Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

problemy z komputerem ;)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
raq Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 12 Kwi 2004
Posty: 1502
Skąd: Gliwice

PostWysłany: 27 Kwi 2005 1:27    Temat postu: problemy z komputerem ;) Odpowiedz z cytatem

obiekt badań: 433 celeron, 64 mb ramu, 10gb hdd samsunga, cd-rom creative, płyta intelowska, grafika S3costam Smile

1. po zainstalowaniu na tej rakiecie win98se wszystko na poczatku ok, chcialem wgrac sterownki do grafiki, wkladam cd-rom, szukam, poprzez aktualizacje sterownika dla grafiki znalazłem go na cd-romie i nagle komunikat ze nie ma odpowiedniego setup'a , no to ok, patrze i nagle wcięło cd-roma Smile po prostu ni ma, znikł Very Happy a chwil pare temu był, poprzez dodwanie nowego sprzetu tez nie znalazło a menedżer urzadzen tez go nie widzi, a bios go wykrywa normalnie

2. a wiec postanowilem cos z tasmami porobic bo jako ze to staroc to na 1 tasmie jest i cdrom i hdd, chcialem podpiac druga, ale sie okazalo ze mam same na ata133 Confused podlaczam ponownie tasmy tak jak były i zonk
po wlaczeniu komputera monitor nie reaguje (jest czarny) a pc speaker wydaje z siebie 3 nierowne brzmienia, po czym hdd cos mieli a po minucie komp sie wylacza z powrotem Confused i tak caly czas
podlaczylem tasme ide na slave i o dziwo sie uruchomil, wiec wylaczam, z powrotem na mastera, a tu dalej czarno, znowu na slave tasma i tutaj juz tez czarny monitor Smile heh i teraz jakkolwiek nie podepne to monitor nie reaguje i zbytnio teraz nie wiem co robic
wzialem inna tasme z innego kompa z cdromów, podpiąłem, i tak samo, wiec na pewno nie wina taśmy, no to teraz pytanie czego ?
tasme odlaczylem, i wlaczam komp, tez czarno, z samym cdromem, z samym hdd, bez fdd, wszystko czarno i bez jakichkolwiek rezultatów, a nie widzi mi sie zeby to grafika sie spaliła bo niby czemu ? Neutral zadnych obciazen, nic nie robione, no ale kto wie (moze jutro wsadze ja do innego kompa i zobacze co sie stanie)
biosa zresetowac nie wiem jak bo instrukcji do plyty ni ma, a wokół bateri nie ma zadnej zworki do przestawienia Neutral

ktos ma jakies pomysły co to magicznego sie tu dzieje ? bo ja juz 2h siedze i klops Smile , ta wiem ze nie wróżki itp, ale moze ktos ma pomysł co zrobic z tym ?
_________________
kocham:
"Muzyke przeciw mentalnej niewoli
Zaufaj jej, a ona Cie wyzwoli"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 13:34    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


W ofercie TechnoVolt profesjonalne systemy alarmowe (SSWiN) i przeciwpożarowe (SSP).
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży teletechnicznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy systemy przeciwwłamaniowe i dozoru z zastosowaniem: central alarmowych, oddymiania, przeciwpożarowych, czujek ruchu PIR, detektorów dymu, gazu i tlenku węgla, syren, szyfratorów, modułów powiadamiania zdalnego GSM/GPRS. Oferujemy sprzęt znanych krajowych producentów (m. in. Satel, Polon Alfa, Elmes, Jablotron, Detectomat, AFG).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wallace Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Gru 2004
Posty: 369
Skąd: Bn/Kra
Wiek: 44 lat(a)

PostWysłany: 27 Kwi 2005 1:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no u mnie w 100% przypadkow sygnaly z pc speakera oznaczaly ze cos sie obluzowalo/wypadlo, szczegolnei pamietam przy pierwszych portach AGP czesto sie zdarzalo ze niby grafika dobrze siedzi, ale trzeba bylo nia poruszac aby wszystko ok bylo Suspect tutaj pisze cos o sygnalach.
aczkolwiek w Twoim przypadku nie sadze abys 1000x razy nie dociskal, nie wyjmowal i wkladal wszystkiego Wink

w kazdym razie sproboj tez bez hdd, bez tasm czy sie odpali czy nie Suspect i jezeli jestes w miare pewny pamieci i grafiki, to by wskazywalo na plyte, i teraz pytanie czy moze np jakies uszkodzenie elektroniki w cd/hdd czy tez tasmy nie spowodowalo tego. a bios zresetujesz hmm, wyjmujac baterie Suspect
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
raq Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 12 Kwi 2004
Posty: 1502
Skąd: Gliwice

PostWysłany: 27 Kwi 2005 7:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grafe czyscilem i dociskalem Smile bez hdd probowalem, odlaczalem tasmy itp, dzisiaj zobacze czy to wystartuje na innej grafice

a co do resetu biosa to nie zawsze wyjecie baterii wystarcza, czasem nawet jest to zbedne, bo wystarczy odpowiednio zworke przestawic na 15 sekund, ale w moim przypadku ja nie mam pojecia ktorą zworke i jak ustawic Razz wiec dosc ciezko Smile
_________________
kocham:
"Muzyke przeciw mentalnej niewoli
Zaufaj jej, a ona Cie wyzwoli"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nowotny
VIP
VIP



Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 598

PostWysłany: 27 Kwi 2005 9:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raq napisał:
a co do resetu biosa to nie zawsze wyjecie baterii wystarcza, czasem nawet jest to zbedne, bo wystarczy odpowiednio zworke przestawic na 15 sekund, ale w moim przypadku ja nie mam pojecia ktorą zworke i jak ustawic Razz wiec dosc ciezko Smile
W starszych płytach czasami nie ma zworki do tego i wyjęcie baterii jest jedynym wyjściem... może napisz co to za płyta dokładnie...

Tutaj powinieneś jak z Mirandą... wywalić wszystko... zostawić tylko płytę i proca... jak się uruchomi i będzie inny dźwięk to możesz zacząć dodawać po kolei z powrotem elementy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
raq Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 12 Kwi 2004
Posty: 1502
Skąd: Gliwice

PostWysłany: 27 Kwi 2005 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hm ok, problem rozwiazany, wina karty grafiki Smile

jednak co do 1 to dalej mnie to nurtuje, nie wiedziałem ze win98se jest taki magiczny ze sam potrafi sobie usunac cd-roma Very Happy
_________________
kocham:
"Muzyke przeciw mentalnej niewoli
Zaufaj jej, a ona Cie wyzwoli"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor