Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Portal ;)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Ogłoszenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 09 Lut 2005 3:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TomekQ napisał:
widzę, że już trwają testy - kiedy można się spodziewać oficjalnego wydania

niebawem Wink
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 20:41    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


W ofercie TechnoVolt profesjonalne systemy alarmowe (SSWiN) i przeciwpożarowe (SSP).
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży teletechnicznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy systemy przeciwwłamaniowe i dozoru z zastosowaniem: central alarmowych, oddymiania, przeciwpożarowych, czujek ruchu PIR, detektorów dymu, gazu i tlenku węgla, syren, szyfratorów, modułów powiadamiania zdalnego GSM/GPRS. Oferujemy sprzęt znanych krajowych producentów (m. in. Satel, Polon Alfa, Elmes, Jablotron, Detectomat, AFG).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zeratul Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 115
Skąd: Brighton, UK

PostWysłany: 10 Lut 2005 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może kilka sugestii z mojej strony:

1. Panel szukaj(prawo góra) - przycisk powinien być obok, a nie pod miejscem do wpisywania. W tej chwili jest za wysoki i wygląda jakoś nieestetycznie. Przycisk "Zaawansowane" przesunięty bliżej pola wpisu, tak żeby rysunek lupy niemalże się z nim stykał.

2. Info - Napisy bardziej ścieśnione i mniejsze okienko. Zamiast "Mirand Online" rzuć coś innego, bo po pierwsze brzmi bez sensu a po drugie za pierwszym razem trudno skumać co to wogóle znaczy:)

3. Panel z przyciskami nie pasuje kolorystycznie do reszty portalu i przez to zbyt się od niego odcina odwracając uwagę.

4. Góra nad panelem jest pusta. Zbyt pusta:) Nie wiem za bardzo jak to można rozwiązać.

5. Panel dolny - "Kto jest na forum". Można by się go pozbyć, o ile to możliwe - jak ktoś chce się dowiedzieć takich rzeczy to wchodzi na forum. Według mnie niepotrzebny. Ewentualnie można by to wkomponować w zakładkę"Forum", prawo góra.

6. Może coś w stylu "O nas" - dodatkowy panel boczny z listą debeściaków, most posts, najbardziej zasłużonych itp itd:)

Oczywiście to tylko moje sugestie. Smile Portal jest jak najbardziej potrzebny i spoko pomyślany. PEACE!
_________________
<Kepper> to jest takie głupie, że tylko informatyk mógł na to wpaść
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 10 Lut 2005 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zeratul napisał:
Może kilka sugestii z mojej strony:

1. Panel szukaj(prawo góra) - przycisk powinien być obok, a nie pod miejscem do wpisywania. W tej chwili jest za wysoki i wygląda jakoś nieestetycznie. Przycisk "Zaawansowane" przesunięty bliżej pola wpisu, tak żeby rysunek lupy niemalże się z nim stykał.

nie da rady, juz o tym mowilem, potrzebna bedzie niedlugo przestrzen na gorze i z szukarki nie bede za bardzo robil armaty, to ma byc zwarte i nie zabierac zbyt wiele powierzchni

Zeratul napisał:
2. Info - Napisy bardziej ścieśnione i mniejsze okienko. Zamiast "Mirand Online" rzuć coś innego, bo po pierwsze brzmi bez sensu a po drugie za pierwszym razem trudno skumać co to wogóle znaczy:)

to jasne ze bedzie inne, cierpliwosci

Zeratul napisał:
3. Panel z przyciskami nie pasuje kolorystycznie do reszty portalu i przez to zbyt się od niego odcina odwracając uwagę.

a na ten temat to juz mi sie nie chce gadac, czlowiek (Grigorij) sie z tym meczyl, wyszlo kupe wersji zanim wprowadzilem to co jest, full txt sie przewinelo przez IM-y i jestem tym juz zmeczony

Zeratul napisał:
4. Góra nad panelem jest pusta. Zbyt pusta:) Nie wiem za bardzo jak to można rozwiązać.

o tym mowa wyzej

Zeratul napisał:
5. Panel dolny - "Kto jest na forum". Można by się go pozbyć, o ile to możliwe - jak ktoś chce się dowiedzieć takich rzeczy to wchodzi na forum. Według mnie niepotrzebny. Ewentualnie można by to wkomponować w zakładkę"Forum", prawo góra.

niestety ten panel zostanie chocby dla mojej wygody, kiedy wchodze na sajt to od razu chce wiedziec kto gdzie i kiedy... Wink

co najwyzej moge dodac opcje w profilu usera czy ten panel ma byc domyslnie zwiniety czy tez nie, tak samo jak to bedzie z shoutbox-em, ktory to niedlugo pod nim sie rowniez znajdzie Wink

Zeratul napisał:
6. Może coś w stylu "O nas" - dodatkowy panel boczny z listą debeściaków, most posts, najbardziej zasłużonych itp itd:)

Oczywiście to tylko moje sugestie. Smile Portal jest jak najbardziej potrzebny i spoko pomyślany. PEACE!

Rolling Eyes
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zeratul Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 115
Skąd: Brighton, UK

PostWysłany: 10 Lut 2005 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AD 1. http://zeratul.dyn.pl/szukajka.jpg - chodziło mi że może to by wyglądało jakoś tak, bo IMHO na teraz to wszystko jest zbyt rozstrzelone i zajmuje za dużo miejsca.
_________________
<Kepper> to jest takie głupie, że tylko informatyk mógł na to wpaść
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
TomekQ Płeć: mężczyzna
Pierdoła
Pierdoła

Status stażu



Dołączył: 04 Lut 2004
Posty: 417
Skąd: Europa

PostWysłany: 11 Lut 2005 2:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tym razem mam dwie uwagi:
pierwsza malo znaczaca - bardzo ladne, ale w Polsce chyba przjal sie inny format daty (dd-mm, zamiast mm-dd). I tak czekam na oficjalne wydanie wtyczki (juz pieciu testerow bylo, wiec licze, ze bedzie to przed koncem tego tygodnia).
druga powazniejsza (zrzuty gornej czesci z forum i portalu):



chyba lepiej wygladaloby, gdyby uklad obu byl podobny, bo nie widze argumentow, dla ktorych raz znak mirandy wychodzi poza belke menu, a raz wypychany jest znak szukania. Chyba najlepiej gdyby to wszysko bylo zgromadzone nad ta belka, ewentualnie znaczek mirandy posrodku, a szukajka z boku.
_________________
Czy wiesz, ze strony moga otwierac sie szybko? Opera - link w www Wink
P.S. W Operze uzywaj '/' zamiast Ctrl+F Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 11 Lut 2005 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widzisz, tak jak w IE wszystko w obu przypadkach wyglada elegancko





tak juz pod Opera jest syf i za kazdym wczytaniem wyglada to inaczej, niestety na to nie mam wplywu w tej chwili (brak czasu), po prostu ta przegladarka przy bardziej skomplikowanych tabelach jest do d... Mad jesli sie gdzies zrobi cos offstandard

ale sluchajcie, nikt Wam nie broni zapisac sobie wygenerowanego sajta na HDD, tam sobie wyedytujcie html, pokombinujcie, potem zalinkujcie poprawiony dokument a ja to uwzglednie Wink

ja nie mam na to czasu aktualnie zeby kopac w tabelach, jednak header jest calkiem zgodny ze std. phpBB...
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora


Ostatnio zmieniony przez DJ Lotos dnia 11 Lut 2005 16:33, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wallace Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Gru 2004
Posty: 369
Skąd: Bn/Kra
Wiek: 44 lat(a)

PostWysłany: 11 Lut 2005 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raq napisał:
jednak fakt faktem ze zdarza sie ze cos dziala pod IE a pod Operą niekoniecznie Smile i nie raz mialem taki przypadek i nie ma co mowic o standardach bo jesli dziala pod IE to teoretycznie powinno pod operą Smile zreszta opera nie obsluguje duzej czesci java scriptów Confused i stylów css Confused


hyhy ... co do css'ow to opera akurat jest zgodna dokladnie ze specyfikacja level 1, 2 i czesciowo 3 (to ostatnie 8beta) natomiast ie tak nie bardzo, level 1 i czesciowo level 2 obsluguje ... a java script ? ... jezeli ktos kto zrobi strone zgodna ze standardami to bedzie dobrze dzialac wszystko, no moze nie zawsze pod ie <;

po za tym IE bardzo lubi ignorowac wszelkie bledy w tagach html i nie tylko, jezeli w operze wlaczy sie "identyfikuj jako MSIE6.x" to nie tylko bedzie sie "przedstawiac jako IE" ale i (malo osob wie o tym ficzeru) to tez bedzie sie starala dorownac IE w olewaniu bledow (choc nie wiem czy tak jest w najnowszych wersjach opery) <:

ale juz jezli chodzi o wszelkie dyskusje na temat przegladarek ... to dopiero jezeli tu http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fmiranda-im.pl%2Fportal.php bedzie bez bledow ... a jak widac pomijajac braki altow, jest masa zwiazana z tabelami <;

takze narazie cisza i jak DJ Lotos napisal... poprawmy to, a pozniej dyskutujmy czy sie cos rozjezdza czy nie, i ktora przegladarka lepsza (oczywiscie Opera Wink)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bags_Bunny Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 02 Lut 2003
Posty: 365
Skąd: Poznań

PostWysłany: 11 Lut 2005 17:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. moze zacznijmy od podstaw: LAYOUTOW SIE NIE ROBI NA TABELKACH! do tego sa warstwy (div), tabele sa do prezentacji danych tabelarnych
2. dj: na jakiej podstawie twoje screeny stwierdzaja ze w ie wszystko jest dobrze skoro szeoorksc menu jest dokladnie taka jak szerokosc tych screenow? przeciez chyba sprawa idzie o wyrownanie poziome tego menu
3. u mnie osobiscie na operze 8 jest ok...
_________________
php ma w zasadzie tylko jedna zalete - dziala | fatal error: ms windows system found
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nazir Płeć: mężczyzna
Admin
Admin



Dołączył: 29 Sty 2003
Posty: 2416
Skąd: Chrzanów

PostWysłany: 11 Lut 2005 17:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bags_Bunny napisał:
[...]
3. u mnie osobiscie na operze 8 jest ok...

a u mnie nie Smile i na 7.6 tez jest zle.... dobrze jest tylko na Portalu a kaszana na Forum Smile
_________________
Miranda nie dla idiotow ExclamationExclamationExclamation

IRC #miranda.kom.pl - oficjalny kanał Polskiego Forum - serwer: irc.quakenet.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
leon_master Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 28 Sty 2004
Posty: 705
Skąd: Gliwice
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 11 Lut 2005 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja myśle że to logo należy wycentrować... zdecydowanie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 11 Lut 2005 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobra, ja sie tym zajme ale sie nie rozdwoje Mad

BTW Bags_Bunny w p.2 konkretnie mowisz, da sie naprawic kombinujac w tym kier. Wink
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zeratul Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 115
Skąd: Brighton, UK

PostWysłany: 12 Lut 2005 2:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze zmieńcie przekierowania, żeby jak się kliknie "zaloguj" na portalu i się zaloguje, to żeby przekierowywało na portal a nie na forum. I jeszcze jak wchodzę bezpośrednio na forum, loguję się a później otwieram nowe okno IE i wchodzę na portal to nie jestem zalogowany... Może górę zrobić ramkami? I można by zlikwidować tą jasną otoczkę wokół pasków statystyk "Mirand online".

A, i można by walnąć taki speszyl ficzer związany z zawiadamianiem na emalię o nowych postach w temacie - jakby ktoś chciał wiedzieć czy coś nowego jest w określonym temacie a nie chce dostawać emalii(ma manię prześladowczą?). Polegało by to na tym że w tabeli "Info" pojawiały by się właśnie te informacje, coś w stylu "W temacie xxx jest yy nowych postów, kliknij tutaj żeby przejść". Inna sprawa czy by się to nie rozrosło za bardzo, no i nie wiem jak miałoby to wyglądać od strony kodowania. Anyway GW i GL guys Wink
_________________
<Kepper> to jest takie głupie, że tylko informatyk mógł na to wpaść
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
TomekQ Płeć: mężczyzna
Pierdoła
Pierdoła

Status stażu



Dołączył: 04 Lut 2004
Posty: 417
Skąd: Europa

PostWysłany: 12 Lut 2005 2:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zeratul napisał:
I jeszcze jak wchodzę bezpośrednio na forum, loguję się a później otwieram nowe okno IE i wchodzę na portal to nie jestem zalogowany...
zobacz, czy nie masz wylaczonych ciasteczek - przy otwieraniu w kilku tabach w operze/ff dziala dobrze.
EDIT: a co do emaili - mozesz uzywac RSS i nie miec tego problemu
_________________
Czy wiesz, ze strony moga otwierac sie szybko? Opera - link w www Wink
P.S. W Operze uzywaj '/' zamiast Ctrl+F Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mhkmf Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 08 Lut 2005
Posty: 12
Skąd: SaRnufF

PostWysłany: 14 Lut 2005 1:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pomysł z PORTALEM uważam za jak najbardziej trafiony i życzę ekipie go prowadzącej jaknajryhlejszego rozwoju... w zasadzie gdy trafiłem tutaj po raz pierwszy zdziwiło mnie że oficjalna (bo oficjalna, nie?? a jeżeli nie oficjalna to przynajmniej najoficjalniejsza:]:]:] ??) strona polskiej mirandy to "tylko" (albo "aż" żeby nikogo nie urazićSmile) forum... teraz sytuacja się zmieni i super !!
_________________
~ sarnuff smykers - prawdopodobnie najlepszy sarnuff smykers na świecie ~ m4e ~
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Grigorij Płeć: mężczyzna
Redaktor
Redaktor



Dołączył: 19 Lis 2004
Posty: 250
Skąd: Łódź
Wiek: 37 lat(a)

PostWysłany: 14 Lut 2005 23:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że temat trochę, jakby... przygasł. A oto od 2 dni mamy nowe buttony (około 18 ) i logo, a nawet 2 nowe loga.

Więc teraz, o ile jeszcze tego nie zrobiliście do tej pory, wszyscy na mój sygnał wciskacie F5.

1... 2... 3... TERAZ!! Razz
_________________
Czasami siedzę i myślę, a czasami po prostu siedzę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Ogłoszenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor