Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Stare czasy... modem piszczal... rachunki rosly...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Na każdy temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kodama Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 06 Cze 2004
Posty: 177
Skąd: Poznań
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 16 Lut 2006 19:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mogę się pochwalić działającym komodorkiem i spectrumem Very Happy ile to czasu temu było? 10? 15 lat? góra 15 jak się bawiło tymi maszynkami... ahhh, to było coś... tak jak już tu większośc pisała: "nie kichnij bo się nie wgra" i tego typu sprawy :] później amiga (na stanie działająca A600 i A500 - tylko trza obudowę wymienić Wink ) i katowanie przez weekend sensible soccera z kumplem. ile to dżojów wyzionęło ducha na ss czy mortalu... się łezka w oku kręci. pc mam od jakichś 5 - 6 lat. i z tego co widzę to moje 'przejścia' z modemem były podobne co Wasze ('gdzie się wyłącza te cholerne piski?!' i tłumaczenie się z rachunków od tepsy -_- ). taaa, zdecydowanie niezapomniane przeżycia Very Happy

wogóle jak tak sobie pomyślę jak to wszystko się zmieniło: weźmy przykładowo sensibla - gra zajmowała 2 dyskietki a walczyć można było rok, ba, lata całe Laughing (dzisiaj nawet z kumplem gram na Amidze - razem z nim startowaliśmy w turniejach Exclamation co rok urządzanych w naszym małym mieście w czasie ferii). a dzisiejsze gry? jak coś nie wychodzi na dvd i nie zajmuje ~5gb na hdd to nie nazywa się fajną grą i zazwyczaj się nudzi po pierwszym ukończeniu Wink
_________________
[DREAMS HAVE A NASTY HABIT OF GOING BAD WHEN YOU`RE NOT LOOKING]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 29 Mar 2024 1:33    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


W ofercie TechnoVolt profesjonalne systemy alarmowe (SSWiN) i przeciwpożarowe (SSP).
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży teletechnicznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy systemy przeciwwłamaniowe i dozoru z zastosowaniem: central alarmowych, oddymiania, przeciwpożarowych, czujek ruchu PIR, detektorów dymu, gazu i tlenku węgla, syren, szyfratorów, modułów powiadamiania zdalnego GSM/GPRS. Oferujemy sprzęt znanych krajowych producentów (m. in. Satel, Polon Alfa, Elmes, Jablotron, Detectomat, AFG).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crawley Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 421
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 16 Lut 2006 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I teraz pomyslcie, jakie mamy szczescie ze przez to przechodzilismy. Teraz mozemy przezywac takie sentymenty Smile Pamietam jak u kumpla magnetofon sie nie domykal i kladli na niego brylke wegla Very Happy

Mlodzi tego nie rozumieja. (gadam jak stary dziad, do tego sentymentalny Razz)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Drwal Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 07 Sty 2005
Posty: 139
Skąd: Poznań
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 16 Lut 2006 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Crawley napisał:
Mlodzi tego nie rozumieja. (gadam jak stary dziad, do tego sentymentalny Razz)


choc jestem jeszcze mlodszy to tez tak lubie sentymentalnie powspominac, bo w koncu uruchomienie quake'a 2 na p75, 8mb ramu i 1mb tridencie to fakt godny napomkniecia po paru latach Smile

zastanawiam sie jak za 10 lat beda kreowali sie nowi informatycy, w koncu to trzaskanie spectrumow, atar, amig i wczesnych x86-ek chartuje i zaszczepia w czlowieku informatyczna zylke,
teraz gdy kazdy mlody zaczyna od conajmniej 32bit koloru z dzwiekiem surround, a sprzet lezy za grosze na polkach nie bedzie mial chyba raczej checi do kombinowania i dlubania w sprzecie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 16 Lut 2006 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba masz Drwal rację. Ale popatrz na to z drugiej strony: jesteśmy jednym z ostatnich pokoleń, które miały okazje dłubać w sprzęcie i stawać niemal na uszach, żeby coś uruchomić na kompie. Co za tym idzie, mamy doświadczenie, którego młodsi od nas nie nabędą. Czyli rynek nasz Smile

Ale tak mówiąć szczerze to ja do dziś siedzę na zabytku (a obudowę mam z od początku zabawy z kompami taką samą, jednak część części nie wytrzymała dłubania) - procesor AMD z technologią 3D-Now! która czyni(ła) cuda Smile
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Drwal Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 07 Sty 2005
Posty: 139
Skąd: Poznań
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 17 Lut 2006 0:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Co za tym idzie, mamy doświadczenie, którego młodsi od nas nie nabędą. Czyli rynek nasz.


jedna strone medalu juz przedstawilem, ale z drugiej wydaje mi sie ze podobnie mowili nasi ojcowie elektronicy parenascie lat temu, a teraz ciezko dla nich o prace w branzy, pracuja tylko najwieksi zapalency (pozdrawiam sklep Gembara w Poznaniu Smile ) czy moze raczej ludzie w pewien sposob niereformowalni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
vic01 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 25 Sie 2004
Posty: 501
Skąd: 16°44,846'E 51°46,325'N
Wiek: 43 lat(a)

PostWysłany: 17 Lut 2006 11:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lemingi Smile zawsze spadal mi ze schodkow Sad nigdy tego nieprzeszedlem Cry

win3.11 chyba nietrzeba pisac....

co do poznania, pamietam jak sie na gielde jechalo po win95 i wgrywalo sie, wgrywalo sie, a jak juz sie wgralo to sie wieszal i wieszal w sumie z win98 bylo podobnie ale setup /ie /is /iv pomagal Very Happy

winMe to dopiero kaszana choc mam kumpla co uzywa do dzis i pierwsze Przywracanie systemu Wink

XP cha jak odpalilem instalator to wygladal kropka w krople jak ten z 3.11 pomyslalem ze oszukali mnie banda zlodzieji polskich Exclamation

ale najmilej wspominam dopalacz voodoo "voodoo w rece ludu Exclamation " cale 4MB.... ver.5500 to dopiero byla maszyna szkoda ze firma padla Cry

kto mial pegazusa Question Question Question wczoraj na strychu znalazlem Very Happy i byl wcisniety kartidz z parkiem jurajskim .... niema sie juz tej wprawy co kiedys i tej kondycji jak za dawnych lat Wink po godzinie tak mnie tylem bolal ale nieodpusciel i musialem zagrac w Contre 8)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Drwal Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 07 Sty 2005
Posty: 139
Skąd: Poznań
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 17 Lut 2006 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gielda? moze w Adamsie? Smile tam sie szlo na "wyjeb..." jak to gawiedz dzielnicowa okreslala

Cytat:
kto mial pegazusa


hah, kazdy szanujacy sie obywatel, ja niestety bez pistoletu Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ascot Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 11 Mar 2005
Posty: 137

Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 17 Lut 2006 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja miałem z pistoletem... miałem taką fajną gierkę gdzie się strzelało do opryszków wyskakujących z okien na dzikim zachodzie. Znaczy nie wyskakiwali a pojawiali się i nie opryszki a kartonowe tarcze z ich gębami...
Było też tam strzelanie do puszek..
_________________
Dla każdego nie potrafiącego korzystać z SEARCH i FAQ -
www.idzdodomubosienienadajesz.com Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Crawley Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 421
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 17 Lut 2006 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dalej gdzies mam. Troche cartow, pistolet. Pamietam, jak sie grywalo cale dnie Smile I jakos mozna bylo to robic, mimo ze zawsze w 2D i przy 8 bitowym kolorze.

Jak by nie patrzec, to u nas na targu dalej mozna kupic takie cus Very Happy


Wlasnie przypomial mi sie hit informatyki w mojej podstawowce. Zuzel! To byla gra. Bajecznie prosta, a zarazem trudna. A ile bylo frajdy z tych 4 pikseli jadacych dookola trasy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Drwal Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 07 Sty 2005
Posty: 139
Skąd: Poznań
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 17 Lut 2006 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
a ja miałem z pistoletem... miałem taką fajną gierkę gdzie się strzelało do opryszków wyskakujących z okien na dzikim zachodzie. Znaczy nie wyskakiwali a pojawiali się i nie opryszki a kartonowe tarcze z ich gębami...


nie uwierzysz ale "gralem" w to bez pistoletu, wtedy nawet ujrzenie widoku GAME OVER sprawialo radosc Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 17 Lut 2006 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja to sobie przypomnialem dobra polska gre na amige - franko, troche byl to prymityw ale z fabula, lby sie fajnie klockom rozwalalo, "druty" chodzily i szukaly mlynu, dobre to bylo, przechodzilem do konca za kazdym razem z taka sama radocha Smile
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wiorka Płeć: kobieta
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Sty 2006
Posty: 440
Skąd: Łódź
Wiek: 42 lat(a)

PostWysłany: 17 Lut 2006 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Crawley napisał:

Wlasnie przypomial mi sie hit informatyki w mojej podstawowce. Zuzel! To byla gra. Bajecznie prosta, a zarazem trudna. A ile bylo frajdy z tych 4 pikseli jadacych dookola trasy Very Happy

Ja troche starsza jestem, nam na tym schodzily cale lekcje informatyki w pierwszej klasie liceum Razz I jeszcze trzeba bylo sie z tym kryc Wink Bo kompa w domu jeszcze wtedy niestety nie mialam, wiec chyba troche nie pasuje do towarzystwa Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crawley Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 421
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 17 Lut 2006 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DJ: Ano, Franko, the Crazy Revange, to byla gra Smile Oczywiscie bylismy strasznie mlodzi, gdy w nia gralismy, bo jaraly nas w niej przeklenstw i jej krwistosc. Ale trzeba przyznac, ze miala w sobie to cos. Zreszta, ciagle ma. Dla tych co chca sie przekonac, wystarczy poszukac na jakims Abandonware'rze Very Happy

Jest jeszcze jedna polska gra warta napomkniecia, a mianowice Polanie. Chyba pierwsza strategia z jaka mialem stycznosc, i to na komputerze od mojej cioci (pierwsze chwile z PieCem Smile). Nigdy nie zapomne hasel: "Czego?" "Zarabie go!" Kolejna gra miod Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 18 Lut 2006 0:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no z polskich byla tez komiksowa kajko i kokosz Smile

ale jak dla mnie zawsze niesmiertelna i the best, gra od ktorej nie moglem sie oderwac az mnie ludzie zaczeli przezywac Wink

to... Lotus! wszystkie wersje, to co bylo odpowiednikiem pozniej na PC to juz byla kiszka, bez tej muzy co leciala na amidze to juz nie bylo to samo...

ale giera jakos magicznie mnie wciagala, miala swoj klimat, czasem dla odmiany grywalem w Jaguar-a Smile

ale to bylo juz wiele wiele lat temu, chyba z 10 juz bedzie albo wiecej Wink
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kodama Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 06 Cze 2004
Posty: 177
Skąd: Poznań
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 18 Lut 2006 0:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DJ: no ja no ja Very Happy JAGUAR XJ220 był lepszy od lotusa!!! miał świetną muzykę i wogóle przyjemniej się w to grało Wink
pamięta ktoś taką gierkę logiczno-platformową Benefactor?
gdyby ktoś chciał powspominać Arrow Amigowy emulatorek + gierki :] no i muzyka do Jag'a Wink
_________________
[DREAMS HAVE A NASTY HABIT OF GOING BAD WHEN YOU`RE NOT LOOKING]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Na każdy temat Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor