Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

co z ta... pol... miranda :)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Na każdy temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 12 Lip 2007 1:10    Temat postu: co z ta... pol... miranda :) Odpowiedz z cytatem

Uwagi obsługi forum:
dyskusja wydzielona z tematu -> http://www.miranda-im.pl/viewtopic.php?p=56983#56983


ja tak tylko obserwuje, obserwuje...

widze, ze duzo energii przepalane jest na dyskusje zupelnie nie zwiazane z typowa tematyka tego serwisu... (milo by bylo jakby userzy napisali rownie tyle ciekawych newsow i art'ow na str. glownej n/t Mirandy)

od pewnego czasu zastanawiam sie nad sensem dalszej egzystencji tego serwisu bo jak pokazal czas i praktyka zupelnie to nie pokrywa sie z zalozeniami... (tworcy - moimi np.)

byc moze rozsadniej bedzie "wkompilowac" ten serwis do innego, ktory zostal przeze mnie splodzony, mianowicie www.interkom.int.pl i tam tematyka juz bedzie o wszystkich komunikatorach...

tam w sumie staralem sie jak najbardziej obiektywnie (z lekkim skarceniem gg - slusznie) opisac kazdy (bardziej znany) IM

nie wyobrazam sobie aby w serwisie o komunikatorach, ktory stworzylem, ktos kto pisze newsy nagminnie pial o gg i zasypywal pion glowny wylacznie czyms takim, w dodatku robiac to za darmo...

jesli pisac o czyms co z logicznego punktu widzenia jest do bani to ludzie na litosc boska za pieniadze co najwyzej...

jesli ktos ciagle pisze o gg i tak na prawde nie ma zadnych osobistych wymiernych z tego korzysci to tym samym sam o sobie wydaje opinie a co za tym idzie o swoim poziomie intelektualnym... (oczywiscie poruszamy dziedzine komunikacji IM, ktos jako np. mechanik samochodowy moze byc calkiem dobrym fachowcem)

w sieci jest pare stron, ktore traktuja o tych nieszczesnych komunikatorach... i w sumie jedna z nich cieszy sie dosc dobrymi statystykami, jest w miare obiektywnie nastawiona na ukazywanie wydarzen w swiecie softu IM, jej egzystencja wg mnie ma jeszcze jakis sens...

jest tez w pewnym sensie "reklamowana" w tym temacie strona komunikatory.org, ja szczerze powiedziawszy nie darze jej specjalna sympatia, ale bierze sie to wlasnie z tego, ze glownie jej odbiorcami sa typowe 'dzieci neostrady', ten serwis robi wrazenie jakby tam jakims dziwnym kanalem "pod stolem" szly jakies pieniadze na cele typu "klepcie o tym ggniocie ile sie da i opisujcie wszystkie bzdury z nim zwiazane"... mnie po prostu wejscie na tamtejszy serwis wyraznie irytuje i odrzuca (wszedzie az roi sie od tych debilowatych "sloneczek")

jest jeszcze inna strona, na ktorej dosc rzetelnie pisze sie z duza czestotliwoscia nie tylko o komunikatorach ale i o oprogramowaniu ogolnie, szczegolnie o przegladarkach, dziurach w sofcie i latach na nie, to juz robi dosc pozytywne wrazenie na czytelniku, jedyne czego mozna sie czepic to, ze mimo, ze tak ladnie pokazuje sie ikonki zgodnosci tego sajta ze wszelkimi standardami to jakos nie w kazdej przegladarce da sie on poprawnie wyswietlic, poza tym napakowany jest on zbytnio wszelkimi wodotryskami co dodatkowo czasem utrudnia przegladanie no i jeszcze full mechanizmow do generowania statystyk itp. Wink

na tapecie zostala jeszcze jedna strona, w sumie najmniej sie liczaca, jest to w sumie taki podserwis czegos wiekszego, gdzie ktos zrobil sobie takie prywatne zalozenie, ze stworzy "kombajn" spolecznosci internetowych, swego czasu tez powstaly niezaciekawe w kolo tego opinie... (kto jest "wtajemniczony" to wie o co chodzi), strony tej w odroznieniu od pozostalych nie znajdziemy w rankingach stat24 zapewne dlatego, ze bylaby tam daleko w tyle za pozostalymi...

jesli chodzi o ideologie zabiegania o usera to powiem tyle, serwis np. ktory tu sie 'zareklamowalo' przez jednego z tamtejszych prowadzacych ma statystyke (w stat24) bardzo zblizona do naszej, ta roznica kilku miejsc to w zasadzie margines bledu (niedawno po pewnej awarii lezeli z 40 miejsc za nami)

z powyzszego jendak nie chcialem pokazac kto jest lepszy itd. bo ma pare cyferek (ostatnich) o wiekszym nominale, chodzi o to, ze nie ma najmnieszego sensu prowadzic jakikolwiek "wyscig szczurow" miedzy tymi stronami bo ich ogladalnosc i tak jest beznadziejna kiedy wezmie sie pod uwage kwestie rentownosci... poza tym serwisu dedykowanego typowo jednemu komunikatorowi nie ma co porownywac z tymi traktujacymi ogolnie, to nie ta kategoria (serwis o Mirandzie mozna porownywac z np. o Konnekcie, AQQ, itd.)

po prostu przy takiej statystyce jesli strona utrzymuje sie z reklam to z tych reklam nie jest w stanie wygenerowac odpowiedniego zysku, z tego wzgledu, ze to jeszcze za malo userow ogladajacych te reklamy by utrzymac za to chocby system serwerowy...

jesli bedziemy zwiekszac popularnosc to nie na zawiele sie zda, bo tylko zwiekszymy obciazenie i koszty utrzymania a zysk z reklam nadal bedzie zbyt maly...

wyjatek stanowi przynajmniej pieciokrotne zwiekszenie ogladalnosci tego typu serwisow aby zaczely utrzymywac plynnosc finansowa na podstwowym poziomie, czyli tylko koszty techniczne, bo na obsluge (redakcje) z prawdziwego zdarzenia nie ma co liczyc, zostaje mlodziez, za darmo klepiaca i przepisujaca skads juz napisane przez kogos teksty, najczesciej bzdury, ktore nieraz az ciezko sie czyta... co prawda sa tacy co radza sobie calkiem niezle, nie wykluczam tego Smile

oczywiscie ktos moze stwierdzic, ze im sie oplaca, jesli maja dobrego sponsora lub super tani serwer, czemu nie... ale ja doskonale znam ceny reklam dla takich serwisow i wiem jaki to jest totalny smiech na sali... Wink

takze nie ma sie co przechwalac, konkurowac itd. chyba ze robi sie to zupelnie czysto dla sportu...

najlepszy "sport", w zasadzie to doping, mozna zaobserwowac na jeszcze jednej stronie, ktora od kilku miesiecy znajduje sie w rankingu i zajmuje dosc dobra pozycje, niby to strona tez taka typu www-klon o komunikatorach, z tym, ze tam nic nie ma do czytania, newsy albo slabiutkie albo stare jak swiat, download to calkowite muzeum a mimo to strona balansuje miedzy pierwsza a druga dziesiatka... Wink

jak widac, prawdopodobne oplacenie pozycjonowania robi swoje, mimo, ze to serwis-atrapa, ale to nie wystarczy bo dla bardziej obeznanego usera szybko fakty rzuca sie w oczy i juz tam nie bedzie tak szybko chcial zajrzec Wink

takze sumujac wniosek taki - nie ma co sie za bardzo prezyc i pokazywac liczby i procenty bo te strony wszystkie jada na tym samym wozku, zadna z nich nie jest rentownym produktem, wszystko sie kreci bo gdzies ktos to kiedys rozkrecil kiedy ruch w kolo IM byl aktywny ale teraz mamy stagnacje i skonczyly sie dobre czasy, to ze to jeszcze jakos sie kreci to tylko dlatego ze wlascicielom/tworcom szkoda zrobic power off i olac temat, w ktory kiedys wlozyli mnostwo czasu i energii...

kto wie, moze przyjda lepsze czasy... Wink rzecz to co fakt watpliwa Smile


_________________
* ostatnia uwaga wprowadzona 14 Lip 2007 20:41 przez DJ Lotos
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora


Ostatnio zmieniony przez DJ Lotos dnia 14 Lip 2007 20:41, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 29 Mar 2024 1:56    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


Z TechnoVolt zbudujesz szybko wysokiej klasy sieci strukturalne (LAN) i teletechniczne w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży informatycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy automatykę budynkową i teletechnikę z zastosowaniem: wysokiej klasy okablowania UTP, FTP, cat5e, cat6, cat7 (skrętka) oraz transmisji światłowodowej, szaf serwerowych RACK 19'' i wyposażenia (serwery, routery, switche, patch panele, zasilacze UPS) oraz punktów dostępowych WiFi.
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Raidon Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 30 Cze 2007
Posty: 6
Skąd: Szczecin
Wiek: 40 lat(a)

PostWysłany: 12 Lip 2007 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odp. Dj Lotos Leżał i bedzie leżał kiedys tam normalna sprawa, teraz obecnie k.pl jest niedostepny. Haha masz pretensje o to ze redaktor odpowiedzialny za swój dział wywiązuje sie ze swoich obowiązków to tak jak mieć pretensje do wybiórczej, rzeczowe, i na przeciw ( pewno wiecie o jakie gazety chodzi ) że piszą ciągle na pierwszej stronie o rządzie a nie o nowym moście z dotacji unijnych Wink . Gdyby ktoś pisał o Mirce bo by mu sie chciało tak samo by jedynka mogła wyglądać ( tyle ze z innym logo , i też by kogoś to denerwowało za pewne ) Sorry bez obrazy ( lekko bezczelnie ale tak to widze ) u was nawet nie ma redaktora od Mirandy, kogoś kto by pisał stale newsy dodawał pliki,aktualizował baze poco on pewno jak pisałe rexus wy wszystko wiecie albo macie na im-org Very Happy no i nikt za to nie płaci . Na Interkom od 9 marca nic tylko przeklejone z z mirandy newsy. Wasza społeczność nie widzisz szerszego obrazu komunikacji ma swoja Mirke i ok nikt na stale sie tym by nie bawił no chyba ze ty Wink jak na k.pl jakubiś ( ktorego bardzo lubie ). Co do prężenia nie zgodze sie bo efekty są mam na liście ponad 200 osób z k.o które biorą udział w tworzeniu serwisu. Gdy tam wchodziłem mielismy ponad 20 pozycje i 20 wejść max na newsa ( serwis mial problemy wewnetrzne wiekszość osób tworzących odeszła ) chęci ,chęci... . Robić coś dla 1tys czy jak teraz dla 3,5 to nie zmienia faktu licza sie ludzie staty tylko pokazują że czasem spalanie nie idzie na darmo i miejsce podskoczy Wink wiem ze z pierwszej dziesiątki nie wyjdziemy ( chyba ze znów coś poleci ) i o to mi tylko chodzi Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 12 Lip 2007 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raidon napisał:
u was nawet nie ma redaktora od Mirandy, kogoś kto by pisał stale newsy dodawał pliki,aktualizował baze poco on pewno jak pisałe rexus wy wszystko wiecie albo macie na im-org

Na miejscu Ygreka to bym Ci dał w łeb. Nie, skądże, na stronie głównej, czy to w stosownych wątkach nie pojawiają się najnowsze informacje, ani też zastrzeżenia co do wersji (bo najpierw jest przez niego testowana, dopiero potem informuje on o niej - także w razie zonków masz ostrzeżenia z pierwszej ręki). Tłumaczeń changelogów też nie ma. A skąd...

Zanim coś napiszesz to pomyśl.

Co do pisaniu newsów o GG - dobra, pal sześć. Nie jestem zaangażowany w GG więc nie wiem, ile tam się dzieje. Chociaż z drugiej strony pisanie o każdym pierdnięciu któregoś z developerów GG też nie ma sensu - a z tego co wiem GG rozija się wolniej od M, Konnekta, AQQ i wielu innych. Więc i newsów powinno być mniej. Ale jakoś nie potrafisz wytłumaczyć, dlaczego kanał jest obsługiwany przez GG, a nie, jak by to wynikało z logiki i przyzwyczajenia - przez IRC.

A pisanie w Waszym portalu dla idei - podziwiam. Ale zarazem domyślam się, skąd taki poziom portalu - w końcu nikt na prawdę dobry w swoim fachu nie będzie pisał newsów za darmo. Co innego wymienić się doświadczeniami na forum z developerami czy testerami, co innego przepisywać nowinki i odpowiadać na często przygłupawe (i co gorsza - cały czas te same) pytania. Dla kogoś przeciętnego pozycja portalu jest ważna - dla mnie ważniejsza jest odwiedzalność (bo pozycję w rankingu mam gdzieś) mojej prywatnej strony. A jakiegoś portalu - wszystko jedno jak im się wiedzie, ważne, że płacą.
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dejko Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 630

PostWysłany: 12 Lip 2007 15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cała ta dyskusja, wydaje się co najmniej bzdurna…
Po 1. Co mi za różnica, czy Miranda ma tysiąc czy 5 mln użytkowników? Powiedzcie, po co mi oni?!
Fakt, userzy przydają się gdy szukamy pomocy (fora dyskusyjne), wspomagają rozwój aplikacji (tworząc wtyczki) ale poza tym ich liczba nie ma znaczenia.
Porównajmy: GG i MIM.
GG popularny komunikator, używany przez miliony polaków do komunikacji… MIM niszowy komunikator używany przez garstkę osób.
Pomoc od strony userów. Pokażcie mi chociaż jedno sensowne forum użytkowników GG?? Fora Mirandy? Nie ma sprawy… chyba w każdym kraju jest przynajmniej jedno dobrze rozwinięte forum tego komunikatora.
Rozwój? Rozwój GG od strony userów można określić jednym słowem… „LOL”. Co najwyżej ktoś machnie jakieś ikonki lub stworzy PowerCośtam, jak go już dobiją namolne reklamy w każdej części komunikatora. Miranda? Chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Wejdź na oficjalny Addons, popatrz na częstotliwość aktualizacji…
Więc teraz powiedz mi co zyskam, jeśliby hipotetycznie, MIM zamieniło się z GG miejscami?!
Nic nie zyskam, a nawet stracę… bo w tym momencie, aby używać MIM trzeba mieć jakąś wiedzę odnośnie informatyki (a nie tylko wykazać się umiejętnością lokalizacji przycisku „next” w okienku instalacji), a to odstrasza potencjalne dzieci neo. Zauważ, ze MIM jest jedynym komunikatorem, o którym możesz wspomnieć na jakimkolwiek forum, i zaraz nie zarzuci Cie chmara trolli przekonując, ze „MIM shit - Tlen rulezzz…”.
Więc jak dla mnie mała liczba userów, to plus, bo Ci co sa – to ludzie w większości na poziomie.
Po 2. Co do samych serwisów społecznosciowych. MIM też coś takiego ma… nazywa się to „Miranda VI”. Jak najbardziej nie jestem temu przeciwny, bo VI czemuś służy, a dokładniej, wymianie informacji, wiedzy, itp. dotyczącej używanego wspólnie komunikatora. I udowodnij mi w takim razie, że Moja-generacja, jest serwisem bardziej przydatnym. A jeśli nie jest przydatna, to po co GG go tworzy?!
Po 3. Ktoś wspomniał, ze „Wasza społeczność nie widzi szerszego obrazu komunikacji”.
A co to oznacza szerszy obraz komunikacji? Komunikacja za pomocą IM, to komunikacja tekstowa, za pomocą wiadomości błyskawicznych, pomiędzy jak największą liczbą użytkowników.
I teraz powiedz mi co jest węższe?! GG umożliwiające kontakt z jedną siecią, ale posiadające w Polsce 5 mln userów, czy MIM umożliwiająca kontakt chyba ze wszelkimi sieciami IM na świecie i mająca w Polsce 4 tyś userów.

Nawet gdyby o Mirandzie pisano w na każdym wortalu w Polsce, to i tak nic to nie zmieni. Liczba userów może się zwiększy dwukrotnie a nawet trzy – ale co z tego?!
MIM, jej twórcy, nie potrzebuje jak największej liczby userów gapiących się w reklamy, bo nikt im za to nie płaci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 12 Lip 2007 17:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I dotknąłeś sedna. Nikogo nie bardzo interesuje fakt, ile osób korzysta z Mirandy. Co za różnica.

Natomiast wracając do punktu wyjścia - to, ile ludzi korzysta z GG, jak najbardziej ma znaczenie. Dlaczego? Bo mogą oni korzystać tylko z jednej sieci, która nie działa tak jak należy. I to jest problem.
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Shadow-XIII Płeć: mężczyzna
Hiper-Paplacz
Hiper-Paplacz

Status stażu



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 616

PostWysłany: 12 Lip 2007 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie nie liczy się ilość użytkowników Mirandy, a jakość (a tutaj przebija ona wszystkie inne jak to ładnie wyjaśnił dejko). Liczy się zasada - nie potrafisz korzystać z Mirci wracaj do GG/Tlena/AQQ, a jak potrafisz to masz satysfakcję, że jesteś mądrzejszy (przynajmniej jeśli chodzi o komuikatory) od 90% populacji.

@DJ Lotos: ja mam propozycję, aby przekształcić miranda-im.pl w stronę czysto forumową, zrezygnować z newsów (download też się da wbudować w forum ostatecznie). Zdecydowanie odradzam włączanie naszej stronki w interkom, bo po pierwsze lubię (lubimy) to forum oddzielone od stron gdzie dzieci neo wpadają częściej oraz po drugie jest już kilkanaście stron polskich o komunikatorach i naprawdę szkoda dawać następną, lepiej skupić się na małej ale o jednym.
Nawet jeśli mniej popularna będzie to jednak będziesz mniej płacił za hosting (transfer mniejszy, mniej miejsca itp) i mniej nerwów stracisz (doświadczenie z odwiedzania for z dziećmi neo). Zdecydowanie nie patrz się na statsy ... no chyba, że planujesz stworzyć kolejne onet.pl, a szkoda byłoby zniszczyć ten portal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 12 Lip 2007 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shadow-XIII napisał:
@DJ Lotos: ja mam propozycję, aby przekształcić miranda-im.pl w stronę czysto forumową

no wlasnie tu lezy caly problem, ze to wlasnie forum jest najwiekszym gwozdziem programu...

sam download, transfery itd to "nieszkodliwe" mechanizmy, ktore nie ciaza tak na caloksztalcie Wink

wlasnie jesli mialaby zapasc jakas decyzja zmian to najpredzej zwiazana z likwidacja forum lub zlimitowaniem dostepu do niego, bo to wlasnie forum przysparza najwiecej problemu, trzeba je przegladac, zarzadzac nim i generuje najwieksze obciazenie (http/php/sql)

z mojego punktu widzenia jako operatora strony najoptymalniej byloby pozostawic pasywna forme serwisu, czyli wlasnie wszystkie tutoriale, download i co najwyzej mozliwosc aktywnej interakcji uzytkownika z serwisem na polach takich jak ShoutBox lub zastepujacy cale forum prosty board...

juz samo przegladanie nawet tak sporej bazy postow i tematow dostatecznie "doi" zapotrzebowanie na CPU serwera...

jest jeszcze alternatywa, ze dostep do czesci serwisu bedzie po prostu platny, tym samym ci, ktorzy tak lubia tu postowac, czy tez tylko czytac, przejda sobie do odpowiedniego formularza ze swojego profilu gdzie zostana przekierowani do swojego e-banku gdzie dokonaja przelewu... zalozmy, ze po tej operacji funkcjonalnosc ich konta zostanie rozszerzona (nielimitowane czytanie i pisanie postow, uzywanie avatarow, dowolnych sygnatur, itd.)

w zasadzie coraz czesciej spotyka sie serwisy gdzie aby miec jakikolwiek dostep (nawet tylko do wgladu) do podstron o zastosowaniu dyskusyjnym trzeba miec konto, aby cos napisac prosza nas o wyslanie np. sms-a na numery typu 7xxx

oczywiscie ktos mi zaraz powie, ze w ten sposob straci sie wielu userow - ja sie z tym licze, ale ilekolwiek by ich nie bylo to ja jako operator serwisu z tego praktycznie nie mam zadnego pozytku, tak wiec niech zostanie 10% tego co jest teraz, ale beda to ci, ktorym naprawde bedzie zalezalo na korzystaniu z serwisu i za to zaplaca, w mojej zimnej kalkulacji strata 90% spolecznosci = poprawa stanu rentownosci witryny, dodatkowo spadnie zuzycie mocy obliczeniowej serwera - same plusy

inna z form dzialan na korzysc serwisu moze byc typowy link donate, ktory to jeszcze u nas tak sie nie przyjal jak na zachodzie, dzieki, ktoremu kazdy, moglby wplacac dowolne kwoty (wg wlasnego uznania) na wskazane konto, z ktorego finansowane beda rozne akcje zwiazane z serwisem...

skoro w taki sposob mozna dopingowac np. developerow do intensywnieszej pracy to i np. serwis www mozna wspomagac aby szedl ku rozwojowi a nie tylko "obsiadal go kurz"

roznica miedzy stronami www a np. programami czy rozszerzeniami (wtyczkami) jest dosc istotna, mianowicie autor softu zazwyczaj nie ponosi zadnych kosztow wlasnych (poza czasem) w celu stworzenia kodu, moze zawsze zaprzestac jego rozwoju, uzytkownik w razie wadliwej pracy programu moze wrocic do poprzedniej np. stabilnej wersji, soft u uzytkownika nie musi byc sprawny i pracowac 24h/dobe, 365 dni w roku, czyli tworzenie softu (szczegolnie darmowego) nie pociaga za soba praktycznie zbyt wielu konsekwencji w dodatku jesli takowe sa to ustala je sam autor i nie sa one obowiazkowe

jesli chodzi o serwisy internetowe to rzecz ma sie zupelnie inaczej, webmaster chcacy utrzymac www na nalezytym poziomie i rozwijac jego spolecznosc musi dbac aby to co sie znajduje na serwerze pracowalo stale bezawaryjnie, kontroluje znajdujace sie tresci, do ktorych dostep maja uzytkownicy i co najistotniejsze czy tego chce czy nie ponosi z tego tytulu koszty bo niestety nic tak na prawde za darmo nie ma

duzo by tu mozna jeszcze pisac, co fakt malo kto to rozumie, czym sie rozni tak na prawde serwis, ktory cos tylko promuje, taki, ktory jest typowa strona domowa danego softu gdzie i serwis i soft jest wlasnoscia tego samego autora i samo oprogramowanie, ktore rozni autorzy zamieszczaja w roznych miejscach w sieci...

akurat Miranda to takie cos z czego w sumie nikt w samym zalozeniu mial pozytku nie miec poza autorami softu - satysfakcje i uzytkownikami - korzystanie z niego, stad tez serwis taki jak ten, ktory to cos promuje z czysto ekonomicznego punktu widzenia jest jednym wielkim nieporozumieniem, co za tym idzie ten komunikator zawsze bedzie postrzegany nieco inaczej niz inne, gdzie sprawa jest bardziej jasna, co? kto? komu? i ile?

troche niektorym moze sie to dziwnie czytac ale niestety, przychodzi taki czas kiedy trzeba zejsc z oblokow i stanac twardo na ziemi gdzie obowiazuja zupelnie inne prawa...

czas pokaze co bedzie dalej... Wink
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shadow-XIII Płeć: mężczyzna
Hiper-Paplacz
Hiper-Paplacz

Status stażu



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 616

PostWysłany: 13 Lip 2007 1:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a przekierowanie domeny do (o zgrozo) darmowego hostingu forum ? są takie serwisy oferujące postawienie własnego forum phpBB (czy jakie tam inne może też są) ... domena zostaje, host darmo co prawda kiepskiej jakości ale coś za coś. Zostaje tylko zarządzanie wtedy ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kroku Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 574
Skąd: wziąć kase?

PostWysłany: 13 Lip 2007 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lotos, a pomyśl może nad http://fudforum.org wiem, że trzeba bedzie przekonwertować baze, ale już pare razy to robiłem, trzeba tylko lekko poprawić konwerter i działa Smile
a fudforum jest robione przez developera od bezpieczeństwa w php i koleś ma bzika na tym punkcie, żeby forum miało jak najmniejsze wymagania i było maksymalnie bezpieczne...
no i to co jest fatalne przy phpbb... fudforum treści postów trzyma na dysku a nie w bazie... i musze powiedzieć, że na małym forum już da sie dostrzec różnice, a co dopero przy takim jak tu... będzie wyrażnie mniejsze obciążenie bazy i szybsze działanie całości Smile

odpowiedź do posta poniżej...
w fudforum posty są trzymane tam gdzie jest forum, a dostępu do plików strzegą chmody
w phpbb posty są trzymane w bazie, np sql przez co są wykonywane dodatkowe operacje jak łączenie z bazą, odpytywanie i przesyłanie danych podczas gdy w fudzie jest tylko odczyt z dysku i wyświetlenie pliku txt od jakiegoś miejsca do innego miejsca (tylko nie myślcie, że każdy post jest w osobnym pliku... pliki są osobne dla działów forum)


Ostatnio zmieniony przez kroku dnia 13 Lip 2007 17:12, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wallace Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Gru 2004
Posty: 369
Skąd: Bn/Kra
Wiek: 44 lat(a)

PostWysłany: 13 Lip 2007 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kroku napisał:
fudforum treści postów trzyma na dysku a nie w bazie...

a baza gdzie jest trzymana ? Razz Very Happy


Odpowiedź na odpowiedź zamieszczoną w poście powyżej do odpowiedzi zawartej w tym poście na powyższego posta Very Happy

Przyjrzałem się trochę temu FUDowi. Przyznam, ciekawy pomysł, wręcz podniecający Wink Jeżeli chodzi o samo wyświetlanie wątków, mimo, że baza jest wykorzystywana - może być szybciej, z mniejszą zachłannością na zasoby. Ale nie ma róży bez kolców. Takie rozwiązanie ma dużo innych bolączek. Ale to chyba już dyskusja na długie zimowe, mroźne noce Wink


Ostatnio zmieniony przez wallace dnia 13 Lip 2007 20:16, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 13 Lip 2007 16:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to nie sa rozwiazania... darmowe systemy sa ok, ale dla malych for gdzie sobie ktos zrobi stronke, na ktora przyjdzie 5-10 osob na dzien, to tak jak darmowe konta www na np. republice.pl, maja pozakladane limity dobowe i miesieczne na transfery i kto wie jeszcze jakie...

jak na takie cos wrzuci sie kobyle typu tego forum to daje gora tydzien jak poleci mi mail od admina tamtego systemu z sugestia przeniesienia sie gdzies lub zmniejszenia ruchu bo wyraznie sie daje we znaki to co ja uskuteczniam... (to tak z praktyki zyciowej Wink)

w tej chwili sam serwis generuje ruch wykorzystujac zasoby porownywalne z projektem www, ktory wlasnie udostepnia takie male fora dla stron prywatnych...

kolejna rzecz, ze konwersje baz itp czynnosci dezintegrujace mozliwosc identyfikacji uzytkownika zarowno na forum jak i w obrebie calego serwisu nie wchodza w gre, bo to kolejny dodatkowy "bajzel" do zarzadzania...

i na koniec kwestia zarzadzania, ktora w zadnym z powyzszych rozwiazan i w sumie w zadnym nie zostanie rozwiazana na plus bo i tak trzeba bedzie forum niezaleznie od formy i jego polozenia zarzadzac, a przy jakichkolwiek zmianach z pewnoscia beda to warunki mniej komfortowe niz te, ktore tutaj zostaly wprowadzone...

takze przykro mi, ale z powyzszych rozwiazan nie widze ani jednego pozytywu Smile
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mzakras Płeć: mężczyzna
Pierdoła
Pierdoła

Status stażu



Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 454
Skąd: Wrocław
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 13 Lip 2007 16:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm.... Może zacząć coś małymi krokami. Nie wiem jak to wygląda od strony technicznej i jakie koszta związane są z utrzymaniem serwera, ale powiedzmy można faktycznie zacząć od akcje Donate. Jak nie wyjdzie, to płatny dostęp do niektórych, bądź wszystkich części forum, a jak to nie przyniesie powiedzmy czegoś co miałbyś w zamierzeniach, to już sam nie wiem co dalej No i wyrzuciłbym cały dział z innej beczki,a le to już taka moja prywatna sugestia, bo dla mnie to jest ni w pięć nie w dziesięć, wszystkie te działy, można zanleźć na innych forach, często specjalistycznych choć ciekaw jestem czy jest typowe forum od rozmów o "dupie marynie". jak patrzę na ilość postów i tematów, to najbardziej jest obciążona jest część Pomoc i to w miażdżącym stopniu. Tyle ode mnie. Bardzo mnie ciekawi przyszłość tego forum. Viva la miranda-im.pl
_________________
"Gdy przyjdzie ta, co kosę ma i oczy jak latarnie,
dam wódki gram i - ech madame - niech pani mnie przygarnie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hawk Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 113
Skąd: Kattowitz
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 13 Lip 2007 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz DJ Lotos, nikt ci nie każe prowadzić tego serwisu dożywotnio. Jeżeli to aż takie obciążenie finansowe, zawsze możesz go przekazać komuś innemu.
Robienie płatnego dostępu do (części) forum nie dość że jest imo troche sprzeczne z tym co promuje Miranda (i generalnie cały ruch open-source), to jeszcze - co już zresztą napisałeś - spowoduje, że ilość użytkowników spadnie pewnie o jakieś 90%. Nowi userzy pójdą na bezpłatne miranda-im.org.
Cały czas podkreślasz że forum generauje duży ruch. Może i owszem ale wystarczy spojrzeć na nowe posty i od razu widać że to forum jest raczej "pasywne", jeżeli można tak napisać (nie mogłem znaleźć lepszego słowa Wink )

5,8k zarejestrowanych userów i raptem kilka nowych postów na dobę.. Bądźmy poważni, do popularnego forum trochę brakuje. Strzelam że po wprowadzeniu opłat nowe posty będą się pojawiać co tydzień. To już lepiej zamknąć forum, zarchiwizować, nagrać na płytki i sprzedawać po 50 zł Mr. Green
_________________
Jestem łże-elita i lumpenliberał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Black Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 48
Skąd: Giżycko
Wiek: 35 lat(a)

PostWysłany: 13 Lip 2007 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W razie czego mógłbym je przenieść do mnie (mam 2048 Gb miesięcznego transferu, którego nie wykorzystam, a z miejscem też by nie było problemu), ale nie chciałbym zostać adminem, więc tylko bym hostował Wink

Gorzej natomiast jest z pingami (serwer w USA), ale na razie jak dla mnie spisuje się wyśmienicie. Jakby co to chodzi o Dreamhosta.

Dzisiaj mnie już nie będzie, będę jutro, więc jak coś to wtedy przeczytam odpowiedź.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 14 Lip 2007 0:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hawk napisał:
Wiesz DJ Lotos, nikt ci nie każe prowadzić tego serwisu dożywotnio. Jeżeli to aż takie obciążenie finansowe, zawsze możesz go przekazać komuś innemu.

jasne, zawsze moge go sprzedac na allegro Wink Laughing

hawk napisał:
Robienie płatnego dostępu do (części) forum nie dość że jest imo troche sprzeczne z tym co promuje Miranda (i generalnie cały ruch open-source)

no tak, Miranda to Miranda (ja developerem i jedynym slusznym wlascicielem core nie jestem) a ten serwis tylko promuje soft i rownie dobrze moglby promowac cokolwiek, wlasnoscia prywatna tutaj jest jedynie domena i kod wykonywalny serwisu mojego autorstwa (czesci portalowej i rozbudowa forum), mozna jeszcze stwierdzic, ze jakies tam pomysly itd. i w zasadzie nigdzie nie jest powiedziane ani nie mozna narzucic w zaden sposob operatorowi niezaleznego serwisu formy w jakiej cos ma prowadzic niezaleznie od jakis idei...

w sumie to tak tu sobie zaczalem i dyskutuje o swoich przemysleniach a co i jak wprowadze w zycie to juz inna sprawa, przyznam, ze ostatnia rzecza by bylo doprowadzenie aby ten serwis podzielil los chrome.pl i przez lata caly czas staram sie go "za uszy" wyciagac tak aby nalezycie egzystowal i jakos potrafil sprostac nie tylko bardzo pieknej idei open-source ale tez sprawdzal sie w realnym zyciu i typowym kapitalizmie Smile

hawk napisał:
To już lepiej zamknąć forum, zarchiwizować, nagrać na płytki i sprzedawać po 50 zł Mr. Green

taa i koszulka z logo MirandaPL gratis lub do wyboru kubek lub inny gadget Wink dodatkowo wsrod zainteresowanych rozlosowane zostana nagrody w postaci odtwarzaczy mp3 lub pendriv'y (oczywiscie z zainstalowana Miranda w wersji Lite Pro PL) hehehe Smile w sumie to tak wcale tego jako zart mozna by nie traktowac Wink

pozdrawiam
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Na każdy temat Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor