Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Microsoft Office 2007 dla Użytkowników Domowych - 199zl
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nazir Płeć: mężczyzna
Admin
Admin



Dołączył: 29 Sty 2003
Posty: 2416
Skąd: Chrzanów

PostWysłany: 21 Sie 2007 16:39    Temat postu: Microsoft Office 2007 dla Użytkowników Domowych - 199zl Odpowiedz z cytatem

Microsoft® Office 2007 dla Użytkowników Domowych to zestaw najpopularniejszych aplikacji pakietu Microsoft Office, dostępny w specjalnej, niższej cenie przeznaczony do zadań domowych.
• Zapewnij całej rodzinie dostęp do oprogramowania!
• zainstaluj programy wchodzące w skład pakietu na trzech komputerach domowych (jeden pakiet zawiera w sobie trzy licencje)!
• Korzystaj, jak długo zechcesz (Licencja udzielona na produkt jest licencją wieczystą tzn. po zakończeniu nauki można nadal używać oprogramowania)
W skład pakietu wchodzą następujące aplikacje:
* Microsoft Word 2007
* Microsoft Excel 2007
* Microsoft PowerPoint 2007
* Microsoft OneNote 2007

Arrow http://www.karen.com.pl/go/_info/?user_id=4845&lang=pl
_________________
Miranda nie dla idiotow ExclamationExclamationExclamation

IRC #miranda.kom.pl - oficjalny kanał Polskiego Forum - serwer: irc.quakenet.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 18:56    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


W ofercie TechnoVolt znajdziesz profesjonalne systemy alarmowe (SSWiN) i przeciwpożarowe (SSP).
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży teletechnicznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy systemy przeciwwłamaniowe i dozoru z zastosowaniem: central alarmowych, oddymiania, przeciwpożarowych, czujek ruchu PIR, detektorów dymu, gazu i tlenku węgla, syren, szyfratorów, modułów powiadamiania zdalnego GSM/GPRS. Oferujemy sprzęt znanych krajowych producentów (m. in. Satel, Polon Alfa, Elmes, Jablotron, Detectomat, AFG).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hawk Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 113
Skąd: Kattowitz
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 21 Sie 2007 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chce wywoływac kolejnego flejma ale mi by było zwyczajnie szkoda wydać 200 blaszek na coś co mogę mieć za darmo w OpenOffice.
Do tego jeszcze dochodzi ostatnia sprawa z ooxml. Kupując ich produkty na pewno nie przyczyniacie się do rozwoju idei otwartego oprogramowania, które w jakis tam sposób popularyzuje Mirka.
_________________
Jestem łże-elita i lumpenliberał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
andy Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 940
Skąd: Z nienacka

PostWysłany: 21 Sie 2007 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@hawk nie do końca. Jeśli chodzi o Writera to faktycznie ten z OO jest o wiele potężniejszy ale inne aplikacje szczególnie moduł do tworzenia baz danych nie jest już tak dobry.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Volfield Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 14 Sty 2006
Posty: 54

PostWysłany: 21 Sie 2007 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak ale akurat w tym nie ma Accessa wiec OO jest lepszy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dejko Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 630

PostWysłany: 21 Sie 2007 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tjaa... jeśli ktoś używa pakietu Office jedynie do formatowania prac zassanych z internetu przed oddaniem ich jako pracy zaliczeniowej, to OO jak najbardziej wystarczy.
Natomiast jeśli ktoś próbowal tworzyć profesjonalną prezentację i następnie prezentować ją na forum publicznym, lub pisze w dużych ilosciach na procesorach tekstu, to szybko doceni, ze to "tylko" 200 blaszek.
Ja z OO wytrzymałem pół godziny... szczególnie chodzi mi o Writer.
1. Aplikacja jest mniej intuicyjna
2. Uruchamia się 12s (word 2007 3s).
3. Po wydrukowaniu w zakladzie, w większosci przypadków z dzialań porobiło sie niewiadomo co, a tabelki zmieniły swoją formę.
O programie do prezentacji nawet nie wspomne.

Nad OO zastanawialbym sie gdybym mial do wyboru: OO lub M$ Office 2000, ale nigdy OO vs MO 2007.

IMO MO2007, to jak dla mnie najlepszy pakiet w historii M$. Głównie za sprawą tych wstązek... tworzenie dokumentu czy praca w Excelu jest dużo wydajniejsza (chociaz nie wszystkim one podchodzą) nie wspomne już o tworzeniu prezentacji (ach te gotowe projekty).

A czy przyczyniam się do rozwoju wolnego oprogramowania?! Ja chcę miec dobry produkt... jak bedę klął z tego powodu, ze coś nie dziala jak powinno to na pewno nie poprawi mi humoru fakt, ze to jest wolne.

A wracając do tematu, te 200zł, jak za praktycznie kompletny pakiet, to cena bardzo kusząca (popatrzcie ile kosztuje Nero, czy byle jaki antywir). Jak dla mnie jest ona tym bardziej atrakcyjna, że moge mieć to za 200zł, a resztę pakietu, zassać z MSDN-u (acces, visio, outlook).
I jeśli chodzi o mnie, to chyba nawet skorzystam...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hawk Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 113
Skąd: Kattowitz
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 21 Sie 2007 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę że w ogóle nie rozumiesz o co w tym chodzi. Jeżeli wszyscy by podobnie myśleli to za jakiś czas pewnie by nie było alternatywy do standardów wprowadzanych przez MS, a co za tym idzie musiałbyś zapłacić 10x żeby w ogóle cokolwiek napisać.

PS. Ja pisałem magisterkę w OO i jakoś nie narzekam
_________________
Jestem łże-elita i lumpenliberał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szalonypl Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 05 Lut 2007
Posty: 87
Skąd: Lbn

PostWysłany: 21 Sie 2007 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy chcecie czy nie, czy lubicie Gatesa czy nie, czy darzycie sympatią Microsoft czy nie, MSO i tak dalej będzie najlepszym i najbardziej wydajnym programem typu arkusz kalkulacyjny czy writer. Wierzcie mi wiem co mówię, gdyż w pracy swojej testowaliśmy wiele tego typu programów, ale i tak najlepszy zawsze był MSO.
I uważam, że 200zł za licencje na 3 kompy to nie jest dużo.
To taka moja skromna opinia... No cóż, może się nie znam Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
r4 Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 09 Maj 2006
Posty: 153
Skąd: qń z wś uć ma uq i qż :)
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 21 Sie 2007 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ktoś już zauważył wcześniej - MS Office jest raczej przeznaczony dla firm, niż użytkowników domowych. Ci ostatni nie wykorzystają większości jego możliwości, zatem wydawanie dwustu złotych na pakiet biurowy, który jest zaprzeczeniem zdrowego rozsądku (mam tu na myśli wieloplatformowość, kompatybilność - zwłaszcza wstecz, pseudostandaryzację i tak dalej, i tym podobne) mija się w mojej opinii z celem. Zwłaszcza, gdy można mieć jego funkcje gratis.

Może robi się ze mnie drugi Richard Stallman, ale śledząc działania producenta Office nie mogę oprzeć się wrażeniu, że kupując ten pakiet sam uwiązuję sobie kulę u nogi. Kto przy zdrowych zmysłach się na coś takiego decyduje? Popieram hawka, wiem, co czujesz, chłopie. Smile

Sama obniżka bawi mnie niepomiernie, jako reakcja na spadającą sprzedaż czy może popularność pakietu MS Office i rosnącą konkurencję w postaci OpenOffice.org i promowanego przez niego standardu ODF. Tonący brzytwy się chwyta? Takie odnoszę wrażenie, wyobrażając sobie przy okazji lekki uśmieszek niedowierzania (i przekombinowanego cwaniactwa) na twarzy Steve'a Ballmera. Ale ten się śmieje, kto się śmieje ostatni... Suspect
_________________
some men see things as they are and say "why?" i dream of things that never were and say "why not?"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pikpok Płeć: mężczyzna
Pierdoła
Pierdoła

Status stażu



Dołączył: 30 Kwi 2005
Posty: 339
Skąd: Łódź
Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 22 Sie 2007 1:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widać co użytkownik to inna opinia... ale argument 'wybieram OO zamiast Office bo wspieram opensource' już trochę podchodzi pod fanatyzm..

Swego czasu, mój znajomy, ktory działa praktycznie tylko na linuxie od jakiegoś czasu nie wytrzymał zbyd długo z Open Office. Wolał trochę powalczyć, i bądź co bądź, doprowadził Office 2003 do stanu komfortowej używalności na Gentoo Wink

I nie wydaje mi się aby 200 zł było aż tak wygorowaną ceną... szczególnie że nie ma co liczyć na darmowego offica z MSDNa...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
andy Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 940
Skąd: Z nienacka

PostWysłany: 22 Sie 2007 5:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
a z OO wytrzymałem pół godziny... szczególnie chodzi mi o Writer.
1. Aplikacja jest mniej intuicyjna
2. Uruchamia się 12s (word 2007 3s).
3. Po wydrukowaniu w zakladzie, w większosci przypadków z dzialań porobiło sie niewiadomo co, a tabelki zmieniły swoją formę.
O programie do prezentacji nawet nie wspomne.


1. Aplikacja ma całkiem inne podejście do formatowania dokumentów i IMO jest o wiele lepsza niż ta z MS Office.
2. Zauważ że MS O korzysta z bibliotek Windy które już są załadowane...
3. Jeśli dokument z OO zapisywałeś do .doc to się nie dziw że masz problemy.

Jak już pisałem Writer z OO przebija o tysiąc lat świetlnych swojego konkurenta od MS.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dejko Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 630

PostWysłany: 22 Sie 2007 9:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
1. Aplikacja ma całkiem inne podejście do formatowania dokumentów i IMO jest o wiele lepsza niż ta z MS Office.
2. Zauważ że MS O korzysta z bibliotek Windy które już są załadowane...
3. Jeśli dokument z OO zapisywałeś do .doc to się nie dziw że masz problemy.

Ad1 A moim zdaniem wcale nie lepsza. Przez siedem lat używalem takiej jak w Wordzie (która w dodatku wydaje się być bardziej standardowa), a teraz nagle ktoś daje aplikację ktora wygląda identycznie, ale działa całkiem inaczej. Już nie wspomnę o GKP zamiast BIU.
Myślałem, ze jak wcisnę Ctrl+G to będzie pogrubione a tu nie... pogrubienie to nadal Ctrl+B, tylko nie wiadomo dlaczego, ikony sugerują inaczej.
Może i doceni to ktoś, kto rzadko miał do czynienia z edytorami lub Writer jest jego pierwszym narzędziem. Mnie tam tylko wkurzało szukanie podstawowych (dla mnie) funkcji, ukrytych tam, gdzie moim zdaniem ich być nie powinno.
Ad2. Co mnie to obchodzi. Fakt jest faktem. Często używam Worda np. na forach dyskusyjnych, w celu sprawdzania pisowni. Gdybym za każdym razem miał czekać pół minuty zanim to sie otworzy, to nie miałbym czasu na odpisywanie Wink
Ad3. A w czym miałem zapisać? Doc. jest standardem... OO ponoć doskonale radzi sobie z zapisem i operowaniem na tych dokumentach. Pamiętaj, ze pracę muszę otworzyć na uczelni, gdzie jest MSO a wydrukować ją w zakładzie gdzie też każdy używa produktu MS.

Cytat:
Jak już pisałem Writer z OO przebija o tysiąc lat świetlnych swojego konkurenta od MS.

Jeszcze jakbyś podał w czym go tak przebija... jedyne co zauważyłem, ze tam jest lepsze od W 2007, to słownik Polski.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
damikl Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 30 Gru 2006
Posty: 21

PostWysłany: 22 Sie 2007 9:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dejko napisał:

Ad3. A w czym miałem zapisać? Doc. jest standardem... OO ponoć doskonale radzi sobie z zapisem i operowaniem na tych dokumentach. Pamiętaj, ze pracę muszę otworzyć na uczelni, gdzie jest MSO a wydrukować ją w zakładzie gdzie też każdy używa produktu MS.

wersję ostateczną można zapisać w .pdf i nie powinno być problemu.

doc standardem no nie wiem, napisz dokument w office 2000 i odtwórz w 2007(i odwrotnie), jeżeli będzie taki sam jak przy zapisie (w co wątpię) to istotnie doc jest standardem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dejko Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 630

PostWysłany: 22 Sie 2007 10:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
napisz dokument w office 2000 i odtwórz w 2007

No właśnie mam z MSO2000 i w 2007 wygląda tak samo (znaczy tabelki takie jak być powinny, obrazki tu gdzie trzeba, formatowanie też). Odwrotnie nie mogę sprawdzić, bo juz nie mam MSO2000.
O standard, chodzi mi bardziej w tym sensie, że doc otworzę praktycznie wszędzie. W zakładzie drukarskim, na uczelni u kumpla i nawet jeśli się bedzie minimalnie różnił, to nie bedzie to stanowiło większego problemu. Natomiast jeśli stworzę dokument w domyślnym formacie Writera (nie pamiętam tego rozszerzenia), to są małe szanse, ze gdzieś to otworzę. Zresztą podobna sytuacja jest teraz z 2007 i tym jego docx. Z tym, ze nie ma najmniejszych problemów z konwersją docx => doc w MSO 2007 a z konwersją format Writer => doc, juz nie zawsze jest różowo.

Cytat:
.pdf i nie powinno być problemu.

Teoretycznie nie... ale jeśli np. w ostatniej chwili przypomnę sobie o jakiejś poprawce?

BTW. Mógłby ktoś sypnać linkiem do jakiegoś porównania najnowszego OO z MSO 2007? Tylko jakiegos obiektywnego, a nie gdzie koleś twierdzi, ze OO jest milion razy lepszy bo jest darmowy... chodzi mi o porównanie funkcji/funkcjonalności.
Przyznam się, ze na OO pracowalem 0,5-1 rok temu a od tamtej pory mogla wyjść jakaś nowsza wersja, której teraz nie biorę pod uwagę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
docent Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 19 Lis 2006
Posty: 51
Skąd: Korczew
Wiek: 42 lat(a)

PostWysłany: 22 Sie 2007 11:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dejko napisał:
Już nie wspomnę o GKP zamiast BIU.

Miej pretensje do tych, którzy tak bezmyślnie lokalizowali aplikację. Mnie to też denerwowało.

dejko napisał:
Mnie tam tylko wkurzało szukanie podstawowych (dla mnie) funkcji, ukrytych tam, gdzie moim zdaniem ich być nie powinno.

Mnie na początku też, ale później zdałem sobie sprawę, że większość tych funkcji jest tam gdzi powinna być i to w MSO były tam gdzie nie powinny.

dejko napisał:
(...)ze OO jest milion razy lepszy bo jest darmowy...

Ja bym powiedział tak: OO ma wystarczającą funkcjonalność (jak dla mnie, bo może inni muszą mieć niewiadomo jakie kombajny Wink ) i wolę ewentualnie poszukać zakładu, gdzie mają OO niż wydawać 200 zł.

Najczęściej używam Writera, trochę mniej Calca, ale przyznam, że do szewskiej pasji doprowadził mnie kiedyś Impress Very Happy
Podsumowując, choć MS zszedł do rozsądniejszej ceny, to nie wydaje mi się, by dla użytkownika domowego warto było wydać 200 zł mając jako alternatywę OO.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cichybob Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 20 Lut 2005
Posty: 69
Skąd: osoba z południa...

PostWysłany: 22 Sie 2007 14:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o powolne uruchamianie OO.org, to wystarczy zaznaczyć opcję "włącz szybkie uruchamianie na pasku systemowym" i już nie można narzekać. U mnie z 20 sekund spadło do 1 w przypadku Writera.

Jeżeli ktoś narzeka na prędkość działania, to może:
Zmniejszyć ilość kroków "cofnij" (domyślna jest sto) - nie wiem czy to rzeczywiście pomaga
Przydzielić więcej pamięci dla OO.org
Wyłączyć użycie Javy

Żeby się tego dowiedzieć wystarczyło wyszukać "openoffice faster" Razz
http://www.zolved.com/synapse/view_content/28209/How_to_make_OpenOffice_run_faster_in_Ubuntu
U mnie działa.

Ja mam ikony Human, więc żadnego mylącego GKP nie mam.

Kiedy ktoś nieświadomy przynosi dokumenty zapisane w MS Office 2007 a ktoś ma 2000, to wtedy dopiero są problemy... Po to są standardy, żeby takie rzeczy się nie działy. Format doc można nazwać normą, ale nie standardem.

Gdybym miał wybierać który pakiet jest łatwiejszy w obsłudze, bardziej funkcjonalny, intuicyjny itd. to bym nie potrafił, głównie ze względu na krótki staż z OO.org.
http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_word_processors

I za bardzo nie wiem jakich wy funkcji musieliście szukać. Może konkretnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor