowania to nie powinna ta opcja się w ogóle przy takim kontakcie pojawiać. A kasowanie opisu zdarzyło się 1 raz choć nie powinno bo ma ustawiony opis offline. Ta opcję którą wymieniłeś mam wyłączonąWink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shadow-XIII Płeć: mężczyzna
Hiper-Paplacz
Hiper-Paplacz

Status stażu



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 616

PostWysłany: 26 Sie 2010 0:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dezeath napisał:
Odpowiem tutaj na posty ze starego wątku.
Shadow-XIII napisał:
Dez, nie dziala "Go To Url in message ... " testowane z MSN via Jabber, opis "http://www.google.pl"
ale dałem ciała bez opisania o co biega Embarassed
oto chodzi, że kontakty nie mają tej opcji.
W edytorze menu jest ona widoczna i zaznaczona, ale kiedy klikam na kontakcie i rozwijam menu to jej nie ma

specjalnie testowalem i poprosilem brata by zmienil sobie opis na link i nie ma tej opcji ... testowałem teraz na Jabber (GTalk) z www.wp.pl (z i bez http) i na GG (z www.lastfm.pl) i opcja w menu się nie pojawia pod prawym klikiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mzakras Płeć: mężczyzna
Pierdoła
Pierdoła

Status stażu



Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 454
Skąd: Wrocław
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 26 Sie 2010 23:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swego czasu używałem SimpleAway, dopóki nie pojawiły się problemy z tym, ze przez tę wtyczkę miranda wisiała w procesach po wyłączeniu, stare dzieje. W zastępstwie zacząłem używać NawAwaySystem. Później kiedy Dezeath poprawił SA i chciałem powrócić, to brakowało mi jednej konkretnej funkcjonalności. Mianowicie w NAS po lewej jest lista ostatnio używanych opisów (co w SA również jest) oraz dla mnie istotna lista pre-definiowanych opisów. No i tej listy mi brakuje Simple Status Message. Wiem, ze mozę tu jest kluczowe słowo "Simple", ale wydaje mi się to dobrym i użytecznym rozwiązaniem. Zatem, może kiedyś jakby się tobie chciało. Widziałbym, to jako drugą listę rozwijaną (obok tej z ostatnio użytymi) albo coś na wzór rozwiązania w NAS. Myślę, zę tak czy siak prędzej czy później, będę musiał używać SSM, bo NAS nie jest rozwijany, więc pewnie będę musiał jakoś obejśc brak listy pre-definiowanych opisów.
_________________
"Gdy przyjdzie ta, co kosę ma i oczy jak latarnie,
dam wódki gram i - ech madame - niech pani mnie przygarnie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
greenhorn Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 753

PostWysłany: 27 Sie 2010 0:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A zamiast pre-definiowanych opisów nie może być lista ulubionych opisów? ;) Nie wiem jak to wygląda w NAS, ale zobacz jak działa "dodaj do ulubionych"w SA/SSM. Chyba podobnie, co? ;)

BTW.
Crash po wciśnięciu przycisku zmiany statusu/opisu na pasku narzędzi clist modern: http://greenhorn.republika.pl/pliki/Crash_Reports.zip
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dezeath Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 28 Gru 2004
Posty: 325
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 27 Sie 2010 12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shadow-XIII, dla kontaktu z opisem nie pojawia się u Ciebie tylko opcja "Go to URL in Away Message", czy również niedostępna jest opcja "Copy Away Message"? Według tego, co napisałeś, jest to problem generalny, niezależny od konkretnego protokołu?

I czy ktoś inny używający wersji x64 Mirandy i SSM może potwierdzić ten problem?

greenhorn, u mnie ten crash nie występuje, a crashlog wyjątkowo mało mówi. U Ciebie występuje za każdym razem, czy w jakiejś konkretnej sytuacji? Opisz proszę, w miarę możliwości, w jaki sposób można sprowokować SSM do tego crasha.
_________________
-Dezeath
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
greenhorn Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 753

PostWysłany: 27 Sie 2010 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Błędu już się pozbyłem. ;) A występował gdy odznaczy się w opcjach "Pokaż element 'Opis statusu...' w menu statusu".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dezeath Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 28 Gru 2004
Posty: 325
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 27 Sie 2010 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, to jest rzeczowy opis problemu. Wink Dzięki.

EDIT:
Shadow-XIII, dziwna sprawa, że akurat u Ciebie nie pokazuje się ta opcja. Myślałem, że może ma to związek z wersją x64, ale dzisiaj przetestowałem ją pod Win7 x64 na czystej instalacji 0.9.2 + SSM z kontem GG i działało. Zatem przyczyna musi być inna.

Moje wcześniejsze pytanie jest aktualne, ale dla pewności sprawdź również, czy nie masz przypadkiem odznaczonej tej opcji w Miranda IM Options -> Status -> Status Messages -> Advanced. Ostatecznie możesz również samemu przetestować, czy opcja będzie się pojawiała na nowym profilu i/lub czystej instalacji (zawsze to jakaś wskazówka). Na razie bardziej nie jestem w stanie Ci pomóc.
_________________
-Dezeath
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Shadow-XIII Płeć: mężczyzna
Hiper-Paplacz
Hiper-Paplacz

Status stażu



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 616

PostWysłany: 29 Sie 2010 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, dziwnie problem wystepuje globalnie i nie widac takze opcji Copy Away Message. (Za to widac opcje Read Online Message, ktora bodajze nie pojawia sie z SSM tak i tak)

reszte przetestuje jak wroce do domu jutro Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor