Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Instalacja Clist Modern Layered i skórek

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Personalizacja Pokaż/schowaj Top Info
Top Info

najistotniejsze informacje z tematu
W tym temacie prosimy umieszczać tylko konkretne sugestie i rozwiązania problemów z instalacją clist_modern i skórek. Wszelkie prośby o pomoc będą kasowane lub przenoszone.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
vilemo Płeć: kobieta
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Sty 2004
Posty: 822
Skąd: Kraków
Wiek: 43 lat(a)

PostWysłany: 02 Lip 2006 0:43    Temat postu: Instalacja Clist Modern Layered i skórek Odpowiedz z cytatem

Temat powstał na skutek częstych pytań o skiny i ich działanie, dlatego postanowiłyśmy zebrać wszystkie informacje w jeden główny wątek. Przeprowadzimy was przez instalację i zmianę wersji Mirandy by skórki działały.
Mamy nadzieje, że wszystko będzie w zrozumiały sposób wyjaśnione tak by nie było więcej wątpliwości.

1. Clist Modern Layered - nie działa w systemie Windows 98 Exclamation
2. Plugin clist modern layered wymaga rozwojowej wersji mirandy 0.4.3 build 48 lub wyżej, które można pobrać z działu Ogólne - Nowe buildy. Pobrać należy Build Ansi *
3. Dla bezpieczeństwa i nieutracenia wszystkich naszych ustawień poleca się zrobienie kopii katalogu MIRANDA IM i umieszczeniu go na innym dysku (partycji).
4. Zamienić pliki miranda.exe i dbtool.exe w katalogu głównym mirandy na odpowiednie pliki z właśnie ściągniętego archiwum. Następnie z folderu plugins kopiujemy pliki: dbx_3x.dll, png2dib.dll, clist_modern.dll i wklejamy do katalogu Miranda IM - Plugins . Jeśli ktoś używa szyfrowanej bazy danych ze sterownikiem dbx_3xs, standardowo dołączanym do polskich instalacji, nie zastępować go nowym sterownikiem dbx_3x.dll Exclamation Nie należy także podmieniać pliku dbtools.exe na dbtool.exe Exclamation
5. Ściągnąć interesującą nas skórkę. Więcej skinów znajdziemy na stronie Themes - Modern Contact List
6. Skórkę rozpakowujemy w folderze Skins i uruchamiamy Mirandę.
7. Następnie wchodzimy w Opcje - Wygląd - Skin, wybieramy naszą skórkę i dajemy zastosuj.
8. Cieszymy się z pięknego wyglądu naszej Mirandy Wink

* jeśli ktoś używał wcześniej rozwojowej wersji unicode należy pobrać unicode.

Od tej pory jeśli ktoś będzie mieć pytanie odnośnie instalacji skinów, a nie zapozna się z powyższą instrukcją, każdy post zostanie usunięty bez zbędnych komentarzy i pretensji użytkowników.
_________________
... nie na darmo żyje człowiek, jeżeli na całym świecie znajdzie się choć jedna osoba, która go w pełni rozumie ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 15:51    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt to najlepsze systemy monitoringu video - telewizji przemysłowej (CCTV) profesjonalnie i w dobrych cenach.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży teletechnicznej.
Stosujemy najnowocześniejsze na rynku technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy systemy monitoringu video z zastosowaniem: rejestratorów DVR/NVR/IP (hybrydowych) obsługujących wiele standardów (PAL, AHD, TVI, CVI, FullHD, 1080p, 720p, IP) oraz kamer CCTV wysokiej rozdzielczości (kuliste, z oświetlaczem IR, kopułowe, z wysięgnikiem, antywandal, hermetyczne, zoom/PTZ) znanych producentów (BCS, Dahua, Bosh, Gemini, APTI, Hybro, AV-Tech).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wiorka Płeć: kobieta
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Sty 2006
Posty: 440
Skąd: Łódź
Wiek: 42 lat(a)

PostWysłany: 02 Lip 2006 1:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wątek o clist_modern:
http://www.miranda-im.pl/viewtopic.php?t=3671

Wątek o clist_modern na miranda-im.org:
http://forums.miranda-im.org/showthread.php?t=2545

Problemy z instalacją:
http://www.miranda-im.pl/viewtopic.php?t=4985
http://www.miranda-im.pl/viewtopic.php?t=5097
http://www.miranda-im.pl/viewtopic.php?t=5118
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dezeath Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 28 Gru 2004
Posty: 325
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 05 Paź 2006 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałem tylko dopisać jedno, gwoli ścisłości i w związku z tym, że istnieje taki temat:
vilemo napisał:
1. Clist Modern Layered - nie działa w systemie Windows 98 Exclamation

Można sprawić, żeby działała. Trzeba tylko wykonać pewien manewr. Tak, jak gdzieś już na forum pisałem - aby móc odpalić clist_modern na Win98/98se trzeba zaktualizować dwie biblioteki systemowe: msimg32.dll oraz gdi32.dll (co do tej drugiej nie wiem, czy jej aktualizacja jest rzeczywiście konieczna, ale zalecam to przy tej okazji zrobić). Śmiało można użyć wersji dołączonych do WinME, nowszych nie polecam.

Testowałem na wersjach: msimg32.dll 5.00.2218.1 oraz gdi32.dll 4.90.3002. Ten drugi dll możecie znaleźć w oficjalnym patch'u do WinME Me912919.exe na stronach Microsoft'u. Oczywiście patch nie będzie chciał się instalować, ale można go spokojnie rozpakować np. WinRAR'em i podmienić żądany plik i _tylko ten_. Ten pierwszy nie wiem, czy można znaleźć tak łatwo w sieci, ale jak akurat ktoś ma pod ręką (lub może załatwić sobie) płytę instalacyjną WinME, to może odnaleźć potrzeby plik w archiwum zdaje się Win_12.cab, na który podziała również choćby WinRAR.

Oczywiście jeżeli ktoś się na to skusi, czyni to na własną odpowiedzialność. Wink

Problemy, pytania - piszcie PW.

Pozdrawiam
_________________
-Dezeath
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
r4 Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 09 Maj 2006
Posty: 153
Skąd: qń z wś uć ma uq i qż :)
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 06 Paź 2006 0:06    Temat postu: Przepraszam, czy tu biją? :) Odpowiedz z cytatem

Ja wiem, że to OT, zatem wybaczcie, vilemo i Wiorka Very Happy. A zatem, do rzeczy:
vilemo miała świetny pomysł. Uważam, że obok porozrzucanych tematów typu Pomoc, Wtyczki itp., wśród których użytkownicy czasem się gubią, przydałby się jeden solidnie i z głową przygotowany dział (tak jak tu) nazwany np. HowTo (wiem, mało odkrywcze, ale za to czytelne Smile), w którym każdy, kto ma konkretny, ale przede wszystkim kompletny pomysł na to, jak skonfigurować bądź usprawnić pracę Mirandy - łącznie z opisami "łopatologicznymi" Razz - mógłby swoje wypociny zamieścić.

Jest jedna podstawowa zaleta takiego rozwiązania: są one zawsze aktualne i kompletne. Gdyby był to statyczny dokument, jak tradycyjne FAQ bądź HowTo, trzeba byłoby czekać na reakcję autora (bądź autorów) - a tu każdy obeznany z tematem może łatwo poprawić błędy lub niedociągnięcia (lub wypieprzyć post na zbity pysk, jeśli ma niewiele wspólnego z rzeczywistością Very Happy) i aktualizować informacje.

Inna zaleta: wiadomości są zebrane w jednym miejscu i skondensowane do niezbędnego minimum (co kto uważa za minimum Razz), nie trzeba przeszukiwać całego ogromniastego wątku, by znaleźć odpowiedź na jedno nurtujące nas pytanie. I tak dalej, i tym podobne.

Co Wy na to?

P.S.: Musicie wybaczyć mi to zdanie w stylu Stu lat samotności... Razz
_________________
some men see things as they are and say "why?" i dream of things that never were and say "why not?"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Freedom Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 4


Punktów karnych: 50

PostWysłany: 19 Sty 2007 23:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze by tak zaktualizowac ten watek bo jest troche nie aktualny a poza tym zeby wejsc na strone miranda.org trzeba dokonywac karkolomnych sztuczek ( mam na mysli tych ktorzy maja neo )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wiorka Płeć: kobieta
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Sty 2006
Posty: 440
Skąd: Łódź
Wiek: 42 lat(a)

PostWysłany: 20 Sty 2007 3:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieaktualne? Mozliwe. Ale nie martw sie, tutaj mozesz swobodnie napisac co jest nieaktualne i jak to poprawic. Po to wlasnie jest ten watek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nazir Płeć: mężczyzna
Admin
Admin



Dołączył: 29 Sty 2003
Posty: 2416
Skąd: Chrzanów

PostWysłany: 20 Sty 2007 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziecko neostrady Laughing
_________________
Miranda nie dla idiotow ExclamationExclamationExclamation

IRC #miranda.kom.pl - oficjalny kanał Polskiego Forum - serwer: irc.quakenet.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Erey
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 2

PostWysłany: 11 Cze 2008 0:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie sciagnełem czysta wersje mirandy z miranda.org wrzucam pliki z skorki do folderu o nazwie skins. Właczam mirande opcje wyglad a to klapa nie mam zakładki skin no i co z tym zrobic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dejko Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 630

PostWysłany: 11 Cze 2008 7:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
co z tym zrobic

Przeczytać dokładnie temat, albo chociaż jego tytuł:
Cytat:
Instalacja Clist Modern Layered i skórek


Masz wtyczkę clist_modern??
[/b]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Erey
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 2

PostWysłany: 11 Cze 2008 7:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam sciagna bym ale prawie wszystkie odnoscniki z tego tematu juz wygasly a nie jestem za bardzo zorientowany gdzie i czego szukac jak mozesz to wklej linki tutaj lub wyslij mi na priva
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dejko Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 630

PostWysłany: 11 Cze 2008 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szukać najłatwiej na oficjalnym addonsie Mirandy: http://addons.miranda-im.org/

Co do samej wtyczki, to nie wiem jaka jest najnowsza stabilna. Od jakiegoś czasu, używam bety 8.
Szukajka na Addonsie faktycznie do niczego się nie nadaje i nie potrafi znaleźć żadnej wtyczki.

Tu jest coś: http://addons.miranda-im.org/details.php?action=viewfile&id=2103

Tylko niepokoi mnie numerek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kroku Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 574
Skąd: wziąć kase?

PostWysłany: 11 Cze 2008 23:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lol, co wy Neutral moderna, który jest w paczce M nie umiecie znalezc Neutral
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Stoow Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 18 Sie 2006
Posty: 53
Skąd: Bielsko-Biała
Wiek: 36 lat(a)

Punktów karnych: 100

PostWysłany: 11 Cze 2008 23:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lol, co ty, pokaż mi moderna w tej paczce: http://downloads.sourceforge.net/miranda/miranda-im-v0.7.7-unicode.zip?modtime=1212576084&big_mirror=0
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kroku Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 574
Skąd: wziąć kase?

PostWysłany: 12 Cze 2008 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj niewidomi... http://www.miranda-im.org/2008/05/27/miranda-im-v080-build-15/
nie zaglądam do stabilnych od dawna, ale kiedyś był tam modern... generalnie stabilne są nudne... żadnych zwiech, crashów, nic sie ciekawego nie dzieje... wieje nudą jak cholera Razz
nie wiem czemu addons ma tylko jakiegoś starego moderna, bo za raz po tym jak ostatnio addonsy wstały pojawiła sie tam aktualna wersja moderna... chyba mieli jakiś pad w międzyczasie i poleciało w zaświaty... może po prostu backupy rzadko tam robią Neutral
a poza tym szukajka nie gryzie Razz
http://forums.miranda-im.org/showthread.php?t=7758
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Funker Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 33
Skąd: Mazowsze
Wiek: 53 lat(a)

PostWysłany: 17 Cze 2008 15:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kroku napisał:
http://forums.miranda-im.org/showthread.php?t=7758
Fantastyczna lista rozszerzeń i tematów o nich! OK Temat wart szczególnego wyróżnienia. Złota robota, to nic, że nie po polsku. Smile


No i zalinkuję jeszcze moje perypetie: http://www.miranda-im.pl/viewtopic.php?t=6706
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Personalizacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor