Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

miranda-im.org: polskie neo zbanowane
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Ogólne Pokaż/schowaj Top Info
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zeddicus
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 20 Sty 2004
Posty: 16

PostWysłany: 24 Sty 2007 1:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owszem było ale coś mi się tu nie zgadza....

Poprzednie posty w tym wątku są z okresu od września do grudnia.
Tak się akurat składa że 1 stycznia wróciłem do Polski, odpaliłem swoją starą zmęczoną mirande i oczywiście zacząłem aktualizować.
Strona działała wtedy bez zarzutu, dopiero przed kilkoma dniami przestała działać. (w ogóle nie wiedziałem wtedy że coś było z nią wcześniej nie tak)
Po przewertowaniu forum.miranda-im.org jeszcze bardziej ogłupiałem. Otóż większość topiców apropos padu serwera albo bana ba TPSA jest z okresu wrzesien-październik, tam właśnie piszą o niedochodzeniu pakietów, o tym że można przez proxy wejść, o tym że zasilasz serwera sie spalił, podejrzewam wogóle że część odpowiedzi w tamtych postach została napisana omyłkowo (ktoś nie spojrzał na date posta a ktoś następny odpisał kiedy już działo się coś innego).
Jedyny post ze stycznia to post w którym "Bartek" pyta się dlaczego nie działa strona mirandy. W odpowiedzi "novotny" odpisał mu że "ktoś blokuje dostęp do miranda-im.org użytkownikom TPSA" i podał link do wątku na forum z września (?!).
Czy ktoś czuje się na tyle kompetentny by wytłumaczyć mi co po kolei działo się z serwerem miranda-im.org?? I co dzieje sie z nim teraz?
Bo to troche dziwne że serwer działa przez pare dni bezproblemowo, pozniej przestaje działać a tłumaczy się to odwołując do postów, ktore odwołują się do postów, które odwołują się do postów, które w końcu wszystkie razem wzięte są ze sobą sprzeczne.

A z innej mańki to co to jest wogóle za polityka żeby banować (o ile to rzeczywiście jest ban) użytkowników największego w polsce ISP. Wielu ludzi po prostu nie ma wyjścia i MUSI używać łącz TPSA bo innych ISP w okolicy po prostu nie ma... Tak tak już widze ten drwiący uśmieszek na ustach co niektórych z was ktorych rozpiera duma że mają zajefajne spuerwydajne łącze i mają głęboko gdzieś użytkowników neosyfu. Sorry ale napuszanie sie jak paw z tego powodu po prostu niektórych ludzi obraża.
Ja nie mam wyjścia, mieszkam w małym mieście i mam tylko TPSA do wyboru. Używam Mirandy od paru lat, wielu ludzi do niej namówiłem i po prostu ban na użytkowników którzy są winni tylko tego że korzystają z usług TPSA nie z własnego wyboru to jak dla mnie totalne chamstwo.

Pozdrawiam (i witam się przy okazji bo dawno tu nic nie pisałem)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 10:05    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt oferuje kompleksowo instalacje elektryczne budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy kompletne instalacje: elektryczne mieszkań, systemów monitoringu i alarmowych, rozdzielni elektrycznych, automatyki budynkowej, oświetleniowe i energooszczędne (LED).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
r4 Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 09 Maj 2006
Posty: 153
Skąd: qń z wś uć ma uq i qż :)
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 24 Sty 2007 3:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podsumowując najkrócej jak się da:
Zeddicus napisał:
Czy ktoś czuje się na tyle kompetentny by wytłumaczyć mi co po kolei działo się z serwerem miranda-im.org?
Na to pytanie najkompetentniej odpowie Ci chyba tylko sam ww. p.t. Nowotny Smile

Zeddicus napisał:
I co dzieje sie z nim teraz?
Aktualnie ban wciąż obowiązuje i niestety, by obejrzeć stronę Mirandy konieczne jest użycie byle jakiego serwera proxy. Te, które współgrają z Neostradą TP (i sprawdzone przeze mnie):
Cytat:
w3cache.icm.edu.pl:8080
w3cache.tpnet.pl:8080
w3cache2.tpnet.pl:8080


Zeddicus napisał:
Otóż większość topiców apropos padu serwera albo bana ba TPSA jest z okresu wrzesien-październik
Jak widać, posiadacze Neostrady - w tym i ja - pogodzili się z takim stanem rzeczy Razz i są dumni z "największego operatora w Polsce" Smile Zaskakuje to jedynie nowych użytkowników...

Przy okazji, póki to wszystko działa - mam na myśli i dostęp do strony, i do aktualnień poprzez Updatera - nie narzekam. Co do Twojej obserwacji i możliwości dostępu do hosta miranda-im.org, nie mam pojęcia, czy to możliwe; być może przypadkiem TPsa nadała Ci przy którymś logowaniu IP, które wykracza poza ich pulę Razz Z nimi wszystko możliwe, w końcu "to ludzka rzecz okradać" Smile

I rzecz ostatnia: teraz przebojem w działkę xDSL wdziera się Netia: takiej promocji jeszcze nie było. ;P Nagle pół Polski zastanawia się, co zrobić i gdzie tkwi haczyk Very Happy
_________________
some men see things as they are and say "why?" i dream of things that never were and say "why not?"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 24 Sty 2007 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zwiazku z powyzszym chce poinformowac, ze abonenci uslug TPnet o ile sa w stanie udowodnic fakt, ze za ograniczenie ich dostepu do serwisu http://www.miranda-im.org lub http://miranda-im.pl odpowiedzialny jest operator TPnet maja prawo dochodzic swoich racji za posrednictwem:
Departamentu Kontroli i Egzekucji
Urząd Komunikacji Elektronicznej
tel. +48 22 5349354
http://www.uke.gov.pl


Obowiazkiem kazdego operatora ISP jest zapewnienie pelnego dostepu do sieci internet uzytkownikowi, z ktorym wiaze go umowa prawna o ile tresc umowy nie stanowi inaczej o zakresie oferowanego dostepu swiadczonego przez operatora.

Innymi slowy zaden operator nie ma prawa tego dostepu ograniczac swoim abonentom. Sytuacja jest odmienna jesli za ograniczenie dostepu odpowiedzialny jest operator serwisu WWW. W tym przypadku administrator/wlasciciel/obsluga serwera/lacza lokalnego/strony WWW ma prawo ograniczac dostep do swoich zasobow w dowolnym zakresie, czasie i okresie trwania o ile nie wiaze go z uzytkownikiem serwisu umowa prawna o swiadczenie dostepu do zasobow lub inne formy majace moc prawna stanowiace o zobowiazaniach operatora na rzecz uzytkownika.

Ze wzgledu na zapytanie skierowane do nas z UKE, dotyczace zaistnienia sytuacji, w ktorej to TPnet mialby blokowac lub utrudniac dostep do naszego serwisu (miranda-im.pl), wynikajace ze zlozonego tam zgloszenia przez jednego z naszych uzytkownikow ponizej zamieszczam tresc naszej odpowiedzi oraz korespondencji zwrotnej.

Mysle, ze to nieco rozjasni ta dosc nieklarowna sytuacje.

miranda-im.pl napisał:
w związku z zapytaniem w sprawie ograniczania dostępu abonentom korzystającym z usług TPSA pragniemy wyjaśnić, że sytuacja ta odnosi się do międzynarodowej anglojęzycznej strony znajdującej się pod adresem http://www.miranda-im.org której to niestety nie jesteśmy operatorem i nie mamy możliwości dokonywania działań w zakresie jej obsługi. Zaistniała sytuacja polegająca na blokowaniu ruchu klientów TPSA (TPnet) jest wynikiem działań jednej ze stron, w tym przypadku albo operatora TPnet albo operatora serwisu http://www.miranda-im.org
Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie określić, która ze stron jest za to odpowiedzialna, ponieważ żadna z nich jednoznacznie ani nie potwierdza ani nie zaprzecza jakoby celowo ograniczała możliwość dostępu do http://www.miranda-im.org użytkownikom usług TPSA.

Jeśli chodzi o prowadzony przez nas krajowy serwis http://miranda-im.pl to nie otrzymywaliśmy żadnych konkretnych sygnałów od użytkowników gdzie stwierdzane by było o fakcie blokowania dostępu do naszej strony przez dostawców internetu. Strona http://miranda-im.pl nie ogranicza też dostępu do swoich treści ze względu na operatora, od którego pochodzi dany użytkownik. Jedynym wymogiem związanym z użytkownikami usługi Neostrada jest rejestracja konta w serwisie niezbędna do brania udziału w dyskusjach na forum (celem kontroli wypowiedzi użytkownika przez obsługę serwisu). W pozostałych przypadkach (np. przeglądania serwisu) wspomniana rejestracja nie jest konieczna. Omówione wymogi związane są ze zwiększeniem bezpieczeństwa serwisu przed niepowołanym zamieszczaniem w nim treści niezgodnych prawnie lub z jego regulaminem przez użytkowników lub wirusy sieciowe (SPAM).

W przypadku Neostrady identyfikacja użytkownika jest znacznie utrudniona ze względu na konstrukcję usługi (dynamiczne adresy IP, zmienne oznaczenia klienta w nazwie hosta bez określenia nawet regionu pochodzenia) co sprzyja dokonywaniu wielu naruszeń w sieci ze strony klientów TPnet, którzy czują się w pełni anonimowi. Być może taka sytuacja skutkuje doraźnym blokowaniem globalnym nakładanym na operatora tej usługi przez operatorów serwisów WWW, firmy zarządzające międzynarodowymi łączami, systemy serwerowe itp.

UKE napisał:
Witam, potwierdzam otrzymanie maila od Państwa. Wynika z niego, że jako administratorzy serwisu www nie mieliście Państwo sygnałów o blokowaniu dla użytkowników Neostrady dostępu do Waszych zasobów. W przypadku jakichkolwiek sygnałów o blokowaniu przez TP dostępu do serwisu, uprzejmie prosimy o ich dokumentowanie i zgłoszenie tych faktów do UKE.

Z poważaniem
Andrzej Mikliński

_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FormerMember
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 114

PostWysłany: 24 Sty 2007 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak już tutaj zostało napisane admininstracja http://www.miranda-im.org nie blokuje i nigdy nie blokowała żadnego ruchu z sieci TPSA...

Z logów wynika że robi to najprawdopodobniej jeden z routerów brzegowych firmy która dostarcza łącza internetetowe firmie która hostuje strony http://www.miranda-im.org...

Ustalenia trwają...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Miro Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 16
Skąd: Katowice

PostWysłany: 24 Sty 2007 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FormerMember napisał:
Ustalenia trwają...

I najprawdopodobniej se jeszcze potrwają... najprawdopodobniej administratorzy miranda-im.org sami są zainteresowani ograniczeniami nakładanymi na klientów TPSA. No sorry ale nie wyobrażam sobie sytuacji żeby Home.pl czy Nazwa.pl nagle zaczeli blokować dostęp jakiejś puli IP do wszystkich stron które hostują. No chyba Mirande-im.org wiążą z firmą hostującą jakieś umowy. Firma hostująca nie może sobie pozwolić na wolną amerykankę.
Jak tą całą sytuacje obserwuję to się zaczynam zastanawiać czy to My jesteśmy cywilizacyjnie zacofani czy może jest jednak odwrotnie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Stoow Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 18 Sie 2006
Posty: 53
Skąd: Bielsko-Biała
Wiek: 36 lat(a)

Punktów karnych: 100

PostWysłany: 24 Sty 2007 19:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja dziś przestałem używać proxy, ban na miranda-im.org zniknął mimo że mam neostradę :]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
FormerMember
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 114

PostWysłany: 24 Sty 2007 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stoow napisał:
A ja dziś przestałem używać proxy, ban na miranda-im.org zniknął mimo że mam neostradę :]


Tak... problem został dzisiaj rozwiązany...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 24 Sty 2007 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FormerMember napisał:
Stoow napisał:
A ja dziś przestałem używać proxy, ban na miranda-im.org zniknął mimo że mam neostradę :]


Tak... problem został dzisiaj rozwiązany...

potwierdzasz tylko fakt ze swojego punktu widzenia czy masz jakies konkretne podstawy aby sie tak wypowiadac?
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FormerMember
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 114

PostWysłany: 24 Sty 2007 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DJ Lotos napisał:
potwierdzasz tylko fakt ze swojego punktu widzenia czy masz jakies konkretne podstawy aby sie tak wypowiadac?


Sam załatwiałem tą sprawę więc wiem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 24 Sty 2007 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FormerMember napisał:
DJ Lotos napisał:
potwierdzasz tylko fakt ze swojego punktu widzenia czy masz jakies konkretne podstawy aby sie tak wypowiadac?


Sam załatwiałem tą sprawę więc wiem...

a szczegoly objete sa jakas tajemnica i nie da rady sie nimi podzielic szerzej na lamach tego tematu?
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kroku Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 574
Skąd: wziąć kase?

PostWysłany: 24 Sty 2007 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FormerMember napisał:
DJ Lotos napisał:
potwierdzasz tylko fakt ze swojego punktu widzenia czy masz jakies konkretne podstawy aby sie tak wypowiadac?


Sam załatwiałem tą sprawę więc wiem...


Serio działa Smile

Więc może ściepa na beczkę piwa dla tego pana Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Frankie Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 62

PostWysłany: 24 Sty 2007 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to skoro temat jest kontynuowany dodam coś nowego

wczoraj dla abonentow NEO nie działała także pogodynka weather.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lopik Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 400
Skąd: Małopolska

PostWysłany: 25 Sty 2007 8:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Racja miranda-mi.org działa.
www.weather.com też działa.

I trzeba pamiętać że jeśli coś nie działa, a działało przed chwilą to być może padły DNS'y.
U mnie to się dzieje 1-4x dziennie, tyle że jestem na routerze, a na modemie od TP tego raczej nie pamiętam. ;/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
NINa
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 1

PostWysłany: 26 Sty 2007 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Działa główna ale addons nie.... Na to też trzeba TPSie zwrócić uwagę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 26 Sty 2007 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NINa napisał:
Działa główna ale addons nie.... Na to też trzeba TPSie zwrócić uwagę.

taak? a masz 100% pewnosc, ze to akurat oni sa za to odpowiedzialni?
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 8 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor