Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

"Zapomnij o Gadu-Gadu" Artykuł pochodzi z CHIP-a n

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marucins Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu

PostWysłany: 15 Paź 2005 11:19    Temat postu: "Zapomnij o Gadu-Gadu" Artykuł pochodzi z CHIP-a n Odpowiedz z cytatem

"Zapomnij o Gadu-Gadu" Artykuł pochodzi z CHIP-a nr 10/2005

Cytat:
Zalety korzystania z Mirandy, doskonałego komunikatora internetowego oferującego obsługę wielu protokołów, opisywaliśmy już w CHIP-ie (patrz: Piękna alternatywa). Udoskonalany nieustannie program doczekał się od tamtego czasu nowej, stabilnej wersji. Spójrzmy, czego możemy po niej oczekiwać.
Zmian jest mnóstwo i dotyczą one zarówno obsługi poszczególnych protokołów, jak i funkcjonalności programu głównego. Większości nie zauważymy na pierwszy rzut oka, zatem przesiadka na nową wersję nie będzie dla nikogo szokiem. Ponieważ nie sposób wymienić wszystkich udoskonaleń, przyjrzyjmy się kilku najważniejszym. Należy do nich niewątpliwie obsługa bazy użytkowników - poprawiono jej wydajność i przeniesiono ją z programu głównego do plug-ina. Podobny los spotkał listę kontaktów, dzięki czemu możliwe stało się opracowanie wtyczek zmieniających gruntownie jej wygląd. Istotnym usprawnieniem jest zaimplementowanie relatywnych ścieżek do ikon, dźwięków czy plików graficznych tła. Brzmi to może zawile, ale dzięki temu poprawiła się przenośność programu - przy uruchamianiu Mirandy z pendrive'a nie "gubi" już ona przypisanych ikon itd., co zdarzało się w poprzedniej wersji. Poprawiano także obsługę kodowania w standardzie Unicode (wtyczki do Jabbera, ICQ i Yahoo), oraz zaimplementowano funkcję wyświetlania awatarów (ICQ, MSN, Yahoo!). Zmodyfikowano też opcję "przyczepiania" okna aplikacji do Pulpitu Windows. Plug-iny do polskich sieci komunikatorowych nie uległy wielkim zmianom - największą nowością jest np. dodanie obsługi trybu konferencyjnego we wtyczce do Gadu-Gadu.
Nowa edycja Mirandy może się nadal spotkać z zarzutami, że dla początkujących użytkowników jest zbyt skomplikowana w obsłudze. Sądzę, że sytuacja jest nieco podobna do tej, z jaką mamy do czynienia w przypadku Linuksa. Na początku musimy włożyć nieco wysiłku w konfigurację Mirandy, po to aby później posługiwać się tym programem bez najmniejszych problemów.

Nawet pojawil sie obrazek:

http://www.chip.pl/arts/kti/images/1189959_aee46ac6f7.gif

...nawet tak komercyjne czasopismo jak CHIP, lecz z czym my sie tak naprawde zetknelismy. Tytul artykulu zawiazuje do rewolucji, bo przeziez chcac nie chcac Gadu-Gadu jest "najwiekszym" komunikatorem, nawet inni chcacy pogadac majacy np. TLEN czy WPk, mowia "...pogadamy na GG, rozmawialem/am wczoraj na GG..." troszke mnei to denerwuje bo ten komunikator na taka reklame nie zasluguje. Ale wracajac do artykulu. Pan Marcin Meszczyński moze i nie chcial zle ale tylko i wylacznie namieszal w glowach moze i dla przyszlych uzytkownikow szczegolnie tym ostatnim akapitem. Sporo ludzi slyszac slowo Linux wykrzywia miny po czym machnie reka i odejdzie.
Uzytkownik nie musi pchac rak odrazy w opcje aby personalizacja komunikator, wystarczy ze sciagnie specjalnie przygotowany pakiet ze strony http://miranda-im.pl. Wiekszosc opcji z gory jest dla nas zarzucone przez programistow Gadu-Gadu. A tutaj mamy wolna reke.
Artykul wita nas "przepiekny" screen faktycznie pokazujacy mase mozliwosci rozbudowania naszego komunikatora jak i niczego sobie wyglad. Jedna wielka niewiadoma, ktora moze odpychac uzytkownika.
Reasumujac Pan Marcin Meszczyński albo nie mial czasu albo potwiercza sie fakt ze CHIP byl/jest/bedzie gazeta komercjalna. Czy to naprawde ciezko w tych ich podsumowaniu umiescic np link do strony http://miranda-im.pl/ lub pokazac prawdziwe funkcje Mirandy IM ktore przycmiewaja nie tylko Gadu-Gadu.

Dziekuje bardzo...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot

PostWysłany: 29 Maj 2022 8:14    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem

Tylko u nas kompleksowo instalacje elektryczne budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Tylko my stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy kompletne instalacje: elektryczne mieszkań, systemów monitoringu i alarmowych, rozdzielni elektrycznych, automatyki budynkowej, oświetleniowe i energooszczędne (LED).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl

*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Powrót do góry
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin

PostWysłany: 15 Paź 2005 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm... no fakt, można ponarzekać, jednak ja wychodzę z założenia, ze ktoś kto pracuje w redakcji takich czasopism nie zawsze dobrze zna temat i pisze cos bo mu tak przy okazji innych czynności polecono...

Choć akurat ten artykuł jest na dość dobrym poziomie, napisany w fajnym stylu, jednak troche brak synchronizacji w nim treści z zamieszczonymi grafikami i przede wszystkim brakuje podlikowania download-ow/manual-i zewnetrznych podczas omawiania danej wtyki/funkcji.

Obserwując poziom merytoryczny artykułów w tych czasopismach od ponad 2 lat kiedy to w Polsce Miranda zaczęła podbijać gusta bardziej wymagających "gadaczy" musze stwierdzić, ze ich poziom jakoś się podnosi, jednak do doskonałości im co nieco brakuje.

Skąd się to bierze? Ano z tego, ze artykuł wychodzi zazwyczaj spod rąk jednej osoby, która przecież bierze za to pieniądze (wykonuje swoja prace) i nie zawsze musi wiedzieć wszystko akurat o tym komunikatorze. Z kolei opcja pisania artykułu zespołowo przez grono osób nie wchodzi w grę z racji choćby związanych z tym poniesionych kosztów przez redakcje.

Praca tam 4 osób to są już 4 artykuły o np. GG, Tlen, ICQ i Mirandzie zrobione bardziej pobieżnie ale liczy się ilość tematów z przekazanymi artykułami do druku.

Chcąc zrobić dobry artykuł przy współpracy z redakcja/ekipą portalu internetowego, który się zajmuje na co dzień danym zagadnieniem, spoza grona znajdującego się na liście płac danego czasopisma, jak pokazał czas chyba graniczy z cudem.

Jednak ja mogę zaproponować aby osoby chętne i posiadające zdolności w zakresie pisania dobrych artykułów zamieszczały u nas swoje prace.

www.miranda-im.pl jeśli otrzyma i wyselekcjonuje artykuły takie na dobrym poziomie będzie się starać wprowadzić je przy pomocy współpracy z czasopismami na ich strony oznaczone jako Artykuł stworzony przy współpracy uzytkownikow/redaktorow Polskiego Portalu Miranda IM z redakcja czasopisma xxx opatrzony imieniem i nazwiskiem autora takiej treści.

Inicjatywa jak widać musi wyjść z naszej strony bo niestety zazwyczaj ktoś chcąc napisać coś o Mirandzie nie postępuje najtrafniej i nie zwraca się o pomoc, sugestie, porady do właściwych ludzi. Tak samo zamieszczenie wyczerpujących linków na polska stronę domowa tego komunikatora i właściwe opisanie jej zasobów nie uszczupla z pewnością jego portfela a artykuł taki wzbogacony o te informacje nie jest już taki jałowy. Juz najbardziej idąc na łatwiznę wystarczyłoby przeczytać choćby Wstęp na naszej stronie zabierając się za dobry artykuł o Mirandzie.

No nic, zobaczymy co pokaże czas, ja na dzień dzisiejszy post ten dedykuje szczególnie redakcjom czasopism komputerowych chcących poruszać tematykę IM dotyczącą Mirandy. Artykuły takie zanim zostałyby zatwierdzone do druku przechodząc na końcu jeszcze prze nas z pewnością były by jeszcze smaczniejszym kąskiem dla czytelnika Wink

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora

Ostatnio zmieniony przez DJ Lotos dnia 16 Paź 2005 10:57, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
daniiels Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu

PostWysłany: 15 Paź 2005 15:53    Temat postu: "Zapomnij o Gadu-Gadu" Artykuł pochodzi z CHIP-a n Odpowiedz z cytatem

Jak można to pragne dodać coś od siebie!

Myśle że moge wypowiedzieć sie neutralnie, ponieważ jestem userem który już dawno zapomniał o GG (kozystałem z TLENu), a mirandą bawie sie dopiero od miesiąca!
Zaznaczyć musze że jestem pod wrazeniem jak fantastyczny to program!

Ja znalazłem sie tu dzieki Chip'owi (to był chyba ten artykuł). Prawdą jest to co piszą DJ Lotos i Witcher, ale sami wiecie ze Mircia nie jest komercyjna (ona sie nie sprzedaje Very Happy ), dlatego i nie ma wielkiej reklamy! Ale z własnego przykładu wiem że kto zobaczy ją w akcji, zostaje jej fanem!
Społeczeństwo Mirandy zamyka sie na jej uzytkownikach (część pisze plugi, część daje podpowiedzi i dobre rady, a inni tylko używają i chwalą. Sam należe od nie dawna do tego "Clanu" i bardzo sobie chwale!

A odnośnie reklamy! Nic nie stoi na przeszkodzie aby bronić naszej "kobiety" 8) i napisać pare maili do chipa http://www.chip.pl/kontakt.html# i zaznaczyć iż Polska Mircia jest naj naj naj i niech sie przyłożą aby reklamować taki produkt... !!! Bo warto!

Dziekuje!
Powrót do góry
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator

PostWysłany: 15 Paź 2005 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja tam jednak bym wolal, zeby wizerunek Mirandy nadal kojarzyl sie z Linuxem 8) To tak troche z przekory mowie, poniewaz widze, co potrafia wyczyniac niektore oszolomione osobniki, nie zadajac sobie ani grama trudu w przeczytanie chocby podstawowych informacji, dotyczacych konfiguracji Mirandy. To juz lepiej niech oni pozostana wiernymi uzytkownikami GG, podbijajac co roku statystyki tego komunikatora. Nie wierze, ze oszolomstwo mozna z dnia na dzien wyplenic, piszac artykul, przedstawiajacy ogromne mozliwosci Mirandy, bez szczegolowego ich objasnienia. Tyle, ze gdyby chciec taki artykul napisac, musialby on zajac spora czesc czasopisma, a watpie, by komus w redakcji na tym zalezalo. Zreszta dla kogo mialby byc on kierowany ? Ci, ktorym nie chce sie przeczytac na naszym forum nawet FAQ, nie skorzystaja rowniez z takiego artykulu, z najbardziej przyziemnego powodu, jakim jest lenistwo ! A czlowiek, nie idacy bezczelnie na latwizne, jesli tylko chce, znajdzie na naszym forum wszystko, czego potrzeba, zeby stac sie szczesliwym uzytkownikiem Mirandy. Tylko poki co, Miranda (oraz niektore pluginy) ze swoja stabilnoscia pozostawia wiele do zyczenia i nie wydaje mi sie, zeby nawet najbardziej zaciekly jej fan, byl z tego powodu zadowolony. Co jednak niektorym absolutnie nie przeszkadza sie w niej zakochac na stale Smile
quai Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu

PostWysłany: 15 Paź 2005 18:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Test ma sporo racji. Ja dzieki Mirce czuje namiastke bycia jakims pseudo-guru, choc oczywiscie w zadnym wypadku takim nie jestem.
Prowadzac Mirande w strone jakiesgos "plug & play", user-friendly skazujemy ja na pewien schemat, mozna dla niej zrobic super instalator ktory poprowadzi user'a za raczke, tylko czym bedzie sie wtedy roznil nasz komunikator od kazdego innego? OD takiego GG jak dla mnie juz tylko banerami reklamowymi. Potencjal Mirandy jest w konfiguracji, przystosowaniu jej na wlasne potrzeby tak zeby byla custom-user-friendly a to jest juz cos innego niz zwykle user-friendly gdzie w sumie mozna zrobic lub dokonac tego co uzytkownik chcialbym latwo i bez trudu, ale co najwazniejsze kosztem zeschematyzowania, narzucenia rozwiazania. To zahacza o idee tuningu. Mozna kupic skuter, mozna kupic motocykl ale mozna tez kupic za grosze starego grata i poswiecic mu kazda wolna chwile tworzac wypolerowane wychromowane cudo. Tuning z definicji nie poddaje sie schematom.
Inna sprawa to teza ze gadugadu to najpopularniejszy komunikator. Ja nie wiem jak mozna bylo to policzyc bo gdyby mozna bylo policzyc ile osob uzywa rdzennego Gadu-Gadu to znaczyloby ze mozna odroznic w prosty sposob, bramke jabbera, wpkontaktu czy plugin do mirki od gagadka a tak nie jest czego dowodem jest rozmowa ktora tocze wlasnie z uzytkownikiem AQQ przez ... siec gadu gadu. Nie da sie odroznic komunikatorow a nawet jesli daloby sie to nikt z SMS sp. zoo nie pojdzie na to ze wzgledu na wsteczna kompatybilnosc poprzednich wersji gagadka. ktos tam wykalkulowal ile to milionow ludzi (czy tam setek tysiecy) uzywa gagadka, ale ze wzgledu na to co wlasnie napisalem, tam trzeba odjac chyba wszystkich wpkontaktowcow (dzisiejszy Spik chyba), uzytkownikow Tlena, AQQ, Hapi, Jabberowcow polskich, Konnekta ktorzy sila rzeczy "alternatywnie" uzywaja sieci GG. I ile zostanie gagadkow rdzennych w milionowej sieci GG? Malo chyba, mniej niz moznaby sadzic.
Gluepl
Gaduła
Gaduła

Status stażu

Punktów karnych: 9000

PostWysłany: 15 Paź 2005 18:37    Temat postu: Re: "Zapomnij o Gadu-Gadu" Artykuł pochodzi z CHIP Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zalety korzystania z Mirandy, doskonałego komunikatora internetowego oferującego obsługę wielu protokołów, opisywaliśmy już w CHIP-ie (patrz: Piękna alternatywa). Udoskonalany nieustannie program doczekał się od tamtego czasu nowej, stabilnej wersji [ciach]

magazyn chip od dawna reklamuje mirande i nie wiem czym
sie dziwisz "nawet komercyjny chip..." w tym magazynie to
normalne...
Powrót do góry
lol_ek Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu

PostWysłany: 16 Paź 2005 9:36    Temat postu: Re: "Zapomnij o Gadu-Gadu" Artykuł pochodzi z CHIP Odpowiedz z cytatem

daniiels napisał:
odnośnie reklamy! Nic nie stoi na przeszkodzie aby bronić naszej "kobiety" 8) i napisać pare maili do chipa http://www.chip.pl/kontakt.html# i zaznaczyć iż Polska Mircia jest naj naj naj i niech sie przyłożą aby reklamować taki produkt... !!! Bo warto!

Dziekuje!

Myślę ze bardziej odpowiednim słowem będzie " promować " reklama kojarzy mi się z komercja. ;]
nicramkabor Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu

PostWysłany: 16 Paź 2005 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miranda powinna byś reklamowana/promowana zawsze i wszędzie, nawet jeśli jest to Chip. Po prostu na to zasługuje.
Sam polecam ją znajomym (nawet tym którzy nie za bardzo mają pojęcie o komputerach) i jeszcze nie zdarzyło się żeby którykolwiek z nich wrócił do GG czy czegokolwiek innego.
A z mircią jestem od samego jej początku i jestem z tego dumny.

PS Właśnie czytaliście mojego pierwszego posta na tym forum. Smile
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: