Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

linki

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Na każdy temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 30 Sty 2006 20:16    Temat postu: linki Odpowiedz z cytatem

ja tak zacytuje samego siebie, mam nadzieje, ze przeczyta to wieksza liczba postujacych/newsujacych...

DJ Lotos napisał:
[...]skierowania sa bezp. do zip-ow czego nie zalecam, lepiej dawac link do strony niz do plikow, roznie to w zyciu bywa Wink

ja mam troche uczulenie na bezposrednie linki do plikow/archiwow zip itp.

dlatego prosze podawac link do strony gdzie jest download i jakies szersze info od autora o danym projekcie, w postach mozna z kolei zrobic taki opis aby user wchodzac na ta strone szybko odnalazl to co trzeba

bezposrednie linki powiem dosadnie sa do d... dzisiaj takie cos jest, jutro czy za miesiac pod tym adresem pliku moze nie byc, zwlaszcza kiedy w nazwie jest wersja i autor usunie stara i zastapi nowa, takze jest taki url malo profesjonalny Wink

takze linki albo tam gdzie user sam moze zadecydowac ktora wersje pobrac lub inny komponent tego autora lub tez w ostatecznosci link moze byc adresem do skryptu, ktory przekierowuje do danego pliku, wtedy taki link na pewno dluzej pozyje Smile

Jesli linkujemy do czegos z anglojezycznej strony to mozemy podac bezposredni download (feed) TYLKO WTEDY kiedy podamy rowniez drugi link do infa tam gdzie jest mozliwosc zapoznania sie z wieksza iloscia tresci opisowej i mozliwoscia samodzielnego decydowania o pobraniu komponentu

w innych przypadkach takie infa z linkiem wylacznie do download prosze sobie darowac, tyle to zawsze mozna przeczytac w box-ie na Portalu i jest nawet wygodniej bo kieruja do infa a nie pchaja pobieranie userowi na sile

_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora


Ostatnio zmieniony przez DJ Lotos dnia 16 Lut 2006 12:46, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 17:57    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt to najlepsze systemy monitoringu video - telewizji przemysłowej (CCTV) profesjonalnie i w dobrych cenach.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży teletechnicznej.
Stosujemy najnowocześniejsze na rynku technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy systemy monitoringu video z zastosowaniem: rejestratorów DVR/NVR/IP (hybrydowych) obsługujących wiele standardów (PAL, AHD, TVI, CVI, FullHD, 1080p, 720p, IP) oraz kamer CCTV wysokiej rozdzielczości (kuliste, z oświetlaczem IR, kopułowe, z wysięgnikiem, antywandal, hermetyczne, zoom/PTZ) znanych producentów (BCS, Dahua, Bosh, Gemini, APTI, Hybro, AV-Tech).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 31 Sty 2006 1:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja nie jestem tak bardzo przekonany, czy chodzilo o wieksza liczbe postujacych/newsujacych, ale OK, skoro taka uwage zamiesciles tu publicznie, to publicznie sie do niej rowniez ustosunkuje. Otoz Twoje argumenty mnie nie przekonuja, gdyz najczesciej, w przypadku mirandowych pluginow jest tak, ze jesli pada link do pluginu, to wraz z nim pada tez strona. To po pierwsze. Po wtore, bardzo czesto sie zdarza, ze linki do plikow, znajduja sie na stronach kompletnie z Miranda, ani danym pluginem nie zwiazanych, ew. w jezyku kompletnie dla nas niezrozumialym, lub tez umiesznone sa wylacznie w celu downloadu plugina i nie ma tam zadnej strony, ktora mozna by wyswietlic. Zreszta nawet jesli autor podmieni zawartosc do sciagniecia, to z reguly jest to nowsza zawartosc i jest o tym wzmianka. Zawsze przewaznie jednak pod tym linkiem jest to, czego uzytkownik oczekuje, bez wzgledu czy dostanie do przetrawienia skrypt, czy tez bezposredni link. Co do informacji natomiast, to przeciez jej nie wyczaruje, jak sam autor nie raczy o tym nigdzie wspomniec, a w pliku archiwum tez nie ma po niej sladu. Tutaj przykladem moga byc wtyki Bankruta, ktorych wersje zmieniaja czasem dosc czesto, a przez kilkanascie kolejnych nie ma o zmianach zadnej wzmianki (Chyba, ze ktos odkryje cos, o czym nigdzie nie mozna wyczytac - patrz ostatnie aktualizacje mSMS i mToolTip). Inna sprawa, ze czasem zmiany sa na tyle nieistotne, ze nie ma sensu o nich wspominac, wiec po co na sile produkowac changelog. Sorry, ze sie tutaj tak rozpisalem, ale zostalem do tego sprowokowany. Tak, ze nie widze w tym nic zlego, ze uzytkownik nie dostanie ruskiej strony i tam sobie ten plugin znajdzie, albo i nie, po czym zacznie sie czepac, ze mu kaszane zapodajemy. Przeciez tych martwych linkow, o ktore sie rozchodzi, to zdarzylo sie w przeciagu kilku lat tyle, ze mozna by je na palcach conajwyzej jednej reki policzyc...
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 31 Sty 2006 2:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no dobra, nie ma tematu Smile

i odnosilo sie to do wszystkich akurat tutaj skorzystalem z okazji Wink

ja po prostu nie lubie moze jak mi sie wszystko tak calkiem pod nos podstawia, podobnie jak nie lubie zeby mnie ktos karmil wsadzajac mi jedzenie w tempie w jakim nie zdaze przezuc bo wywoluje to u mnie odruch wymiotny i czuje sie napastowany, to taka przenosnia ale tez prawda

dlatego klikajac w taki link to chce sie przeniesc gdzies gdzie najpierw sam cos obadam z dystansu, spokojnie 'wymacam' i potem sobie zadecyduje czy to 'łykne' czy nie bo po co mi cos od razu lac w gardlo jak mi sie nie spodoba i jeszcze cofnie Wink

dlatego ja takie linki dosc hardcorowo postrzegam jesli sa w postach/newsach - musi byc jakies do tego "opakowanie" wzglednie "papiery" bo takie "radio wyprute prosto z auta" troche niezbyt przyjaznie wyglada Very Happy

ale moze to tylko ja tak mam, leniwy user to moze i sie cieszyl z tego, ze juz wiecej nie musi przeczytac kilku wyrazow na kolejnej www itd Wink

a wiec tak jak mowilem, nie ma tematu, sami decydujcie co jest logiczniejsze Smile
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 31 Sty 2006 2:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile Masz racje, sam tego nie lubie, ale przeciez wstawiam tu "na tacy" linki wlasnie dla leniwych, tudziez mniej obeznanych uzytkownikow. Dla zorientowanych w temacie, nie ma mysle problemu wyjsc o jeden poziom wyzej, niz jest ten .zip czy co tam do sciagniecia i juz jest na stronie. Aczkolwiek, jak wspomnialem, bardzo czesto sie zdarza, ze nowa, lub zmodyfikowana wersja wtyczki, umieszczona zostaje na jakims serwerze w kambodzy, bo akurat koles ma tam konto shellowe i sobie podpial Smile A informacja, jesli tylko jest, to ja oczywiscie umieszczam ,niejednokrotnie starajac sie wyjasnic po polsku, do czego dana wtyczka sluzy.

Pozdrawiam.
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 31 Sty 2006 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok Smile
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Na każdy temat Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor