Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Miranda VI - porownywanie
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kirsen Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 02 Gru 2003
Posty: 223

Wiek: 43 lat(a)

PostWysłany: 31 Lip 2006 22:59    Temat postu: Miranda VI - porownywanie Odpowiedz z cytatem

Znalazlem dzisiaj bardzo ciekawy serwis:

http://vi.cass.cz/

Po zalozeniu konta mozna wgrac swoj plik z VersionInformation i porownac z innym konkretnym uzytkownikiem, albo ze wszystkimi. Dzieki temu od razu wylapiemy jak pojawi sie nowsza wersja wtyczki. Ponadto serwis gromadzi informacje o linkach do wersji niestabilnych (tj. Jesli masz na liscie wtyczke niespotkana dotad, to poprosi cie o podanie adresu - skad ja mozna dostac.)
Jak dla mnie bardzo fajny patent.

Dla przykladu moja lista: http://vi.cass.cz/kirsen/
_________________
Pozdrawiam,
Kirsen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 16:37    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


Z TechnoVolt zbudujesz szybko wysokiej klasy sieci strukturalne (LAN) i teletechniczne w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży informatycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy automatykę budynkową i teletechnikę z zastosowaniem: wysokiej klasy okablowania UTP, FTP, cat5e, cat6, cat7 (skrętka) oraz transmisji światłowodowej, szaf serwerowych RACK 19'' i wyposażenia (serwery, routery, switche, patch panele, zasilacze UPS) oraz punktów dostępowych WiFi.
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ygrek Płeć: mężczyzna
Redaktor
Redaktor



Dołączył: 29 Sie 2004
Posty: 662
Skąd: Warszawa
Wiek: 42 lat(a)

PostWysłany: 31 Lip 2006 23:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widze przekłamania, np. crashrpt.dll wersja unstable jest z nr. 0.1 a stable 0.2 i tamtejsze porównanie wywala info o nieaktualnej. Oczywiscie wersja unstable ma nowsza date modyfikacji.
_________________
"Rewolucja, wojny, kataklizmy - cóż znaczy ta pianka w porównaniu z fundamentalną grozą istnienia"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kirsen Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 02 Gru 2003
Posty: 223

Wiek: 43 lat(a)

PostWysłany: 31 Lip 2006 23:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo jak zapodasz jakas wtyczke ktorej nikt nie dopisywal dotychczas to on cie poprosi o podanie co to za wersja: stable/unstable/beta/alpha, etc.. i adres do sciagniecia. Widocznie ktos zle podal.
Dla osob starajacych sie posiadac stylko wersje stable to moze byc problem, ale jak ktos szuka caly czas nowosci to przynajmniej bedzie wiedzial o nowych wersjach bez koniecznosci monitorowania na bierzaco dziesiatek stron developerow (zawsze sie znajdzie ktos kto bedzie mial najnowsza wersje za chwile opublikowana.)
_________________
Pozdrawiam,
Kirsen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ygrek Płeć: mężczyzna
Redaktor
Redaktor



Dołączył: 29 Sie 2004
Posty: 662
Skąd: Warszawa
Wiek: 42 lat(a)

PostWysłany: 31 Lip 2006 23:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przydałby się plugin który by upload'ował Vi na starcie Mirki na ten serwis. Smile
Jest szansa że jak sie projekt rozwinie to ktoś coś takiego napisze Smile
_________________
"Rewolucja, wojny, kataklizmy - cóż znaczy ta pianka w porównaniu z fundamentalną grozą istnienia"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pikpok Płeć: mężczyzna
Pierdoła
Pierdoła

Status stażu



Dołączył: 30 Kwi 2005
Posty: 339
Skąd: Łódź
Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 01 Sie 2006 1:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ygrek napisał:
Przydałby się plugin który by upload'ował Vi na starcie Mirki na ten serwis. Smile
Jest szansa że jak sie projekt rozwinie to ktoś coś takiego napisze Smile


Chyba tylko wtedy ma sznase to istniec tak na powaznie... taki plugin i funkcjonalnosc strony bylyby calkiem calkiem uzyteczne Very Happy

tyulko nie wiem jak z dodawaniem tych linkow, czy to nie byloby czasem zbyt uciazliwe.. ale kazdy problem am swoje rozwiazanie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 01 Sie 2006 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm wg mnie z doswiadczenia powiem, ze srednia uzytecznosc jest z tego typu mechanizmu, to jedynie taki kolejny gadget, z ktorego skorzysta tak z nudow czy dla zabawy moze z 5-10% userow w praktyce (jak wiadomo gora po mies. lub 2 ludzie o tym zapomna)

ja ze swojej strony od biedy moge takie cos domontowac do naszego sajta aczkolwiek wiem, ze bedzie to co najwyzej hit sezonu (tygodnia) podobniez jak mapy FAQ, system downloadu list stacji dla mRadio itp. twory Wink

no nic, zobaczymy jakie bedzie zainteresowanie, na pierwszy ogien potrzebna bedzie kolejna modyfikacja pluga VI zeby wysylal do sajta jednolite (ustandaryzowany format) dane dotyczace Waszych konfiguracji, oczywiscie proces wysylania musi zostac zintegrowany z systemem naszych kont bo wymagana bedzie autoryzacja uzytkownika... Wink

to by bylo tyle na dzis Smile
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Czullo Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 22 Cze 2005
Posty: 80

PostWysłany: 01 Sie 2006 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie swietna sprawa. Sprawdza sie zdecydowanie lepiej niz wtyczki typu updater, wassup, czy tez szperanie na forach i stronach. Wiadomo ze aktualizacja przez czlowieka zawsze bedzie lepsza niz przez "maszyne" dzieki tej stronce dowiedzialem sie o paru przestarzalych wtyczkach i blyskawicznie je zaaktualizowalem. Naprawe swietna rzecz. Polecam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 01 Sie 2006 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Projekt ciekawy, ale jak dla mnie ma jedną wadę. Nie potrafi podać, gdzie znajdują się najnowsze wersje niektórych wtyczek. Co z tego, że stwierdziło, że mój TabSRMM jest stary, skoro nie potrafiło mi wskazać nowszego?

Aby to działało i nie było - tak jak mówi DJ Lotos - 'hitem sezonu', musiałoby to współpracować z VersionInfo (automatyczny upload na stronkę przy zmianie listy) oraz być zintegrowane z Updaterem (automatyczna aktualizacja przy znalezieniu nowszej wersji) - no i oczywiście strona musiałaby wiedzieć, gdzie jest najnowsza wersja. Gdyby nowopowstała wtyczka tego serwisu była jeszcze swojego rodzaju menadżerem wtyczek (na stronie opis każdej z nich w tylu jęzkach, ilu jest to możliwe, każdy może przetłumaczyć itp.) w Mirandzie (dodawanie nowych, usuwanie istniejących, szukanie alternatyw) - projekt miałby niemal 100% na przetrwanie.

No nic, zobaczymy, jak się sprawy potoczą.
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wallace Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Gru 2004
Posty: 369
Skąd: Bn/Kra
Wiek: 44 lat(a)

PostWysłany: 03 Sie 2006 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DJ Lotos napisał:
hmmm wg mnie z doswiadczenia powiem, ze srednia uzytecznosc jest z tego typu mechanizmu, to jedynie taki kolejny gadget, z ktorego skorzysta tak z nudow czy dla zabawy moze z 5-10% userow w praktyce (jak wiadomo gora po mies. lub 2 ludzie o tym zapomna)


A ja myśle, że to może być całkiem użyteczny pomysł... zamiast ładować VI w posty, można zmienić trochę regulamin, tak aby był dozwolony, czy nawet wymagany w przypadku opisu problemu/prośby o pomoc w poście, link w podpisie do swojego VI. Mniej VI w postach, to zawsze ciut mniejsze obciążenie łącz i rozwiązanie problemu z wywalaniem postów nie na temat w wyszukiwarce (choć pozostaje problem obecnych już).

Aczkolwiek, bardziej przyjemnym rozwiązaniem byłoby oczywiście stworzenie dodatkowego pola w profilu na VI, a obok przycisków do profilu, pw, strony itp. przycisku do VI.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ygrek Płeć: mężczyzna
Redaktor
Redaktor



Dołączył: 29 Sie 2004
Posty: 662
Skąd: Warszawa
Wiek: 42 lat(a)

PostWysłany: 08 Sie 2006 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pojawił się program(nie plugin) do wgrywania VI na ta stronę.

Screen i download na: http://vi.cass.cz/up/

Pozdrawiam.
_________________
"Rewolucja, wojny, kataklizmy - cóż znaczy ta pianka w porównaniu z fundamentalną grozą istnienia"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 08 Sie 2006 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zasadzie to niewiele to zmienia... cały czas trzeba ręcznie zlecać wysyłanie raportu na stronę...

Chyba nie skorzystam.
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Grucha Płeć: mężczyzna
Pierdoła
Pierdoła

Status stażu



Dołączył: 20 Maj 2003
Posty: 486
Skąd: Wrocław
Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 08 Sie 2006 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba nadal czekać na wtyczkę która jednym kliknięciem wygeneruje raport i go prześle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wombat
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 08 Sie 2006
Posty: 1

PostWysłany: 08 Sie 2006 13:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hi.
I see more polish users in my site..
If any users want translate site to polish language..

Contact me via ICQ 171226172
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 08 Sie 2006 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przetłumaczone :] Jak będą błędy to dajcie znać, poprawię i wyślę Wombatowi nową wersję.

//edit
Przeglądam tak wątek i widzę:
wallace napisał:
zamiast ładować VI w posty, można zmienić trochę regulamin, tak aby był dozwolony, czy nawet wymagany w przypadku opisu problemu/prośby o pomoc w poście, link w podpisie do swojego VI

Może zamiast zmieniać regulamin i ładować linki w sygnaturce dodać dodatkowe pole w profilu? Pod każdym postem obok strony WWW znajdowałoby się VersionInfo, a wymagałoby tylko wpisana swojego loginu (bo cała reszta linka jest stała).
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sjf Płeć: mężczyzna
Pierdoła
Pierdoła

Status stażu



Dołączył: 15 Kwi 2005
Posty: 312
Skąd: Tychy / Katowice

PostWysłany: 09 Sie 2006 14:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o mnie to nie jest to najlepszy pomysł. Dlaczego?

1) Ja (i pewnie nie tylko ja) korzystam z M zarówno w pracy jak i w domu. Konfiguracja M (wtyczki) różni się pomiędzy kompami - niektóre wtyczki nie działają prawidłowo na jednym, a na drugim działają wyśmienicie. Nie wiem dlaczego tak sie dzieje, ale może mieć na to wpływ np. konfiguracja programowa komputera w pracy (standaryzowany jak wszystkie u mnie w firmie), być może brakuje czegoś (np. jakiejś biblioteki). Postując na forum z problemem wklejam VI M z kompa, na którym jest problem i po sprawie. A jak będzie dodatkowe pole w profilu, to nawet gdyby była możliwość załączenia więcej niż 1 (co byłoby z kolei mało sensowne z innego względu), to i tak nie wiadomo, której M dotyczy opisywany problem.

2) Ktokolwiek kto zgłasza problem nie załącza VI, bo przecież byłoby w postaci ikonki pod postem (podobnie jak np. adres e-mail czy Jabber). I teraz: rozwiązaniem zgłaszanego problemu jest aktualizacja wtyczek albo pozbycie się części z nich (np. "gryzących się"). Zakładam, że po aktualizacji wtyczek zostanie zaktualizowana informacja VI w profilu, więc taki wątek jest już nieprzydatny "dla potomnych" - brak stanu początkowego przy zgłaszaniu problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor