Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

SimpleAway
Idź do strony 1, 2, 3 ... 43, 44, 45  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły Pokaż/schowaj Top Info
Top Info

najistotniejsze informacje z tematu
Pobieralnia:

Arrow Nowa edycja tej wtyczki w temacie Simple Status Message
(tylko pod Mirande 0.9)


Arrow Aktualne wersje
Arrow Starsze wersje by Harven
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Harven Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 20 Lut 2005
Posty: 117
Skąd: Kraków

PostWysłany: 01 Mar 2005 3:11    Temat postu: SimpleAway Odpowiedz z cytatem

Witam.
Jestem calkiem swiezym uzytkownikiem Mirandy (mam ja moze od dwoch miesiecy). Program ogolnie bardzo mi sie podoba z wyjatkiem jednej rzeczy: ustawiania statusow opisowych. Wbudowany modul pomimo poprawnego dzialania nie sprostal moim skromnym wymaganiom, poniewaz opisy nie byly nigdzie zapisywane, wiec czasami chcac zmienic stan musialem wymyslac nowy opis lub czynic rozne sztuczki aby przypomniec sobie jaki byl poprzedn ;). Po jakims czasie odkrylem plugin AwaySysMod bedacy modyfikacja wtyczki AwaySys, jednak oba te pluginy również nie spelnily moich oczekiwan. Dla przykladu podam, ze chcac ustawic stan bez opisu (zostawiajac pole opisu puste), wtyczka ustawiala domyslny opis. Nie mogac dluzej zdzierzyc tego stanu rzeczy, przeprowadzilem doglebny research dokumentacji mirandy dotyczacej tworzenia pluginow i zabralem sie do napisania pierwszego w mojej karierze wtyka do naszego ulubionego komunikatora. Czerpiac wiedze z headerow modulow mirandy, strony http://msdn.microsoft.com/library/ oraz zrodel protokolow Tlen i GG splodzilem malego bekarta, ktorego na czesc jego prostoty nazwalem SimpleAway. Zastepuje on modul „SRAway”. Poniewaz jest kolo drugiej w nocy a jutro musze wstac rano, to postanowilem sie nim z wami podzielic ;).

Zalety wtyczki:
Wykrywa czy dany stan dla danego protokolu umozliwia ustawienie opisu i w zaleznosci od tego wyswietla okno do wpisania wiadomosci (czego wbudowany modul nie potrafil = cwmnp), zapamietuje do 10 opisow, ktore nastepnie można wybrac z listy (cwmnp), daje mozliwosc wyboru stanu w oknie do ustawiania opisu, za czym idzie mozliwosc ustawienia opisu dla trybu offline (cwmnp) (nalezy przy tym pamietac, zeby w ustawieniach odpowiednich protokolow zaznaczyc aby uzywaly ostatniego opisu przy rozlaczaniu), w oknie pokazywany jest licznik wpisanych znakow (cwmnp), umozliwia odczytywanie opisow stanow osob rozlaczonych badz niewidocznych (cwmnp), oraz do okna odczytu opisu stanu dodaje przycisk „Copy to Clipboard”(cwmnp).

Wtyczka ma tylko trzy niewielkie minusy w porownaniu do wbudowanego modulu:
Nie ma poki co zadnych opcji, okno nie zamyka sie automatycznie po 5 sek. (niektorzy moga to uznac za plusy ;)) no i zapomnialem zrobic, aby enter w kontrolce opisu powodowal przejscie do nowej lini. Jest to jednak wersja testowa i w niedlugim czasie na pewno to poprawie. Zapraszam do testowania: http://q2tv.org/harven/simpleaway.zip.

P.S.
Prosze uprzejmie moderatorow o przeniesienie tego watku do dzialu "wtyczki i protokoly" o ile to mozliwe :).


Ostatnio zmieniony przez Harven dnia 13 Kwi 2005 23:35, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 12:42    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt to najlepsze systemy monitoringu video - telewizji przemysłowej (CCTV) profesjonalnie i w dobrych cenach.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży teletechnicznej.
Stosujemy najnowocześniejsze na rynku technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy systemy monitoringu video z zastosowaniem: rejestratorów DVR/NVR/IP (hybrydowych) obsługujących wiele standardów (PAL, AHD, TVI, CVI, FullHD, 1080p, 720p, IP) oraz kamer CCTV wysokiej rozdzielczości (kuliste, z oświetlaczem IR, kopułowe, z wysięgnikiem, antywandal, hermetyczne, zoom/PTZ) znanych producentów (BCS, Dahua, Bosh, Gemini, APTI, Hybro, AV-Tech).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
obrobkareczna Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 19 Cze 2003
Posty: 493
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: 01 Mar 2005 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

swietna robota Smile przydana wtyczka. z przyszłymi poprawkami bedzie jeszcze lepsza.
Ze swojej strony prosilbym tez o slowne opisanie stanów, nie tylko ikonkami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QBUS
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Sty 2003
Posty: 275
Skąd: Kraków

PostWysłany: 01 Mar 2005 12:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super pluginek - juz zastapil u mnie oryginalne okienko i na pewno bede z niego korzystal.
Mam tylko prosbe - teraz jak sie w opisie wpisze cos,a potem zmieni stan bez opisu (wykasuje) to potem za kazdym razem pokazuje ten stary tekst zamiast pustego opisu. Daloby sie zrobic tak, aby pamietal, ze ostatni opis byl pusty?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Koniq Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 184

PostWysłany: 01 Mar 2005 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gratki Smile fajnty plug Smile czekamy na kolejne Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WickoO Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 26 Lut 2005
Posty: 104
Skąd: Skwierzyna

Punktów karnych: 9000

PostWysłany: 01 Mar 2005 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

plug jest bardzo fajny.. baaardzo fajny Wink tylko czasami wyświetla niepotrzebne ikonki Suspect no i ten enter.. ale ogólnie jest na pewno lepszy niż standard
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 01 Mar 2005 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wtyk widać bardzo ładnie się zapowiada. Więc może napiszę co ja bym z chęcią w nim ujrzał:

+ zasady dawania opisu z SRAway, czyli możliwość wymuszenia dla niektórych stanów wpisywania domyślnego opisu a dla innych poprzedniego, oraz możliwość wyłączenia opisów dla pewnych stanów

+ redesing, najchętniej widziałbym dwa niewielkie menu rozwijane; wiem że jedno już jest, ale myślę o tym żeby je skrócić i dodać drugie gdzie będzie możliwość wybrania stanu, zamiast aktualnych ikonek

+ w AwaySystem podobało mi się to że mogłem mieć pare domyślnych opisów oraz dodatkowo ostatni, gdyby tutaj można było dodać tą samą zasadę (jako opcję ofkoz) to było by słodko [:
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
soloo
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 23 Lip 2003
Posty: 72

PostWysłany: 01 Mar 2005 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
czy mozliwe jest cos takiego, zeby dla niektorych protokolow wymusic brak opisu, lub jakis jeden konkretny, a dla innych protokolow inny. generalnie chodzi mi o to, ze mam w mirandzie po 2x tlena i gg, po jednym dla znajomych i po jednym dla klientow. nie chcialbym zeby klienci widzieli moje statusy opisowe, ktorych uzywam na co dzien, wolalbym ustalic jakis z gory jeden status opisowy, dajmy na to moj numer telefonu czy cus, i zeby sobie wisial zawsze dla obu protokolow dla klientow, i zeby te protokoly ignorowaly normalne zmiany statusu. nie wiem czy to odpowiednie miejsce na tego posta, ale akurat sie zastanawialem nad tym czy mozliwe jest cos takiego a wczoraj testowalem w tym celu wiekszosc aktualnych wtyczek do obslugi away'a, i nic konstruktywnego z tego nie wyniknelo, a ze twoja wtyczka jest mloda, moze uda sie do niej to zaimplementowac;]
pozdrawiam
_________________
the mind is a terrible thing to taste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wallace Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Gru 2004
Posty: 369
Skąd: Bn/Kra
Wiek: 44 lat(a)

PostWysłany: 01 Mar 2005 17:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

takiego czegos potrzebowalem Suspect

brakuje mi tylko tego entera (-:

hmmm ... i mam jeden maly problem ... ta rozwijana lista z opisami mi nie dziala, znaczy klikam myszka i sie nie rozwija, musze zaznaczyc ja i strzalkami przewijac ... tez ktos tak ma? jakies antidotum? a moze tak jest standardowo ? Suspect
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Harven Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 20 Lut 2005
Posty: 117
Skąd: Kraków

PostWysłany: 01 Mar 2005 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za przeniesienie tematu tutaj i nadanie mi zaszczytnego miana Wink

Zaczne od poczatku:
obrobkareczna, WickoO - Zrobie cos takiego jak napisal karguy w 2 punkcie, rozwiaze to problem ikonek i nazw stanow.

QBUS - nie pomyslalem o tym, zrobi sie.

karaguy - pierwsze sie zrobi, drugie rozwiazuje problemy opisane przez obrobkarecznego i WickoO! (ze tez na to nie wpadlem Razz) a co do trzeciego bede sie musial zastanowic jak to sprytnie rozwiazac aby mozna bylo ustalic sobie pare okreslonych opisow i jednoczesnie moc wybierac sposrod paru ostatnich.

soloo - Przyznaje, ze calkiem ciekawy pomysl, pomysle nad tym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WickoO Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 26 Lut 2005
Posty: 104
Skąd: Skwierzyna

Punktów karnych: 9000

PostWysłany: 01 Mar 2005 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eh gdyby nie to że na w.info jest parę zajętych osób już byłaby notka o twoim pluginie.. a tak czeka w niezaakceptowanych przez redaktorów ;]

ten plugin będzie jak widać b. dobry Suspect jeszcze z tych ważniejszych to kurcze ładniejsza lista kontaktów ( z opisami :] )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Harven Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 20 Lut 2005
Posty: 117
Skąd: Kraków

PostWysłany: 01 Mar 2005 17:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wallace u mnie nie ma tego problemu, nie wiem jak u innych.

WickoO lista kontaktow to juz przekracza granice tej wtyczki a poza tym z czasem (i zaistanlowanym mToolTipem) mozna sie przyzwyczaic.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Nazir Płeć: mężczyzna
Admin
Admin



Dołączył: 29 Sty 2003
Posty: 2416
Skąd: Chrzanów

PostWysłany: 01 Mar 2005 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WickoO napisał:
eh gdyby nie to że na w.info jest parę zajętych osób już byłaby notka o twoim pluginie.. a tak czeka w niezaakceptowanych przez redaktorów ;][...]

no i co?
_________________
Miranda nie dla idiotow ExclamationExclamationExclamation

IRC #miranda.kom.pl - oficjalny kanał Polskiego Forum - serwer: irc.quakenet.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
nowotny
VIP
VIP



Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 598

PostWysłany: 01 Mar 2005 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

YUPPII... Very Happy w końcu można wywalić zabugowany awaysys... no i nie trzeba dwa razy potwierdzać gg... dzięki Harven za super plug...
Kilka moich propozycji:

- żeby trochę bardziej przypominał wyglądem awaysys... tam jest takie fajne schludne okienko... ale to nie jest bardzo konieczne... Very Happy

- przy zmienianiu statusu opis wpisany do pola edycji jest ostatnim opisem dla tego stanu z którego wychodzimy... moim zdaniem powinen być ostatnim opisem używanym dla danego stanu na który przechodzimy... czyli na przykład jesteśmy Online z opisem:"Jestem dostępny" i chcemy zmienić na Away z opisem "Nie ma mnie" który nota bene mieliśmy już ustawiony wcześniej... przy zmianie stanu powinien zatem w polu być już wpisany opis "Nie ma mnie" a nie jak teraz "Jestem dostępny"...

- 10 ostatnich opisów, ale dla stanu na który przechodzimy, a nie wszystkich (ewentualnie możliwość ustawienia w opcjach)

... to mi przyszło do głowy tak na szybko... Very Happy
Pozdrowionka....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WickoO Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 26 Lut 2005
Posty: 104
Skąd: Skwierzyna

Punktów karnych: 9000

PostWysłany: 01 Mar 2005 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nazir napisał:
WickoO napisał:
eh gdyby nie to że na w.info jest parę zajętych osób już byłaby notka o twoim pluginie.. a tak czeka w niezaakceptowanych przez redaktorów ;][...]

no i co?

to, że mniej osób o tym wie? Suspect tym bardziej ze polskie publikacje sa najpierw pokazywane na forum, a na forum nie chodza wszyscy Suspect

nowotny bardzo ciekawa propozycja.. tylko z tymi 10 ostatnimi dla jednego stanu przesadziłeś.. Suspect to raczej bez sensu bo jak chcesz ustawic jakis poprzedni opis to poprzedni ;] pozatym jak mamy 6 stanów.. 6x10=60 - troche duzo tego byloby w bazie ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
nowotny
VIP
VIP



Dołączył: 11 Sty 2004
Posty: 598

PostWysłany: 01 Mar 2005 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WickoO napisał:
nowotny bardzo ciekawa propozycja.. tylko z tymi 10 ostatnimi dla jednego stanu przesadziłeś.. Suspect to raczej bez sensu bo jak chcesz ustawic jakis poprzedni opis to poprzedni ;] pozatym jak mamy 6 stanów.. 6x10=60 - troche duzo tego byloby w bazie ;]
No dobra może z 10 przesadziłem(sugerowałem się ustawieniami autora), ale 5 to całkiem rozsądna liczba... poza tym wg mnie i tak się powinno ustawiać samemu ile ostatnich opisów sobie życzymy...
poza tym używasz wszystkich stanów...? ja używam tylko Online i Away... no i Offline czasami... Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 43, 44, 45  Następny
Strona 1 z 45

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor