Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Nowy BuBel (czyt. GG)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt Pokaż/schowaj Top Info
Top Info

najistotniejsze informacje z tematu
Topic zbiorczy dotyczacy pewnego "programu" klienta IM Wink

Prosze wszystkie kwestie z nim zwiazane poruszac wlasnie TU bez zakladania kolejnych tematów


wiecej o tym Arrow http://miranda-im.pl/viewtopic.php?p=34162#34162
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
joesqsek Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7

PostWysłany: 28 Maj 2009 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż, użytkownicy aqq już dziś ujrzeli:
# Dodano obsługę stanów "Nie przeszkadzać" i "Pogadaj ze mną" w sieci Gadu-Gadu.
# Wprowadzono nowe wyszukiwanie kontaktów dla sieci GG (z geo-lokalizacją).

Gdy weszło GG 8.0 bałem się, że wtyczka gg Mirandy skończy tak, jak cały projekt Konnekt. Na szczęście pojawił się Dezeath i wniósł trochę nadziei. Mam nadzieję, że nie podda się widząc, jaki ogrom pracy zgotowali mu goście z ekipy gadu.

Tymczasem w Internecie pojawiają się głosy, że owy filtr antyspimowy ma problemy z rozpoznawaniem osób, które mamy na liście i tnie wszystkie linki (acz osobiście tego nie doświadczam, może nikt ze znajomków nie ma Nowego GG)
http://bigo.pcworld.pl/news/345628.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 12:20    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


W TechnoVolt znajdziesz energooszczędne oświetlenie hal i pomieszczeń magazynowo-produkcyjnych w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy nowoczesne oświetlenie energooszczędne (LED) z zastosowaniem opraw: dekoracyjnych, rastrowych, hermetycznych, przemysłowych, projektorów oraz linii świetlnych.
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crawley Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 421
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 13 Paź 2009 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.dobreprogramy.pl/Bedzie-oficjalne-GaduGadu-na-Linuksa-i-Maca,Aktualnosc,14897.html
GG na Linuxa i Maca - ciekawe, choć jak dla mnie walka o nic, gdyż startują z praktycznie zerowego poziomu.

A może udostępnią obsługę xmpp... Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
HermeZ Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 98
Skąd: Kraków
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 14 Paź 2009 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biorąc pod uwagę, że obecnie wyszedł nowy TLEN będą mieć bardzo ciężko...
I dobrze... wredni monopoliści ;D
_________________
Have a Nice Day
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
andy Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 940
Skąd: Z nienacka

PostWysłany: 17 Lis 2009 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Użytkownicy komunikatora Gadu-Gadu mogą od dziś zabezpieczyć prawa do własności numeru GG na czas nieokreślony. Wprowadzony system rejestracji numerów niesie też pewne restrykcje - nowe numery GG będą wymagały oficjalnej wersji komunikatora Gadu-Gadu.

http://www.telepolis.pl/news.php?id=16551


Czyżby poczuli oddech NK i Facebook'a na plecach ? Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Prezes Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 16 Kwi 2003
Posty: 91
Skąd: PL/Warszawa
Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 18 Lis 2009 2:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oddech konkurencji, kryzys, a wydaje mi się, że mają też problemy finansowe, bo dużo ich projektów jest "średnio-wypałami", a topią w nich duże pieniądze. Ja im daje na rynku max 2-3 lata, i ktoś ich wykupi.
_________________
Trzeba odejść, żeby nie przeminąć
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
andy Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 940
Skąd: Z nienacka

PostWysłany: 18 Lis 2009 7:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ja im daje na rynku max 2-3 lata, i ktoś ich wykupi.

Przecież oni są od dawna własnością koncernu Naspers.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crawley Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 421
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 18 Lis 2009 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że sprawa nie jest do końca taka prosta. Bo tu nie chodzi tylko i wyłącznie o mirandy, tleny czy aqq, ale też o gg<8.0. Innymi słowy, olbrzymia ilość userów jest niejako zmuszana do korzystania z najnowszej wersji komunikatora - przynajmniej jeśli chodzi osoby, które chcą zachować swój nr.

Jaki będzie następny krok można się tylko spodziewać. Odcinanie osób ze starszymi gg/alternatywnymi komunikatorami? Zrobienie z gg10, które już teraz zdobywa bardzo niepochlebne recenzje, jedynego komunikatora w sieci gg i pozbywanie się innych? Przeca mogą zrobić taki myk, że osoby nie korzystające z gg 10 zostaną pozbawione nr, albo że rejestracja na stałe będzie absolutnie wymagana do korzystania z nr.

Absolutnie zgadzam się z Prezesem. GG traci grunt pod nogami, gdyż czas pokazuje, że ludzie chcą tylko komunikatora. Utrzymująca się popularność tlena i rosnąca popularność AQQ o tym świadczą. Jeśli chcą mieć coś więcej, instalują wtyczki. Nawet rozmowy głosowe nie są aż takie potrzebne, w końcu do nich służy Skype.
No i wraz z otwarciem tlena na jabbera gg będzie powoli przechodzić do defensywy. W końcu mamy teraz gg vs xmpp. Tlen, aqq, gtalk (masa osób ma przeca konta na gmailu) będą stanowić sporą konkurencję dla naszego lokalnego monopolisty. Zresztą, front ten powinien postawić na współpracę i wręcz reklamować się możliwością komunikacji ze sobą. Jeszcze gdyby obudziło się wp i przystąpiło do tego frontu, nagle okazałoby się, że do większości userów gg mamy już w sumie dostęp poprzez inne komunikatory - wystarczy ich tylko namówić na korzystanie z innego programu. Nawet nie muszą zakładać konta.

Dla gg jest to olbrzymie zagrożenie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
alien Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 92

Wiek: 42 lat(a)

Punktów karnych: 9000

PostWysłany: 18 Lis 2009 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie to jest zajebista wiadomość ! Niech sobie blokują ! Reakcja ludzi będzie całkowicie przeciwna do oczekiwanej: ludzie zaczną się wkurwiać i w końcu wpadnie im do łba "a może jest coś innego niż gg ... coś tam kiedyś ktoś o tlenie wspominał" :-]

A że teraz Tlen to jest XMPP(nie w 100% ale nie bawmy się w szczegóły) no to hoho

Facebook to dla XMPP zbawienie. Jak tylko to wprowadzą to nagle okaże się , że 300 ml ludzi komunikuje się poprzez XMPP a co zdolniejsi będą rozmawiać z ludźmi z Facebook'a (posiadającym loginy z ich strony) używając swoich kont XMPP a reszta będzie się pytać "Ale fajnie! jak zrobiłeś, że gadasz ze mną ze swojego adresu e-mail ?" Dokładnie to samo działo się przy MSN'ie: ludzie chcieli pogadać przez MSN'a więc robili loginy typu nazwa@hotmail.com a co zdolniejsi rejestrowali swój adres e-mail w usłudze Passport i nobki łapały bakcyla: rejestrowali MSN'a na swój adres e-mail i jak potem ktoś chciał/kazał używać ICQ to rzygali na numery typu 264623861823 :-]

Dla mnie osobiście GG umarło: miesiąc temu zrobiłem analizę: miałem 35 niezbędnych dla mnie osób na liście kontaktów, nagle okazało się, że 5 ma gmaila, 10 ma tlena, 3 ma jabbera a kolejne 5 namówiłem na używanie Tlena 7 i tak oto pozbyłem się numeru GG :-]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
HermeZ Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 98
Skąd: Kraków
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 18 Lis 2009 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście nie lubię proto GG, klienta widziałem przez parę chwil i wydał się ociężały na maksa. Dla mnie nie ma problemu, ale czy inny przejdą na tlena? (Tlen, bo jest ładnie spakowany, prosty w obsłudze i działa out-of-box)
_________________
Have a Nice Day
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crawley Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 421
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 18 Gru 2009 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://di.com.pl/news/29849,1,0,GG_bedzie_dostawca_poczty.html
W skrócie, gg szykuje się do wprowadzenia obsługi emaila... Decyzja to nie tylko ciekawa, ale i niosąca za sobą wiele domysłów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
andy Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 940
Skąd: Z nienacka

PostWysłany: 18 Gru 2009 23:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://paweldejko.blogspot.com/2007/11/mailu-mailu.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crawley Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 421
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 19 Gru 2009 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może czytają blog Dejki? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Crawley Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 421
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 21 Gru 2009 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może jakiś teaser? Very Happy Czego możemy się spodziewać w nowej wersji? Suspect
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
alien Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 92

Wiek: 42 lat(a)

Punktów karnych: 9000

PostWysłany: 21 Gru 2009 23:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Używając GG 7.7 nie pogadasz z numerami większymi od 17 000 000 więc będziesz musiał się przesiaść na GG 10 Huraaaa !
Dodatkowo w GG 10 dostaniesz bonus w postaci REKLAM zamiast EMOTIKONEK HAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHHA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
andy Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 940
Skąd: Z nienacka

PostWysłany: 22 Gru 2009 0:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GG ociera się o kicz.
http://www.wykop.pl/link/275741/gg-zmienia-twoje-wiadomosci
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Następny
Strona 15 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor