Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

instalator - dyskusja - "inicjatywa" inaczej
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Archiwum i śmietnik
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Crawley Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 421
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 28 Gru 2009 1:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ech... jednak się wypowiem co nieco na temat instalatora. A wg mnie istnienie takowego, przynajmniej w wersji pl, jest bezsensowne. Prawda jest taka, że przy obecnej polityce wychodzenia mirandy i jej wtyczek, jest to komunikator w stylu "od maniaków, dla maniaków." Skończyły się czasy, gdy mirandę można było zrobić dla każdego. Teraz to jest już to komunikator dla tych, co się orientują i siedzą w temacie. Z tego też powodu o wiele lepiej skonstruować sobie paczkę samemu/poprosić kogoś, kto się zna, o skonstruowanie paczki, niż ściągać instalator, który tylko spotęguje ilość pytań.

W ogóle jak dla mnie miranda to za niedługo będzie martwy komunikator. Po wysypie wtyczek, jaki miał miejsce chyba z 2 lata temu, obecnie można zaobserwować zastój. Coraz mniej nowego się pojawia, stare jest coraz rzadziej ulepszane. Np do tej pory nie pojawiła się porządna wtyczka dla metakontaktów (ta obecna to jest dziadostwo). Multum opcji w komunikatorze zmienia tylko jakieś szczegóły, witalne rzeczy zaś pozostają bez zmian. Zobaczycie, za niedługo jakikolwiek rozwój zostanie ograniczone do core i jego paczki. To, co kiedyś stanowiło siłę komunikatora, czyli ilość wtyczek, zginie, gdyż będzie utrwalał się podział na wtyczki rozwijane (zawarte w core/nightly) i wtyczki nierozwijane.

Zresztą, nie wiem jak jest u innych, ale np ja od jakiegoś czasu szukam alternatywy dla swojej mirandy. Bawienie się w uaktualnienia, które nic nie zmieniają i ciągłe zabawy z konfiguracją coraz bardziej mnie męczą. Dlatego np z dużą nadzieją patrzę choćby na betę WTW, ale na ile to będzie dobry dla mnie komunikator, zobaczymy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 16:05    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


W TechnoVolt znajdziesz energooszczędne oświetlenie hal i pomieszczeń magazynowo-produkcyjnych w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy nowoczesne oświetlenie energooszczędne (LED) z zastosowaniem opraw: dekoracyjnych, rastrowych, hermetycznych, przemysłowych, projektorów oraz linii świetlnych.
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
raq Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 12 Kwi 2004
Posty: 1502
Skąd: Gliwice

PostWysłany: 28 Gru 2009 2:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo wesoło i bardzo żwawy temat Smile

co do Instalatora, inicjatywa ok, wszystko ok, ale z mojego punktu uzytkowania Mirandy od praktycznie grubych paru lat, niestety musze stwierdzic iz Miranda zawsze bedzie wymagala od koncowego usera zdobycia wiedzy praktycznej do jej poprawnego dzialania niestety

a w tym momencie wyklucza sie z 80% userow ? na oko strzelam, gdyz wiekszosc oczekuje aplikacji instaluj/dzialaj bezproblemowo

i tu pojawia sie klopot, sam obecnie mam crashe mirandy zwiazane z niepoprawnym obslugiwaniem bibliotek MS Windows Smile osobiscie mnie to irytuje ale nie az tak zeby zmienic IM gdyz uwazam Mirande za jedna z najlepszych app IM a mialem stycznosc praktycznie z kazda Smile - moje subiektywne zdanie rzecz jasna

pomyslow wiele zawsze bedzie, tutaj dochodzi realizacja po naszej stronie, ktora wymaga poswiecenia czasu, gdzie dla ludzi z wiedza do ogarniecia tego tematu czas jest zawsze cenny

reasumujac, DJ Lotos chetnie bym sie dowiedzial, jakie jest zapotrzebowanie na Instalator ? Jestes w stanie udostepnic wyniki sciagniec moze ? czysta ciekawosc

mozna zrobic topic na temat Instalatora, poznac preferencje, co kto widzi, zrobic zarys ogolny bazujac na opiniach doswiadczonych userow, jesli cos z tego wynikne, mozna myslec o tworzeniu Instalatora jak i pluginu do jego updatow itp itd Smile jednak niestety mam pesymistyczne odczucie iz stosunkowo malo jest zapalencow uprawiajacych free coding Smile
_________________
kocham:
"Muzyke przeciw mentalnej niewoli
Zaufaj jej, a ona Cie wyzwoli"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Archiwum i śmietnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Strona 8 z 8

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor