Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

co z ta... pol... miranda :)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Na każdy temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
snake Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 20 Sty 2005
Posty: 58
Skąd: miasto Łódź
Wiek: 41 lat(a)

Punktów karnych: 24

PostWysłany: 14 Lip 2007 14:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

forum odwiedza tyle osób dziennie że darmowe fora by tego nie utrzymały? Chyba jakieś żarty lol Very Happy
toż to nawet fora.pl jest ok, znam wiele serwisów gdzie przewija sie dziennie około 100 osób i w niczym to nie zawadza. nie mówiąc już o tym forum.

Ogólnie stron a i forum pod względem innych stron o podobnej tematyce jest naprawdę słaba, spójrzmy chociaż na download...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 21:30    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


W ofercie TechnoVolt znajdziesz profesjonalne systemy alarmowe (SSWiN) i przeciwpożarowe (SSP).
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży teletechnicznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy systemy przeciwwłamaniowe i dozoru z zastosowaniem: central alarmowych, oddymiania, przeciwpożarowych, czujek ruchu PIR, detektorów dymu, gazu i tlenku węgla, syren, szyfratorów, modułów powiadamiania zdalnego GSM/GPRS. Oferujemy sprzęt znanych krajowych producentów (m. in. Satel, Polon Alfa, Elmes, Jablotron, Detectomat, AFG).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 14 Lip 2007 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

snake napisał:
znam wiele serwisów gdzie przewija sie dziennie około 100 osób i w niczym to nie zawadza. nie mówiąc już o tym forum.

czyli wychodzi na to, ze nie masz zadnego pojecia o tym ile uzytkownikow dziennie przewija sie tu... Wink

zazwyczaj dziennie srednio przewija sie ok. 733 (UU) uzytkownikow (nie mylic z odslonami !), jak dolicze roboty sieciowe (crawlery itd.) to ta liczba jeszcze sie powiekszy... to nie sa wyniki z ksiezyca tylko z dwoch nezaleznych systemow generowania statystyk (ktore sie ze soba prawie pokrywaja), dodam, ze userzy Mirandy sa bardziej "nawiedzeni" i "oswieceni" wiec znacznie utrudniaja generowanie tych statystyk wciaz blokujac w swoich przegladarkach te systemy razem z reklamami, dzieki ktorym ten serwis mogliby ogladac (w tej chwili nie przynosza one zadnego doslownie zysku), co za tym idzie prawdziwy wynik poznac mozna juz z innych statystyk, ktore generuje sam serwer i jest to nastepne kilkanascie-kilkadziesiat % wiecej rzeczywistych wizyt...
bywalo tez ze odwiedzalo nas ponad 3500 userow dziennie (jak to czasem gg/tlen padlo Wink)

snake napisał:
Ogólnie stron a i forum pod względem innych stron o podobnej tematyce jest naprawdę słaba, spójrzmy chociaż na download...

to fakt, ale czy to moja wina czy tej "nawiedzonej" spolecznosci, ktorej sie nic kompletnie nie chce robic??

na prawde az milo popatrzec jak na innych serwisach ktos klepie te newsy, niewazne na jakim sa poziomie ale liczy sie inicjatywa, chlopaki w dodatku robia to za darmo i sa zadowoleni, inni klepia jakies dodatki itd...

a tutaj niestety, nie raz nawet sam o cos prosilem, oferowalem w zamian reklame itp. ale i tak nikomu sie nie chcialo nic zrobic albo zaraz byly inicjatywy robienia czegokolwiek tylko nie tego czega ja akurat oczekiwalem w danej chwili, na koncu wychodzilo tak, ze jak cos chcialem zrobic wspolnie lub aby znalazl sie ktos chetny do jakiegos pomyslu to i tak robilem to sam...

takze skoro spolecznosc sie tylko potrafi wypiac i nic wiecej a to co obserwuje wcale mi nie przynosi satysfakcji, bo nie da sie obserwowac jakis pozytywnych ruchow spolecznosci to czemu mialbym postepowac inaczej...

stad tez sporo czasu temu podjalem decyzje, ze nie ma sensu nikogo o nic prosic ani proponowac bo pozostaje to bez odzewu, poza tym nie chce aby ktos kiedykolwiek czul sie wykorzystany itp. stad tez wszelkie formy inicjatywy chcialbym gratyfikowac na rozne sposoby, poczawszy od najprostszej formy w postaci pieniazkow, poprzez rozne posrednie mozliwosci... ale na to serwis musi utrzymywac plynnosc finansowa i tylko w takiej sensownej formie go widze Smile

warto przypomniec, ze sa osoby, ktore rzeczywiscie wykazywaly i wykazuja sie inicjatywa, sa aktywne, pisza newsy, posty z infami, moderuja itd. robia to calkiem dobrowolnie, za to wszyscy powinnismy byc im wdzieczni, oni sie staraja ale co by nie bylo to jest ich tylko garstka ludzi... moze warto, by wiecej z Was bralo z nich przyklad...

w ten sposob chcialbym juz zakonczyc ten OT, mysle, ze dosc jasno z powyzszej dyskusji wynika o co tu w tym wszystkim chodzi i chyba juz nie bedziemy musieli do tego wracac Smile

zycze wszystkiego dobrego, szczegolnie tym co blokuja reklamy, prawdopodobnie z koncem miesiaca ten problem im odpadnie Wink

pozdrawiam
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kroku Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 574
Skąd: wziąć kase?

PostWysłany: 14 Lip 2007 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DJ, a może by po prostu podać nr konta i niech ludzie wpłacają... i podawać na bierząco ile kasy brakuje + jakaś lista najhojniejszych userów...
przynajmniej można by przetestować czy to sie sprawdzi Smile

a poza tym to nikt poza tobą i może małą grupą wtajemniczonych nie wie jakie są koszty utrzymania tej strony Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vilemo Płeć: kobieta
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Sty 2004
Posty: 822
Skąd: Kraków
Wiek: 43 lat(a)

PostWysłany: 14 Lip 2007 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam się z kroku ;> podobnie jest na polishtracker.org wpłaty są dobrowolne i w ten sposób każdy przyczynia się do utrzymania serwisu, a takie rozwiązanie jest lepsze niż zamykanie forum. Myślę, że tego niechcielibyśmy, ale może się mylę...
_________________
... nie na darmo żyje człowiek, jeżeli na całym świecie znajdzie się choć jedna osoba, która go w pełni rozumie ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 14 Lip 2007 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kroku napisał:
DJ, a może by po prostu podać nr konta i niech ludzie wpłacają... i podawać na bierząco ile kasy brakuje + jakaś lista najhojniejszych userów...
przynajmniej można by przetestować czy to sie sprawdzi Smile

a poza tym to nikt poza tobą i może małą grupą wtajemniczonych nie wie jakie są koszty utrzymania tej strony Wink

no wlasnie tak ma byc w zalozeniu, z czasem, o tym pisalem (pojecie donate) Wink

bedzie to swego rodzaju sprawdzianem "lojalnosci" spolecznosci...

mnie bardzo mile zaskoczylo jak frazpc swietowal wizyte bodajze ilosmilionowego uzytkownika (nie pamietam dokladnie liczby) jakis czas temu, z tego tytulu wlasciciel serwisu ufundowal nagrody dla tych, ktorzy beda najblizej jakiejs okraglej liczby w statystykach wizyt...

kiedy pula nagrod sie wyczerpala, uzytkownicy serwisu zaczeli ufundowywac kolejne juz zupelnie z wlasnej inicjatywy... to sie nazywa "klimat" Smile taka spolecznosc to sa zgrani ludzie... co niebardzo mozna zaobserwowac u nas... Acid w sumie na innych podobnych do naszej stronach tez z tym kiepsko ale u nas to juz tragedia...

co do kosztow serwisu to moga byc one rozne, jesli bym chcial prowadzic serwis wg zalozen sprzed kilku lat... czyli wlasnie konkursy, promocja softu, meetingi itp. sprawy, oczywiscie z mila checia oplacilbym jakiegos profesjonalnego lub polprofesjonalnego grafika, kogos kto by pisal zawsze aktualne newsy na dobrym poziomie, zajmowal sie forum, konczac na oplaceniu developerow, ktorzy w miare w rozsadnych kosztach tworzyliby kod dodatkow typowych dla krajowych potrzeb, bardziej stabilne, funkcjonalne, takie jakiebym widzial w pakietach, ktore w niczym nieustepowalyby temu co oferuja inne platformy IM zarowno te komercyjne jak i nie
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
porkyterRor
Weteran
Weteran



Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 128

PostWysłany: 14 Lip 2007 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi sie, ze forum M. mogloby liczyc na jeszcze wieksze wspracie ze storny zwyklych uzytkownikow, gdyby strona trafiala w ich aktualne potrzeby. Oczywiscie rozumiem, ze wtedy w jakis posob developerzy czy 'nowi' tworcy wtyczek byliby przymuszeni do dzialania. Dla przykladu wiele osob pisze, ze ma problemy z przesyalniem plikow via GG, dla niektorych 'zawile' wydaja sie FAQi i tutoriale poza tym byc moze za malo jest polskiego klimatu w samym rozwoju mirandy - mamy GG, tlena, scrivera.. ciezko wymyslac nowe rozwiazania i zastepowac i tak dobrze dzialajace, ale nie wiem, czy faktycznie nie ma tu malego zastoju. Ale to tylko moja prywatna opinia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 15 Lip 2007 9:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moim odczuciu "odstraszaczem" dla niektórych jest dość pogmatwany interfejs strony. Oczywiście dla kogoś, kto odwiedza stronę codziennie nie jest to żaden problem - można się przyzwyczaić, ale przeciętny użytkownik nie zwróci uwagę na mało widoczną dokumentację czy FAQ (powinny być na honorowym miejscu i wyeksponowane tak, że to na nie zwracałoby się uwagę - zamiast nieciekawego wstępu może walnąć jakieś piktogramy z FAQ i dokumentacją - nawet w formie Wiki, to umożliwiłoby jej szybszy rozwój). Wystarczy powiedzieć, że kolega, który naprawdę ma pojęcie (samej Mirandy używa od dawna) nie mógł się tutaj kompletnie połapać.

Co do reklam - bo ich temat był poruszany - mam zwyczaj likwidować (a Opera mi to umożliwia) całe domeny, z których serwowane są flashowe, animowane i ogólnie obciachowe reklamy. Natomiast nie zdarzyło mi się jeszcze zablokować reklamy kontekstowej czy schludnego banneru. I zdaje mi się, że nie jestem w tym odosobniony.
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 15 Lip 2007 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

REXus napisał:
W moim odczuciu "odstraszaczem" dla niektórych jest dość pogmatwany interfejs strony.

eee no bez przesady, strona jest dosc prosta, az tak wielu podstron nie ma, linki sa wyraznie widoczne ale dla kogos kto umie i chce czytac, najlepszy przyklad to ci co nie widza wielkiej czerwonej tablicy nad polem edycji posta zanim go wysla, jaka ona by nie byla jak ktos jest bezmyslny to i tak jej nie przeczyta tylko walnie cos...

ja owszem moge robic "strone dla uposledzonych umyslowo" ale podstwowe pytanie, jaki mam w tym interes? czy to cos zmieni? i tak w kolko bedzie tylko narzekanie i zawracanie glowy, ja na takie bzdury czasu nie mam

REXus napisał:
FAQ (powinny być na honorowym miejscu i wyeksponowane tak, że to na nie zwracałoby się uwagę

a nie sa?

REXus napisał:
FAQ i dokumentacją - nawet w formie Wiki

co to to nie, z moich odczuc akurat ten mechanizm jeszcze bardziej nie grzeszy przejrzystoscia, oczywiscie biorac pod uwage aspekt serwisu dla przecietniakow lub "normalnych inaczej", poza tym nie ma mowy o zadnych dodatkowych instalacjach jakis odrebnych modulow, ja juz dosc zabawy mam z tym co jest...

REXus napisał:
Wystarczy powiedzieć, że kolega, który naprawdę ma pojęcie (samej Mirandy używa od dawna) nie mógł się tutaj kompletnie połapać.

bez urazy, ale pozostawie to bez komentarza...
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 15 Lip 2007 14:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm... o tym, czy strona jest prosta, najlepiej niech zawyrokują Ci, którzy jej na codzień nie odwiedzają. I nie mówię tutaj bynajmniej o tych, którzy nie chcą czytać dokumentacji, ale o takich, którzy patrzą na stronę, widzą forum, mało mówiące 'o Mirandzie' (brzmi jak prezentacja funkcji) i FAQ w miejscu, gdzie zwykle znajduje się tzw. Forum FAQ (w którym nic nie ma).

Download też nie jest zbyt przejrzysty - to, co prezentują na -im.org jest IMHO lepsze.
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dejko Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 630

PostWysłany: 15 Lip 2007 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam, strona jest cięzka w odbiorze.
nie wiem dokladnie na czym to polega, ale też długo nie moglem się polapać na poczatku.
Co jakiś czas, natykalem się na link do jakiegoś artykułu, który coś opisywał, a którego nie znalazłem w FAQ lub na głównej w dziale artykuły.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Black Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 48
Skąd: Giżycko
Wiek: 35 lat(a)

PostWysłany: 15 Lip 2007 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko to wynika z jednego prostego powodu. Brak kontrastu, wszystko jest zbyt niebieskie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 15 Lip 2007 17:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, to nie jest kwestia niebieskości (chociaż wolałbym tło białe). Po prostu pewne działy nie są wyeksponowane w sposób należyty, a niektóre są po prostu chaotyczne (download).
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 15 Lip 2007 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

download docelowo ma wygladac tak jak ten (nowszy system) z www.interkom.int.pl z tym, ze pozostaje do przemyslenia dotychczasowe zachowanie "kompatybilnosci" z podstronami developerow...

topic juz zszedl kompletnie w tematyke, ktora sie nadaje do TODO tego serwisu w innym dziale...
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vic01 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 25 Sie 2004
Posty: 501
Skąd: 16°44,846'E 51°46,325'N
Wiek: 43 lat(a)

PostWysłany: 15 Lip 2007 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam dziś tyle sil i chęci aby wszystkie posty dokładniej przestudiował nie mniej jednak przykul moja uwagę temat wsparcia finansowego… dlaczego by nie ogłosić zbiórkę kasy… lub cos w rodzaju wyślij sesemesa za X złotych… nie złym sposobem pozyskania fundusze jest wielokrotnie w przeszłości poruszana tematyka gadżetów koszulki kubki i takie tam
Pozdrawiam
---->Ja się dołożę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gskoczylas Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 24 Lip 2004
Posty: 128
Skąd: Bielsko-Biała
Wiek: 65 lat(a)

PostWysłany: 15 Lip 2007 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gadżety – to byłoby niezłe. Mam na myśli kubki, koszulki, smycze, breloczki do kluczy itp. Kubek z gustownym logo sam bym chętnie kupił.

Co do wpłat... Myślę, że forma zbiórki może być dowolna. Moim zdaniem najwygodniejsze byłoby wskazanie numeru konta dla dobrowolnych wpłat. Wiele osób ma konto w banku z dostępem przez Internet. Przelew na inne konto to tylko kilka kliknięć. Osobiście nie lubię płacenia przy pomocy SMS, ale nie mam pojęcia jakie gusta dominują.

Jakakolwiek byłaby forma wpłaty, warto by zrobić jakąś stronkę, gdzie można by zobaczyć postępy zbiórki. To mogłoby mobilizować do wpłat. Również zobaczenie swoich inicjałów lub ksywki na liście działałoby, moim zdaniem, mobilizująco na wiele osób. Mam na myśli coś podobnego do tej strony.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Na każdy temat Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor