Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

forum zamkniete
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Na każdy temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dj_shadow
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 05 Lut 2003
Posty: 116
Skąd: krakau

PostWysłany: 10 Kwi 2003 18:22    Temat postu: forum zamkniete Odpowiedz z cytatem

zglaszam wniosek o to aby forum zmienilo status na zamkniete...
bez mozliwosci rejstracji nowych uzytkownikow z pewnymi wyjatkami, oraz o uniemozliwienie pisania tzw gosciom...
moze to brzmi glupio i utopijnie... ale od pewnego czasu pojawiaja sie ciagle posty dublujace problemy a ludziskom nie chce sie czytac faq...
jedyna alternatywe widze w stanowczej pracy moderatorow
ktorzy usuwali by posty merytorycznie glupie badz zawierajace omawiany juz watek

z powazaniem
_________________
Terroristorganisationen
Euskadi ta Askatasuna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 14:01    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


W TechnoVolt znajdziesz energooszczędne oświetlenie hal i pomieszczeń magazynowo-produkcyjnych w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy nowoczesne oświetlenie energooszczędne (LED) z zastosowaniem opraw: dekoracyjnych, rastrowych, hermetycznych, przemysłowych, projektorów oraz linii świetlnych.
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Doki Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 71

PostWysłany: 10 Kwi 2003 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bylbym jak najbardziej za
jak tak dalej pojdzie zrobi sie syf taki jakiego świat nie widzial
pozdrowki
Marcin (ten który pierwszy napisał Wink to już było czytaj grupę)
hihi
_________________
Marcin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mina86 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 686
Skąd: Linux 2.6.x x86_64
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 10 Kwi 2003 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja jestem przeciw... Bez sensu IMHO jest wylaczenie mozliwosci rejestracji nowych userow.. Znacznie lepszym rozwiazaniem byoby zamykanie bezsensownych tematow lub wrecz ich kasowanie... Najlepiej gdyby sie dalo wybrany temat ustawic jako link do jakiegos innego. Cos takiego jak 'przeniesione', ale nie do konca Smile
_________________
Post wygenerowany automatycznie przez system sztucznej inteligencji o kodowej nazwie mina86
Myślałem, że jest wolność słowa...
i wtedy właśnie kazali mi usunąć adres strony z tej stopki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 10 Kwi 2003 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

IMHO to na stronie Nowy Temat powinien gdzies na gorze byc taki BIG napis: Przed zalozeniem nowego watku upewnij sie czy odpowiedz na Twoje pytanie nie pojawila sie juz wczesniej na forum.[/b]
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kfiadeg Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 459
Skąd: p0yebanitze

PostWysłany: 11 Kwi 2003 2:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja także wniosek odrzucam, każde forum boryka sie z takimi problemami. A tera GOŚĆ-e mogą pisać i tak tylko w Pomoc...

czilałt monsje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mina86 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 686
Skąd: Linux 2.6.x x86_64
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 11 Kwi 2003 10:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karaguy napisał:
IMHO to na stronie Nowy Temat powinien gdzies na gorze byc taki BIG napis: Przed zalozeniem nowego watku upewnij sie czy odpowiedz na Twoje pytanie nie pojawila sie juz wczesniej na forum.

To jest IMHO juz bardziej sensowne rozwiazanie Smile Aczkolwiek nalezy pamietac, zeby ten wielki napis nie zburzyl estetyki strony Smile
_________________
Post wygenerowany automatycznie przez system sztucznej inteligencji o kodowej nazwie mina86
Myślałem, że jest wolność słowa...
i wtedy właśnie kazali mi usunąć adres strony z tej stopki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 17 Kwi 2003 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heya, jak juz tak sie w tej chorobie/celibacie rozgadalem/rozpisalem to i tu cos wtrące Smile

Mianowicie, blokowanie, BIG napisy itp. inne półśrodki praktycznie wcale nie zalatwią sprawy, dobrze znamy zycie i wiemy jak to praktyka pokazuje co sie w takich sytuacjach dzieje.

To, ze beda pisac na forum Pomoc to nie jest "na twardo" przybite, wystarczy, sie zarejestrowac i juz mozna robic bardaszke wszedzie Smile

Moja propozycja jest nieco inna a opiera sie na takiej idei:
- nowy user przychodzac na to forum moze rzeczywiscie pisac na podstawowym forum Pomoc
- jego druga możliwość to... rejestracja, ALE, aby sie zarejestrowac musi odpowiedziec na pare pytań krótkiego testu (losowo wybierane pytania z FAQ przez skrypt)
- po poprawnym "przejsciu" takiego testu dopiero ukazuje mu sie dalszy ekran rejestracji
- w przeciwnym razie (oblany test) automatyczne przekierowanie na dział FAQ i tam dalej sie "dokształca" Smile

Sądze, ze po takiej procedurze kazdy zarejestrowany user bedzie mial juz wtedy jakis obraz na ten IM i jakies pojęcie a tym samym nie wyskoczy na np. forum Wtyczki i prot. z pytaniem "gdzie pobrac plug do gg?" nie robiac niepotrzebnego zamieszania.

Jedyny bajzelek bedzie mial wtedy miejsce na forum Pomoc i wtedy jedynie tam zrobi sie kociolek w stylu takim jak na forum tlen.pl

Sam skrypcik móglby wykorzystywac czesciowo zasoby phpBB i traktowac testem w stylu ankiety, ale to juz nie tak istotne Smile
Bardziej istotne - kto by sie podjął stworzenia takiego mechanizmu co by bezkolizyjnie trybił z tym forum Very Happy

Ale porzadek i ład to byśmy mieli Smile i wilk byl by syty i owca tez by chyba sie nie zesr...a Laughing
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ace Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 03 Mar 2003
Posty: 387
Skąd: Gliwice

PostWysłany: 03 Lip 2003 2:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomysl dobry... ale cosik padl. Moze wszyscy juz o tym zapomnieli? A niedawno wylonil sie nam mistrzunio od PHP Wink
_________________
Gdy nadejdzie mrok, wyjdę na łowy pozbawiac życia swe ofiary. Sprawię, że pójdziesz za mną...
... to make an avi: konwersja DVD do AVI ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 03 Lip 2003 5:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra, a teraz taki wqrwiony maxymalnie user przebrnie przez ta procedure rejestracji specjalnie tylko po to, zeby zwymyslac to forum. Mnie na przyklad krew by zalala gdybym mial przez to przechodzic i albo bym zrobil tak jak napisalem, albo olalbym to zupelnie - nie znacie mentalnosci polskiego uzytkownika ? Jednak trzeba wymyslic cos sensowniejszego, ale teraz wlasnie wrocilem z imprezki, slonce wsaje i mam to gleboko w d....(pi, pi) - sam sie zmoderuje, zeby nie fatygowac kolegow... he he Laughing
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moon Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 07 Mar 2003
Posty: 926
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 03 Lip 2003 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba nie ma sensu zamykanie forum ani robienie takich testow...
Ostatnio ilosc "glupich" postow zdecydowanie sie zmniejszyla...
Jedyne co mi przychodzi do glowy to ustawienie pop up'a przed wyslaniem posta dla osob majacych mniej niz 30 postow i gosci (im szczegolnie!!). Z informacja duzymi czerwonymi literami:
"Upewnij się, że nie ma odpowiedzi na zadane przez Ciebie pytanie! Przeczytaj FAQ i użyj Szukaj!".
_________________
I feel like the Blind Man, in a Dark Room,
looking for the Black Cat - That is Not There


Przeczytaj http://rtfm.bsdzine.org zanim zadasz pytanie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mina86 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 686
Skąd: Linux 2.6.x x86_64
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 03 Lip 2003 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W czasie rejestraci user otworzylby sobie FAQ i tyle.. Za pierwszym razem nie zdaloby 0% przystepujacych. Poza tym osobiscie to bym se to olal i sprowadziloby sie to do tego, ze forum zostaloby zamkniete. Co wiecej juz widze te topici o bezsensownosci rejestracji w dziale 'Pomoc'...

Pomysl moona IMO jest madry Smile
Jak chcecie to sie moge wziac za pisanie moda Smile
_________________
Post wygenerowany automatycznie przez system sztucznej inteligencji o kodowej nazwie mina86
Myślałem, że jest wolność słowa...
i wtedy właśnie kazali mi usunąć adres strony z tej stopki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mina86 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 686
Skąd: Linux 2.6.x x86_64
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 03 Lip 2003 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak napisal tak tez zrobil Smile

/posting.php, znalezc (jakos tak linijka 948, aczkolwiek mzoe byc inaczej):
Kod:
$template->assign_vars(array(
        'FORUM_NAME' => $forum_name,
        'L_POST_A' => $page_title,
        'L_POST_SUBJECT' => $lang['Post_subject'],

Dodac:
Kod:
// Make shure you've searched forum MOD v0.1
// Copyright (c) 2003 by Michal Nazarewicz
        'SHOW_POPUP' => ( $mode=='newtopic' && (!$userdata['session_loged_in'] || $userdata['user_posts']<30) )? 'true':'false',
        'L_SEARCH_FORUM_WARNING' => $lang['Search_forum_warning'],


/language/lang_polish/lang_main.php dodac w sumie gdziekolwiek:
Kod:
$lang['Search_forum_warning'] = "Przed zadaniem pytania sprawdz, czy odpowiedzi nie ma w FAQ-u lub nie zostala juz udzielona na forum (skozystaj z funkcji Szukaj)";


/templates/blablabla/posting_body.tpl dodac na samym pcozatku:
Kod:
<script language="JavaScript" type="text/javascript"><!--
// Make shure you've searched forum MOD v0.1
// Copyright (c) 2003 by Michal Nazarewicz
if ({SHOW_POPUP})
        alert('{L_SEARCH_FORUM_WARNING}');
//--></script>


i gotowe Smile
_________________
Post wygenerowany automatycznie przez system sztucznej inteligencji o kodowej nazwie mina86
Myślałem, że jest wolność słowa...
i wtedy właśnie kazali mi usunąć adres strony z tej stopki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 03 Lip 2003 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ślicznie Smile

To teraz tylko trzeba to powstawiać tam gdzie trzeba i bedzie cool Wink

Co prawda może Michał przetestuj na jakims założonym na chwile oddzielnym takim forum phpBB 2.0.4 po tej preparacji czy wszystko trybi Wink
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 03 Lip 2003 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sluchajcie wszyscy madrale... Wink. Nikt z nas nie urodzil sie z wiedza, ktora moze sie poszczycic w obecnej chwili (niekoniecznie na temat Mirandy). Kazdy z Was rowniez byl kiedys nowy na jakims tam forum. Jak najbardziej jestem przeciwny postom, ktore po raz setny i totalnie bezmyslny (czesto niegrzeczny) poruszaja problem walkowany wczesniej, jednak jak zapewne zauwazyliscie ilosc postow jest na tyle pokazna, ze w tej chwili wyszukanie czegokolwiek, przekopanie sie przez czesto kilkustronne topiki, po to by w koncu znalezc (lub nie) poszukiwana informacje zajmuje potworna ilosc czasu. Nie tylko WASZ czas jest cenny - wezcie to pod uwage ! Poza tym, jak juz wymyslicie te wspaniale mechanizmy uwalniajace Was od koniecznosci odpowiadania na zadane juz kiedys pytania i przybedzie Wam tego cennego czasu, to o czym bedziemy na tym forum rozmawiac ? Stanie sie ono wg mnie wyizolowane, nudne i nieciekawe. Nie wiem jak inni, ale gdybym ja, bedac nowym uzytkownikiem napotykal na tak skomasowany atak ze strony starych wyjadaczy, odsylajacy zaciekle do FAQ czy szukaj, olalbym ich czym predzej. Oczywiscie, mozna powiedziec mam to w d... niech sie mlody buja jak jest tepy, ale na litosc ludzie - o czym Wy bedziecie tu gadac jak juz wyrzucicie wszystkich do FAQ ? Nalezy podejsc do tego zdroworozsadkowo i tepic tylko ewidentne przejawy ignoranctwa ze strony nowych, ktorym nie chce sie nawet przejrzec i zobaczyc, ze dany problem byl poruszany 2 topiki wczesniej. Jednak nie odsylajcie wszystkich od razu w sina dal, jak wiecie, ze problem byl poruszany, lecz bylo to kupe czasu temu i gdyby przyszlo Wam go wyszukac, to tez krew by Was zalala po dluzszej chwili sleczenia nad tasiemcowymi topikami. W dodatku nie zawsze jest w nich oczekiwane rozwiazanie. Wiec jesli juz ktos z Was wie (a sa tu zapewne tacy, co maja to w jednym palcu) gdzie znajduje sie poszukiwana przez delikwenta informacja, to czy nie lepiej odeslac go bezposrednio do niej ? Bedzie on duzo bardziej zadowolony z tego niz z jakze "pomocnych" mu tekstow w stylu: Czytaj franco FAQ i korzystaj z wyszukiwania Laughing
To ja tyle od siebie, cos sie rozpisalem chyba za bardzo Wink
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mina86 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 686
Skąd: Linux 2.6.x x86_64
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 03 Lip 2003 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DJ Lotos, to bylo testowane i dziala piknie Smile

Test, przesadzasz.. Przejzenie pytan w FAQ-u zajmie moze minute moze dwie.. Wpisanie hasla do wyszukiwarki i przejzenie pobierznie tytulow topicow zajmie z 5 min. W wiekszosci wypadkow te pare minut wystarczy na znalezienie odpowiedzi (oczywiscie pisze tu o przypadkach, w ktorych odpowiedz juz byla).

A pisac na pewno bedziemy mieli o czym.. Przeciez sa nowe wersje pluginow i nowe pluginy.. Szukuje sie teraz nowa Miranda... Pisac na pewno bedzie co...
_________________
Post wygenerowany automatycznie przez system sztucznej inteligencji o kodowej nazwie mina86
Myślałem, że jest wolność słowa...
i wtedy właśnie kazali mi usunąć adres strony z tej stopki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Na każdy temat Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor