Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Balaczka (BIM) czyli Gadu-Gadu na Ukrainie
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kulmegil Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Sty 2003
Posty: 67

PostWysłany: 22 Cze 2007 22:40    Temat postu: Balaczka (BIM) czyli Gadu-Gadu na Ukrainie Odpowiedz z cytatem

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=6850#komentarz
dobreprogramy.pl napisał:
Gadu-Gadu uruchamia dziś ukraiński komunikator - Balaczka oraz pierwszy na Ukrainie internetowy serwis społecznościowy – Moje Pokolenie. To część zapowiadanej ekspansji Gadu-Gadu na rynki zagraniczne. Zarówno komunikator, jak i serwis społecznościowy są przygotowane specjalnie na rynek ukraiński.


Można także wejść przez Mirandę z wtyczką GG (albo pewnie dowolnym komunikatorem jeśli się zmieni IP serwera (80.231.22.2:8074).

qucik icon pack : http://rapidshare.com/files/38772908/BIM.dll.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 29 Mar 2024 1:45    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt to najlepsze systemy monitoringu video - telewizji przemysłowej (CCTV) profesjonalnie i w dobrych cenach.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży teletechnicznej.
Stosujemy najnowocześniejsze na rynku technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy systemy monitoringu video z zastosowaniem: rejestratorów DVR/NVR/IP (hybrydowych) obsługujących wiele standardów (PAL, AHD, TVI, CVI, FullHD, 1080p, 720p, IP) oraz kamer CCTV wysokiej rozdzielczości (kuliste, z oświetlaczem IR, kopułowe, z wysięgnikiem, antywandal, hermetyczne, zoom/PTZ) znanych producentów (BCS, Dahua, Bosh, Gemini, APTI, Hybro, AV-Tech).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 23 Cze 2007 0:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie powiesz mi chyba, że oni są aż tak głupi, żeby oddzielać Balachkę od Gadu-Gadu (znaczy mając nr GG nie móc rozmawiać z Balachką i odwrotnie) - bo w innym wypadku po co zmieniac IP serwera (po co w ogóle coś zmieniać)?
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kulmegil Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Sty 2003
Posty: 67

PostWysłany: 23 Cze 2007 0:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przynajmniej na razie nie ma komunikacji między BIM i GG. Mam szczerą nadzieję, że to się zmieni, ale po GG wiele się można (nie)spodziewać Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
porkyterRor
Weteran
Weteran



Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 128

PostWysłany: 23 Cze 2007 9:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mimo ze nie darzę narodu ukraińskiego zbytnią sympatia, szczerze (B)IM współczuję....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 23 Cze 2007 9:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to bedzie prawdziwa Bolączka Laughing

BTW temat do dzialu Ogolne Mirandy raczej nie pasuje Wink
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
andy Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 940
Skąd: Z nienacka

PostWysłany: 23 Cze 2007 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten komunikator wygląda paskudnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 23 Cze 2007 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wygląda?...

Zobaczysz, jak będzie działać Smile

Tak sobie myślę, że jeżeli tam w tej chwili komunikatorem nr 1 jest ICQ, to nie ma co im współczuć - jeżeli przejdą na Balachkę, to jest to ich świadomy wybór i sami sobie winni.

U nas trochę gorzej - jak to określił mój kumpel, "Gadu-Gadu jest religią małych dzieci" i ciężko cokolwiek zrobić.
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Crawley Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 421
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 23 Cze 2007 12:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie dokonca jest tak jak to mowi Twoj kolega, ale to nie temat na ta dyskusje ;]

Coz, firma pana Foltyna sie rozwija i trzeba mu przyznac racje, ze obral dobra strategie. W koncu nie liczy sie jakosc, a zdolnosc przewidywania itp. Ruscy tez nie mieli najlepszego sprzetu podczas II wojny swiatowej, no a jakos ja wygrali.
Z drugiej strony, Ukraina to mimo wszystko nie Polska, gdzie byla olbrzymia nisza ze wzgledu na praktyczny brak jakiegokolwiek komunikatora. Jezeli ta grupa 4mln internautow korzysta z ICQ i nagle wiekszosc nie zmieni przyzwyczajen, to pewnie ten trend utrzyma sie i polski "wynalazek" bedzie produktem niszowym. W koncu pierwsze nad czym osoba mysli przy wyborze IM-a to to, czy bedzie mogla pogadac ze znajomymi. Wszystko inne jest dopiero na drugim badz nawet i dalszym planie.

Co do braku komunikacji pomiedzy BIMem i GG, to w sumie tez sie nie dziwie ze jej nie ma (choc nie pochwalam tego). Mimo wszystko miedzynarodowa komunikacja jest domena komunikatorow duzych firm, jak wlasnie ICQ, Yahoo, MSN itp Gadu-gadu Sp.z o.o. nie ma co na tym polu konkurowac. Nie mowiac juz o tym, ze Ukraincy pewnie nie maja znajomych w PL i vice versa ;] A jesli maja, to i tak BIMa nie zainstaluja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 23 Cze 2007 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właście z tymi znajomymi w Polsce mógłby to być strzał w dziesiątkę...

Ludzie na granicy na pewno się znają. I tak z jednej, jak z drugiej strony woleliby mieć komunikator w swoim własnym języku. Poza tym trzeba zwrócić uwagę na to, że komunikator zastępuje dość drogie (bo przez granicę) rozmowy telefoniczne. W ten sposób ekspansja Balachki postępowałaby od granicy "wgłąb" - powoli, acz skutecznie. Czy Gadu-Gadu ma szansę w starciu z ICQ na polu międzynarodowym - trudno powiedzieć, na pewno jej nie spróbuje, jeżeli od góry tnie możliwość komunikacji wzdłuż granic (i znowu pytanie: czy Internet ludzi zbliża, czy dzieli?).

Gadu-Gadu (i nie Sp. z o.o. tylko S.A.) ma niewątpliwie potencjał, by stać się komunikatorem Europy Wschodniej - przynajmniej finansowy. Szkoda tylko, że rzucili się na coś, do czego - jak się okazuje - się nie przygotowali: Unicode nie ma (a nie wyobrażam sobie używania głagolicy i cyrylicy w ramach jednego komunikatora bez Unicode), szyfrowania też (mam nadzieję, że na Ukrainie to zauważą), a na domiar złego Gadu-Gadu i Balachka to dwa oddzielne komunikatory. Z czym do ludzi...
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
vic01 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 25 Sie 2004
Posty: 501
Skąd: 16°44,846'E 51°46,325'N
Wiek: 43 lat(a)

PostWysłany: 23 Cze 2007 16:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MKS_vir2K7 napisał:
BIM.dll <<<< PODEJRZANY (Podejrzane działanie) : Heur.Win32
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kulmegil Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Sty 2003
Posty: 67

PostWysłany: 23 Cze 2007 17:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

he? BIM.dll nie jest częścią komunikatora

Komunikator wygląda równie brzydko co org. komunikator GG, ponieważ TO JEST przerobiony od pewnej wersji GG (fingerprint pokazuje go jako "GaduGadu > 7.6").
Jeśli ktoś przyjrzy się binarce to znajdzie bardzo wiele ciekawych rzeczy, między innymi:
f:src!SVN_lcgg-clientBuildBin_gg_7.5in_releasealachka.pdb
jak i całe mnóstwo linków do polskich serwisów Gadu.

PS Zastanawiam sie jak pójdzie sprawa devel. jego, bo chyba jakoś będzie powiązany z oryginałem. Bo jeśli nie to jeszcze coś lepszego mogłoby się wykluć z tego Razz

Zresztą cała sieć to odzielna kopia sieci GG. Podłączenie się do sieci z mirki to 2-3min roboty z czego najwięcej było na założenie konta w org. komunikatorze.

Wypada mieć tylko nadzieję, że nie tylko komunikator, ale i cała sieć będzie (zacznie?) ewoluować w coś lepszego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 23 Cze 2007 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na początek trzeba mieć nadzieję, że GG jakoś wykombinuje połączenie pomiędzy Gadu-Gadu i Balachką - jeżeli nie przez całkowite połączenie, to może przez nry kierunkowe? Nie wiem.

Jedno jest pewne: jeżeli Balachka będzie takim lokalnym komunikatorkiem na Ukrainie, jak teraz w Polsce jest GG - to jak dla nas jest to niepotrzebny szrot. Lepiej sobie założyć QQ (więcej ludu).
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Shadow-XIII Płeć: mężczyzna
Hiper-Paplacz
Hiper-Paplacz

Status stażu



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 616

PostWysłany: 24 Cze 2007 14:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raczej wątpie by łączyli sieci, GG zawsze było siecią zamkniętą i raczej Balaczka też będzie
z punktu widzenia marketingowego lepiej zrobiliby dodając obsługę ICQ niż GG ... pożyjemy, zobaczymy, tymczasem BIM nie jest warty uwagi większej niż GG (czyli z mojej strony żadanej)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
damikl Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 30 Gru 2006
Posty: 21

PostWysłany: 28 Cze 2007 23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

połączenia jako takiego raczej nie zrobią bo sam Foltyn (jak sobie przypominam) w jakimś wywiadzie mówił, że bardzo ważną "zaletą" GG jest to, że używają go tylko Polacy (tak ma być z założenia) i dzięki temu użytkownik ma pewność, że nikt nie będzie go zaczepiał w języku np angielskim

Owo założenie "GG tylko dla Polaków" było powodem niewłączania ogólnoświatowych protokołów do GG wiec i tak pewnie zostanie ( w oficjalnych aplikacjach).

Co do GG jako religii to raczej nie: Moja siostra (lat 14) pewnego razu zdenerwowała się porządnie na GG ( bo nie chciało się uruchomić po raz kolejny z rzędu ) Miranda się nie podobała wizualnie (a że nielubi udziwniać sobie życia nie upierałem się ), wiec pokazałem AQQ i pełna akceptacja ( najbardziej zachwala kody do Wapstera) argument bądź co bądź ciekawy ale czemu nie dla każdego coś miłego Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dejko Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 630

PostWysłany: 28 Cze 2007 23:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
dzięki temu użytkownik ma pewność, że nikt nie będzie go zaczepiał w języku np angielskim

Ja zamiast takiej pewności, wolałbym, żeby nikt mnie nie zaczepiał w języku pseudo-Polskim, tzw. "jest wolność słowa więc piszę jak chcę" czyli: "poklikash?? Mash dZiEwCzYnĘ może?? Poqaż mi swoją Fotkem , bo moja jest tu www.Fotka.pl/seksiblondi.jpg" Confused
Cytat:
było powodem niewłączania ogólnoświatowych protokołów

Więc po co GG jest tłumaczone na inne języki?! Polacy, gdzie by nie mieszkali, język Polski znają... wydaje mi sie, ze twórcy GG sami nie wiedza czego chcą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor