Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Nowy BuBel (czyt. GG)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt Pokaż/schowaj Top Info
Top Info

najistotniejsze informacje z tematu
Topic zbiorczy dotyczacy pewnego "programu" klienta IM Wink

Prosze wszystkie kwestie z nim zwiazane poruszac wlasnie TU bez zakladania kolejnych tematów


wiecej o tym Arrow http://miranda-im.pl/viewtopic.php?p=34162#34162
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
vic01 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 25 Sie 2004
Posty: 501
Skąd: 16°44,846'E 51°46,325'N
Wiek: 43 lat(a)

PostWysłany: 27 Maj 2009 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dejko ja sadze że wszystkie nowości większej furory pod względem migracji nie zrobią bo czy wiedząc ze miranda jeszcze czegoś nie obsługuje wrócisz do gołego gg Question poczekasz tydzień lub dwa i ktoś dopisze brakujące linijki kodu, a statystyczne dziecko neozdrady – wiadomo będzie nadal sprawiało problemy ustawiając refren ulubionej piosenki w opisie Neutral
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 13:06    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt oferuje energooszczędne oświetlenie hal i pomieszczeń magazynowo-produkcyjnych w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy nowoczesne oświetlenie energooszczędne (LED) z zastosowaniem opraw: dekoracyjnych, rastrowych, hermetycznych, przemysłowych, projektorów oraz linii świetlnych.
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
greenhorn Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 753

PostWysłany: 27 Maj 2009 19:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomijam dwa nowe statusy, ale mam pytanie, co to oznacza i jak to wygląda w praktyce (?):
Cytat:
Wprowadzono również opisy graficzne


BTW. Strasznie dużo roboty będzie teraz z przystosowaniem innych komunikatorów... Zapewne WTW i AQQ będą miały pierwsze pełne wsparcie dla tych zmian. ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crawley Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 421
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 27 Maj 2009 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na chłopski rozum pewnie każdy może sobie ustawić obrazek jako opis... Straszna wizja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dejko Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 630

PostWysłany: 27 Maj 2009 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
nie zrobią bo czy wiedząc ze miranda jeszcze czegoś nie obsługuje wrócisz do gołego gg

Ale tu nie chodzi o userów Mirandy. Taki np. Tlen. Komunikator się stoczył a większość używała go jako GG lux oraz dlatego, bo dawali konto pocztowe. Obsługa samej sieci Tlen większości osób nie interesuje, a niekompatybilność z GG może przeważyć szalę na stronę oryginalnego klienta.
AQQ raczej zareaguje szybko, ale taki np. Konnekt? Ta aplikacja gnije, ale ma kilkanaście tys użytkowników. To tylko kwestia czasu, kiedy i oni już nie dadzą rdę z nią wytrzymać i zaczyna szukać alternatywy. GG w końcu może okazać się wystarczające. To samo tyczy sie różnych Stefanów i innych wynalazków.

Miranda, WTW, AQQ, Pidgin - userzy tych multikomunikatorów nie zmienią zdania, natomiast co do reszty, to po jakimś czasie może się okazać, że GG jest atrakcyjniejsze od dotychczas uzywanych przez nich alternatyw.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crawley Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 421
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 27 Maj 2009 23:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznam, że od jakiegoś czasu rozmyślam przesiadkę na gg bądź aqq, bo nie chce mi się już dopieszczać mirandy i przydałby mi się komunikator dla leniwych. I np gdyby gg wprowadziło obsługę xmpp, to mocno bym się zastanowił, czy by się na nie nie przesiąść. Bo miranda może daje i masę możliwości, ale tak na prawdę ile z tego wykorzystuję? Ile jest mi potrzebne?

Oczywiście, miranda guruje nad gg w wielu miejscach itp, ale w końcu człowiek dochodzi do wniosku, że nie chce mu się dłubać - szczególnie, że po latach użytkowania z Mirandy robi się niezły śmietnik.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
greenhorn Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 753

PostWysłany: 28 Maj 2009 0:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
gdyby gg wprowadziło obsługę xmpp

A ponieważ nigdy do tego nie dojdzie, to nawet nie będziesz miał okazji by się zastanowić nad przesiadką. :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
snajpa Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 15 Mar 2005
Posty: 33
Skąd: z Psycholandi :D

PostWysłany: 28 Maj 2009 2:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

greenhorn napisał:
Cytat:
gdyby gg wprowadziło obsługę xmpp

A ponieważ nigdy do tego nie dojdzie, to nawet nie będziesz miał okazji by się zastanowić nad przesiadką. Smile


ze tak powiem nigdy nie mow nigdy;p
Jak widac koderzy gg ida powoli z duchem czasu i wprowadzaja to co powinno byc juz dawno wiec kto wie moze za jakies 10 lat bedzie xmpp Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
-LESiO- Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 12 Lut 2005
Posty: 29
Skąd: Łódź
Wiek: 42 lat(a)

PostWysłany: 28 Maj 2009 9:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grrr...

Co za szajs z tego gg...

Oczywiście zmiany lipne które nie wiele wnoszą do funkcjonalności, a to co mogło być jedną z lepszych zmian, okazuje się totalną lipą...

Super ekstra filtr antyspamowy...
Włączam rano mirandę, łączy się protokół gg... dostaję jakąś lipną wiadomość w stylu "Wyznaję Ci miłość <link>"... no cóż...

Przeglądam neta znalazłem serię fajnych zdjęć na stronce, wysyłam kilku znajomym... dostają informację że gg ochroniło ich właśnie przed niebezpiecznymi treściami i uporczywym spamem... (mają mnie na liście, jeden miał wyłączone gg).

Paranoja... banda debili nie potrafiąc poprawić i usprawnić samego protokołu, a w zamian dodająca fontanny, głupawe wodotryski i źle działające dodatki.
_________________
HTC smart mobilty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dejko Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 630

PostWysłany: 28 Maj 2009 9:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakoś nie spodziewałem się niczego innego po tym filtrze antyspamowym Very Happy No powiedzmy sobie szczerze - antispim jest bardzo prosty. Skoro GG jeszcze nie wpadło na pomysł jak go zrobić, to tylko dlatego, że nie chcą tego zrobić. Po prostu wprowadzili legalną cenzurę i tyle.

Co do przesiadki z Mirandy, to w sumie też ostatnio mnie korci. Dzisiaj znalazłem w RSS wiadomość, ze AQQ RC2 ma obsługę nowych statusów. Do tego ma większość używanych przeze mnie funkcji. Jak jest rozwijane, to po całości, a nie, że mam jeszcze wtyczki nietknięte od 5 lat, bo komuś się odechciało, a zamiennika nie ma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alien Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 92

Wiek: 42 lat(a)

Punktów karnych: 9000

PostWysłany: 28 Maj 2009 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak AQQ dorobiło obsługe nowych statusów jak w libgadu jeszcze nie ma Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
andy Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 940
Skąd: Z nienacka

PostWysłany: 28 Maj 2009 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak nie ma jak jest?
http://toxygen.net/websvn/listing.php?repname=libgadu&path=%2Ftrunk%2F&rev=722&sc=1
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joesqsek Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7

PostWysłany: 28 Maj 2009 16:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

greenhorn napisał:
Pomijam dwa nowe statusy, ale mam pytanie, co to oznacza i jak to wygląda w praktyce (?):
Cytat:
Wprowadzono również opisy graficzne




http://iv.pl/images/zybnekm88v5yoa51e40j.jpg
wygląda tak,
a do tego są chyba płatne
http://www.gadudodatki.pl/opisygraficzne

Może i lepiej, że płatne Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crawley Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 421
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 28 Maj 2009 18:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doskonale, że jest płatne.

A tak poza tym, to osoba która wymyśliła ustawienie sobie takiego opisu za dużo siedzi na 4chanie Very Happy

No nic, pożyjemy, zobaczymy. Może gg się unormalni. A wprowadzenie xmpp to byłoby doskonałe posunięcie z ich strony, bo może i jabberowców nie przekonają do siebie, ale za to mogą w ten sposób ludzi zatrzymać i zastopować teoretyczną migrację.

Zresztą, nie oszukujmy się, od jakiegoś czasu sieć gg to tylko dodatek do komunikatora... Jeden z wielu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
greenhorn Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 753

PostWysłany: 28 Maj 2009 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eeee, jak płatne i ograniczone do obrazków z katalogu dodatków GG to niewypał na maksa. Z początku myślałem, że chodzi o to, że każdy może sobie ustawić w opisie obrazek (lub link do obrazka, który po najechaniu się wyświetla), a tu proszę... Myślałem, że to w związku z tym, że ludziska z GG jakiś czas temu blokowali pewnego typu linki do obrazków, to teraz chcieli nas za to przeprosić i jakoś pójść na rękę. A tu proszę... Masz pan tu 12 obrazków, płacisz pan 3 zyla za dwa dni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
andy Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 940
Skąd: Z nienacka

PostWysłany: 28 Maj 2009 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tonący brzytwy się trzyma Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Następny
Strona 14 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor