Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Ranking komunikatorow vs Miranda
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Oprocz Mirandy najbardziej preferuje/korzystam rownolegle z:
AQQ
2%
 2%  [ 3 ]
Gadu-Gadu
2%
 2%  [ 3 ]
Hapi
0%
 0%  [ 0 ]
ICQ
2%
 2%  [ 3 ]
Konnekt
6%
 6%  [ 7 ]
Skype
15%
 15%  [ 16 ]
Spik/WPKontakt
0%
 0%  [ 1 ]
Tlen
9%
 9%  [ 10 ]
Yahoo
0%
 0%  [ 1 ]
klientów Jabber
0%
 0%  [ 1 ]
innego
2%
 2%  [ 3 ]
tylko z Mirandy
52%
 52%  [ 53 ]
Wszystkich Głosów : 101

Autor Wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 18 Gru 2005 19:59    Temat postu: Ranking komunikatorow vs Miranda Odpowiedz z cytatem

Witam,

jako, ze roznych rankingow i testow bylo juz mnostwo, jednak jeszcze ani jednego na łamach miranda-im.pl (nie biore tu pod uwage doraznych wojen komunikatorow toczonych na forum) chcialbym zaproponowac uczestnictwo w tego typu eksperymencie Wink

Powyzsza ankieta jest tylko dla orientacji podstawowej, glownie zalezy mi na czynnej dyskusji, gdzie beda padac sensowne argumenty przemawiajace ZA lub PRZECIW konkretnemu komunikatorowi.

Pozyteczna sprawa bylyby zamieszczane szczegolowe opisy i wyniki testow poczynionych z roznymi z tych klientow w ich obecnie najnowszych wersjach.

Wszystkie wypowiedzi/testy/porownania beda bardzo cenne, decelowo przeliczone prawdopodobnie zostana na punktacje.

Podczas testowania i porownan prosilbym o w pelni obiektywna ocene bez faworyzowania ktoregokolwiek z IM'ow (w tym i Mirandy Wink). To ma byc zimne spojrzenie typowego badacza Smile
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 17:08    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt oferuje kompleksowo instalacje elektryczne budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy kompletne instalacje: elektryczne mieszkań, systemów monitoringu i alarmowych, rozdzielni elektrycznych, automatyki budynkowej, oświetleniowe i energooszczędne (LED).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 18 Gru 2005 20:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Linki dla leniwych testerow Wink

Arrow http://aqq.wapster.pl/
Arrow http://gadu-gadu.pl/
Arrow http://www.hapi.pl/
Arrow http://www.icq.com/download/
Arrow http://www.konnekt.info/
Arrow http://skype.com/download/
Arrow http://spik.wp.pl/
Arrow http://tlen.pl/
Arrow http://messenger.yahoo.com/
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora


Ostatnio zmieniony przez DJ Lotos dnia 19 Gru 2005 18:07, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
obrobkareczna Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 19 Cze 2003
Posty: 493
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: 19 Gru 2005 2:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

każesz nam zaglądac do jaskiń wroga? hmm

z mojich doswaidczen to poza mirandą nienagrosy był wpkontakt (spik) ale to było prawie 3 lata temu....

obecnie tylko miranda choc cyba mnie rodzina zmusi do zainstalowania skype-a zeby ze z krakowem pogadac
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
raq Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 12 Kwi 2004
Posty: 1502
Skąd: Gliwice

PostWysłany: 19 Gru 2005 2:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ja tylko z mirandy
pierwsze bylo gg wiadomo, ale cos mi sie wieszało wiec nastąpiła zmiana na mirande i tak zostało

po drodze tez byl konnekt i tlen, tlen jakos przekoloryzowany wiec bee, ale konnekt był całkiem ok, jednak system opcji w nim mi sie niezbyt spodobał i taki jakiś za prosty był Wink

przy mirandzie trzyma mnie najmocniej to ze daje ogromna mozliwosc zmiany wygladu i nie tylko, po prostu mozna z niej zrobic 'wiertarke' Wink
wiadomo, są wady ktore mi przeszkadzaja, typu bledy przy zamykaniu badz przepelnienie pamieci i wysyp im'a ale jakos daje rade i licze ze bedzie lepiej

a skypa to ja nie nazwe im'em bo dla mnie wykorzystywany jest tylko i wylacznie jako telefon

do rozmow pisanych - miranda Smile

a co do reszty, to probowac nawet nie zamierzam, jest ok to nie ma sensu zmieniac Wink
_________________
kocham:
"Muzyke przeciw mentalnej niewoli
Zaufaj jej, a ona Cie wyzwoli"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 19 Gru 2005 5:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taak Smile No w koncu DJ zapodales jakas w miare sensowna ankiete, ale jak zwykle brakuje mi mozliwosci dokonania kilku wyborow... Obstawilem wiec "Tylko Miranda", ale nie jestem slepym fanatykiem, wiec od czasu do czasu testuje kilka innych klientow, glownie po to, by sprawdzic z ciekawosci, jakiez to nowe rozwiazania przyswiecaja konkurencji; a noz sa lepsze niz to, co ma do zaoferowania Miranda... Niestety, jest to tylko taka moja wyimaginowana cicha nadzieja, poniewaz wiem, ze dlugo nie powstanie (jesli w ogole powstanie) tak zaawansowany komunikator, na miare Mirandy. Glowny powod tego stanu, jak sadze, jest taki, ze ludzie raczej (z racji postepujacej technologicznej glupoty) lgna ku najprostszym rozwiazaniom, co raczej nie sluzy powstawaniu komunikatorow, ktorych stopien skomplikowania jest wyzszy, niz powiedzmy nasze rodzime GG. Ja to oczywiscie rozumiem, co nie znaczy, ze mi sie to podoba, ale niestety nie mam na to wplywu. Miranda, wg mnie, skupia wokol siebie garstke zapalencow, ktorzy w jakims sensie czuja sie wyjatkowi, mogac nad nia zapanowac. I maja racje, gdyz mozna z cala pewnoscia przyznac, ze stala sie ona kultowym komunikatorem, za ktory w dodatku nikt nie chce od nich kasy, lub nie czestuje ich wszedobylskimi reklamami. Dlatego jestem pelen podziwu dla zespolu, ktory zupelnie bezinteresownie tworzy w dzisiejszym, skomercjalizowanym do bolu swiecie cos, z czego mozna byc dumnym (lub cos w tym sensie Wink ). Ja w kazdym razie jestem. Ale wracajac do innych komunikatorow, to musze powiedziec, ze dla mnie Miranda zdominowala totalnie pojecie komunikatora, w zwiazku z tym, na kazdy konkurencyjny produkt, patrze porownawczo, co oczywiscie z gory skazuje ten produkt na porazke w porownaniu z Miranda Very Happy. Ale od czasu do czasu (z czystej ciekawosci, jak pisalem) odpalam nowa wersje Tlena, jak sie ukazuje. Czemu Tlen ? Sentyment, przed Miranda uzywalem tylko jego. W tamtym czasie inne komunikatory wydawaly sie byc gniotami, z ktorych zwyciesko, swoimi nowatorskimi rozwiazaniami wylamywal sie tylko Tlen. Oczywiscie na samym poczatku bylo GG, o czym trudno nie wspomniec, aczkolwiek chetnie bym o tym zapomnial 8) . Poza Tlenem ostatnio testowalem kilka klientow jabbera, ale tylko dlatego, ze szukalem odpowiedniej aplikacji, majacej swoj odpowiednik tak na PC, jak i na platformie mobilnej (java). Wpadl mi w rece nieslychanie prosty (na PC az do przesady prosty) komunikator o nazwie PaplaIM. Na komorce spisywal sie calkiem niezle, no ale teraz mam komorke z Windowsem na pokladzie, wiec sa na nia duuuzo lepsze komunikatory niz Papla, ale to juz inna bajka...
Pozdrawiam wszystkich uzytkownikow, tak Mirandy, jak i innych komunikatorow. Ale tych Mirandowych bardziej (przeciez to elyta Very Happy ).
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 19 Gru 2005 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

obrobkareczna napisał:
każesz nam zaglądac do jaskiń wroga? hmm[..]

Smile ano zeby go lepiej poznac i z nim efektywnie zawalczyc to trzeba pozagladac Wink

a tak na serio to aby nie bylo nudy i jalowych dyskusji na forum chcialem wlasnie zaserwowac tego typu temat, ktory troche rozgrzeje klimat w ta zimowa pore Wink

Licze bardziej na dyskusje typu technicznego niz ta znana nam z topic-a "Co sądzicie o Mirandzie?" z najwieksza iloscia informacji n/t innych komunikatorow (Mirande to ja znam).

Dzieki takim informacjom bedzie mozna zbudowac jakis sensowny test i ranking, dlatego zachecam do badan. Kazdy moze zostac wspolautorem lub tez autorem kompletnego testu.

W pierwszej kolejnosci potrzebne sa kategorie, w ktorych beda ze soba IM-y konkurowac, przykladowo:
- waga instalatora, zainstalowanego softu, wymagane platformy
- pamieciozernosc, zasobozernosc
- system wtyczek, ilosc dostepnych wtyczek, stabilnosc
- personalizacja (skorki, emoty itd.), lokalizacja
- mobilnosc, reinstalacje, pozostalosci po dezinstalacji
- funkcje dodatkowe, wspolpraca z oprogr. zewnetrznym
- serwer (stabilnosc), listy kontaktow, protokol, autoryzacja
- bezpieczenstwo, ochrona prywatnosci
- czas egzystowania na "rynku" komunikatorow, liczba uzytkownikow

te liste mozna jeszcze uzupelniac o inne kategorie, propozycje mile widziane.

Wykonanie takiego testu to w sumie zadna ciezka robota, gora na 3-4 godz. klikania i obserwacji Wink

Zeby test byl w miare obiektywny potrzeba opinii wiekszej ilosci uzytkownikow, niekoniecznie moj ranking musi byc taki jak opinia ogolu, dla ktorego w zasadzie ma powstac Smile
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kichus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 74
Skąd: Poznań

PostWysłany: 19 Gru 2005 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie od zawsze idealem komunikatora bylo ICQ, moze z racji tego, ze kiedys byl praktycznie bezkonkurencyjny i sporo czasu staralem sie uzywac tylko tego, do GG dlugo nie moglem sie przekonac... teraz ICQ, jako aplikacja, robi sie coraz gorsze, choc sama siec jest nadal moja ulubiona.
Ale w sumie nie o tym chcialem :) Otoz w ankietowej liscie nie znalazl sie Yahoo Messenger, a moim skromnym zdaniem jest to calkiem udany produkt. Zwlaszcza na tle innych amerykanskich komunikatorow, ktore sa kolorowe, krzywkliwe i natretne... Jesli ktos chce to Yahoo moze taki byc, ale mozna tez ustawic, zeby wszystko wygladalo prosto, chociazby okienko wiadomosci mozna ustawic bardzo podobne do mirandowego srmm. Lista kontaktow dzielona na grupy praktycznie tak samo jak w Mirandzie, pod reka pogoda czy wiadomosci pobierane z serwisu Yahoo, chociaz jak ktos tego nie chce to mozna bez problemu ukryc. Dzieki temu wszystkiemu jest to komunikator bardzo przyjemny w uzyciu, na dodatek mozna miec go z jednej strony dosc "surowego", ale kiedy chcemy sie "rozerwac" to w jednej chwili mozna zaladowac IMVironment i nagle wszystko sie robi radosne i kolorowe. Do wyboru. Pierwszy rzut oka na instalator moze byc nieco zniechecajacy, bo oferuje on nam upchniecie ikonek, toolbarow do przegladarki itp, ale wystarczy wziac "custom" i mozna to wszystko wylaczyc. Jesli chodzi o pamiec to zuzywa srednio okolo 50 MB - dla jednych to duzo, innym nie przeszkadza. Rzecza, ktora bardzo zasluguje na pochwale jest stabilnosc - nie tylko serwerow sieci, ale i praktycznie nie wystepuja problemy jesli chodzi o transfer plikow czy rozmowy glosowe, te sa na dodatek calkiem dobrej jakosci. Rowniez ilosc reklam, w porownaniu do takiego ICQ czy GG, jest wrecz niezauwazalna. I szkoda tylko, ze u nas komunikator ten nie jest zbyt popularny, bo dla mnie jest to jeden z najlepszych, a moze nawet najlepszy taki komercyjny produkt.
_________________
K i c h u s
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Liquideq
Developer
Developer



Dołączył: 24 Kwi 2004
Posty: 47
Skąd: Szczecin
Wiek: 42 lat(a)

PostWysłany: 19 Gru 2005 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, jade subiektywnie:

GG z zasady mi sie nie podobal, brak jakiejs mozliwosci rozbudowy, poustawiania tego co sie chce. Wrzucalnie reklam znudzilo mi sie po 3 razach, wiec wywalilem wszystko i przesiadlem sie na mirande.

Klienta tlena... nie zrozumialem. Moja dziewczyna tego uzywa, i jak czasem przychodzi mi cos prostego zrobic, jak eksport kontaktow to siedze i szukam i sie mecze zanim dojde co i jak mialoby dzialac.

ICQ sprzed 5 lat analogicznie jak gg, uzywalem natomiast jeszcze kilku klientow linuxowych, bo szukalem alternatywy. Poki co zostalo przy ekg2. Probowalem portowac gg i tlena ( bo mam tam konto ) przez jabbery na Psi i tlenx i co tam jeszcze, ale rypalo sie to strasznie i bardzo malo mnie zatysfakcjonowalo.

Reszty wymienionych powyzej nie znam, albo nie uzywalem.

Miranda zatem zostala jako komunikator w ktorym mozna pogrzebac, poprzestawiac, przekompilowac jak sie nie podoba. Ostatnio to jest glownie dzialanie na tych samych ustawieniach, ale czy w pracy czy w domu, czy gdzie indziej, gdzie moge sobie swoja paczke po prostu sciagnac z mojego servera i odpalic bardzo mi sie przydaje. Nie wiem czy param miloscia, ale daje mi funkcjonalnosc jakiej potrzebowalem, wyglada przejzyscie, i prosto, tak jak lubie, nie ma reklam ktorych nienawidze w kazdej postaci... i... dziala. Jest ok. Mysle, ze juz przyzwyczajenie swoje tez zrobilo, a nie znalazlem nic co mogloby raptem sprostac moim potrzebom, tak, by w ciagu jednego dnia sie po prostu przesiasc. No i szkoda byloby mi na to po prostu czasu.

Nie sa to zatem kryteria porownawcze bardzo szczegolowe i techniczne, a wynikajace z prostoty uzytkowania. Miranda nie jest latwa w poustawianiu wszystkiego tak, jak sie chce, ale sukcesywnie po kolejnych dniach dlubania po godzinie, dwoch dziennie zaczyna wygladac i dzialac tak jak sobie mozna tego zyczyc, inne komunikatory sa takie by sciagnac z netu, kliknac 498 razy "next", sciagnac liste i dziala. Szybko, i wygodnie, jesli znamy program i jestemy przyzwczajenii to nikt nie bedzie chcial sie przesiadac.

Nie klikam w ankiecie powyzej niczego.
_________________
Liquid
Fight with the best, die like the rest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 23 Gru 2005 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobra, widze, ze to jednak duzy jest wysilek, wiec sam na rozkrecenie zapodam pozycje te co sa mi znane, mozna je pouzupelniac

1. GyGy
- waga instalatora, zainstalowanego softu, wymagane platformy
3,5MB; 10,7MB (z ggphone i innymi bzdetami), Windows

- pamieciozernosc, zasobozernosc
B. duza Smile (nieproporcjonalna do oferowanych mozliwosci)

- system wtyczek, ilosc dostepnych wtyczek, stabilnosc
wtyczki dostepne dzieki niezaleznemu projektowi PowerGG, okolo kilkunasu, srednia lub slaba stabilnosc

- personalizacja (skorki, emoty itd.), lokalizacja
skorkowalne (dosc prymitywnie), ruchome emoty, tylko wesja PL

- mobilnosc, reinstalacje, pozostalosci po dezinstalacji
slaba (duza waga, foldery profili zapelnione tymczasowa grafika), zachowuje uzywane profile (nie ma dezinstalacji z usunieciem)

- funkcje dodatkowe, wspolpraca z oprogr. zewnetrznym
poza wlasnym ggconnect i ggphone brak
rozmowy glosowe, konferencje

- serwer (stabilnosc), listy kontaktow, protokol, autoryzacja
bardzo slaba, wymagana reczna obsluga listy z klienta na serwerze, maloelastyczny, numery zamiast nickow, brak autoryzacji (tylko stan dla osob z listy kontaktow i blokowanie)

- bezpieczenstwo, ochrona prywatnosci
bardzo niskie, nieuzywane konta szybko przechodza w inne rece, brak szyfrowania

- czas egzystowania na "rynku" komunikatorow, liczba uzytkownikow
okolo 5 lat, w sumie najdluzej na rynku polskim, najwieksza liczba zarejestrowanych (b/d)


to w sumie tak na szybkiego, trzeba to bedzie uzupelnic o dokladniejsze pomiary Wink
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eustachy Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 30 Mar 2005
Posty: 53

Wiek: 44 lat(a)

PostWysłany: 23 Gru 2005 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Innym komunikatorem z którym poznałem się bliżej poza Mirandą był Konnekt.
Ogólnie ten komunikator sprawia bardzo przyjemne wrażenie. Ta jego pastelowość i silnie "klockowa" (Konnekt kojarzy mi się z kolorowymi klockami LEGO) budowa bardzo się sprawdzają. Instalator 6.50 MB wersja pełna i 2.92 MB wersja podstawowa. Instalacja i późniejsza konfiguracja nie nastręcza problemów. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na wtyczkę kUpdate w porównaniu do Mirandowych Wassup czy Updater to niebo, a ziemia. Moim zdaniam warto by podpatrzyć te rozwiązania stosowane w Konnekcie.

Zasobożerność jest duża. Przy zainstalowanych niewielu wtyczkach i obsłudze sieci Tlen i GG program zajmował mi ponad 8 MB po doinstalowaniu obsługi Jabbera program przytył nawet do 12 MB.

Obsługa protokołów też jest na wysokim poziomie. Przede wszystkim Gadu-Gadu, to w Konnektowskiej wtyczce do tego protokołu była najpierw opcja wyboru serwera do którego można się było łączyć i łatwo można to konfigurować. W Mirandowej wtyczce ta udogodność jest od niedawna. No i ogólna obsługa tej sieci w Konnekcie wydaje mi się najlepsza, lepsza nawet niż w Komunikatorze Gadu-Gadu Wink . Bezproblemowe przesyłanie obrazków w oknie rozmowy w Mirandzie jeszcze długo nie będziemy tego mieć.

Tlen, nie wiem dokładnie jak wygląda na dzień dzisiejszy ale kiedy ja zajmowałem się Konnektem tzn. ok 2 m-ce temu to nie wyglądało to różowo. W obsłudze tej sieci Miranda radziła/radzi sobie dużo lepiej.

Jabber, no tutaj też Konnekt moim zdaniem sprawdza się dużo lepiej. Wogóle mam wrażenie, że Mirandowa wersja tej wtyczki jest po prostu olewana bo to co teraz jest to nie wiem... np. obsługa tematów w Konnekcie jest już od dawna w Mirandzie nie było nie ma i jeszcze pewnie długo nie będzie.

Jeszcze jedną rzeczą, która jest w Konnekcie, a brakuje mi w Mirandzie to współpraca tego programu z Joggerem. Bezproblemowo można redagować wpisy w html-u, automatyczne zamykanie znaczników, kolorowanie składni bardzo ułatwia pracę, no i rzeczona wcześniej obsługa tematów w sieci Jabber.

Natomiast wtyczką, która bardzo mocno przechyla szalę zwycięstwa na rzecz Mirnady to mTV, która nie ma sobie równych, a bardzo cząsto nawet odpowiednika w innych programach.

To by było na tyle moich bardzo subiektywnych i wybiórczych przemyśleń.
Pozdrawiam i Wesołych Świąt!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mruweq Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 28 Gru 2005
Posty: 30

PostWysłany: 28 Gru 2005 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heh ja tam wcześniej używałem aqq.
Do tej pory czasem do niego wracam bo mam trochę znajmomych na tej sieci.
Muszę przyznać, że z polskich komunikatorów jest chyba najlpsze. Szybkie, nie obciąża pamięci, funkcjonalne, no i jak dla mnie zdecydowanie ładniejsze. Co prawda tam nie ma jeszcze obsługi kanału alpha w liście kontaktów, ale aqq ma naprawdę parę ładnych skórek. Sporo tam też ciekawych pluginów. Brakowało mi tam jednak pełnej obsługi protokołów gg i tlena. Pogadać owszem można. Obrazek niby też do rozmowy wkleić, ale pliki chodzą tylko za pośrednictwem sieci aqq.

Miranda obsługuje niemalże w pełni gg i tlena. Ma poza tym jeszcze więcej przydatnych opcji, więc się przesiadłem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crawley Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 421
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 05 Sty 2006 0:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tlen.pl
- waga instalatora, zainstalowanego softu, wymagane platformy
1.7 MB, 6,4 MB, Windows (od 95 wzwyż)

- pamieciozernosc, zasobozernosc
Duża, szczególnie jak migaja przerózne reklamy (pełnoekranowe to nawet komputer wieszają)

- system wtyczek, ilosc dostepnych wtyczek, stabilnosc
Możliwość dodawania wtyczek wbudowana, wtyczek całkiem dużo (z tym że większość dodaje opcje co by tlen współdziałał z innymi komunikatorami zamiast unikalnych funkcji); Stabilność słaba, jeżeli weźmie się błąd EAcces Violation, który występuje u wielu osób nie wiadomo z jakiego powodu (prawdopodobnie związane z pamęciożernością, ale to moja osobista obserwacja)

- personalizacja (skorki, emoty itd.), lokalizacja
Możliwości personalizacji bardzo dużo; masa skórek do ściagnięcia ze stron poświęconych tlenowi, emotikony ruchome i moim zdaniem dość ładne, ikonki już trochę mniej, ale bez problemu można znaleźć inne; tylko wersja PL

- mobilnosc, reinstalacje, pozostalosci po dezinstalacji
mobilnosc duża, bez problemu można przenieść komunikator na inna patycjeinny komputer, jedynym ograniczeniem może być waga folderu zawierajacego program; profileskórkiwtyczki i wszelakie dodatki wrzucone przez użytkownika zostają po odinstalowaniu komunikatora

- funkcje dodatkowe, wspolpraca z oprogr. zewnetrznym
możliwość rozmowy głosowej i wideokonferencji (swoją drogą istniejąca od dawna, nie tak jak w wiodącym komunikatorze w Polsce), poza tlenofonem współpracy z oprogramowaniem zewnętrznym brak.

- serwer (stabilnosc), listy kontaktow, protokol, autoryzacja
serwer stabilny, lista kontaktów przechowywana na serwerze; protokół oparty na jabberze i wykorzystujący większość jego możliwości; osoba która dodaje nas do swojej listy musi dostać autoryzację

- bezpieczenstwo, ochrona prywatnosci
szyfrowanie wiadomości za pomocą algorytmu RSA oraz Rijandel (AES Advanced Encryption Standard) właczone domyślnie, możliwe jedynie podczas komunikacji tlen<->tlen

- czas egzystowania na "rynku" komunikatorow, liczba uzytkownikow
ok 4 lat, oficjalna liczba użytkowników wynosi 1 milion, z czego 210 000 ma może prowadzić rozmowę głosową a 67 000 ma możliwość wideorozmowy

- dodatki
wraz z rejestracją użytkownik dostaje konto e-mail na serwerze o2 o pojemności 2,5 GB


tak jak u Vikala, jakby co to mnie poprawcie. No napiszcie co to jest mobilnosc Razz Co do statusu weterana, to nie potrzebuje. Napisalem to, bo mi sie uczyc nie chce Razz


Ostatnio zmieniony przez Crawley dnia 05 Sty 2006 21:19, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Guest2099 Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 23 Sty 2005
Posty: 178

Wiek: 37 lat(a)

Punktów karnych: 9000

PostWysłany: 05 Sty 2006 1:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba nie ten topick. Ja tylko ostrzegalem.
===EDIT===
@Crawley: Mobilnosc wg. to czy mozesz program na plecy i przejsc z nim do innego kompa bez wiekszych problemow.
Do moderacji: Edita jak by mozna nie kasowac, ewntualnie gdzies dopisac dla potomnych(chyba ze moja definicja jest zla)


Ostatnio zmieniony przez Guest2099 dnia 05 Sty 2006 1:30, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 05 Sty 2006 1:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobra, glownie chodzi o to, czy komunikator znajduje sie w jednym folderze (opcja niespersonalizowania go w folderach systemowych)

jeszcze nadmienie o bezpieczenstwie, tutaj glownie chodzi o szyfrowanie polaczen i wiadomosci, dobrze by bylo podawac algorytm/metode szyfrowania, jej niezawodnosc
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Guest2099 Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 23 Sty 2005
Posty: 178

Wiek: 37 lat(a)

Punktów karnych: 9000

PostWysłany: 05 Sty 2006 1:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Dj: powiedz mi jak np ja mam sprawdzic niezawodnosc szyfrowania ? Mam sie wlamac ? Wink
===EDIT===
Dodano info jaki algorytm.


Ostatnio zmieniony przez Guest2099 dnia 05 Sty 2006 1:30, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor