Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

mSMS
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 29, 30, 31  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły Pokaż/schowaj Top Info
Top Info

najistotniejsze informacje z tematu
Download:
Arrow http://miranda.kom.pl/download.php?dev=bankrut


UWAGA! Jesli ktorakolwiek z bramek przestanie dzialac ze wzgledu na wprowadzone na stronie bramki zmiany, a bramka ta wymaga logowania, to problem z bramka zostanie poprawiony dopiero wtedy gdy ktokolwiek przysle do mnie (czyli do autora wtyczki mSMS) pm/mail'a z wynikami sniffowania (np. przy uzyciu HTTPLook) calego procesu logowania/wysylania sms'a lub login/haslo dla danej bramki (nie ukrywam, wole login i haslo, mniej kombinowania... w tym wypadku nalezy sie jednak liczyc z mozliwoscia utraty czesci sms'ow).
W przeciwnym wypadku bramka nie zostanie poprawiona (nie mam tel., a bramki sms uzywam sporadycznie).

Wtyczka obsluguje tylko i wylacznie darmowe bramki, jak narazie nie planuje zmieniac tego stanu.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Perek Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 21 Lis 2004
Posty: 7

PostWysłany: 17 Lut 2006 19:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Działa dzięki wielkie. Podziwiam szybkość reakcji
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 19 Kwi 2024 5:33    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


W ofercie TechnoVolt znajdziesz profesjonalne systemy alarmowe (SSWiN) i przeciwpożarowe (SSP).
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży teletechnicznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy systemy przeciwwłamaniowe i dozoru z zastosowaniem: central alarmowych, oddymiania, przeciwpożarowych, czujek ruchu PIR, detektorów dymu, gazu i tlenku węgla, syren, szyfratorów, modułów powiadamiania zdalnego GSM/GPRS. Oferujemy sprzęt znanych krajowych producentów (m. in. Satel, Polon Alfa, Elmes, Jablotron, Detectomat, AFG).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
amesty Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 39
Skąd: Wawa
Wiek: 42 lat(a)

PostWysłany: 20 Lut 2006 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile Działa bardzo ładnie z tym numerem Very Happy

Mam jednak jeszcze jedną małą prośbę, obecnie msms.dll pobiera nr. na który ma wysłać esa ze stringu dla danego kontaktu przy czym znowu usuwa +48, i esa wysyła na nr. 50xxxxxxxx w moim przypadku korzysta ze zwykłej bramki orange, a nie z mBoxa. Natomiast gdy nr. wygląda tak +48 50xxxxxxxx to es idzie właśnie przez mBoxa.

Znalazłem na to sposób, wystarczy w dbedicie dla danego kontaktu poprawić nr. dodają jeszcze jedno +48, ale wtedy mToolTip wyświetla to dodatkowe +48.

Nie jest to uciążliwe i może tak właśnie miało być, ale jakby to było możliwe to mi bardziej pasowała by wersja jaką proponuje Very Happy
Dzięki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
golly Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 17 Cze 2003
Posty: 99
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 20 Lut 2006 16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wysylam zawsze smsy przez mBoxa. czy jest jakis sposob zebym nie musial za kazdym razem dopisywac do numeru telefonu +48 ?? jesli tak to jak to zrealizowac, a jesli nie to ... Bankrut, moze dorzucil bys taka opcje we wtyczce?
dzieki wielkie, wtyka jest super

pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
amesty Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 39
Skąd: Wawa
Wiek: 42 lat(a)

PostWysłany: 20 Lut 2006 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o kurcze, żartujesz sobie ze mnie Twisted Evil ?

amesty napisał:
Znalazłem na to sposób, wystarczy w dbedicie dla danego kontaktu poprawić nr. dodają jeszcze jedno +48, ale wtedy mToolTip wyświetla to dodatkowe +48.


przecież nasałem jak

szukasz kontaktu który cie interesuje w Database Editor (wtyczka dbeditorpp.dll) i modyfikujesz wpis Cellular - dodając jeszcze jedno +48
u mnie wygląda to tak: +48 +4850xxxxxxx i działa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bankrut Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 20 Sty 2004
Posty: 344

PostWysłany: 20 Lut 2006 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

golly, amesty... nie mogliscie poprostu zamiast smarowac glupoty przeczytac ze zrozumieniem dolaczony do wtyczki plik tekstowy?
mSMS.txt napisał:
Chcąc wysyłać SMS'y z bramek Orange Multi Box/Miasto Plusa przed numerem musimy wstawić +,
np. +48xxxx lub +xxx (jako że w aktualnej wersji MIM występują problemy z wpisywaniem
podwójnych plusów, zamiast tego numer można wpisywać w formie: + 48xxx lub + xxx, ważna
jest spacja miedzy + i 48
).

Czy to przypadkiem nie rozwiazuje waszego problemu.... no chyba ze chodzi wam o cos innego =]
_________________
!2b
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
amesty Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 39
Skąd: Wawa
Wiek: 42 lat(a)

PostWysłany: 20 Lut 2006 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to sie znowu wykazałem wstrętem do czytania Razz Rolling Eyes
ale już powoli zaczynam sie przekonywać do czytania dokumentacji Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 20 Lut 2006 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysiek, a moze by te + zastapic jakas opcja bo faktycznie ten problem wiecznie powraca i wiecznie przez to jest balagan

poza tym numeracja typu + 6xx yyy zzz jest zupelnie sprzeczna z jakimkolwiek standardem telekomunikacyjnym... Wink
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bankrut Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 20 Sty 2004
Posty: 344

PostWysłany: 20 Lut 2006 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ze sprzeczne to fakt... tyle ze mSMS wymaga przepisania od nowa bo aktualna wersja od tego 'latania' stracila juz jakakolwiek przejrzystosc kodu (co nie znaczy ze kiedykolwiek takowa posiadala Wink), a co za tym idzie jakies wieksze poprawki sa dosyc utrudnione Acid
_________________
!2b
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
golly Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 17 Cze 2003
Posty: 99
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 21 Lut 2006 7:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dopiero dzis skumalem o co codzi z ta spacja:) bo ja caly czas probowalem wstawiac ta spacje w okienku wysylania smsa;> a tam sie nie da ofcourse i zachodzilem w glowe o co w tym chodzi:) a dzis skumalem ze ta spacja ma byc w userinfo, tak? dobrze skumalem? :)hehe . To rzeczywiscie ulatwia sprawe.
Mimo wszystko nadal namawiam Bankrut zeby pomyslal nad czyms w stylu wybor bramki z listy (jedna bramka domyslna ofcourse) w okienku wysylania mSMS. Jak dla mnie to by bylo najlepiej Very Happy

pozdrawiam i dzieki za pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lamer
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 26 Mar 2004
Posty: 9

PostWysłany: 26 Lut 2006 17:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako, że to jedyny wątek w którym porusza się temat numerów zaczynających się na 885 - pozwolę sobie zapytać o pewien maluśki problem... Mianowicie pomimo posiadania najnowszej wtyczki mSMS, nie mogę wysyłać smsów na te numery:-)
Podczas łączenia z bramką otrzymuję komunikat "podany numer odbiorcy wiadomości jest nieprawidłowy". W readme wtyczki nie ma nic na temat konieczności stosowania jakiegoś nietypowego formatu, na grupie tez nic nie znalazłem.
Może ktoś pomoże?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
erg Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 17

PostWysłany: 07 Mar 2006 2:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam propozycję na pewną zmianę w skrypcie, otóż, żeby użytkownik,który posiada np. orange mbox mógł zdefiniować jako domyślną bramkę i wysyłać smsy omijając np. darmową bramkę orange, czy text plusa..

pozdrawiam
erg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ace Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 03 Mar 2003
Posty: 387
Skąd: Gliwice

PostWysłany: 23 Mar 2006 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm... nie wydaje sie Wam ze cos tutaj zniknelo? jeszcze niedawno bylo tu duzo wiecej postow........

Uwagi obsługi forum:
tak, posty zostaly wydzielone do osobnego tematu "kolejne zmiany w Omnix" w dziale Technika, soft, sprzęt http://www.miranda-im.pl/viewtopic.php?t=4856


_________________
* ostatnia uwaga wprowadzona 23 Mar 2006 16:36 przez Nazir
_________________
Gdy nadejdzie mrok, wyjdę na łowy pozbawiac życia swe ofiary. Sprawię, że pójdziesz za mną...
... to make an avi: konwersja DVD do AVI ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
daniolek
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 05 Gru 2004
Posty: 9
Skąd: Katowice

PostWysłany: 26 Mar 2006 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ech - pewnie wyjdę zaś na lajkonika, ale mBox mi nie działa, jak wysyłam do innych sieci niż Orange (Bramka N/A) - wpisałem już "+ 48" w "Informacjach o użytkowniku", pozatym, teraz Omnix daje możliwość wysyłania do 80 znaków z nazwą użytkownika wraz. Pozatym jeszcze nie działa mi anonymizer w plusie - jednym słowem - częściej się dowiaduję, że nie mogę wysłać, niż że wiadomość poszła Smile
A propos anonymizera - moja cała sieć ma takie samo IP - czyli wszystkie osoby z sieci wysyłają smsa z tego samego IP, nie wiem, czy to coś da, ale zawsze Razz
Tak czytając Wasze wypowiedzi - lista bramek by się przydała Smile
Za dużo życzeń w jednym poście Smile
_________________
Jeśli wiesz co chcę powiedzieć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 26 Mar 2006 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ogolnie na pierwszy ogien przydalo by sie dodac wpis w bazie gdzie mozna by sobie ustalac max dlugosc sms-a w omnix bo nie wiadomo co te !#@#$!@ znowu wymysla Mad

druga rzecz, pomijanie calkowite podpisu na rzecz tresci sms-a Wink
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
daniolek
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 05 Gru 2004
Posty: 9
Skąd: Katowice

PostWysłany: 29 Mar 2006 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DJ Lotos napisał:
ogolnie na pierwszy ogien przydalo by sie dodac wpis w bazie gdzie mozna by sobie ustalac max dlugosc sms-a w omnix bo nie wiadomo co te !#@#$!@ znowu wymysla Mad

druga rzecz, pomijanie calkowite podpisu na rzecz tresci sms-a Wink

Widzę, że to już jest zmienione, a jest może coś na tego anonymizera i mBoxa?
pozdrawiam Smile
_________________
Jeśli wiesz co chcę powiedzieć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 29, 30, 31  Następny
Strona 26 z 31

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor