Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Miranda nie dla idiotów
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dejko Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 630

PostWysłany: 28 Sie 2007 9:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co do operowania na opcjach, w wersjach 0.7 mamy operowanie na opcjach konkretnej wtyczki i nie ma potrzeby szykać w tradycyjnym drzewku niewiadomo gdzie.
Wybierasz GG.dll i masz wszytskie opcje dotyczące tej wtyczki.

Cytat:
tak jak jest, jest dobrze,

Też tak myślę. W dodatku dublowanie się, można wyłaczyć w opcjach. Ot choćby powiadamianie o wiadomościach. W moim konfigu, 3 wtyczki za to odpowiadają (znaczy mają taką opcję):
- neweventnotyfy, opcja wyłaczona, bo wtyczka powiadamia zawsze i o każdej wiadomosci.
- tabSRMM, opcja wyłączona, bo wtyczka powiadamia tylko o pierwszej wiadomości
- messagenotify, ta działa, dlatego bo powiadamia wtedy kiedy ja chcę.
Ale jeśli komuś pasuje dzialanie neweventnotyfy, to po co ma ściągać messagenotify do tego samego?!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 22:13    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


W ofercie TechnoVolt znajdziesz profesjonalne systemy alarmowe (SSWiN) i przeciwpożarowe (SSP).
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży teletechnicznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy systemy przeciwwłamaniowe i dozoru z zastosowaniem: central alarmowych, oddymiania, przeciwpożarowych, czujek ruchu PIR, detektorów dymu, gazu i tlenku węgla, syren, szyfratorów, modułów powiadamiania zdalnego GSM/GPRS. Oferujemy sprzęt znanych krajowych producentów (m. in. Satel, Polon Alfa, Elmes, Jablotron, Detectomat, AFG).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
andy Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 940
Skąd: Z nienacka

PostWysłany: 28 Sie 2007 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shadow-XIII napisał:
większość wtyczek jest OpenSource i jak komuś naprawdę coś przeszkadza to bierze książkę "Programming for Dummies" ściąga SVNa i bierze się do roboty ...


Ale to wszystko proste i łatwe...Myślisz, że każdy to używa MIM zna jakiś język programowania ? Odp NIE.
Na drugi raz zastanów się dwa razy zanim napiszesz podobną bzdurę...


Zgadzam się, że nazewnictwo opcji oraz czasami ich nieumiejętne umieszczenie robie bardzo dużo zamieszania.
Wprowadzenie czegoś na wzór norm moim zdaniem wpłynęło by bardzo pozytywnie na projekt.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shadow-XIII Płeć: mężczyzna
Hiper-Paplacz
Hiper-Paplacz

Status stażu



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 616

PostWysłany: 29 Sie 2007 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a myślisz, że zmusisz wszystkich twórców do standardów ? to równie dobrze będzie zamknąć kod i dać kilku z nich do pisania ?
zaletą mirandy jest jej otwartość i możliwość tworzenia wtyczek, a co za tym idzie, każdy może stworzyć wtyczkę, przy takiej ilości ludzi nie oczekuj, że będzie to ładnie i składnie, poprostu musisz to zaakceptować, co najwyżej samemu zacząć programować tak jak niektórzy na tym forum z tego co zauważyłem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 29 Sie 2007 23:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest jeszcze inne rozwiązanie problemu.

Podzielić repozytorium na dwie części: oficjalne i nieoficjalne. Oficjalne to takie, na którym są wtyczki dopasowane do pewnych wymogów, przetestowane i rekomendowane przez autorów core. Nieoficjalne - zapewne wieksze - to cała reszta.

Użwasz wtyczek z części oficjalnej - wszystko jest OK, zachciało Ci się funkcjonalności z działu nieoficjalnego - nie marudź.

//edit
andy.c napisał:
Ale to wszystko proste i łatwe...Myślisz, że każdy to używa MIM zna jakiś język programowania ? Odp NIE.

Myślę, że każdy, kto używa M ma tyle pojęcia, zeby opanować jakiś język programowania. Jak się chce - nie ma problemu.
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Crawley Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 421
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 29 Sie 2007 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marudy i tak by sie pojawily. A autorzy core pewnie nie mieli by czasu testowac wtyk, czy mozna je zaliczyc do oficjalnych. A tak po prawdzie trzeba by testowac kazdego release'a na roznych konfiguracjach itd. Juz to skresla Twoj pomysl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dejko Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 630

PostWysłany: 30 Sie 2007 8:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łomatko... a co to za problem?!
Przecież Mirandy nie konfiguruje sie codziennie. Burdel w opcjach, można jakoś znieść, a używane nietypowych określeń, przecież można utypowić przez spolszczenie.
No chyba, ze ktos jest "paŁeruser" i spolszczeniem się brzydzi... no ale wtedy niech brzydzi się też przyznawać, ze nic nie rozumie.
Cytat:
Myślę, że każdy, kto używa M ma tyle pojęcia, zeby opanować jakiś język programowania.

A ja tak nie uważam. Miranda dla mnie to GOTOWE core + GOTOWE wtyczki i nie widzę potrzeby nauki języków programowania do jej obsługi. Są ludzie którzy się na tym znają - niech oni się bawią (skoro mają ochotę).
Gdyby każdy znał jezyki programowania, to by sobie sam mógł zrobić komunikator czy wtyczki pod swoje potrzeby i nie czekałby na innych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tommy84-82
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 5

PostWysłany: 25 Wrz 2007 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OMG! ludzie!
Powiem tak:
1) projekt mirandy jest okej, ale wykonanie pozostawia nieco do zyczenia.
2) po jaka cholere jest tyle pluginow w podstawowej paczce? (po zainstalowaniu jedne ustawienia kluca sie z drugimi i wywala mirande)
3) to co napisalem w pkt 2) nie zalezy od zapapranego systemu ani od ninnych rzeczy, poprostu sa bledy (widocznie zbyt duzo)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crawley Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 421
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 25 Wrz 2007 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1) coz, komunikator jest nadal rozwijany. Dlatego m.in nie wydano jeszcze wersji 1.0
2) widac, ze sie nie orientujesz. Duzo plugow to masz w paczkach wersji nightly (ktore nie musza byc stabilne). W wersji podstawowej masz podstawowy zestaw w ktorym ciezko zeby cos sie klocilo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dejko Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 630

PostWysłany: 25 Wrz 2007 16:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ad1. Wykonanie... czyli?!
Ad2. W podstawowaj paczce jest 13 pluginów. A po cholere? Z 5 to chyba do obsługi róznych protokołów a pozostałe 8 to podstawowe komponenty niezbedne do pracy.
Zresztą, po to Bozia dała raczki, a na informatyce uczyli jak usuwać zbedne pliki, zeby każdy mógł sobie usunać zbedne dla niego pluginy.
Ad3. Ostatni crush Mirandy miałem chyba ze 3 miesiące temu. Więc skoro nie zależy to od zapapranego systemu, ani innych rzeczy, to dlaczego jest tak, ze u mnie błędów nie ma a u Ciebie są?!

PS. Post idealnie pasuje do nazwy tematu. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tommy84-82
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 5

PostWysłany: 25 Wrz 2007 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ad1. Wykonanie... czyli?!

...wykonanie paczki...
chodzi o to, ze w standardzie z full werzji z tej stronki - 2 pluginy sluzą temu samemu, a w rezultacie zaden nie dziala bo sie klucą.
Chodzi o wyskakujące powiadomienia, we wczesniejszej wersji nie bylo tych problemow.

Uzywam mirandy juz dluuuugo i naprawde cenie sobie ten komunikator, ale potrzebna jest dobra paczka, w ktorej 1 plugin nie kluci sie z drugim(nie sluza temu samemu).

ps. zgodze sie z tym Twoim PS'em kolego dejko, dlatego moze ktos uslyszy wolanie i poprawi niektore rzeczy, zeby nawet "idioci" mogli korzystac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dejko Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 630

PostWysłany: 25 Wrz 2007 17:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie w ogóle pomysł z tymi paczkami jest kitu...
No niby mają one ułatwić nowym, ale nie zawsze wychodzi tak jakby autorzy chcieli.
Ja za pierwszym podejściem zassałem paczke i po dwóch godzinach ją wywaliłem... dopiero potem na jakims forum, jakiś koleś dal link do oryginalnej MIM i do pluginów których on używa.
Z tego złozyłem sobie swój IM i potem z czasem go udoskonalalem.

Także co do wykonania paczki - być moze masz rację. Myślałem, ze mówisz o wykonaniu całej MIM jak takiej (jakość core i pluginów).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shadow-XIII Płeć: mężczyzna
Hiper-Paplacz
Hiper-Paplacz

Status stażu



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 616

PostWysłany: 25 Wrz 2007 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tommy84-82 napisał:
OMG! ludzie!
Powiem tak:
1) projekt mirandy jest okej, ale wykonanie pozostawia nieco do zyczenia.
u mnie wszystko gra, pluginy robią co należy - nie widzę problemu
tommy84-82 napisał:
2) po jaka cholere jest tyle pluginow w podstawowej paczce? (po zainstalowaniu jedne ustawienia kluca sie z drugimi i wywala mirande)
bo użytkownicy Mirandy mają trochę inne IQ i pozwala im się wybrać co chcą, a jak ktoś ma na tyle małe IQ, że ma problem z wywaleniem wtyczki, bo mu się coś dubluje albo wywala to polecam GG
swoją drogą używam paczek mirki non stop i wszystko jest ok
tommy84-82 napisał:
3) to co napisalem w pkt 2) nie zalezy od zapapranego systemu ani od ninnych rzeczy, poprostu sa bledy (widocznie zbyt duzo)
Confused niby jakie ? u mnie jest jeden błąd z cl_modernem, ciężki do powtórzenia ale zgłoszony, prędzej czy pozniej naprawią go
nie kojarzę jakie masz inne błędy bo ja nic nie widzę, raczej to Twój komp ? buhehehe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bass
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 4

PostWysłany: 01 Paź 2007 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

też nie rozumiem problemu, gdy mirandę wywala
robi się podgląd co jest nie tak i usuwa się problem.
Lecz jak się jest leniwym to już nie wina nasza ani
programistów, popieram przedmowce jest jeszcze
nie wymagająca myślenia aplikacja gg...klikasz i masz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor