Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Nowy tlen i xmpp
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Crawley Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 421
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 05 Wrz 2009 10:49    Temat postu: Nowy tlen i xmpp Odpowiedz z cytatem

Przeglądając dzisiaj wykop zainteresował mnie jeden link. Mianowicie nowa wersja tlena będzie wspierać komunikację z protokołem xmpp - i to nie w postaci obsługi trzeciego proto. Można to określić jako powrót do korzeni, można było się też tego spodziewać po dość odważnym ruchu rozpoczęcia projektowania tlena pod linux i maca.

Oczywiście w tym momencie powstaje pytanie: czy nowy tlen będzie pozbawiony reklam? Moim zdaniem jest to dość prawdopodobne, choć nie oczywiste (przykład AQQ). W końcu jeśli proto tlena zostanie zmienione na xmpp, to oczywiste będzie, że większość userów wybierze alternatywę bez reklam. Najwidoczniej o2 postanowiło przyjąć strategię googla, czyli wprowadzenie komunikacji xmpp jako zachęcenie do korzystania z własnej usługi pocztowej.

Moim zdaniem jest to dobra decyzja. Tlen ostatnimi czasy nie miał zbyt wiele ciekawego do zaoferowania. Niegdyś też pewna pozycja drugiego najpopularniejszego komunikatora w Polsce została dość mocno zachwiana, o2 stara się zaś walczyć o utrzymanie swoich użytkowników. A co by nie mówić o tlenie, ostatnimi czasy rezygnacja z tego proto nie jest jakimś wielkim wyrzeczeniem, a skoro jest dość duża ilość osób, która potrafi obejść się bez gg na rzecz jabbera, ciągłe zamykanie się tlena na te osoby jest prawie że samobójstwem.

Dla zainteresowanych link: http://krzysztofsierota.pinger.pl/m/1819676/tlen7-rozmowy-z-innymi-sieciami (choć wiele tam nie pisze)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 17:04    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


Z TechnoVolt zbudujesz szybko wysokiej klasy sieci strukturalne (LAN) i teletechniczne w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży informatycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy automatykę budynkową i teletechnikę z zastosowaniem: wysokiej klasy okablowania UTP, FTP, cat5e, cat6, cat7 (skrętka) oraz transmisji światłowodowej, szaf serwerowych RACK 19'' i wyposażenia (serwery, routery, switche, patch panele, zasilacze UPS) oraz punktów dostępowych WiFi.
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dejko Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 630

PostWysłany: 05 Wrz 2009 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W końcu jeśli proto tlena zostanie zmienione na xmpp, to oczywiste będzie, że większość userów wybierze alternatywę bez reklam.


To nie jest wcale takie oczywiste. Można powiedzieć, że po co obecnym userom Tlenu, nieaktualizowany od hoho, zalepiony reklamami i zabugowany komunikator, skoro mogą skorzystać z wielu alternatyw. Jednak oni nadal go używają i czekają na wersję 7.
Raczej nie uciekną, tylko dlatego, bo dalej sa reklamy.

Co innego nowi użytkownicy. Ale skoro można przesiadać sie na AQQ, to można i na Tlena. Wystarczy, ze ten, zaoferuje coś ciekawego. Tlen to mimo wszystko 2-gi co do popularności polski komunikator. Ma spora społeczność, support od strony użytkowników. Ile może "duża ilość" nawet przypadkowych użytkowników, to widać pod GG. Zobaczcie ile oni napłodzili skorek do tego komunikatora i w jakim to zrobili czasie.

EkipaTlen ma szanse na stworzenie komunikatora na miarę AQQ - a ten komunikator, pomijając komercję, jest chyba najlepszą propozycją na rynku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rime Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 185
Skąd: Poznań

PostWysłany: 05 Wrz 2009 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mi starczy protokol Tlena w Mirce, jedna z prostszych metod na odciecie sie od GGadajacej choloty Smile
Mam nadzieje ze nie odbiora kompatybilnosci, a jesli nagrzebia tyle ze nie bedzie smigac proto o2 - oby sie tylko leech wyrobil Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
andy Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 940
Skąd: Z nienacka

PostWysłany: 05 Wrz 2009 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A mi starczy protokol Tlena w Mirce, jedna z prostszych metod na odciecie sie od GGadajacej choloty

Po otwarciu się sieci Tlen.pl będziesz mógł porozmawiać z nimi z każdego konta Jabberowego. W końcu jedna forma komunikacji IM bez podziału !
//No prawie Wink
Cytat:
jedna z prostszych metod na odciecie sie od GGadajacej choloty

Dziwne ale masz także konto w sieci GG. Czyżbyś samego siebie nazwał hołotą?


Ostatnio zmieniony przez andy dnia 05 Wrz 2009 20:36, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Majkello Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 18

Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 05 Wrz 2009 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro Tlen stanie się w pełni kompatybilny z XMPP to tak naprawdę komunikację z użytkownikami O2 umożliwi wtyczka Jabber Wink Nie będzie potrzeby dalszego rozwoju wtyczki Tlenu dla mirandy.

____
EDIT:

Andy był szybszy Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rime Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 185
Skąd: Poznań

PostWysłany: 05 Wrz 2009 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Majkello napisał:
Nie będzie potrzeby dalszego rozwoju wtyczki Tlenu dla mirandy.
A obsluga wideo rozmow czy wysylania obrazkow ? Albo nowy tryb rozmowy glosowej ? Do tej pory nie ma ;p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Crawley Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 421
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 05 Wrz 2009 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale to są rzeczy drugorzędne. Zresztą, jeśli tlen otworzy się na xmpp, to pewnie będą się starać dostosować te wodotryski pod tenże protokół.

Mnie się generalnie podoba to, że będzie ładna unifikacja. Im mniej proto tym tak naprawdę lepiej. Jeszcze msn by się otworzył na xmpp Wink

Co do reklam w tlenie: cóż, jest tu trochę inna sytuacja, niż w AQQ, gdyż wraz z tlenem user dostaje konto na o2, a tam już przychodzi sporo reklamowego spamu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dejko Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 630

PostWysłany: 06 Wrz 2009 9:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Co do reklam w tlenie: cóż, jest tu trochę inna sytuacja, niż w AQQ, gdyż wraz z tlenem user dostaje konto na o2, a tam już przychodzi sporo reklamowego spamu.

Ale spamu nigdy za dużo. Już bardziej decydujących z AQQ podejrzewałbym o myślenie niż tych od Tlena. Dla nich liczy się tylko kasa i jak będą mogli gdzies wsadzić reklamę to ją wsadzą.

Przecież oni nie rozwijają komunikacji, tylko dają baner reklamowy z funkcją komunikatora.

To tak jak z reklamami na Polsacie. Ostatnio SpiderMana chciałem obejrzeć. Ale jak tu cokolwiek obejrzeć, jak co 20 minut przerywają film reklamami po 14 minut. Jakoś nie wierzę, ze do stacji TV jeszcze nie dotarło, że odbiorca jest ew. zainteresowany reklamami przez pierwsze 3 minuty, a potem robi wszytko tylko się w TV nie patrzy. Zresztą - to reklamodawcy w sumie upychają tam bez sensu te reklamy, płacąc grube tysiące za minutę, a osiągajac efekt taki, że każdy na ich "widowisku" albo przełącza na inny kanał, albo robi coś pożyteczniejszego (parzy herbatę, bierze prysznic itd.).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alien Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 92

Wiek: 42 lat(a)

Punktów karnych: 9000

PostWysłany: 06 Wrz 2009 14:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Crawley napisał:
Jeszcze msn by się otworzył na xmpp Wink

AIM/ICQ prowadzą testy - pisał o tym zwolniony pracownik, że XMPP testują ostro więc może kiedyś :-]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 29 Wrz 2009 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to Tlen otwarty Smile News świeży, ale zdążyłem przetestować. I działa, co mnie bardzo cieszy Smile
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Crawley Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 421
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 30 Wrz 2009 0:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś mi nie działa z poziomu mirandy Razz Ale trzeba się pewnie jeszcze pobawić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
andy Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 940
Skąd: Z nienacka

PostWysłany: 30 Wrz 2009 7:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Crawley teraz to jest tylko komunikacja s2s między Tlen.pl a każdym serwerem XMPP. Nie zalogujesz się natomiast dowolnym klientem Jabbera na serwerze Tlena.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crawley Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 421
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 30 Wrz 2009 9:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta, wiem. Ino na początku ani tlen nie chciał mi wyszukiwać kontaktów jabberowych, ani jabber tlenowych (bo mówił coś, że serwer się nie zgadza). Tak czy inaczej - działa ^_^

Co do tego serwera tlena - mam nadzieję, że kiedyś to rozwiążą - byłaby jedna wtyczka mniej Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Piciok Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 16

Wiek: 31 lat(a)

PostWysłany: 30 Wrz 2009 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja z probleme dodawania kogoś z Jabber na Tlenie poradziłem sobie przez ADD Contact+. Jako identyfikator wbiłem jid, jako protokuł Tlen i bangla
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
case Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 12 Lip 2003
Posty: 17
Skąd: krk
Wiek: 40 lat(a)

PostWysłany: 01 Paź 2009 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wow rewelacja! Wywalilem juz protokol tlena z miry i uzywam tylko konta jabberowego Very Happy WRESZCIE..
_________________
• and i take 'em three at a time like steve kerr..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor