Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Miranda w CD-Action!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
r4 Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 09 Maj 2006
Posty: 153
Skąd: qń z wś uć ma uq i qż :)
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 10 Sie 2006 15:39    Temat postu: Miranda w CD-Action! Odpowiedz z cytatem

W numerze wrześniowym czasopisma CD-Action znalazł się dość obszerny artykuł na temat wolnego oprogramowania, opartego na licencji Open Source.

Mirandzie został poświęcony osobny akapit; tym samym nasz ulubiony komunikator znalazł się w gronie największych gigantów ruchu OpenSource, obok haseł takich, jak GNU/Linux, Jabber, Mozilla Firefox, OpenOffice.org, amaroK czy wreszcie 7-Zip.

Co cieszy, w porównaniu z innymi, alternatywnymi komunikatorami, Mirka została oceniona najwyżej - bo na 4 w czterostopniowej skali - co Tomick, autor artykułu, wyjaśnia jako "idealny zamiennik - instaluj bez wahania". Dla porównania jeszcze dodam, że zachwalany przez niektórych Konnekt otrzymał jedynie jedno oczko, a Gaim (dla wtajemniczonych Razz) - dwa.

Podano podstawowe możliwości komunikatora i opisano całkiem rzetelnie jego zalety, chociaż informacja, że Mirka zajmuje w pamięci 9 megabajtów jest nie do końca prawdziwa Smile.

Co więcej, adres naszego serwisu (proszę, o Nazirze, o wybaczenie tego zwrotu Very Happy) został podany w treści artykułu, więc uwaga na przeciążenie serwerów gdy nadejdzie nowa fala użytkowników Smile. I wtedy chyba wreszcie przyda się rzetelne FAQ i HowTo...
_________________
some men see things as they are and say "why?" i dream of things that never were and say "why not?"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 16:34    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


W ofercie TechnoVolt znajdziesz profesjonalne systemy alarmowe (SSWiN) i przeciwpożarowe (SSP).
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży teletechnicznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy systemy przeciwwłamaniowe i dozoru z zastosowaniem: central alarmowych, oddymiania, przeciwpożarowych, czujek ruchu PIR, detektorów dymu, gazu i tlenku węgla, syren, szyfratorów, modułów powiadamiania zdalnego GSM/GPRS. Oferujemy sprzęt znanych krajowych producentów (m. in. Satel, Polon Alfa, Elmes, Jablotron, Detectomat, AFG).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 10 Sie 2006 15:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co powiem, to powiem, ale powiem.

Jeżeli nadejdzie fala użytkowników (zwłaszcza tych z CD-Action) to cieszyłbym się, gdyby obciążenie poszło w kierunku FAQ i HowTo (nic nie mam do czytelników CD-Action, ale np. czytelników Chipa czy PCWK obawiałbym się nieco mniej). Tak więc, jeżeli nadejdą newbie, to przede wszystkim mogą się przydać pigułki na uspokojenie.

Wiem, czarno to trochę widzę, ale jestem tu już od jakiegoś czasu i widziałem do czego ludzie są zdolni.
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
vic01 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 25 Sie 2004
Posty: 501
Skąd: 16°44,846'E 51°46,325'N
Wiek: 43 lat(a)

PostWysłany: 11 Sie 2006 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

REXus napisał:
Wiem, czarno to trochę widzę, ale jestem tu już od jakiegoś czasu i widziałem do czego ludzie są zdolni.

oj polak potrafi Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 11 Sie 2006 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeciazenia itp. sprawy nam nie groza Wink

w przeciagu 3 lat okresowo zalewaly nas rozne "fale" i zawsze obsluga strony byla w stanie szybko i systematycznie reagowac na masy nowych postow z zazwyczaj podstawowymi pytaniami Smile
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kamilloo Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 93
Skąd: tam, gdzie niedzwiedzie polarne

PostWysłany: 11 Sie 2006 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm.. taka uwaga.. nie znaczy ze jak przychodza nowi uzytkownicy... to ze dopiero co uslyszeli o mirandzie i duzo wczesniej z niej nie korzystali.. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 11 Sie 2006 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówimy o nowych użytkownikach Mirandy, nie o nowych użytkownikach forum. To, że się zarejestrowałeś ostatnio nie znaczy, że się nie znasz.
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Crawley Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 421
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 11 Sie 2006 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym sie tym az tak nie przejmowal i raczej przychylal do postawy DJ Lotosa. Bylismy swiadkami kilku nawalow nowych uzytkownikow pytajacych o np. podpisy pod kontaktami i jakos to wszystko nadal dziala. Po prostu poszlo ilestam PK w ruch, kilka banow i jest spokoj.

A to, ze w CDA Miranda zostala przedstawiona w doskonalym swietle moze tylko cieszyc - komunikatorek sie spopularyzuje i to nie tylko wsrod calkowitych lewakow informatycznych, ale moze i wsrod ludzi ktorzy umieja programowac (a tacy tez przeca czytuja CDA) co moze wplynac na ilosc polskich wtyk do Mirci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Shadow-XIII Płeć: mężczyzna
Hiper-Paplacz
Hiper-Paplacz

Status stażu



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 616

PostWysłany: 11 Sie 2006 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

osobiście miło, że ludzie zmieniają na Mirandę, pod warunkiem, że nie są to dzieci neo albo inne szalony nastolatki, komunikator AQQ już się zbeszcześcił stawiając na target 14latków ... nie chciałbym, aby to spotkało Mircie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
r4 Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 09 Maj 2006
Posty: 153
Skąd: qń z wś uć ma uq i qż :)
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 11 Sie 2006 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie! Shadow-XIII dobrze mówi! Usuńmy instalatory z portalu! Razz Niech każdy sam sobie ściąga potrzebne wtyczki! Very Happy Niech hasłem przewodnim serwisu będzie: "Miranda IM for PROs!" <rotfl>

Żartowałem; mam nadzieję, że tak źle nie będzie, jeśli chodzi o "nowych" użytkowników :].
_________________
some men see things as they are and say "why?" i dream of things that never were and say "why not?"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 11 Sie 2006 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Crawley napisał:
Bylismy swiadkami kilku nawalow nowych uzytkownikow pytajacych o np. podpisy pod kontaktami i jakos to wszystko nadal dziala. Po prostu poszlo ilestam PK w ruch, kilka banow i jest spokoj.

No wiadomo, że przeżyjemy. Tylko co się ludzie nawściekali - to się nawściekali.

A co do tego Miranda IM for PROs - nawet choćby przygotować nie wiem jak dobre instalatory, spora część mniej zaawansowanych użytkowników będzie wolała coś zwyczajnie prostszego. Kiedyś byłem ambitny i wszystkim nowym użytkownikom naszej sieci instalowałem Mirandę - teraz już sobie nie zawracam głowy. Zainstaluje lepiej jakiegoś Spika - lepsze to, niż Gadu-Gadu (które widziałem po instalacjach Mirandy - "bo to jakoś tak lepiej działa" - no cóż, oczywiście szanujemy tych ludzi), które ściąga pełno reklam i tylko zwalnia całą sieć.
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
vic01 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 25 Sie 2004
Posty: 501
Skąd: 16°44,846'E 51°46,325'N
Wiek: 43 lat(a)

PostWysłany: 11 Sie 2006 22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

r4 napisał:
Niech każdy sam sobie ściąga potrzebne wtyczki! Very Happy Niech hasłem przewodnim serwisu będzie: "Miranda IM for PROs!" <rotfl>


bardzo dobry pomysł na sytuacje kiedy wszystkie metody wychowawcze zawiodą... nowa armia programatorów Very Happy to by się przydała, ale póki co cieszmy sie z tego co jest, mając na uwadze ze inni jeszcze długo długo nie dowiedzą sie co może siec IM np.: i4i Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Rime Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 185
Skąd: Poznań

PostWysłany: 16 Sie 2006 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do tych 9mb to jest temat poświęcony temu, moja miranda zajmuje 11mb + 14mb wirtualnej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
vic01 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 25 Sie 2004
Posty: 501
Skąd: 16°44,846'E 51°46,325'N
Wiek: 43 lat(a)

PostWysłany: 16 Sie 2006 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

22 Kwi 2006 9:50 Rime napisał:
czy w ta czy we w ta

~16 fizycznej
~34-40 wirtualnej
robisz postępy ... Wink drukarze mają to do siebie że nie ważna jest prawda tylko wygląd kolumny z textem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
vilemo Płeć: kobieta
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Sty 2004
Posty: 822
Skąd: Kraków
Wiek: 43 lat(a)

PostWysłany: 16 Sie 2006 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

vic01 napisał:
(...) drukarze mają to do siebie że nie ważna jest prawda tylko wygląd kolumny z textem

pierwsze słysze Laughing
_________________
... nie na darmo żyje człowiek, jeżeli na całym świecie znajdzie się choć jedna osoba, która go w pełni rozumie ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Rime Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 185
Skąd: Poznań

PostWysłany: 23 Sie 2006 9:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

vic01 napisał:
22 Kwi 2006 9:50 Rime napisał:
czy w ta czy we w ta

~16 fizycznej
~34-40 wirtualnej
robisz postępy ... Wink drukarze mają to do siebie że nie ważna jest prawda tylko wygląd kolumny z textem


A korzystam z tych samych pluginów cały czas (uwzględniając ich aktualizację) oraz mirki (stabilne 0.5). Widać że autorzy robią postępy a ja na tym tylko korzystam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor