Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

instalator - dyskusja - "inicjatywa" inaczej
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Archiwum i śmietnik
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alien Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 92

Wiek: 42 lat(a)

Punktów karnych: 9000

PostWysłany: 10 Sie 2009 1:32    Temat postu: instalator - dyskusja - "inicjatywa" inaczej Odpowiedz z cytatem

Chciałem podzielić się moją refleksją nad słowami DJ-Lotosa. Oczywiście zgadzam się z nimi ale sądzę, że umknął nam wszystkim drobny fakt:

Gdy użytkownik użyje polskiego instalatora otrzymuje wersję 6.8 + wtyczki i jest na dzień dobry informowany o wersji 8.x. Chciałem odpalić Updatera i ... i go nie znalazłem. Nie wiem czyja to wina aby nie umieszczać tej wtyczki ale to poważna wada. Po dodaniu Updatera wyszło na to ,że trzeba uaktualnić:

Czyszczenie historii
history++
ICQ
IEViev
MenuItemEx
NowyPowiadamiacz
Scriver
SimpleAway

+

mSMS trzeba zamienić na SMSBox bo nie działa
mToolTip wypadałoby zamienić na Tipper YM
PopUp na PopUp+
Tlen
VersionInfo > CrashDumper

no ale po update do 8.x niektóre wtyczki stają się całkowicie zbędne:

mHotKey
png2dib
TypingNotify
mHotSwitches

no wiec mamy totalny syf prawda ?

Dodatkowo:
- użytkownikowi przestaje działać CList Nicer i opisy.

- użytkownik nie dostaje TabSRMM przez co nie może włączyć rozmów w TAB'ach, myśli sobie "mam to w padu-padu" po czym stwierdza, że Miranda sux i wraca do naszego ulubionego badziewia.

- użytkownik niby ma już 8.x ale nadal nie ma CList Modern i nie ma pojęcia o jej istnieniu więc skoro po xxx latach nie doczekał się poprawionego wyglądu(który ocenia na pierwszy rzut oka a nie po 3 dniach szukania na forach) stwierdza, ze już nawet Padu-Padu jest ładniejsze i następuje kasacja Mirandy.

- użytkownik nie wie o całej masie innych rzeczy o których przy okazji nowego instalatora mógłby się dowiedzieć.

Tak więc stwierdzam, że z ww powodów warto uaktualnić Polski Instalator do wersji 8.x + zrobić update wtyczek i porządek w nich + zrobić coś tam nowego, jak np filmik prezentujący Mirandę w akcji.

Co wy na to ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 22:50    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt oferuje energooszczędne oświetlenie hal i pomieszczeń magazynowo-produkcyjnych w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy nowoczesne oświetlenie energooszczędne (LED) z zastosowaniem opraw: dekoracyjnych, rastrowych, hermetycznych, przemysłowych, projektorów oraz linii świetlnych.
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mzakras Płeć: mężczyzna
Pierdoła
Pierdoła

Status stażu



Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 454
Skąd: Wrocław
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 10 Sie 2009 2:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba zmienić:
-mToolTip wypadałoby zamienić na Tipper YM
a dlaczego nie na zwykłego Tippera?
=VersionInfo > CrashDumper
a dlaczego nie po prostu na nowszą wersję VI?
Dawno nie używałem instalatora, ale tam do wyboru był chyba scriver. Ja nie rozumiem skąd wielka burza o to że instalator jest w wersji 0.6.8, po drodze były wersje siódme i nie wyniknęła tak okropna rozmowa. Jedyne o co można się przyczepić to, że wersja 0.8 wprowadza nową formę zarządzania kont i najbardziej popularny protokół się zmienił i jak na razie obsługuje dodatkowe statusy i opisy 255 znakowe. Trzeba pamiętać że twórca instalatora położył przede wszystkim nacisk na stabilność, a tu właśnie przeczytałem, że pojawia się kolejna wersja ósemki. Zrobienie instalatora jak było wcześniej napisane to kilka godzin roboty, ale nie trudno zrobić jakiś szajs żeby był po prostu, tylko żeby funkcjonował stabilnie. Nie rozumiem skąd to wielkie halo. NIe powiem, ze używam wersji 0.6.8. Od dłuższego czasu nie używam instalatora czy to polskiego czy obcego, mi wystarczą zipy. Bo wiem czego potrzebuję. Ale nowy użytkownik, potrzebuje czegoś co działa, ot co. Moje trzy grosze.
_________________
"Gdy przyjdzie ta, co kosę ma i oczy jak latarnie,
dam wódki gram i - ech madame - niech pani mnie przygarnie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dawciobiel Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wiek: 43 lat(a)

Punktów karnych: 5

PostWysłany: 10 Sie 2009 8:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AL|EN napisał:
...Gdy użytkownik użyje polskiego instalatora otrzymuje wersję 6.8 + wtyczki i jest na dzień dobry informowany o wersji 8.x. Chciałem odpalić Updatera i ... i go nie znalazłem. Nie wiem czyja to wina aby nie umieszczać tej wtyczki ale to poważna wada. Po dodaniu Updatera wyszło na to ,że trzeba uaktualnić:
...
wiec mamy totalny syf prawda ?
...
Tak więc stwierdzam, że z ww powodów warto uaktualnić Polski Instalator do wersji 8.x + zrobić update wtyczek i porządek w nich + zrobić coś tam nowego, jak np filmik prezentujący Mirandę w akcji.

Co wy na to ?


1. Z DJ_Lotos & fenixproductions zgadzam się w 95%. To co się porobiło z Mirandą to jest po prostu totalne przegięcie pały. Co do jej update'ów to już ich nie włączam, bo się po prostu boję - z coraz to kolejnego relase'u wychodzą jakieś cuda-wianki, co chwilę coś nie działa i się krzaczy - po prostu strach się bać.
2. Uważam, że... jakoś trzeba znaleść conajmniej 5 osób które będzie tu zaglądać i tworzyć newsy. Bo tak być nie może.
3. Ten cały system "Punktów karnych", "banów" obecny na forum jest moim zdaniem śmieszny i zniechęcający.
4. Właśnie to, że instalator jest dla wersji jakiejś tam 6.8 powoduje, że trzeba zrobić własny dobry instalator i to z wersji w miare najnowszej (czyli z tego co wiem 8.x lub 9.x). Trzeba się na forum publicznie zastanowić co w nim będzie i go po prostu stworzyć. Po to, żeby nie było cyrków o których wspomniał Alien i inni. Bo obecnie jest tak, że jak komuś polecam Mirandę, to od razu nawet sam mam problem którą wersje mu polecić.. a do tego nawet jeżeli mu dam linka to od razu się zastanawiam po co ja to robię, skoro i tak tam nie będzie odpowiednich pluginów. Kończy się na tym, że wysyłam delikwentowi swoją własną Mirandę tylko że tworzę inny (nowy) profil dla tego kolesia.
Ja sam instalatora Mirandy nie używam, ale nowi użytkownicy używają i to zdecydowanie częściej niż jako archiwum zip.
5. Co do tworzenia instalatora to w pewnym zakresie (raczej od strony programistyczno-technicznej) mogę pomóc, bo obecnie mam nadmiar wolnego czasu. Nie znam się jedynie od strony licencyjnej Miarndy oraz jej pluginów (chodzi mi o to żeby się nie okazało, że np. jakis głupawy autor plugina nie zastrzegł sobie, że nie wolno jego plugina rozpowszechniać w instalatorach itp. - bo możliwe, że istnieją takie głupki na tym świecie). Trzeba by się było z tym zapoznać, zapytać itd. - ALE TO WSZYSTKO JEST DO ZROBIENIA I TRZEBA W KOŃCU PRZESKOCZYĆ Z WERSJI 6.8 NA WERSJĘ CONAJMNIEJ 8.x.
6. Przyznam się szczerze i bez bica, że ja na to forum i na ten cały serwis zdecydowanie nie wchodzę. Sam używam wersji angielskiej do której się przyzwyczaiłem od wielu lat, a jak już czegoś na temat Mirandy szukam to na stronie "głównej" od Mirandy. Nie wchodzę właśnie z tego powodu, że:
- instalator i tak jest jakiś stary
- na forum lepiej nie pisać bo zbanują lub ukarzą
- bo to i tamto owamto...

Panie i panowie - tak jest i tak będzie chyba, że się za to weźmiemy i to zmienimy lub przynajmniej przeskoczymy niektóre schody typu instalator, redagowanie newsów itd. itp. ...

A tych ludzi co tworzą Mirandę+pluginy w kierunku w jakim obecnie to wszystko zmierza to ja bym ich wszystkich chętnie z miejsca opier.... .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
alien Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 92

Wiek: 42 lat(a)

Punktów karnych: 9000

PostWysłany: 10 Sie 2009 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapomniałem dopisać, że z tym:
DJLotos napisał:
swoja droga tyle dobrego z PL instalki 0.6.8 ze jedyna krytyka z jaka sie spotkalem dotyczyla kwestii estetycznych ale funkcjonalnosc byla zawsze zachowana niezaleznie od systemu operacyjnego czy tez jego rozszerzen i na to skarg chociaz nie musialem czytac Smile stad tez wolalbym aby tak pozostalo...
Się absolutnie nie zgadzam i krytykuję taki sposób myślenia bo to jest jak napisanie jednej dobrej książki i olanie pisania kolejnej bo stara jest dobra. Są zmiany które muszą być wprowadzone i przydałoby się wprowadzić też parę nowych pomysłów.

mzakras napisał:
Trzeba zmienić:
-mToolTip wypadałoby zamienić na Tipper YM
a dlaczego nie na zwykłego Tippera?
=VersionInfo > CrashDumper
a dlaczego nie po prostu na nowszą wersję VI?
Bo:
Tipper YM jest nowszy, lepszy i jedyny który się rozwija.
a CrashDumper zawiera w sobie funkcjonalność VI i dostajemy dwie rzeczy w jednej wtyczce. I tu widać, że na czasie z Mirandą nie jesteś bo jak nawet sam piszesz 6.8 ci wystarczy. Dlaczego więc zrobiłeś update do SP2/SP3, przecież na gołym XP też się uruchomi. Albo z Windows 98 do XP/VISTA/W7 ? Wróć do starego systemu to się przekonasz czy tak fajnie.

mzakras napisał:
Dawno nie używałem instalatora, ale tam do wyboru był chyba scriver.
Jest TYLKO scriver. Już 10x lepszym pomysłem jest zastosowanie TabSRMM + tworzenie jednego okna na kontakt.

mzakras napisał:
Ja nie rozumiem skąd wielka burza o to że instalator jest w wersji 0.6.8, po drodze były wersje siódme i nie wyniknęła tak okropna rozmowa. Jedyne o co można się przyczepić to, że wersja 0.8 wprowadza nową formę zarządzania kont...
Ja bym ci radził przeczytać wszystkie zmiany od 6.8 do 8.3 ok ? Lektura na tydzień.

mzakras napisał:
Nie rozumiem skąd to wielkie halo... Ale nowy użytkownik, potrzebuje czegoś co działa, ot co. Moje trzy grosze.
No właśnie czegoś co DZIAŁA a nie co się URUCHAMIA. Miranda 6.8 jest sto lat za murzynami, mamy rok 2009 a Polski instalator nadal wygląda jak rzygi i nawet nie ma prostego wyboru skórki z podglądem na początku instalacji. Jeżeli uważasz, że nic nie potrzeba tam poprawiać/zmieniać ulepszać to wybacz ale niektórzy widzą taką potrzebę. Tylko co z tego że widzą jak nie mogą nic zrobić ?

Nikt cie nie zmusza do używania polskiego instalatora ale żeby tak psioczyć na próbę jego USPRAWNIENIA (a jak myślisz, że się nie da to masz wyżej o updaterze i SMSBox'ie) to ja tego nie rozumiem. Na polskich forach Tlena i Aqq aż kipi od pomysłów i chęci. W Tlenie jest problem, że już nie uaktualniają i ludzie narzekają a w Aqq taki sam jak w Mirandzie: co chwila nowa wersja. Jakoś nikt nie na rzeka tylko się cieszy z nowych zmian i instaluje to BEZ auto-updatera ! Właśnie dlatego nie rozumiem tego argumentu, że "Zaraz wyjdzie kolejna wersja" I co z tego lol ? Użytkownik zostaje o tym poinformowany i sobie ściąga albo nie.

dawciobiel napisał:
3. Ten cały system "Punktów karnych", "banów" obecny na forum jest moim zdaniem śmieszny i zniechęcający.
A tu to już się nie będę wypowiadał bo jeszcze mi znowu wlepią punkty karne za regulamin, który tylko czyha jakąkolwiek próbę ingerencji w SWÓJ profil. Jeszce bym zrozumiał, jakby ktoś się czepiał do jakiegoś rasizmu...

dawciobiel napisał:
4. Właśnie to, że instalator jest dla wersji jakiejś tam 6.8 powoduje, że trzeba zrobić własny dobry instalator i to z wersji w miare najnowszej (czyli z tego co wiem 8.x lub 9.x). Trzeba się na forum publicznie zastanowić co w nim będzie i go po prostu stworzyć. Po to, żeby nie było cyrków o których wspomniał Alien i inni. Bo obecnie jest tak, że jak komuś polecam Mirandę, to od razu nawet sam mam problem którą wersje mu polecić.. a do tego nawet jeżeli mu dam linka to od razu się zastanawiam po co ja to robię, skoro i tak tam nie będzie odpowiednich pluginów. Kończy się na tym, że wysyłam delikwentowi swoją własną Mirandę tylko że tworzę inny (nowy) profil dla tego kolesia.
No dokładnie. Ile z tym babrania i kombinacji to wie tylko ten kto dostał zaraz potem 10 pytań typu "A dlaczego to nie działa?" "A ja chce żeby było tak i tak" itp Gdyby był polski instalator, który byłby z prawdziwego zdarzenia to nie było by tylu problemów a i użytkowników Mirandy byłoby o wiele więcej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Shadow-XIII Płeć: mężczyzna
Hiper-Paplacz
Hiper-Paplacz

Status stażu



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 616

PostWysłany: 10 Sie 2009 18:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja się zgadzam i nie zgadzam ... jestem za, a nawet przeciw Very Happy

- ktokolwiek z użytkowników Miranda-IM.PL może zrobić instalator i podesłać LOTOSowi to testów

- Miranda, nie jest komunikatorem dla średnio i mało kojrzących "a do czego to służy?"

- Mamy opcję szukaj, mamy stronę główną Mirandy(.org) czy Mirandy-vi itp itd - więc użytkownik ma za zadanie myśleć i aktualizować Mirandę, jeśli się pyta, a my radzimy mu aktualizację to taką aktualizację powinien przeprowadzić, a jak nie wie/nie chce/nie umie to niech wraca do GG. Miranda i jej społeczność to nie komunikator i miejsce gdzie modlimy się o użytkowników myślących inaczej, a świadomych tego co robią

- aktualizację są zawsze i wszędzie i TO DOBRZE! lepiej niż nie byłoby żadnych aktualizacji. znaczy się IM rozwija się dobrze i prężnie, a to, że czasami są update'y wydawane za szybko bo zapomnieli dokładnie przetestować to zdarza się, ale ja wolę zaktualizować raz/dwa na tydzień niż raz/dwa na rok

- a jak coś nie działa to wystarczy metodą eliminacji dojść do pluginu (pliku dll), który wywala/nie działa/coś psuje - i samemu znajdzie się problem, ba i można samemu zgłosić buga na stronie mirandy(org)


- na stronach AQQ/Tlen'a aż kipi od pomysłów ? i co ? i dupa! komunikatory są do dupy. ostatnią ciekawą zmianą AQQ było przejście na jabber'a i kom staną w miejscu bo dodanie wzorka tu i ówdzie (przenośnia) dużą zmianą nie jest. Sam brałem udział dawno temu w rozwoju AQQ (mój numer to 60tyś) i wiem jak AQQ wygląda - już dawno się przestał do czegoś nadawać i dla mnie stoi obok GG. Tlen też jakiś rewolucji nie przeżywa bo cicho o nim od lat kilku, prócz informacji w sieci o padach/bugach itp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fenixproductions Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 01 Lut 2005
Posty: 81
Skąd: Wrocław
Wiek: 43 lat(a)

PostWysłany: 11 Sie 2009 1:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shadow-XIII napisał:
- Miranda, nie jest komunikatorem dla średnio i mało kojrzących "a do czego to służy?"

To jest właśnie główny problem Mirandy: nie wiadomo, czy komukolwiek (np. twórcom) zależy na tym, by była ona popularna, czy też może "hermetyczna".

Wybacz, ale takie samo podejście cechowało Operę od wielu lat. "Jesteśmy tylko dla wybranych". Gardzenie początkującymi. Wyszło jednak tak, że teraz Opera narzeka, ze jest mało popularna, ale nadal bawi się w klocki typu "nie dla n00bów".

Shadow-XIII napisał:

- Mamy opcję szukaj, mamy stronę główną Mirandy(.org) czy Mirandy-vi itp itd - więc użytkownik ma za zadanie myśleć i aktualizować Mirandę, jeśli się pyta, a my radzimy mu aktualizację to taką aktualizację powinien przeprowadzić, a jak nie wie/nie chce/nie umie to niech wraca do GG. Miranda i jej społeczność to nie komunikator i miejsce gdzie modlimy się o użytkowników myślących inaczej, a świadomych tego co robią


No i wracamy do problemu opisanego powyżej.

Nawiasem mówiąc "szukajka" jest tutaj okropna. Spędziłem dzisiaj ponad pół godziny by znaleźć odpowiedź na temat brakujących nazw użytkownika w TabSRMM dla GG. Na szczęście, przypomniałem sobie, ze sam kiedyś udzielałem pomocy odnośnie tego problemu. Bez tego wątpię bym znalazł odpowiedź. Nie uważam się jednak za kogoś kto nie potrafi korzystać z opcji "Szukaj".

Prawdą jest, że początkujący odwiedzający to forum bywają zniechęcani.

Shadow-XIII napisał:

- na stronach AQQ/Tlen'a aż kipi od pomysłów ? i co ? i dupa! komunikatory są do dupy. ostatnią ciekawą zmianą AQQ było przejście na jabber'a i kom staną w miejscu bo dodanie wzorka tu i ówdzie (przenośnia) dużą zmianą nie jest.


Jednakże forum AQQ zdaje się żyć. Zawsze wydawało mi się, że śmiercią dla oprogramowania jest czas, gdy nic się nie dzieje. Takie jednak wrażenie odnieść może każdy odwiedzający tę stronę.
_________________
"I wish I was a messenger and all the news was good" PearlJam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dawciobiel Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wiek: 43 lat(a)

Punktów karnych: 5

PostWysłany: 11 Sie 2009 2:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shadow-XIII napisał:
...
- ktokolwiek z użytkowników Miranda-IM.PL może zrobić instalator i podesłać LOTOSowi to testów

shadow, nie o to chodzi, żeby "zrobić po swojemu i niech reszta używa" lub "niech każdy zrobi instalator, a potem wybierzemy ten który jest najmniej popsuty". Tu chodzi o to, żeby na fourm ustalić:
- jakie pluginy dodajemy do instalatora
- jakie protokoły
- jakim programem robimy ten instalator (żeby nie było, że np. Winrar'em nie można bo w licencji Winrar'a jest że... )
- itp itd.
Nad tym trzeba się zastanowić i musi się na ten temat wypowiedzieć conajmniej kilka osób. (Z tego co sam tutaj zauważyłeś ALIEN napisał ci o tym "Tipper YM" - wiedziałeś o tym? - ja nie wiedziałem i właśnie tego typu problemy trzeba rozwiązać).
Shadow-XIII napisał:

- Miranda, nie jest komunikatorem dla średnio i mało kojrzących "a do czego to służy?"

Czyli dla kogo jest Miranda? Bo zaraz się okaże, że aby ją używać trzeba posiadać specjalne certyfikaty ;D Miranda jest jaka jest bo własnie są problemy, że "nie ma instalatora nowszego od v6.8", że "opcje są tak rozbudowane i skomplikowane, że lepiej tam nie zaglądać" itd. Stary, albo się za to weźmiemy, albo za kilka miesięcy/lat sami będziemy zmuszeni przerzucić się na jakiś "życiowy" multikomunikator, ew. każdy będzie musiał sobie skompilować Miradnę ze źródeł własnoręcznie i ustawić przy tym 10 tysięcy flag oraz przygotować całe środowisko programistyczne i nauczyć się programować.
Shadow-XIII napisał:

- Mamy opcję szukaj, mamy stronę główną Mirandy (...) - więc użytkownik ma za zadanie myśleć i aktualizować Mirandę, jeśli się pyta, a my radzimy mu aktualizację to taką aktualizację powinien przeprowadzić, a jak nie wie/nie chce/nie umie to niech wraca do GG. ...

Masz totalnie złe podejście. Miranda nie jest dla hakerów tylko dla zwykłych zjadaczy chleba, którzy chcą używać w pełni konfigurowalnego multikomunikatora. Ale konfigurowalnego w miare rozsądny sposób!
Shadow-XIII napisał:

- a jak coś nie działa to wystarczy metodą eliminacji dojść do pluginu (pliku dll), który wywala/nie działa/coś psuje - i samemu znajdzie się problem, ba i można samemu zgłosić buga na stronie mirandy(org)

Nie można, bo trzeba by było siedzieć i testować non-stop, a później okazało by się, że po kolejnym update znowu coś nie działa i kolejny plugin trzeba wyłączyć. (m.in. dlatego ja nie akutalizuje już Mirandy bo się po prostu boję).
Shadow-XIII napisał:

- na stronach AQQ/Tlen'a aż kipi od pomysłów ? i co ? i dupa! komunikatory są do dupy.

i tak samo będzie z czasem z Mirandą, bo zaczyna być coraz bardziej do dupy.
Shadow-XIII napisał:

ostatnią ciekawą zmianą AQQ było przejście na jabber'a i kom staną w miejscu bo dodanie wzorka tu i ówdzie (przenośnia) dużą zmianą nie jest. Sam brałem udział dawno temu w rozwoju AQQ (mój numer to 60tyś) i wiem jak AQQ wygląda - już dawno się przestał do czegoś nadawać i dla mnie stoi obok GG. Tlen też jakiś rewolucji nie przeżywa bo cicho o nim od lat kilku, prócz informacji w sieci o padach/bugach itp

Czyli co chcesz przez to powiedzieć? że AQQ jest do dupy bo się nie rozwija, więc nie rozwijajmy też Mirandy? Czy rozwijajmy Mirandę, bo się stanie to samo co z AQQ?

Ludzie! weźmy się za ten komunikator przynajmniej w zakresie w jakim możemy się wziąść - czyli od polskiej wersji tego komunikatora, bo inaczej powoli każdy z nas stwierdzi, że ten komunikator po prostu śmierdzi.


p.s.
Panowie mzakras oraz ALIEN, nie licytujmy się tutaj kto posiada większy zakres wiedzy z tematu Mirandy bo sami dobrze wiemy, że niewiele wiemy. Proponuję założyć temat na tym forum dot. nowego instalatora i tam będziemy wszyscy mogli podyskutować jakie pluginy dodamy a jakie nie dodamy. Co wy na to? Pomożecie?

no to zapraszam do dyskusji (Request For Comments): http://www.miranda-im.pl/viewtopic.php?p=65453
_________________
" W moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że chyba wolę pomyśleć, że nikt go nie stworzył. "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dawciobiel Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wiek: 43 lat(a)

Punktów karnych: 5

PostWysłany: 11 Sie 2009 3:20    Temat postu: [RFC] Polski nowy instalator Mirandy - dyskusja Odpowiedz z cytatem

Chciałbym abyśmy wspólnie zastanowili się nad przyszłymi pracami związanymi z budową i testowaniem nowego, lepszego polskiego instalatora Mirandy.

Na początek rzeczy które trzeba przedyskutować i omówić, czyli:
    1. Wersja Mirandy zawarta w instalatorze. (wersja: 6.8, 7, 8 czy 9)
    2. Rodzaje protokołów (gg, tlen, icq, jabbery itp.).
    3. Dodatkowe pluginy.
    4. Wygląd Mirandy po zainstalowaniu (tzn. jak będzie wyglądać główne okno i okno rozmowy).
    przedyskutowania.


Po zakończeniu rozważań na wybrany punkt z w/w listy przechodzimy do kolejnego. Do poprzedniego punku zawsze będzie można wrócić, jednak warto ważne jest aby wyraźnie zaznaczyć do którego punktu z listy się odnosi wypowiedź.
_________________
" W moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że chyba wolę pomyśleć, że nikt go nie stworzył. "


Ostatnio zmieniony przez dawciobiel dnia 11 Sie 2009 3:26, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dawciobiel Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wiek: 43 lat(a)

Punktów karnych: 5

PostWysłany: 11 Sie 2009 3:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to jedziemy z tym koksem!

A.d.1.
Jaką wersje proponujecie i dlaczego?

Ja osobiście chciałbym aby w instalatorze znalazła się możliwie najnowsza, stabilna wersja kominunikatora. Wiąże się to z tym, że owy instalator będzie służył na dłuższy okres czasu, nie trzeba go będzie przebudowywać z dnia na dzień oraz fakt, że nowsza wersja komunikatora jest nowa i to pod nowe wersje będą wypuszczane przyszłe pluginy. Obstaje przy wersji 8.
_________________
" W moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że chyba wolę pomyśleć, że nikt go nie stworzył. "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dejko Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 630

PostWysłany: 11 Sie 2009 8:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
najnowsza, stabilna wersja kominunikatora.

A zastanawiałeś się, jak długo ta najnowsza stabilna będzie najnowszą? Ile w ciągu ostatnich dwóch miesięcy wyszło wersji stabilnych?

Jak dla mnie z powodów opisanych przez DJ Lotos nie ma co sobie dupy zawracać robieniem instalatorów. Miranda jest dla ludzi, którzy potrafią sobie rozpakować archiwum ZIP, dodać spolszczenie i skopiować kilku wtyczek. Jeśli to ich przerasta, to z żadnego instalatora nie będą zadowoleni - bo każdy zdezaktualizuje się najpóźniej w miesiąc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
greenhorn Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 753

PostWysłany: 11 Sie 2009 9:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dużo było już stabilnych 0.8.x. Zaraz wyjdzie 0.8.4. Od 25 lipca (czyli od dnia wyjścia 0.8.0) mieliśmy już chyba 10 buildów z gałęzi 0.8.x licząc PR. Jednak ja bym się akurat tym bardzo nie przejmował, że często wychodzą aktualizacje... Dlaczego? Bo przecież od wczesnych wersji testowych 0.8 (czy nawet 0.7) jest pseudo-updater (powiadomienia o nowszych wersjach). Wystarczy włączyć tę opcję i każdy się dowie, że rdzeń ma stary.

Znacznie większym problemem jest to, o czym pisał DJ Lotos. O błędach, które wciąż się pojawiają i są to błędy dość poważne.

Krótko mówiąc. Nie ma po co robić nowego instalatora na sucharach typu 0.6.8 i 0.7.19 (mamy już dobry instalator na 0.6.8). Nie ma powodów żeby robić TERAZ polski instalator 0.8.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sjf Płeć: mężczyzna
Pierdoła
Pierdoła

Status stażu



Dołączył: 15 Kwi 2005
Posty: 312
Skąd: Tychy / Katowice

PostWysłany: 11 Sie 2009 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dawciobiel napisał:

(Z tego co sam tutaj zauważyłeś ALIEN napisał ci o tym "Tipper YM" - wiedziałeś o tym? - ja nie wiedziałem i właśnie tego typu problemy trzeba rozwiązać).

O czym nie wiedziałeś odnośnie Tippera/Tippera YM? Chcesz się brać za "naprawę" polskiego instalatora, a niewiele wiesz o aktualnych wtyczkach? Shocked

dawciobiel napisał:
Shadow-XIII napisał:

- Miranda, nie jest komunikatorem dla średnio i mało kojrzących "a do czego to służy?"

Czyli dla kogo jest Miranda? Bo zaraz się okaże, że aby ją używać trzeba posiadać specjalne certyfikaty ;D Miranda jest jaka jest bo własnie są problemy, że "nie ma instalatora nowszego od v6.8", że "opcje są tak rozbudowane i skomplikowane, że lepiej tam nie zaglądać" itd. Stary, albo się za to weźmiemy, albo za kilka miesięcy/lat sami będziemy zmuszeni przerzucić się na jakiś "życiowy" multikomunikator, ew. każdy będzie musiał sobie skompilować Miradnę ze źródeł własnoręcznie i ustawić przy tym 10 tysięcy flag oraz przygotować całe środowisko programistyczne i nauczyć się programować.

Naprawdę tak sądzisz? Nie przesadzasz za nadto? Dlaczego niby mielibyśmy sobie osobiście kompilować Mirandę? AQQ albo Tlena też trzeba samemu kompilować??
"nie ma instalatora nowszego od v6.8" - czyżby? Przecież jest gotowy instalator na oficjalnej stronie Mirandy - zawsze dostępna jest najnowsza stabilna wersja gotowa do pracy. A że trzeba co nie co poustawiać to co z tego? Najlepiej przygotowany instalator NIE WPISZE samodzielnie za użytkownika danych logowania do sieci, których używa, gdy ten ich nie poda. A czy zrobi to w okienku podczas instalacji czy później w opcjach programu to jakie ma to znaczenie? Podejrzewam, iż dla kogoś kto nie potrafi używać komputera okienko z pytaniem o podanie danych logowania podczas instalacji nie wiele mu powie - ot, choćby skąd będzie wiedział co to logowanie? Twisted Evil

dawciobiel napisał:
Shadow-XIII napisał:

- a jak coś nie działa to wystarczy metodą eliminacji dojść do pluginu (pliku dll), który wywala/nie działa/coś psuje - i samemu znajdzie się problem, ba i można samemu zgłosić buga na stronie mirandy(org)

Nie można, bo trzeba by było siedzieć i testować non-stop, a później okazało by się, że po kolejnym update znowu coś nie działa i kolejny plugin trzeba wyłączyć.

LOL. Sam doszedłeś do - jak sądzę - jednego z podstawowych faktów, który powstrzymuje DJ Lotosa od aktualizacji polskiego instalatora - nie ma komu tego wszystkiego testować, gdyż testy nie mogą trwać 2 godziny czy pół dnia - by były wiarygodne muszą być przeprowadzone odpowiednio dłużej; a co gdy w międzyczasie pojawi się nowsza wersja, kolejna aktualizacja core czy którejś z wtyczek zawartych w instalatorze? Przypominam, oficjalny instalator jest dostępny na www.miranda-im.org - wystarczy dorzucić plik z polskim tłumaczeniem i gotowe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
andy Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 940
Skąd: Z nienacka

PostWysłany: 11 Sie 2009 12:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czyli dla kogo jest Miranda? Bo zaraz się okaże, że aby ją używać trzeba posiadać specjalne certyfikaty ;D

Miranda jest dla osób, które mogą usiąść i poświęcić jej np. 5-6h. Idąc dalej takie osoby nie potrzebują instalatora.
Miranda nie jest komunikatorem dla początkujących bo takie osoby chcą mieć wszystko od razu - tutaj się tak nie da.
Dlatego myślę, że lepszym wyjściem jest zrobić zipa z polskim spolszczeniem i co popularniejszymi wtyczkami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sjf Płeć: mężczyzna
Pierdoła
Pierdoła

Status stażu



Dołączył: 15 Kwi 2005
Posty: 312
Skąd: Tychy / Katowice

PostWysłany: 11 Sie 2009 13:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AL|EN napisał:
mzakras napisał:
Trzeba zmienić:
-mToolTip wypadałoby zamienić na Tipper YM
a dlaczego nie na zwykłego Tippera?
=VersionInfo > CrashDumper
a dlaczego nie po prostu na nowszą wersję VI?
Bo:
Tipper YM jest nowszy, lepszy i jedyny który się rozwija.

Niby fajnie, ale nie zawsze co nowsze to lepsze Smile Zapewne chodzi ci o to, że Tipper YM obsługuje zaawansowane skórkowanie - coś w stylu skórek w PopUp+, tyle, że na pewno jest to bardziej zasobożerne od zwykłego Tippera. Dodatkowo zwróć uwagę na to, że polski instalator ma m.in. taką cechę, że Miranda w nim zawarta jest mało zasobożerna, a co za tym idzie uruchamia się i działa również na słabszych komputerach, a także na pecetach z Win9x. I nie mów mi kto dzisiaj używa takiego sprzętu, a jak ma słaby sprzęt to niech sobie kupi nowy...

AL|EN napisał:
a CrashDumper zawiera w sobie funkcjonalność VI i dostajemy dwie rzeczy w jednej wtyczce. I tu widać, że na czasie z Mirandą nie jesteś bo jak nawet sam piszesz 6.8 ci wystarczy. Dlaczego więc zrobiłeś update do SP2/SP3, przecież na gołym XP też się uruchomi. Albo z Windows 98 do XP/VISTA/W7 ? Wróć do starego systemu to się przekonasz czy tak fajnie.

No właśnie, gdyby iść twoim tokiem rozumowania to okaże się, że nie za fajnie, bo albo Miranda nie uruchomi się w ogóle (bo np. będzie unikodowa, a co idźmy z postępem!) albo będzie się "wlokła", bo ktoś ma słaby komputer.

AL|EN napisał:
mzakras napisał:
Dawno nie używałem instalatora, ale tam do wyboru był chyba scriver.
Jest TYLKO scriver. Już 10x lepszym pomysłem jest zastosowanie TabSRMM + tworzenie jednego okna na kontakt.

A to dlaczego? Wiem, sądzisz, że Scriver nie obsługuje kart/zakładek - mylisz się, obsługuje - sam używam. Nie każdy potrzebuje takiej kobyły jak tabSRMM.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MarkoB
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 06 Wrz 2003
Posty: 45

PostWysłany: 11 Sie 2009 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja właśnie sprawdziłem ten dobry instalator 0.6.8 i co się okazuje, nie działa w nim gg a to chyba jednak najważniejsza wtyczka.
Nawet jak użytkownik znajdzie nowsza wersje wtyczki gg to się wywali bo wymaga co najmniej Mirandy w wersji 0.8.

Poza tym jak dużo osób jedzie na Mirandzie niższej niż 0.8 mimo tych jej strasznych błędów,chcemy czy nie w końcu każdy będzie musiał przesiąść na 0.8 lub nowsza.

Poza tym zaktualizowanie instalatora Mirandy np z wersji 0.8.3 do 0.8.4 która ma wyjść to 5 minut roboty, przecież instalator jest gotowy wystarczy podmienić plik.i
Do kompletu oczywiście wtyczka updater.

Dodatkowo jest wtyczka modernopt poprzez która początkujący użytkownicy Mirandy nie będą mieli żadnych problemów ze skonfigurowaniem podstawowych opcji, dodaniem kont itd.
Problemem jest tylko brak tłumaczenia modernopt na język polski.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Archiwum i śmietnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor