Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Nowe buildy - Miranda 0.6 Stable + Nightly
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Ogólne Pokaż/schowaj Top Info
Top Info

najistotniejsze informacje z tematu
Uwagi obsługi forum:
Temat ten dotyczy najwnoszych, niestabilnych wersji Mirandy. Jest on przeznaczony dla świadomych i doświadczonych użytkowników, których gorąco zachęcamy do konstruktywnej dyskusji i wymiany informacji z developerami.

0.6 Nightly
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 02 Sty 2007 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz, prawda jest taka, że 90% ludzi jedyny efekt działania wersji Unicode zobaczy w grubości profilu... a te 10% i tak zapewne ma swój zestaw wtyczek i tylko je aktualizuje (tj. nie korzysta z instalatora).

Powiedz szczerze, przyda Ci się Unicode? Czy chcesz to mieć tylko dla picu, bo Windows XP to obsługuje?
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 20:29    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt to najlepsze systemy monitoringu video - telewizji przemysłowej (CCTV) profesjonalnie i w dobrych cenach.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży teletechnicznej.
Stosujemy najnowocześniejsze na rynku technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy systemy monitoringu video z zastosowaniem: rejestratorów DVR/NVR/IP (hybrydowych) obsługujących wiele standardów (PAL, AHD, TVI, CVI, FullHD, 1080p, 720p, IP) oraz kamer CCTV wysokiej rozdzielczości (kuliste, z oświetlaczem IR, kopułowe, z wysięgnikiem, antywandal, hermetyczne, zoom/PTZ) znanych producentów (BCS, Dahua, Bosh, Gemini, APTI, Hybro, AV-Tech).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Martinez
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 3

PostWysłany: 02 Sty 2007 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że tak.

Nie wiem, jak u innych, ale u mnie wersja z instalki powodowała wieszanie się Mirandy, zajęcie 100% czasu procesora, oraz rozjazd we wtyczce FontServices (miałem kwadraciki zamiast liter w menu i liście kontaktów).
Po zamianie na wersję UNICODE wszystko poszło bez problemu.
Nadmienię, że po instalacji robiłem upgrade pluginów do możliwie najnowszych i ściągałem te przeznaczone dla XP Wink
Generalnie rzecz ujmując - nie marudziłbym, gdyby nie było problemu, lub był marginalny. Mirki używam już dość długo i czytam to forum, ale nie udzielałem się, bo nie było takiej potrzeby Wink Dopiero dziś mnie trochę poniosło Suspect Sorka, jeśli kogoś uraziłem - nie było to moim zamiarem. Moim zamiarem było nakłonienie do przemyślenia, czy nie warto by wzbogacić instalatora o dodatkową opcję: wybór czy chcesz ANSI, czy UNICODE Wink

Pozdro Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Da Beginner Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 22

PostWysłany: 06 Sty 2007 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie tam jest zupełnie odwrotnie. Unicode na moim XP sypie się i krzaczy, za to ANSI pracuje bezproblemowo Cool

Miranda wymaga nieco uwagi i trzeba po prostu dopasować konfigurację do własnych potrzeb dociągając co potrzeba and that's all Cool
_________________
Pozdrawiam Very Happy

Ufff... dobrze, że to Miranda, a nie Miriam <lol>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ygrek Płeć: mężczyzna
Redaktor
Redaktor



Dołączył: 29 Sie 2004
Posty: 662
Skąd: Warszawa
Wiek: 42 lat(a)

PostWysłany: 09 Sty 2007 23:30    Temat postu: Re: Nowe buildy - Miranda 0.6 Nightly Odpowiedz z cytatem

Miranda IM 0.6.1 Stable

About Info
Forums Forum [EN] / Bug Bug Reports[EN]
Idea Changelog
Disk Download

Release Info napisał:
The Miranda IM 0.6.1 release fixes some minor issues with chat windows along with providing an option to enable and disable UPnP support. Also, plugin compatibility with older networking plugins has been improved. If you are using Miranda IM 0.6 or earlier, this is a highly recommended upgrade.

Release Info Pl napisał:
Miranda IM w wersji 0.6.1 poprawia kilka mniejszych błedów w oknie chat razem z wprowadzeniem opcji właczania oraz wyłaczania opcji UPNP. Również została poprawiona kompatybilność ze strszymi wtyczkami komunikacji.Jeśli używasz Mirande IM 0.6 lub wcześniejszą, to to jest bardzo zalecane uaktualnienie.

_________________
"Rewolucja, wojny, kataklizmy - cóż znaczy ta pianka w porównaniu z fundamentalną grozą istnienia"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
utruppo Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 15 Sty 2007 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie po aktualizacji mirandy z wersji 0.6.0 do 0.6.1 przestała działać wtyczka GG poprzez serwer proxy (nie mogła się nigdzie połączyć). Inne wtyczki tj ICQ i Tlen działały normalnie (też przez proxy). Pomogło zastąpienie pliku miranda32.exe tym z wersji 0.6.0
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ygrek Płeć: mężczyzna
Redaktor
Redaktor



Dołączył: 29 Sie 2004
Posty: 662
Skąd: Warszawa
Wiek: 42 lat(a)

PostWysłany: 05 Lut 2007 19:21    Temat postu: Re: Nowe buildy - Miranda 0.6 Nightly Odpowiedz z cytatem

Miranda IM 0.6.4 Stable

About Info
Forums Forum [EN] / Bug Bug Reports[EN]
Idea Changelog
Disk Download

Release Info napisał:
Miranda IM 0.6.4 includes a new update notification system to notify you of new Miranda IM releases. Also included in this release is a fix for MSN avatar uploads along with numerous other bug fixes. If you are using Miranda IM 0.6.3 or earlier, this is a high recommended upgrade.

Release Info Pl napisał:
Miranda 0.6.4 zawiera nowy system powiadomień o aktualizacjach, aby informować Cię o jej najnowszych wersjach. W tym wydaniu zawarto również poprawkę do wgrywania avatrów MSN na serwer razem z kilkoma innymi poprawionymi błedami. Jeśli używasz Mirandy 0.6.3 lub wcześniejszesz to bardzo zalecane uaktualnienie

_________________
"Rewolucja, wojny, kataklizmy - cóż znaczy ta pianka w porównaniu z fundamentalną grozą istnienia"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nazir Płeć: mężczyzna
Admin
Admin



Dołączył: 29 Sty 2003
Posty: 2416
Skąd: Chrzanów

PostWysłany: 05 Lut 2007 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to bedzie nowa instalka Smile
_________________
Miranda nie dla idiotow ExclamationExclamationExclamation

IRC #miranda.kom.pl - oficjalny kanał Polskiego Forum - serwer: irc.quakenet.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 05 Lut 2007 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stuku puku, srut pierdut i zaraz bedzie Very Happy

ale widze, ze z tymi background-ami to sie ludzie "spiesza" jak cholera, normalnie tyle tego, ze nie wiadomo co wybrac Very Happy no zasypali nas tym Laughing
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 05 Lut 2007 20:11    Temat postu: Re: Nowe buildy - Miranda 0.6 Nightly Odpowiedz z cytatem

jejq jejq co sie dzieje Laughing kto nadazy za tym tempem Very Happy

Miranda IM 0.6.5 Stable

About Info
Forums Forum [EN] / Bug Bug Reports[EN]
Idea Changelog
Disk Download

Release Info napisał:
Miranda IM 0.6.5 includes a new update notification system to notify you of new Miranda IM releases. Also included in this release is a fix for MSN avatar uploads along with numerous other bug fixes. If you are using Miranda IM 0.6.4 or earlier, this is a high recommended upgrade.

i pamietajmy, ze kazdy upgrade juz od wersji 6.0.0 jest za kazdym razem highli rekomended Wink Laughing

az sie chyba normalnie wstrzymam z kompilowaniem instalki Smile

zadumam sie nad wyborem tla Wink Very Happy
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 06 Lut 2007 14:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po zbadaniu sytuacji zglaszanej tu => http://miranda-im.pl/viewtopic.php?p=53912#53912 musze stwierdzic, ze jest to dosc istotny czynnik przemawiajacy na "nie" dla aktualizacji polskich pakietow do wersji 0.6.5 Acid

rzeczywiscie, po wyslaniu sms-a nastepuje "odbicie" event-a na okno konwersacji co skutkuje monitowaniem w tray-u "otrzymania" nowej wiadomosci od kontaktu, do ktorego wysylalismy sms lub otwarciem okna (zaleznie od konfiguracji), oczywiscie nic w tym oknie nie znajdziemy nowego...

nie jest to az tak dokuczliwe jednak wprowadzajace w blad, zwlaszcza kiedy protokol sieci kontaktu mamy ustawiony na offline a nastepuje informowanie o otrzymaniu mesga Smile

takze trzeba bedzie sie jeszcze troche wstrzymac do wydania kolejnej poprawionej wersji stable z tych highli rekomended Wink a szkoda Acid
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TomAti
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 02 Sie 2003
Posty: 47
Skąd: z domu

PostWysłany: 06 Lut 2007 17:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm... mnie jeszcze coś dziwnego wyskoczyło po aktualizacji. Zauważyłem to w 0.6.4 teraz jest tez w 0.6.5 - myślałem że to naprawią... Podczas rozmowy jak wysyłam wiadomość wyskakuje mi popup taki jaki stosuję do informacji o otrzymanej wiadomości... Czyli jak wysyła do mnie wiadomość XXX to otrzymuje dymek... Jak odpisuję do XXX to dymek też się pojawia....
Kurcze, nie wiem co jest grane ani gdzie to ewentualnie wyłączyć... W 0.6.3 czegoś takiego nie było...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 06 Lut 2007 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to coraz wiecej widze, ze wychodzi "kwiatkow"... Acid

cos nagrzebali i ten new update notification system to notify you powiadamia nas az do bolu... nawet o tym co sami robimy Wink

no nic, ja od siebie moge na razie zalecic downgrade i zaczekanie tak do 0.6.7 stable az sie sprawa wyklaruje, przeciez teraz nie bedzie sie spasowywac X roznych wtyczek, ktore generuja event-y...

tym czasem przez nas aktualizacja Mirandy do 0.6.4 i wyzszej jest highli NOT rekomended Wink
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kirsen Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 02 Gru 2003
Posty: 223

Wiek: 43 lat(a)

PostWysłany: 06 Lut 2007 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@DJ Lotos: Hmm jestes pewien ze nie zrozumiales opacznie tego powiadamiania?
Bo wg. mnie kluczowe jest tutaj slowko UPDATE notification, ktore mowi o nowej funkcjonalnoci mirandy, polegajacej na informowaniu nas o wydaniu nowej wersji programu. Gdzies przy koncu w opcjach to bylo - nie mam teraz przed soba mirandy zeby sprawdzic dokladnie gdzie. Ale dalo sie to wlaczyc i wylaczyc. (przynajmniej tak jest w nightly 0.7, ale chyba i do nowych "stabilnych" to dodali). Jesli sie nie myle co do tego, to nie ma to zadnego wplywu na obsluge eventow w Mirandzie :)
_________________
Pozdrawiam,
Kirsen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 06 Lut 2007 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aaa no jasne, fakt, przegladajac changelog jakos wszystko bylo dla mnie jasne a pozniej wylecialo mi z glowy nie wiedziec czemu Rolling Eyes i jakos tak sie spasowalo to notify z cala reszta wydarzen... Wink

ale co by nie bylo, jest bug i tyle Acid
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mzakras Płeć: mężczyzna
Pierdoła
Pierdoła

Status stażu



Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 454
Skąd: Wrocław
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 06 Lut 2007 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy to wina samej mirandy czy którejś z wtyczek, gdyż u mnie żaden z powyższych błędów nie występują. Właśnie ślę do siebie 5 sms z różnymi wariantami powyższych opcji i żaden popup nie wyskakuje, tudzież inne powiadomienie. Zakładam, że to konkretna wtyczka coś nagle otrzymuje i stwierdza że powie że jest nowa wiadomość.
_________________
"Gdy przyjdzie ta, co kosę ma i oczy jak latarnie,
dam wódki gram i - ech madame - niech pani mnie przygarnie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor