Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Multikontakt - nowy komunikator
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dziedzic80 Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 40
Skąd: Düsseldorf

PostWysłany: 05 Lip 2007 20:27    Temat postu: Multikontakt - nowy komunikator Odpowiedz z cytatem

Pojawił się nowy program, który ma szanse konkurować z Tlenem, AQQ czy Spikiem.. w wolnej chwili będzie trzeba przetestować...

Cytat:

Operator telefonii internetowej easyCALL wypuścił pierwszą wersję nowego polskiego komunikatora. Według wydawcy Multikontakt to wszechstronny i wieloprotokołowy komunikator. Aplikacja współpracuje z Gadu-Gadu czy Tlenem, a także ze Skype.

Autor: Dawid Kulbaka

Multikontakt obsługuje również inne znane systemy komunikatorów - jabber, Googletalk oraz Spik. Multikontakt umożliwia realizację bezpłatnych połączeń głosowych i wideo pomiędzy użytkownikami tej aplikacji.

- Wersję beta komunikatora Multikontakt zaprezentowaliśmy już w grudniu ubiegłego roku. Od tego czasu aplikację pobrało kilkanaście tysięcy osób, co pozwoliło nam na uzyskanie informacji zwrotnych od użytkowników - mówi Michał Jakubowski z easyCALL. - Na przykład, na wyraźne życzenia pierwszych użytkowników Multikontaktu dodaliśmy do komunikatora możliwość wykonywania głosowych połączeń przychodzących i wychodzących do użytkowników systemu telefonii internetowej Skype.

Komunikator Multikontakt został też w pełni zintegrowany z systemem komercyjnej sieci telefonii internetowej easyCALL. Dzięki integracji z systemem telekomunikacyjnym, aplikacja pozwala na korzystanie ze wszystkich zalet taniej telefonii internetowej.

Osoby korzystające z tej aplikacji mogą również liczyć na własny numer telefonu do przyjmowania rozmów, do wyboru mają 12 stref numeracyjnych.
http://www.webinside.pl/news/3834



http://www.multikontakt.pl/


Ostatnio zmieniony przez dziedzic80 dnia 05 Lip 2007 21:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 19:01    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


W ofercie TechnoVolt profesjonalne systemy alarmowe (SSWiN) i przeciwpożarowe (SSP).
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży teletechnicznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy systemy przeciwwłamaniowe i dozoru z zastosowaniem: central alarmowych, oddymiania, przeciwpożarowych, czujek ruchu PIR, detektorów dymu, gazu i tlenku węgla, syren, szyfratorów, modułów powiadamiania zdalnego GSM/GPRS. Oferujemy sprzęt znanych krajowych producentów (m. in. Satel, Polon Alfa, Elmes, Jablotron, Detectomat, AFG).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hawk Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 113
Skąd: Kattowitz
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 05 Lip 2007 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a tak w ogóle to komunikator full profeska Rolling Eyes
http://img364.imageshack.us/img364/4753/bladvb4.png


PS. screen znaleziony na forum ubuntu.pl
_________________
Jestem łże-elita i lumpenliberał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 05 Lip 2007 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już to pisałem, ale napiszę po raz drugi...

Ten news jest zrobiony maksymalnie na odpiernicz. Wynika z niego, że tym ustrojstwem obsłużymy Skype, co jest półprawdą, bo nic nie zrobi bez włączonego Skype'a w tle.

No i ktoś się popisał stwierdzając, że współpracuje z jabberem, Googletalkiem i Spikiem. Ciekawe, czym są Googletalk i Spik zdaniem autora tego newsa... W sumie dobrze, że nie wymienił wszystkich serwerów Jabbera, bo news by był trochę przydługawy :]

Na Wykopie za takie stwierdzenie mnie zjechali równo (dokładniej to jednego kolesia mocno poniosło, cała reszta stwierdziła że się nie znam), no ale i tak w oficjalnym newsie nie powinno być aż tyle błędów. A skoro jest - to strach się bać, co jest w programie.

No i wątpię, żeby to się równało z Konnektem, który też jest zintegrowany z telefonią VoIP (bo innego sensu używania tego programu nie widzę).
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szwagier81 Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 77
Skąd: GTC
Wiek: 43 lat(a)

PostWysłany: 05 Lip 2007 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

REXus o tym news'ie świadczy fajnie fotka, którą pokazał hawk
pełen profesjonalizm Rolling Eyes Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FormerMember
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 114

PostWysłany: 05 Lip 2007 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

REXus napisał:
Ten news jest zrobiony maksymalnie na odpiernicz. Wynika z niego, że tym ustrojstwem obsłużymy Skype, co jest półprawdą, bo nic nie zrobi bez włączonego Skype'a w tle.

No i ktoś się popisał stwierdzając, że współpracuje z jabberem, Googletalkiem i Spikiem. Ciekawe, czym są Googletalk i Spik zdaniem autora tego newsa... W sumie dobrze, że nie wymienił wszystkich serwerów Jabbera, bo news by był trochę przydługawy :]

Najprawdopodobniej ktoś tego newsa napisał na podstawie strony głównej tego komunikatora gdzie jest dokładnie takie stwierdzenie...
Cytat:
Rozmawiaj ze wszystkimi (GG, Tlen, ICQ, jabber, GoogleTalk, Spik, Skype) - ponad 6 mln osób w Twoim zasięgu!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dejko Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 630

PostWysłany: 05 Lip 2007 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Albo mam jakieś Deja vu, albo userzy internetu byli przez jakieś pół roku pijani...
No nie wiem jak inni, ale ja ten komunikator to juz widzialem z pół roku temu, więc nie wiem skąd nagle taki szum na wszelkich forach o tematyce IM.

Chyba, ze jest to inny, kolejny wizualny klon Skype o którym nie wiem Acid
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 05 Lip 2007 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FormerMember napisał:
Najprawdopodobniej ktoś tego newsa napisał na podstawie strony głównej tego komunikatora gdzie jest dokładnie takie stwierdzenie...

To, że ktoś korzysta z głupiego źródła nie znaczy, że jest usprawiedliwiony z pisania głupot Rolling Eyes

A to:
Cytat:
Rozmawiaj ze wszystkimi (GG, Tlen, ICQ, jabber, GoogleTalk, Spik, Skype) - ponad 6 mln osób w Twoim zasięgu!

... jest rekordowa bzdura. Nie mają pojęcia o komunikacji elektronicznej, nie potrafią liczyć, aż dziw, że wiedzą, jak obsługiwać komputer.
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Raidon Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 30 Cze 2007
Posty: 6
Skąd: Szczecin
Wiek: 40 lat(a)

PostWysłany: 06 Lip 2007 2:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy to coś wniesie ale :

Cytat:
KS: Czy obsługa sieci MSN,Tlen.pl,GG,XMMP jest natywna czy daje wszystkie jej możliwości ?

MJ : Natywna, na podstawowym poziomie (czyli czat). Pełne możliwości maja użytkownicy Multikontaktu . Nie planujemy raczej dodawania 100% obsługi każdego protokołu.


KS : A jak wygląda obsługa sieci XMMP czaty , konferencje ?

MJ : W chwili obecnej nie, jednak planujemy to w przyszłości w ramach Multikontaktu.


KS : Czy planujecie dodać moduł sieci Gmail ( komunikator Gtalk) do rozmów wideo i głosowych ?

MJ : Obsługe audio realizuje w 100% easyCALL i funkcja taka ma być udostępniona
wszystkim użytkownikom easyCALL w najbliższej przyszłosci, zatem również
użytkownikom Multikontaktu.

MJ - Michał Jakubowski przedstawiciel easyCALL
KS- Kamil Sikorski Komunikatory.org team


Zadałem chyba najbardziej interesujące mnie pytania . Jak dla mnie zapowiada sie całkiem nie najgorzej Very Happy

BTW :1.
Cytat:
Rozmawiaj ze wszystkimi (GG, Tlen, ICQ, jabber, GoogleTalk, Spik, Skype) - ponad 6 mln osób w Twoim zasięgu!

Im chodziło o klienty wypisali te najpopularniejsze które obsługuje Multikontakt.A że Jabber obsługują dwa najbardziej znane, z/w przez nich każda sieć ma jeden komunikator oprócz XMMP stad pewno ten wpis. Wink poprawia sie pewno przecież oni zajmują sie rynkiem VoIP a nie IM Very Happy .
2. dejko ma racje na komunikatory.org była pierwsza beta nie publiczna Very Happy w styczniu ( sam o tym pisałem ) .
3.Jeżeli by go poprawili stylistycznie upublicznili sdk , dali pare wodotrysków jak sugerowałem itp. ma szanse na rynku i to dość duża . Interia.pl z gorszym wynalazkiem ma dobre wyniki w genius. ( bo nie wiem już czy Stefan i iDesk działają razem )
A zapomniałbym wymieniłem siec Gmail dla tego że żaden serwer XMMP w polsce nie obsługuje rozmów audio - wideo z ta siecią ( a niby jabber , chyba ze jest na SIP a ja nie wiem nic na ten temat to gafe strzeliłem ) . Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
andy Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 940
Skąd: Z nienacka

PostWysłany: 06 Lip 2007 5:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

komunikatory.pl - pełen profesjonalizm. ("Aplikacja działa z sieciami: Gadu-Gadu, Tlenem, Skype, Jabber, GoogleTalk oraz Spik.")...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vic01 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 25 Sie 2004
Posty: 501
Skąd: 16°44,846'E 51°46,325'N
Wiek: 43 lat(a)

PostWysłany: 09 Lip 2007 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie powalilo mnie na nogi w sumie nic ciekawego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
r4 Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 09 Maj 2006
Posty: 153
Skąd: qń z wś uć ma uq i qż :)
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 09 Lip 2007 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@vic01 - na kolana chyba? Razz
_________________
some men see things as they are and say "why?" i dream of things that never were and say "why not?"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 09 Lip 2007 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

r4 napisał:
@vic01 - na kolana chyba? Razz

dobrze, ze na glowe nikogo nie powalilo... Wink Laughing
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vic01 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 25 Sie 2004
Posty: 501
Skąd: 16°44,846'E 51°46,325'N
Wiek: 43 lat(a)

PostWysłany: 09 Lip 2007 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe no fakt Razz ... tego nie da się używać nic nie działa, ciągle się wysypuje i nie można załadować listę kontaktów z gg ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 09 Lip 2007 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

vic01 napisał:
nie można załadować listę kontaktów z gg ...

Uuu... To coś nie raczy współpracować z GG? Wróżę temu... marną przyszłość Rolling Eyes
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
totom_1977
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 8

PostWysłany: 10 Lip 2007 0:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

REXus napisał:
Ten news jest zrobiony maksymalnie na odpiernicz. Wynika z niego, że tym ustrojstwem obsłużymy Skype, co jest półprawdą, bo nic nie zrobi bez włączonego Skype'a w tle.
Chyba jednak z ludźmi ze Skype można porozmawiać, bez Skype w tle, ale nie do końca za darmo (choć za kwotę symboliczną) http://www.easycall.pl/skype.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor