Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Jak tworzyć wtyczki?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andy Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 940
Skąd: Z nienacka

PostWysłany: 17 Sie 2008 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy jest szansa, że będe potrafił to zrobić sam? Jeśli tak to przy użyciu jakiego programu?
Dzięki

Czy sam to nie wiem.

Może najpierw napisz o którą wtyczkę chodzi oraz co chcesz zmienić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 23:06    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt oferuje profesjonalnie wykonane rozdzielnie elektryczne i tablice sterujące.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy rozdzielnie elektryczne główne i sterujące oświetleniem oraz automatyką budynków. Oferujemy sprzęt znanych producentów (m. in. Legrand, Eaton, Hager, Siemens, F&F, Relpol, Zamel, ETI).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shadow-XIII Płeć: mężczyzna
Hiper-Paplacz
Hiper-Paplacz

Status stażu



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 616

PostWysłany: 18 Sie 2008 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wtyczka najpewniej jest "spakowana" np. programem UPX, spróbuj ją nim rozpakować, a dopiero póżniej użyj do edycji resource'ów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rime Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 185
Skąd: Poznań

PostWysłany: 15 Maj 2009 0:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

probuje cos wykombinowac ale jakos mi nie idzie
a mianowicie chce stworzyc sobie wtyczke ktora bedzie zapalala diody LPT w jakiejs sekwencji kiedy nadejdzie wiadomosc
generalnie do obslugi LPT uzywalem zawsze WinIO i nie mialem z tym wiekszych problemow w Delphi, z tym ze teraz kiedy probuje wykorzystac zdobyte doswiadczenie przy zrobieniu wtyczki do mirandy opierajac sie na szablonie dla delphi, efekty sa mizerne.
moze ktos obeznany zerknac ?
http://www2.zippyshare.com/v/48624346/file.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Michał Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 14

Wiek: 94 lat(a)

PostWysłany: 17 Cze 2010 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dłubię właśnie przy wtyczce Capture - (zrzuty ekranowe itp).

Zastanawiam się, czy jest możliwe zintegrowanie jej z wysyłaniem obrazków we wtyczce gg.

Obecnie używa wysyłania plików i robi to tak:
Cytat:
CallService(MS_FILE_SENDSPECIFICFILES,(WPARAM)this->hContact, (LPARAM)file);


Przejrzałem źródła wtyczki gg i znalazłem usługę GGS_SENDIMAGE - wystarczyło by dać if sprawdzający czy protokół kontaktu to GG i zamieniający usługę na tą - jednak, nie przyjmuje ona nazwy pliku, a jeśli dobrze rozumiem automatycznie wywołuje okno jego wyboru i tu pytanie: Czy da się to jakoś obejść?[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rime Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 185
Skąd: Poznań

PostWysłany: 18 Cze 2010 0:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musiałbyś: albo za imitować wirtualne kliknięcie w oknie dialogowym wysyłania obrazka jak już Ci się uda zmusić funkcję do działania na twoim pliku lub napisać własną funkcję.

Dezeath - [15-02-2010 23:58:37]:
no moge jedynie obiecac, ze kiedys pewnie sie za to wezme

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Michał Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 14

Wiek: 94 lat(a)

PostWysłany: 18 Cze 2010 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm jeśli chodzi o pisanie własnej funkcji to za słabo znam mirandę, żeby się na to porywać - z tego co widzę musiał bym wykorzystać kod z gg_img_dlgproc -> IDC_IMG_SEND u siebie, ewentualnie odwoływać się do gg_img_dlgproc z odpowiednimi parametrami(to w ogóle możliwe z poziomu innego pluginu?).

Zacząłem się bawić z drugim rozwiązaniem - dobrałem się do uchwytów w oknie wysyłania plików, żeby ustawić nazwę pliku na właśnie zrobiony zrzut i tu okazało się, że windows okienka otwórz/zamknij konstruuje w jakiś inny sposób niż pozostałe standardowe setWindowText nie robi na nim żadnego wrażenia - znalazłem na msdnie coś o wiadomościach common dialog box messages - niestety dalej bez skutku - zetknął się ktoś może z tym problemem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shadow-XIII Płeć: mężczyzna
Hiper-Paplacz
Hiper-Paplacz

Status stażu



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 616

PostWysłany: 18 Cze 2010 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a nie wygodniej będzie zadeklarować funckję wysyłania orbazków w GG (ta co otwiera okno...) jako globalną, potem w swoim projekcie odwołać się do gg.h (czy jak to tam będzie) i wywołać funkcje?
dokładnie nie wiem jak to się w kod wpisuje, ale chodzi mi o zrobienie tego na podobnej zasadzie na jakiej wtyczka GG obsługuje na przykład wtyczke association manager (obsługa URI gg: )

a jak zrobisz swoją wtyczkę poprostu prześlij zmiany wtyczki GG (których powinno być w ilości 1-3 linijki tekstu) do Dezeath'a (lub dev'a na svn mirandy) i już ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Michał Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 14

Wiek: 94 lat(a)

PostWysłany: 18 Cze 2010 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to jest właśnie to o czym wspominałem tu:
Cytat:
ewentualnie odwoływać się do gg_img_dlgproc z odpowiednimi parametrami

Rzecz w tym, że jeszcze nie rozgryzłem jak ona działa, a i kompilowanie sobie jeszcze testowej wtyczki gg może mi sprawić trudności. W każdym razie póki co spróbuje się pobawić w symulowanie kliknięć - tu przynajmniej mam o wiele mniejsze braki w wiedzy.

Może ktoś później znajdzie chwilę, żeby mnie oświecić, albo Dezeath będzie miał czas, żeby zrobić to API Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzychu98765 Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 24 Kwi 2011
Posty: 9

PostWysłany: 24 Kwi 2011 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odświeżę temat i zapytam trochę z innej beczki. Mam już napisaną wtyczkę, zrobiłem sobie stronę internetową i teraz chcę umieścić temat ta tym forum, ale nie mam uprawnień do zakładania tematu, Do kogo powinienem się zgłosić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dezeath Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 28 Gru 2004
Posty: 325
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 24 Kwi 2011 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stwórz temat dotyczący Twojej wtyczki w dziale Pomoc, moderatorzy przeniosą go w odpowiednie miejsce. Wink Prawdopodobnie dostaniesz zarazem uprawnienia do samodzielnego zakładania tematów w dziale wtyczek.
_________________
-Dezeath
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor