Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

@jabber.fotka.pl i nawet własny komunikator
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Forum Portalu InterKom
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dejko Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 630

PostWysłany: 27 Lip 2007 19:47    Temat postu: @jabber.fotka.pl i nawet własny komunikator Odpowiedz z cytatem

Wczoraj cały Internet grzmiał po tym, jak na Fotka.pl rozpoczęto testy sieci Jabber na serwerach o domenie @jabber.fotka.pl.
Komentarze internautów nie tyczyły się jednak samego pomysłu próby ucywilizowania userów fotki.pl, ale dyskusji dotyczącej tego pomysłu, prowadzonej przez samych userów forum fotka.pl.
Użytkownicy tego portalu społecznościowego, nigdy nie grzeszyli inteligencją ale wczoraj, pobili nowy rekord ignorancji. Temat który wygenerował ponad 600 postów, to głownie wypowiedzi w stylu „a co to jest”, „nie Czaje”, „o Cio chodzi”, ale są też prawdziwe perełki w stylu:
„wes była dobra fotka do tej pory to kombinują ;/ dajcie juz spokój odczepcie sie od naszej fotki!!!!!!!!!! kto jest za tym”
„cos jak akuku”
„Jest to komunikator służący do pisania i odbierania przywatnych wiadomości na fotka.pl coś jak GG ale kod źródłowy jest otwarty i ogólnie dostępmny i program ten jest bezpiezniejszy od GG i innych”
Zainteresowanych zapraszam do przeczytania całości: http://www.fotka.pl/forum/read.php?f=11&t=381388&p=1

Dziś przypadkiem dowiedziałem się, że userzy fotki, oprócz własnej domeny, mieć będą także własny komunikator: http://blog.siek.pl/2007/07/26/komunikator-fotka-pl/

W całym tym absurdzie, dostrzec można pewne plusy. Migracja „Fokemonów” do sieci Jabber, osłabi znacząco pozycję monopolisty GG, który to jest ulubionym dostawcą usług IM, dla tego całego towarzystwa.
Oczywiście nie ma co liczyć, ze userzy fotki (nawet jak już dowiedzą się „o cio chodzi z tym Jabberem”) nagle porzucą GG i zaczną korzystać w 100% z Jabbera i transporterów, ale być może wskaże im to jakiś kierunek. Być może dostrzegą, ze za mrugającym słoneczkiem kryją się jeszcze inne możliwości komunikacji, a z czasem zaczną doceniać bardziej rozbudowane komunikatory. Trochę to naiwne, ale można liczyć, że wyjdą na ludzi – przynajmniej jeśli chodzi o komunikatory.

http://www.krejd.pl/focieplx.jpg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 12:33    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt oferuje profesjonalnie wykonane rozdzielnie elektryczne i tablice sterujące.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy rozdzielnie elektryczne główne i sterujące oświetleniem oraz automatyką budynków. Oferujemy sprzęt znanych producentów (m. in. Legrand, Eaton, Hager, Siemens, F&F, Relpol, Zamel, ETI).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 27 Lip 2007 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm... szykuje się ciekawa alternatywa dla dotychczasowych graczy w komunikacji elektronicznej...

Moim zdaniem trochę skomplikowali z tym Jabberem. Takim ludziom nie można powiedzieć, że to jest Jabber - nic im to nie mówi. Wystarczyło powiedzieć, że to zamiast GG, można przy użyciu tego rozmawiać ze znajomymi z GG używając swojego numeru, ale daje to także dodatkowe możliwości komunikacji - z użytkownikami Fotki i nie tylko, np. Spika, AQQ czy Google Talk. Ci bardziej rozumni by się zorientowali - Ci mniej nie zadali py tych 600 pytań.

No i nie możnaby zapomnieć tutaj o wyliczeniu zalet Jabbera i wad GG - aby zachęcić ludzi do komunikowania się w nowy sposób.

Acha, i to nie jest żaden absurd, tak, jak go określiłeś. To jest bardzo dobry objaw rosnącej świadomości jeśli chodzi o komunikację błyskawiczną - na razie adminów. Ostatnio prócz Fotki do grona serwerów XMPP dołączyło AQQ i Gazeta.pl (choć tutaj bez fanfar) - i okazuje się nagle, że prawie każdy użytkownik Internetu w Polsce ma jakieś konto jabberowe (no chyba, że pocztę ma tylko w Tlenie i nie jest w żadnej społeczności - chociaż mam nadzieję, że i w Tlenie kiedyś dojdą do rozumu). Teraz potrzeba kampanii uświadamiającej ten fakt - i powoli, drogą ewolucji, będziemy mogli cieszyć się niezawodną komunikacją.

Jeżeli na podobny krok co Fotka zdecydują się najwięksi na rynku (Epuls, Grono) i będą promować swój nowy produkt - Jabber ma sporą szansę na przebicie monopolu GG.
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dejko Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 630

PostWysłany: 27 Lip 2007 23:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Acha, i to nie jest żaden absurd, tak, jak go określiłeś.

Absurdem nazwalem fakt, ze na forum fotka.pl kilkaset osób nie wiedziało co to Jabber. Nie wiedziało do tego stopnia, ze nawet definicja z Wiki im niewiele mowila... Po prostu pierwszy raz w życiu się z czymś takim spotkali.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szalonypl Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 05 Lut 2007
Posty: 87
Skąd: Lbn

PostWysłany: 27 Lip 2007 23:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dejko napisał:
Po prostu pierwszy raz w życiu się z czymś takim spotkali.

Hmmm... Ciekawi mnie czy Ty od razu wiedziałeś co to jest np. MIRANDA i do czego służy... Idea Cool
Chyba to bardziej chodzi o to, że ja jakbym był w takiej sytuacji to najpierw poszukałbym jakiś informacji w necie, a później dopiero zadawał debilne pytania typu "A cio to jest?"
Niestety dzieci neo muszą mieć wszystko wyłożone jak "kawa na ławę". Zero własnego wkładu, zero dobrych chęci, zero własnej inicjatywy... oczywiście nie wszyscy bo jak w każdej regule trafi się wyjątek...
Tyle chciałem ze swojej skromnej osoby...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zygzak Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 28 Lut 2005
Posty: 87

PostWysłany: 28 Lip 2007 0:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

REXus napisał:
Jeżeli na podobny krok co Fotka zdecydują się najwięksi na rynku (Epuls, Grono) i będą promować swój nowy produkt - Jabber ma sporą szansę na przebicie monopolu GG.

Grono przez pewien czas testowało "blimpowanie" przez Jabbera. Jeśli zaś w końcu zrobią swój komunikator to na 95% będzie oparty o XMPP Cool .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 28 Lip 2007 0:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dejko napisał:
Absurdem nazwalem fakt, ze na forum fotka.pl kilkaset osób nie wiedziało co to Jabber.

Nie, to nie jest absurd. Po prostu się tym nie interesują i niewiele im to mówi. Powiedz mi tak szczerze: wiesz np. jak działa rozruch czoperowy?

szalonypl napisał:
Niestety dzieci neo muszą mieć wszystko wyłożone jak "kawa na ławę".

No właśnie w tym rzecz, że to wszystko było na wierzchu (link do Wikipedii i listy klientów). Brakowało tylko rzeczowego (i prostego - jak to mawiała moja była nauczycielka od polskiego - "jak chłop krowie przy rowie") wytłumaczenia co to jest. Krótko i na temat.

No i sama nazwa Jabber też nie była tam potrzebna. I tak nic im nie mówiła. Prościej było napisać "komunikator".
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mzakras Płeć: mężczyzna
Pierdoła
Pierdoła

Status stażu



Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 454
Skąd: Wrocław
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 28 Lip 2007 1:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak zgodzę się z Tobą REXus, ale coś było absurdalne, To, że było 600 postów o mniej więcej tej samej treści "O co kaman", a to już jakaś przesada. Ja rozumiem mogą się nie znać, ja zresztą też jakby przyszło co do czego to się nie znam, ale w kółko tego samego, to już mi się w głowie nie mieści. OK ktoś napisał pierwszy, drugi dziesiąty: "CO to jest?" Więc po kiego pisać ten sam post? OK przeczytałem Wiki nie wiem dalej, nie słyszałem nigdy wcześniej o tym, to pewnie mnie to nie interesuje, ewentualnie dodaję do zakładek, przeczytam później jeszcze raz poszukam gdzie indziej, ale nie pisze posta kolejnego tej samej treści co wyżej dodając jedynie inne emotki, bo im barwniej to chyba lepiej? Cieszy mnie coś takiego, myślę, że zrobią to teraz jak mówisz, wytłumaczą z obrazkami albo czymś innym jeszcze (fotkami Razz) i mże ktoś się przekona
_________________
"Gdy przyjdzie ta, co kosę ma i oczy jak latarnie,
dam wódki gram i - ech madame - niech pani mnie przygarnie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
r4 Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 09 Maj 2006
Posty: 153
Skąd: qń z wś uć ma uq i qż :)
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 28 Lip 2007 1:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@mzakras - popieram! Otarli się o absurd, indolencję i strach pomyśleć, co jeszcze... Razz Więc żeby poprawić sobie humor, polecam to.
_________________
some men see things as they are and say "why?" i dream of things that never were and say "why not?"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dejko Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 630

PostWysłany: 28 Lip 2007 9:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Hmmm... Ciekawi mnie czy Ty od razu wiedziałeś co to jest np. MIRANDA i do czego służy...

Tak... zanim jeszcze mialem dostep do Internetu, już zetknąlem się z pojęciem komunikatorów IM. Więc wystarczyło mi, ze przeczytalem, ze Miranda, jest multikomunikatorem i więcej pytan nie miałem. Nikt mi nie musiał tlumaczyć przez 600 stron jak to działa.
Cytat:
Po prostu się tym nie interesują i niewiele im to mówi.

Jak to się nie interesują??!! Czy tą rozmowę nagraliśmy na wsi przy sianokosach?? Czy była ona napisana w zeszycie jednego z uczniów szkoly katolickiej w którym nie korzystaja z komputerów??
Nie!! To zostało napisane na jednym z for dyskusyjnych, przez userów Internetowego portalu społecznościowego. Na pewno korzystają oni z komunikacji IM a także z innych zasobow sieci. Więc czym się nie interesują??!!
Czy to nie jest absurd, że ktoś korzysta z czegoś i się tym nie interesuje?! Czy jeśli korzystasz z samochodu, to mogą nie interesować Cię przepisy ruchu drogowego? Albo jak się tankuje samochód?? Bo dla mnie to absurd... ze ludzie korzystają z komputerów i sie nimi nie interesują, z Internetu i też sie nim nie interesują. W przyszłosci bedą pracować w miejscu które tez ich nie bedzie interesowało itp. itd.

W dzisiajszych czasach, jeśli korzystamy z komputera i Internetu, chcac nie chcąc, musimy mieć pojecie co to jest IP, Antywirus (i przynajmniej po lebkach rodzaje zagrożeń), Firewall, IM, Klient poczty, RSS, FTP, Przeglądarka, Wyszukiwarka, Katalog itp. nie zależnie czy sie tym interesujemy czy nie?! Inaczej bedziemy Internetowymi analfabetami.
A to, ze w jednym temacie w ciągu paru godzin ujawnilo się ich kilkaset, ja uważam za zdarzenie absurdalne.

Nie moze byc tak, ze osobom w wieku 12-18 lat, trzeba tłumaczyć (jak niedorozwiniętemu) wyraz po wyrazie, co znaczy jedno z szeroko używanych pojęć w Internecie, z którego zasobów cały czas korzystają.

Cytat:
jak działa rozruch czoperowy?

Nie wiem. Ale jeśli stwierdzisz, ze to występuje w branży informatycznej lub GSM (w ktorej się obracam i z której cały czas korzystam) a nie tyczy się np. motocykli (które co najwyżej oglądam na zdjęciach) na których nawet nie umiem jeździć (nie używam ich), to obiecuję, ze się dowiem - bez tłumaczenia na kilkaset stron.

Cytat:
wytłumaczenia co to jest.

A jak byś im to wytłumaczył??
Przecież były posty w stylu "to coś jak GG, do gadania, tylko ponoć lepsze, bezpieczniejsz itp." i co?! Komuś to w czymś pomogło?!

Cytat:
wytłumaczą z obrazkami albo czymś innym jeszcze

Emotkami Wink bo chyba tylko wtedy łykną.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
andy Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 940
Skąd: Z nienacka

PostWysłany: 28 Lip 2007 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Trzy paski, metka i brak mózgu" - tak można określić większość dzisiejszego społeczeństwa w wieku 12-18 lat...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crawley Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 421
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 28 Lip 2007 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

andy.c napisał:
"Trzy paski, metka i brak mózgu" - tak można określić większość dzisiejszego społeczeństwa w wieku 12-18 lat...

eeeeee zebys sie na tym nie przejechal. Tym bardziej, ze kazdy w pewnym momencie mial te 12-18 lat ;]

Moim zdaniem to dobry kierunek rozwoju. Jabber nie zostal wybrany przypadkowo, gdyz umozliwia wykorzystanie roznego rodzaju agentow, chocby do uploadu zdjec na serwis itp. Mozna tez wprowadzic w komunikatorze roznego rodzaju powiadomienia itp. To jest cos, czego gg czy tlen im nie da, wiec nie ma sensu sie z nim integrowac. Wprawdzie watpie, zeby ludzie zrezygnowali z gg, bo po co. Juz predzej beda mieli dwa komunikatory, ale czy to zle? IMHO nie.

IMHO obslugi gg u nich nie bedzie, bo to raczej nie bedzie projekt do konkurowania z gg.

No i zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz: ciekawe czy a0x wie, ze jego ikonki beda tam wykorzystane ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
andy Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 940
Skąd: Z nienacka

PostWysłany: 28 Lip 2007 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"eeeeee zebys sie na tym nie przejechal. Tym bardziej, ze kazdy w pewnym momencie mial te 12-18 lat ;]"

Tylko bardzo wątpię, że oni z tego wyrosną...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dejko Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 630

PostWysłany: 28 Lip 2007 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
tak można określić większość dzisiejszego społeczeństwa w wieku 12-18 lat...

Tu bym nie uogulniał. Znam wiele osób w tym wieku, i niektorzy na prawdę robia wrażenie, poziomem wypowiedzi, wiedzy czy doświadczenia.
Zanam osoby ktore w wieku 15 lat są już w środowisku uznanymi programistami.

Ale nie ma co ukrywać, z fotki.pl to oni nie korzystają.

Nie twierdzę, ze Jabber dla tych osob to pomyłka, bo jeśli się wciągną, to w przyszłości może lepiej bedą korzystać z dobrodziejstw Internetu. Zawsze to lepsze niż tworzenie kolejnej, zamkniętej, komercyjnej sieci i ściąganie ludzi Wapsterkami, Radyjkami i innym badziewiem.
Trzeba krztaltować w ludziach (choćby jakimi debilami nie byli) umiejętnośc zwracania uwagi na rzeczy najpotrzebniejsze, którymi w przypadku IM jest wygodna rozmowa, a tylko za pomocą Jabbera można tego dokonać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mzakras Płeć: mężczyzna
Pierdoła
Pierdoła

Status stażu



Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 454
Skąd: Wrocław
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 28 Lip 2007 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mogłem się powstrzymać, wiem, że ja sam nie pisze jakoś rewelacyjnie, ale

Cytat:
W dzisiajszych czasach, jeśli korzystamy z komputera i Internetu, chcac nie chcąc, musimy mieć pojecie co to jest IP, Antywirus (i przynajmniej po lebkach rodzaje zagrożeń), Firewall, IM, Klient poczty, RSS, FTP, Przeglądarka, Wyszukiwarka, Katalog itp. nie zależnie czy sie tym interesujemy czy nie?! Inaczej bedziemy Internetowymi analfabetami.


Cytat:
Trzeba krztaltować w ludziach


I widzisz ta pierwsza wypowiedź jakoś tak traci wydźwięk przy pierwszej, bo chyba teraz każda sensowna przeglądarka ma sprawdzanie pisowni wbudowane, Jak komuś coś jest niepotrzebne to po co ma sobie zaśmiecać głowę zbędnymi informacjami. Wolę żeby np. lekarz znał się na tym co robi niż podczas operacji mówił np. że wczoraj wykrył błąd w Mirandzie w bulidzie #34. Wiem, zę jest mowa o innej grupie wiekowej, chociaż ja nie wiem jaka tam jest średnia wieku (choć wątpię czy wysoka). Niech się nie znają, mam mnóstwo znajomych - mądrych łbów, co o połowie z tych rzeczy by nie wiedzieli, bo nie jest to im potrzebne.
_________________
"Gdy przyjdzie ta, co kosę ma i oczy jak latarnie,
dam wódki gram i - ech madame - niech pani mnie przygarnie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dejko Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 630

PostWysłany: 28 Lip 2007 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
bo chyba teraz każda sensowna przeglądarka ma sprawdzanie pisowni wbudowane, Jak komuś coś jest niepotrzebne to po co ma sobie zaśmiecać głowę zbędnymi informacjami.

Czyli Twoim zdaniem, "inteligentne" przeglądarki zwalniają userów z nauki zasad ortografi, bo są to zbędne w tym momencie informacje?
To, ze np. napisalem "krz", zamiast "ksz", nie wynika z mojej nieznajmości ortografi, tylko z tego, ze uczylem się jej pisząc na kartce, a z klawiaturą mam konkt dopiero od jakichś 3 lat. I co pisząc ciurkiem, pisze się bezbłędnie, nie zawsze wygląda tak samo klikając w klawiaturę.

Cytat:
Wolę żeby np. lekarz znał się na tym co robi niż podczas operacji mówił np. że wczoraj wykrył błąd

A co jeśli lekarz nie będzie się interesował swoim zawodem?

Tak, ja też bym chciał, aby lekarz wiedział co robi.
Aby informatyk interesował się informatyką, user IM, znał podstawowe pojęcia z tej dziedziny itp itd.

Cały czas mówimy o osobach które z czegoś korzystają, ale nie mają o tym pojęcia, tłumacząc to tym, ze "ich to nie interesuje".
Krótko mówiąc - są to tacy lekarze, którzy podczas operacji, gdy widzi skalpel mówi "a cio to, bo nie kumciam", a jak zaczyna się z niego brechtać cały oddział, ktoś go broni "przecież nie musi się znać na narzędziach chirurgicznych. Ważne, ze umie operować".
Spytasz pewnie jak to możliwe, że chirurg nie widział przez cały okres studiów i pracy skalpela... a ja odpowiem, a jak to możliwe, ze user Internetu, nie słyszał przez całe życie nigdy o Jabberze.

Przecież nie mówię, ze powinien dokładnie znać każde zagadnienie tego doczycące. Sam nie znam się na Jabberze (bo mnie on nie interesuje), ale wiem przynajmniej tyle, ze jest to rodzaj sieci do komunikacji IM - i to w większości przypadków wystarcza (jeśli nie, to sobie doczytam więcej).

Internetowy analfabeta, nie ma nic wspólnego z robieniem błędów ortograficznych. Jest to po prostu osoba która z niego korzysta, ale robi to niewłaściwie, nie posiadając odpowiedniej wiedzy (tak jak analfabeta zwykły... posługuje się językiem, pisze, ale robi to z błędami).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Forum Portalu InterKom Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor