Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Test komunikatorów KŚ 15.2008
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Forum Portalu InterKom
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Crawley Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 421
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 16 Lip 2008 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale w sumie nie dziwie sie wam... Ja sam bym nie wytrzymal jako moderator tutaj. Od razu stracilbym cierpliwosc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 19:46    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


W TechnoVolt znajdziesz energooszczędne oświetlenie hal i pomieszczeń magazynowo-produkcyjnych w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy nowoczesne oświetlenie energooszczędne (LED) z zastosowaniem opraw: dekoracyjnych, rastrowych, hermetycznych, przemysłowych, projektorów oraz linii świetlnych.
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Cairel Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 3
Skąd: Szczecin
Wiek: 40 lat(a)

PostWysłany: 17 Lip 2008 1:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ze Miranda IM nie jest jak GG. Nie wiem czemu uważacie że wersje Testowe nie mogą być porównywane ze Stabilnymi . Autorzy dokonali porównania komunikatorów które posiadają w tych wybranych wersjach numerycznych te same funkcje lub podobne do konfiguracji. Wink więc jeżeli chodzi o to kryterium nie widze przeciw wskazań. Brak społeczności mają racje każdy IM na rynku .pl identyfikowany jest po sieci oprócz Mirandy i Konnekt'a . Nie można miec pretensji o to że autorzy doszukują sie grupy docelowej powiązanej ze sobą developer,marka społeczność. W tym względzie Miranda stoi w rozkroku posiada tą strone ale ale polska dystrybucja nie jest oficjalnie wspierana przez jej właścicieli. Modne są dwa stwierdzenia tutaj ''Miranda nie dla idiotów'' i ''Sie nie opłaca''. Komunikator jest na wolnej licencji Wink i tu sie pojawia parafraza mojego stwierdzenia niedawnego przy okazji przekrętu z Konnekt'em '' Mamy do wyboru korzystać z IM opartych na wolnej licencji lub komercyjnych''. Do tego można teraz dodać : Tak samo mamy prawo oczekiwać pełnego wsparcia idącego za tym produktem a nie tylko go otrzymywać .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 17 Lip 2008 10:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Crawley: No niestety trzeba sobie śmiało powiedzieć że Miranda zaczynała jako komunikator dla pasjonatów i obecnie jest bliżej tej idei niż chyba kiedykolwiek wcześniej.

A tak z ciekawości, jakiego wsparcia możemy oczekiwać po wszystkich testowanych tam komunikatorach poza Mirandą? Telefonicznego, mailowego, forum?

@Cairel: Wersje testowe to wersje testowe, co rusz w jądrze wprowadzane są jakieś milowe zmiany (z ostatnich choćby wprowadzenie UUID'ów czy dodanie obsługi Accounts) które rozwalają kompatybilność, przez co masa ludzi którzy nieświadomie używają testowych nie wie czemu im nagle 'ta gówniana Miranda znowu się sypie'. Ot co. [:
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dejko Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 630

PostWysłany: 17 Lip 2008 10:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie wiem czemu uważacie że wersje Testowe nie mogą być porównywane ze Stabilnymi .

Znam co najmniej pare powodów:
1. Wersje testowe są z reguły mniej stabilne. W normalnym teście, wzięli by pod uwagę też stabilnosć aplikacji.
2. Wersje testowe ulegają ciągłemu rozwojowi, więc porównywanie ich z dopracowaną wersją finalną, zwykle mija się z celem.

Cytat:
Brak społeczności mają racje każdy IM na rynku .pl identyfikowany jest po sieci oprócz Mirandy i Konnekt'a .

A klienty Jabbera?
Ogólnie to bzdura co napisałeś. W czym jest lepszy komunkator identyfikowany po sieci, od tego identyfikowanego po nazwie...
Zresztą społeczność Mirandy nie istnieje? A to: http://www.miranda-vi.org/, http://miranda-planet.com/ czy spore fora dyskusyjne i portale w wielu krajach... to nie społeczność?
Czy społecznosć kojarzy Ci się tylko z serwisami w stylu fotka.pl i nasza-klasa, gdzie kolekcjonujesz "punkciki" i zbierasz "komcie" pod swoim profilem?

Powiem więcej - w czym jest lepszy komunikator posiadający społeczność, od tego który jej nie posiada? Zakładając, ze chodzi o ich funkcjonalność, a społeczność mierzymy ilością portali społecznościowych.

Cytat:
Tak samo mamy prawo oczekiwać pełnego wsparcia idącego za tym produktem a nie tylko go otrzymywać .

Gdzie się pojawia wsparcie w przypadku komunikatora Tlen?
To że możesz napisać maila, ze Ci komunikator nie działa? Każą Ci podać milion danych osobowych a w rezultacie dostaniesz odpowiedź, ze to jest błąd i że postarają się go poprawić.

Jak w Mirandzie 10 osobom uszkadza się profil z tego samego powodu, to pisze się do autorów wtyczki czy core i w następnej wersji problem jest naprawiony (albo przynajmniej próbują go naprawić). W Tlenie od kilku lat tak sie dzieje i nikt się tego poprawić nie kwapi.

Takie "wsparcie" to mi przypomina infolinię w Neostradzie. Jak Ci nagle padnie net i się do nich dodzwonisz, to Cię uspokoją i każą przeinstalować sterowniki od modemu.
Ty oczekujesz od nich, ze rusza dupę i sprawdzą dlaczego net nie działa, a oni dalej swoje "to spróbujmy jeszcze raz. Po raz szósty: wyjmuje pan płytę CD ze sterownikami...".
I co mi daje takie wsparcie? To juz wole lokalnego dostawcę. Jak mi coś padnie, to dzwonie do niego i sie pytam co nie działa. On sprawdza, oddzwania i mówi co im nawaliło.
Ale TPSA jest OK, bo ma infolinię, a lokalny operator jest zły, bo jej nie ma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szwagier81 Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 77
Skąd: GTC
Wiek: 43 lat(a)

PostWysłany: 17 Lip 2008 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja troszkę odbiegając od tematu,

KŚ dla mnie nigdy nie był dobry, on mi się kojarzy tylko z tym, że dzieciaki czytają a później robią coś (wg wskazówek KŚ) i tym samym psują system, czy komputery.

Dlatego też KŚ to bym się nie przejmował, zastanawiam się tylko jaka grupa społeczeństwa to czyta.

A artykuł był ewidentnie sponsorowany i człowiek choć troszkę mający wiedzy o IT bez problemu stwierdzi że to chłam

PZDR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crawley Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 421
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 17 Lip 2008 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdziwisz sie, ale duza grupa spoleczna czyta KS. Glownie sa to oczywiscie osoby, ktore zaczynaja przygode z komputerem - KS oferuje w miare "profesjonalna" wiedze, pozwala niejako wejsc w glab systemu, ale tez podaje je w przystepnym jezyku okraszajac przy okazji masa screenow i podpowiedzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dejko Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 630

PostWysłany: 17 Lip 2008 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie. Wiedza profesjonalna się nie sprzedaje. Kopiłbyś gazetę na której okładce pisze "optymalizacja usług systemowych"? Pewnie nie. A jak napiszą "przyśpieszamy system Windows" to każdy poleci i kupi, chociaż porady ograniczają sie do instrukcji obsługi programów tweakujących znajdujących sie na dołączonej płycie CD.

Ludzie lubią likwidować skutki a nie zapobiegać przyczynom, dlatego takie magazyny są czytane. Marketing i tyle i KŚ nie jest tu wcale wyjątkiem. W sumie nie znam żadnej komercyjnej gazety na poziomie.

O teście w KŚ nie pisałem dlatego, bo mnie jakoś wzruszył. Prędzej czy później ktoś by o tym napisał, wiec wypowiedziałem się, podsumowując gdzie moim zdaniem są błędy.

Dyskusja na KŚ online: http://www.komputerswiat.pl/ks/komentarze/jeden_numer.asp?d=1&ido=94034&idd=94034&idp=1508
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 17 Lip 2008 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tak, jak KŚ uważałem za szmatławiec, tak teraz jeszcze uznam jego twórców za debili...

Tomasz Przyjemski napisał:
Natomiast funkcjonalności dostępnych we wtyczkach nie poddawaliśmy ocenie.


Interesujące... udało im się uruchomić M bez wtyczek. Tym bardziej zastanawia mnie, jakim cudem M nie zajęła ostatniego miejsca...
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 17 Lip 2008 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I Pan Tomek ładnie powiedział co i jak - gazeta jest dla laików, end of story.
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Cairel Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 3
Skąd: Szczecin
Wiek: 40 lat(a)

PostWysłany: 17 Lip 2008 17:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@dejko my sie nie rozumiemy . 1. Jeżeli grupa redakcyjna podejmuje decyzje o porównaniu komunikatorów wedle jasno określonych zasad które kładą nacisk na te pierdoły co oni, to tylko te wersje mogły byc poddane badaniu. Stabilność nie była brana pod uwage w tym oględnie rzecz ujmując wiec co ona ma do tego ? chodzi o funkcje . 2. Wsparcie w .pl oznacza grupe ludzi która pozwoli identyfikować sie z daną siecią, marką komunikatora oraz rozwijać grupe wzajemnej adoracji( dzielenie sie wiedzą na temat zagadnien danego IM np. ) . Klienty XMMP to sieć a co za tym idzie i fora. Polska to nie zbyt dobry przykład dla tej sieci ale Spik czy AQQ nie budują i nie kłada nacisku na identyfikacje z IM ? 3. Tlen nie musi mieć wsparcia ma poradnik w budowany w kliencie i odnośniki w nim do miejsc w forum gdzie mozna zadać pytanie. A oryginalne wtyczki rozwijane przez TT nie generują większych błędów a jeżeli one sa to w nastepnej wersji są poprawiane. A co do osób współtworzących dodatki TT ma za to odpowiadać ? Meila sie pisze jak ci nie komunikator nie działa a konto czyli twoje id . Mylisz sieci GG ma takie procedury. 4. Co do TPSA zgadzam się w 100% dla tego mają 52% rynku nie całe już Smile .

I stare bo przeoczyłem dejko jak oni z KS mieli sie z wami skontaktować jak oględnie wasza społeczność jest uznawana za nie wchodź nie dotykaj. Ile problemów mieli z k.pl przy projekcie promocje.komunikatory.pl by jakimś cudem oględnie ją ugryźć ? A jak by co to pretensja do redakcji Smile jak zawsze .

A tak btw. macie wątpliwości co do tego testu Ja też. Co nie zmienia faktu że jako jedyni poruszają ten temat odgrzewany raz na jakiś czas. Jeżeli wam nie pasuje zróbcie swój. Znam przynajmniej osiem dużych serwisów informacyjnych który by go opublikował a i konkurencja KS w formie papierowej na pewno by go ugryzła. Tylko na ile był by on bez stronny ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 17 Lip 2008 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cairel napisał:
Wsparcie w .pl oznacza grupe ludzi która pozwoli identyfikować sie z daną siecią, marką komunikatora oraz rozwijać grupe wzajemnej adoracji( dzielenie sie wiedzą na temat zagadnien danego IM np. ) .

Oto jesteśmy. Wsparcie może nie zawsze z nas najlepsze (chociaż na IRCu jest lepiej), ale do całej reszty pasujemy.

Cairel napisał:
Klienty XMMP to sieć a co za tym idzie i fora. Polska to nie zbyt dobry przykład dla tej sieci ale Spik czy AQQ nie budują i nie kłada nacisku na identyfikacje z IM ?

No i właśnie tutaj wychodzi niedoskonałość testu. Do jednego worka wrzucone są sieci (Gadu-Gadu, Tlen), klienty konkretnej sieci, jednak ich używanie może być wymienne i nie wpływa na wiele rzeczy (AQQ, Spik) oraz klienty łączące się z czym popadnie (Konnekt, Miranda IM). W takim towarzystwie po prostu nie ma dobrego zestawu testów.

... a wybrany został zestaw optymalny dla danej sytuacji: zestaw, który wyniesie na szczyty Tlen i pogrąży GG.

Cairel napisał:
Tlen nie musi mieć wsparcia ma poradnik w budowany w kliencie i odnośniki w nim do miejsc w forum gdzie mozna zadać pytanie. A oryginalne wtyczki rozwijane przez TT nie generują większych błędów a jeżeli one sa to w nastepnej wersji są poprawiane.

Nie da się opisać w podręczniku wszystkich możliwych perypetii.

Gdyby ktoś chciał to jednak zrobić - nie da się napisać podręcznika tak, by był on zrozumialy dla wszystkich. Dlatego właśnie każdy porządny program powinien mieć support. Komercyjne programy w postaci skrzynki mailowej i linii telefonicznej, gdzie pomogą nam fachowcy, niekomercyjne w postaci społeczności, która pomaga nowym jej członkom.

I tutaj nie pochwalam ani Tlenu, ani GG - jedna i druga firma to zlewa. Dziwię się więc, że klienci chcą płacić (oglądając reklamy) za tak nędzną usługę. Ale to ich wybór.

Cairel napisał:
A tak btw. macie wątpliwości co do tego testu Ja też. Co nie zmienia faktu że jako jedyni poruszają ten temat odgrzewany raz na jakiś czas. Jeżeli wam nie pasuje zróbcie swój. Znam przynajmniej osiem dużych serwisów informacyjnych który by go opublikował a i konkurencja KS w formie papierowej na pewno by go ugryzła. Tylko na ile był by on bez stronny ?

Test jest zrobiony od początku do końca na zlecenie. To w zasadzie jest w porządku, ale niestety widać, kto jest zleceniodawcą. A to już budzi bardzo mieszane uczucia...

Jeśli chodzi o przeprowadzenie testu - nie ma problemu, wielu z nas tutaj ma bardzo duże pojęcie i przeprowadzenie czegoś takiego to kwestia czasu. A czas... to pieniądz. A gdy ktoś nam za test zapłaci - prawdopodobnie poda wytyczne. I tutaj koniec bezstronności.
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Cairel Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 3
Skąd: Szczecin
Wiek: 40 lat(a)

PostWysłany: 17 Lip 2008 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ REXus a nie myślisz że gdybyście zrobili porównanie takie bez zł. Jako użytkownicy M' pokazujące drastyczne różnice miedzy tym co zrobił KS w oparciu o te same kryteria Wink to wynikł nie był by lepszy dla M' czasem ? Moglibyście wypromować komunikator po swojemu tylko raczej bez porządnie skonfigurowanej nowej Mirandy PL nie ma na to szans Sad . Dziwi mnie troche że projekt oparty na licencji darmowej ma userów którzy co chwile wspominają o pieniądząch Razz .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shadow-XIII Płeć: mężczyzna
Hiper-Paplacz
Hiper-Paplacz

Status stażu



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 616

PostWysłany: 18 Lip 2008 1:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cairel: ale my nie chcemy promować Mirandy wśród laików. Wystarczy, że i tak mamy od groma ludu, którzy piszą "mam problem, wywala mirande" i oczekują cudu, a różowej ramki nie przeczytają nawet już nie wspominając o jej zastosowaniu.
Miranda to elita, możesz wspomnieć znajomemu, zaszpanować wyglądem, mnogością opcji, ilością protokołów - i jeśli gość nie chce być usyfkownikiem GG to przynajmniej spróbuje się przerzucić. U mnie kilka osób przerzuciło się, a niektórzy poszli do AQQ (bo łatwiejsze). Bardzo rzadko ktokolwiek z osób, które mają Mirandę odezwie się z problemem, zazwyczaj na początku, a i wtedy częściej ją chwalą ^^.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 18 Lip 2008 2:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cairel napisał:
Dziwi mnie troche że projekt oparty na licencji darmowej ma userów którzy co chwile wspominają o pieniądząch Razz .

Jeżeli widzisz w czymś sens i lubisz to robić - jesteś skłonny robić to za darmo. Proste.

Ja osobiście widzę sens w napisaniu tutaj od czasu do czasu posta - mniej lub bardziej pomocnego, czasem będącego wyłącznie wyrażeniem mojej opinii. Podobnie widzę sens w udzieleniu od czasu do czasu pomocy na IRCu, a "rezydenci kanału" to towarzystwo, z którym miło czasem pogadać.

Tak samo widzę sens w testowaniu najnowszych wydań i eksperymentalnych wtyczek - i zgłaszaniu autorom ewentualnych problemów.

Co innego, jeżeli coś jest Twoim zdaniem sensu pozbawione, a skutki tego czegoś mogą być co jedynie tragiczne...

Ja mogę przedstawić M w rewelacyjnym świetle, i zrobię to tak, żeby nikt nie zarzucił mi stronniczości. Tylko... po co? Żeby jeszcze więcej ludzi miało z nią problemy? I wszystko fajnie, jeśli dadzą sobie wytłumaczyć, jeśli pomoc techniczna sprowadzi się do miłej rozmowy, a na końcu nowy użytkownik podziękuje za poświęcony mu czas, aby kiedyś przekazać swoją wiedzę komuś innemu. Ale tacy ludzie należą do mniejszości. Większość będzie jeszcze miała pretensje, że mają najpierw sami poszukać na forum (i to jest niestety smutne)...

Ostatnio to forum ma bardzo złą opinię wśród internautów próbujących skorzystać z M - nie wiem, czy to dobrze, czy źle. Na pewno skutkuje to tym, że nie pojawiają się tutaj codziennie elementarne pytania w kilku wariacjach. I nie wiem, czy ma sens zmieniać cokolwiek w tej kwestii - w końcu forum nie służy to odpowiadania w nieskończoność na te same pytania, czego nie rozumie większość "pokolenia GG" - i być może dlatego nie chcemy np. zrobić za darmo testu komunikatorów?

Jest jeszcze druga strona - ktoś, kto to opublikuje będzie miał określony zysk z tego tytułu. Dlaczego ja mam za darmo pracować na czyjąś kasę? Dziękuję bardzo, jeżeli odczuję potrzebę zrobienia testu to umieszczę go na swojej stronie i dodam np. do Wykopu. Przy okazji do wiem się, ile warte są moje wypociny. A gdy wtedy jakaś gazeta (portal) będzie chciała opublikować test, to się zastanowię. Na pewno jednak niech nie liczy na to, że ucieszę się, iż chcą łaskawie opublikować mój materiał.

Cholera, jest 2 w nocy a mi się chce pisać takie długie wywody. Lipiec źle działa na człowieka Acid
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kumien Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 91
Skąd: Wrocław
Wiek: 37 lat(a)

PostWysłany: 18 Lip 2008 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dejko napisał:
Ludzie lubią likwidować skutki a nie zapobiegać przyczynom, dlatego takie magazyny są czytane. Marketing i tyle i KŚ nie jest tu wcale wyjątkiem. W sumie nie znam żadnej komercyjnej gazety na poziomie.

Ja polecam gazetę NEXT. Testy są na dużo wyższym poziomie niż w innych pseudo gazetach informatycznych. Warto też dodać, że praktycznie w każdym numerze mamy jakieś distro linuxa, wiele artykułów o sieci, porównanie sprzętów nie patrząc na firmę, ale możliwości - często zgadzają się z innymi testami w zachodnich portalach. I jeszcze jedno. Ranking komunikatorów. Tam Miranda chyba od samego początku dzierży miano lidera rankingu. Jak dobrze pamiętam ma 8.61/10 pkt. Drugie miejsce zajmuje AQQ co mnie akurat nie dziwi. Ostatnio ten komunikator stał się bardziej otwarty przez przejście na Jabbera.

Odnośnie testu to nie wiem czy warto komentować. Jak pisał Karaguy im mniej ludzi tym mniej pracy. Warto zauważyć ile osób udziela się na forum, pyta o błędy itp., a ile osób używa komunikatora (wtyczka CountMe). Widać, że ten komunikator kierowany jest dla wąskiej grupy ludzi, którzy wiedzą jak działa system, jak można coś ulepszyć i czego potrzebuje. Ne załamie się jak będzie musiał poświęcić 5 godzin, aby dopasować program do siebie. Akurat podam tutaj przykład kumpla, któremu pokazałem Mirande to stwierdził, że on nie potrzebuje multikomunikatora, bo chce mieć tylko GG. Na moje uwagi, że ma jeszcze wiele pluginów, aby zrobić kombajn o znajomych przy najmniejszym zużywaniu zasobów trafiały jak kulą w płot.
Rozumiem też Dejko, bo sam patrząc na ranking używalności komunikatorów wkurzałem się, bo pokazywali mniej użytkowników niż u nas na portalu, ale później nachodziła chwila refleksji, że dobrze, bo ostatnio można zauważyć wysyp dzieci neostardy. Przykład: skontaktował sie ze mną jakiś koleś przez GG, że chce używać Mirandy. Myślę spoko, kolejny user. Zrobiłem paczkę z mojej Mirci ze wszystkimi pluginami i mu wysłałem. Później spokojnie mu tłumaczyłem jak i co skonfigurować to myślałem, że mnie szlak trafi. Jeśli piszę mu, aby kliknął w drzewo i rozwinał w opcjach jakąś gałąź, a on pyta się gdzie ma kliknąć i po tekstowych wyjaśnieniach dalej sobie z tym nie mógł poradzić to pytam się co on tu robi? Może miałem pecha, bo później trafiłem na dziewczynę z którą w 2,5h udało się przelecieć przez wszystkie wtyczki, gdzie połowę opcji chciała pominąć, bo to nie jest problem. Dwa przypadki, dwie różne opinie o osobach.

I tak na koniec. Faktu nie czytam, Super Expressu też nie więc i Komputer Świat sobie podarowałem jakieś 8 lat temu. Mówię, polecam magazyn NEXT, bo jeśli interesujesz się informatyką i jesteś blisko kompa to tylko tam można poszerzyć swoją wiedzę.
_________________
Miranda IM power is nothing without control
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Forum Portalu InterKom Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor