Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Miranda nie dla idiotów
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lopik Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 400
Skąd: Małopolska

PostWysłany: 13 Lut 2007 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wczoraj zainstalowałem Tlena i z wydrukowaną "instrukcją" w ręku skonfigurowałem go bez problemu. I to jest właśnie przykład godny naśladowania

No sorry ale jak Ty potrzebujesz instrukcje do skonfigurowania komunikatora Tlen, to ja sobie nie wyobrażam instrukcji dla Mirandy Wink

Według mnie, instalator to najlepsze rozwiązanie.
Zainstalujesz, wpisujesz tylko hasło / id komunikatora(ów), i zapoznajesz się z programem, jak już się dobrze z nim zapoznasz, to ściągasz zwykłą Mirande, i sprawdzasz co już wiesz, jak się uruchomi to znaczy że już umiesz. Wink


PS. Oczywiście nie mam zamiaru nikogo obrażać, i pokazywać jaki to ja niby mądry jestem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 20:26    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


Z TechnoVolt zbudujesz szybko wysokiej klasy sieci strukturalne (LAN) i teletechniczne w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży informatycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy automatykę budynkową i teletechnikę z zastosowaniem: wysokiej klasy okablowania UTP, FTP, cat5e, cat6, cat7 (skrętka) oraz transmisji światłowodowej, szaf serwerowych RACK 19'' i wyposażenia (serwery, routery, switche, patch panele, zasilacze UPS) oraz punktów dostępowych WiFi.
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
leo1407 Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 11
Skąd: ziemie odzyskane

PostWysłany: 14 Lut 2007 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za ludzkie podejście do tematu. Niektórym trudno zrozumieć że i wół kiedys cielęciem był Rolling Eyes OK, przyznaję się że chyba trochę za mało wertowałem te stronki Embarassed Czy "zwykła" Miranda to wersja "Standard" ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lopik Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 400
Skąd: Małopolska

PostWysłany: 14 Lut 2007 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisząc zwykłą, miałem na myśli, Mirande ściągniętą stąd http://www.miranda-im.org/download/

Czyli oryginalne wydanie Wink

Ja przynajmniej na takim zaczynałem, ściągnąłem wersje stable, no i dodawałem wtyczki i patrzyłem na opcje które doszły, i co robiły. Smile

Po 3 dniach, i 3 razach robienia Mirandy od podstaw - opanowałem ją Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
r4 Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 09 Maj 2006
Posty: 153
Skąd: qń z wś uć ma uq i qż :)
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 14 Lut 2007 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lopik napisał:
Po 3 dniach, i 3 razach robienia Mirandy od podstaw - opanowałem ją
pwned! Smile

Przyznaję, że i ja zaczynałem podobnie; więcej, do tej pory zdarza mi się pogubić w opcjach, gdy nie muszę do nich zaglądać przez parę tygodni... Razz
_________________
some men see things as they are and say "why?" i dream of things that never were and say "why not?"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OnO Płeć: mężczyzna
Admin
Admin



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 617
Skąd: Polska, Kraków

PostWysłany: 14 Lut 2007 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrząc na to co się dzieje w opcjach nowych rilejsów developerskich można by powiedzieć Miranda dla schizofreników!.

Niestety ja osobiście mam wrażenie, że już nikt nie panuję nad ładem i nad kierunkiem rozwoju tego komunikatora.

Aktualnie okienka opcji dla takich wtyczek jak clist_nicer czy tabsrmm nie mają nic wspólnego z logiką i spójnością.

Przydało by się, żeby nad Mirandą czuwał jakiś UI & egonomy designer.
_________________
OnO używa teraz Mac-a, precz z Windowsem Ecoute radio electro[u]nique dans Limbik Frequencies
Mama Polskiego Forum Mirandy IM
"oryndż dżus end kołk pliz"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 14 Lut 2007 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OnO napisał:
[...]Przydało by się, żeby nad Mirandą czuwał jakiś UI & egonomy designer.

bardzo trafne spostrzezenie Wink

najgorsze jendak jest to, ze co wtyka/modul to inny autor, kazdy ma swoje "wizje" i nie za wiele jest "instrumentow ustawodawczych", ktore by takich autorow obligowaly do trzymania sie jakis norm stanowionych przez takowego UI & egonomy designer-a Acid

z wtyczek i tak beda korzystac userzy niezaleznie czy beda one szly w "kanonach ustalonych" czy tez bedzie "free folklor", takze nastalby zapewne taki moment w zyciu UI & egonomy designer-a kiedy to chcac miec wszystko "user friendly" zaczalby pisac sam wtyki Very Happy a wtedy...

troche by sie musial tych wtyczek natworzyc... Wink

a ze Miranda to niekomercyjny IM i core juz ma swoich autorow to szybko by jego zapal sie ostudzil... Smile

no i nie zapominajmy o jeszcze jednym detalu, ów UI & egonomy designer to tez czlowiek i tez ma swoje "wizje", ktore nie zawsze moglyby byc zbiezne z oczekiwaniami wiekszosci uzytkownikow Wink
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
r4 Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 09 Maj 2006
Posty: 153
Skąd: qń z wś uć ma uq i qż :)
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 14 Lut 2007 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DJ Lotos napisał:
no i nie zapominajmy o jeszcze jednym detalu, ów UI & egonomy designer to tez czlowiek i tez ma swoje "wizje", ktore nie zawsze moglyby byc zbiezne z oczekiwaniami wiekszosci uzytkownikow
Mam zatem pomysł! Napiszmy wtyczkę do zmiany wyglądu opcji! Laughing
_________________
some men see things as they are and say "why?" i dream of things that never were and say "why not?"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 15 Lut 2007 0:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O, stary...

Taka wtyczka narobiłaby więcej strat niż pożytku, nie mówiąc o tym, musiałaby obsługiwać każdą inną wtyczkę... nie mówiąc o tym, że prawdopodobnie opcje stałyby się bezużyteczne...

A tak na poważnie, to ktoś już się pokusił o coś takiego - mamy przecież całkiem ładny edytor opcji (i nie tylko) pod nazwą DBEditor. Ujednolicony wygląd, wszystko w idealnym porządku, dostęp do przeróżnych, czasem niewidocznych gdzie indziej ustawień - same zalety Smile
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sinister_stirrer Płeć: mężczyzna
Pierdoła
Pierdoła

Status stażu



Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 421
Skąd: PoLaNd

PostWysłany: 15 Lut 2007 1:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiedy zaczynałem bawić się mirka to opanowanie jej i skonfigurowanie, zajeło mi 3 dni:D a niebyło wtedy zadnych modernow, nicerow i innych dziwadel:) Byla lista wbudowana w core tak samo jak baza danych:)I jezeli ktos chcial miec rozbudowane okienko mirki to ladowal uwczesny mega ficzer Bethowena MultiWindow:) Ehh to byly czasy:D Mianowice chodzi mi o to ze jezeli mi konfiguracja mirki sprawila tyle trudu na poczatku,a jak wspomnialem wyzej... mirka wtedy byla prostym programem a liczba wtyczek nie byla astronomiczna... to teraz przy mnogosci przeroznych wtyczek, okienek rozmowy jak i okienek mirki moze przerazic poczatkujecgo uzytkownika co gorsza ustanowic bariere nie do pokonania... Dlatego moze przydalo by sie cos takiego jak krok po kroku podstawowe opcje mirki ze screenami .. bo reszta jest na forum!
_________________
******d(^_^)b******
****** *//*//********
*****i----i;*;i----i*****
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
leo1407 Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 11
Skąd: ziemie odzyskane

PostWysłany: 15 Lut 2007 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lopik ! OK ale ja mam 70 lat i już nie naucze się angielskiego a chęć potrzymania Mirki za kolanko jest ogromna Razz Poważnie - wydrukowałem wszystko co się da i wyszło tego kilkanaście stron które trzeba wertować wyszukując odpowiednie kawałki - ot co ! Nie wszystko da się tam znaleźć a większośc z Was podchodzi do sprawy jak kierowca z 10 letnim stażem który dziwi sie że wsiadający po raz pierwszy do samochodu uczy się jak nie pomylić pedałów. Między wiedzą Waszą a moją jest przepaść więc przestańcie się dziwić, że zadaję głupie w Waszej ocenie pytania. Np. skonfigurowałem już Tlena Laughing i pojawił się następny temat - instalacja wtyczek. Nie wiem w tej chwili czy mam pobrać 7-Zip czy "Tlen instaler" ? No i co - gdzie tacy jak ja mają szukać wiedzy którą chcą posiąść ( jak Mirkę ) jak nie w takich miejscach jak niniejsze forum ???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 15 Lut 2007 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja przyznam, ze to fakt, opcje sa dosc zagmatwane, najgorszym problemem jest to, ze jak sie do nich pozaglada to jakies 30-40% jest nie przetlumaczonych, niby to ma byc polska Miranda ale wezmy chociaz swiezutka polska instalke z clist nicer+ i zacznijmy szukac opcji ustawienia tych nieszczesnych opisow pod kontaktami... Mad

no to jest rzeczywiscie tragedia dla poczatkujacego Acid jak nie wejdzie na to forum i nie odszuka co i jak to stawiam 8 do 10 ze sam tego nie znajdzie szukajac w opcjach

mysle, ze pierwsza rzecza jaka trzeba by zrobic to doszlifowac ten langpack chociaz na tyle aby to co jest w tej instalce nie straszylo makaronem ang-pl

nawet wtyczka tlen jest przetlumaczona w jakiejs polowie... Acid takze w pierwszej kolejnosci tlumaczenie z prawdziwego zdarzenia, dopiero wtedy mozna robic z tego jakies sensowne screeny, ktore nie beda wygladac jak wielojezykowa mieszanka Wink
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
leo1407 Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 11
Skąd: ziemie odzyskane

PostWysłany: 15 Lut 2007 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tragedia to może nie ale ten makaron jest raczej cięzkostrawny Crying or Very sad Żeby - przynajmniej na razie - nie zawracać Wam...... na forum proszę, wskażcie która wersja dla takiego jak ja będzie najlepsza na poczatek. Nie chcę zadawac głupich pytań na forum więć może ktoś ofiaruję koleżeńską pomoc w razie kłopotów. Obawiam się, że w kilku kwestiach sam nie dam rady Embarassed Na marginesie - naprawdę nie spodziewałem się, że temat aż tak sie rozwinie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OnO Płeć: mężczyzna
Admin
Admin



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 617
Skąd: Polska, Kraków

PostWysłany: 15 Lut 2007 13:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten makaron rzeczywiście jest ciężkostrawny, a co dopiero obróbka tego makaronu przez tłumaczy.
Obsługiwanie tekstowego langpacka 2 lata temu stawało się mordęgą, a teraz to już jazda gołą pupą po żyletkach. Szczerze mówiąc może i zabrał bym się do updejtowania tego, ale po 1mc wszystko już nie będzie aktualne bo tempo często bezsensownych i nieprzemyślanych zmian w opcjach jest zastraszające.

Kiedyś Mirka była robiona przez kilku ludzi, którzy trzymali pewien styl nazewniczy, o ograniczało także ilość tłumaczeń pewnych wyrażeń. Teraz mamy czysty chaos i brak spójności.

Ostatnio rozmawiałem z Ghazanem (aktualnym szefem projektu) na ten temat i on ma podobne zdanie. Chociaż nie jest "nativem" z angielskiego to Mirke używa tylko po angielsku.

Ja osobiście aktualnie myślę o serwisie w core, który by renderował okna dialogowe z opisów XMLowych a nie z plików RC windows, które powodują błędy w layoucie przy tłumaczeniach i wprowadzają ogólny chaos w wyglądzie konfiguracji. Vide: http://www.wxwidgets.org/manuals/2.6.3/wx_xrcoverview.html

Ostatnio Raq zabrał się za poprawki w langpacku uzyskane za pomocą nowego pluginu dla tłumaczy, czekam na jego commity i zobaczymy jak dalej pójdzie.
_________________
OnO używa teraz Mac-a, precz z Windowsem Ecoute radio electro[u]nique dans Limbik Frequencies
Mama Polskiego Forum Mirandy IM
"oryndż dżus end kołk pliz"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dr_zaba
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 29

PostWysłany: 15 Lut 2007 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zacząłem powoli pisać mirandowy poradnik, szukam chętnych do współpracy Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Senthine Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 158
Skąd: LBN
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 15 Lut 2007 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To chyba nie ma większego sensu, bo przy tej ilości wtyczek i możliwości konfiguracji musiałbyś się dużo opisać Wink A gdyby wziąść pod uwagę tylko wybrane wtyczki, to byłoby to trochę niekompletne. Ale jak znajdziesz chętnych do pomocy i nie zrezygnujecie to może coś z tego będzie. Uważam jednak, że da się samemu poznać zasady w Mirandzie panujące. Wystarczy trochę chęci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor