Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Miranda pod Linux
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 16 Mar 2003 13:32    Temat postu: Miranda pod Linux Odpowiedz z cytatem

To ze MI jest Windows only i ze przerobienie jej pod linux'a mija sie z celem wiem dobrze, ale czytalem na forum sf.net ze pod emulacja miranda nawet dziala. Czy ktos z Was juz probowal robic cos takiego? Jezeli tak to z jakim rezultatem i czy bylo to zdatne do uzytku? Bo jezeli bede probowal ponownie toczyc boje z linux'em to przydala by sie miranda, a jak nie to zostaje GAIM albo SIM (ICQ only?). :\
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 17:44    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt oferuje profesjonalnie wykonane rozdzielnie elektryczne i tablice sterujące.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy rozdzielnie elektryczne główne i sterujące oświetleniem oraz automatyką budynków. Oferujemy sprzęt znanych producentów (m. in. Legrand, Eaton, Hager, Siemens, F&F, Relpol, Zamel, ETI).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moon Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 07 Mar 2003
Posty: 926
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 16 Mar 2003 14:45    Temat postu: Re: Miranda vs. Linux Odpowiedz z cytatem

karaguy napisał:
To ze MI jest Windows only i ze przerobienie jej pod linux'a mija sie z celem wiem dobrze, ale czytalem na forum sf.net ze pod emulacja miranda nawet dziala. Czy ktos z Was juz probowal robic cos takiego? Jezeli tak to z jakim rezultatem i czy bylo to zdatne do uzytku? Bo jezeli bede probowal ponownie toczyc boje z linux'em to przydala by sie miranda, a jak nie to zostaje GAIM albo SIM (ICQ only?). :\

Moze nie koniecznie...
http://appdb.winehq.org/appview.php?appId=878&versionId=1157
Ale jak Ci sie uda to z przyjemnoscia zobacze efekty.... Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
moon Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 07 Mar 2003
Posty: 926
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 30 Mar 2003 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mala kotekta...
w FAQ pojawilo sie ze wine to emulator a przeciez...
http://www.vnunet.com/News/1125594 napisał:
...Wine (Wine Is Not an Emulator) is not technically a Windows emulator for Linux, it is a compatibility layer allowing Windows binaries to run on the Linux OS.

_________________
I feel like the Blind Man, in a Dark Room,
looking for the Black Cat - That is Not There


Przeczytaj http://rtfm.bsdzine.org zanim zadasz pytanie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 30 Mar 2003 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moon napisał:
mala kotekta...
w FAQ pojawilo sie ze wine to emulator a przeciez...
http://www.vnunet.com/News/1125594 napisał:
...Wine (Wine Is Not an Emulator) is not technically a Windows emulator for Linux, it is a compatibility layer allowing Windows binaries to run on the Linux OS.

Ta... a Linux to 'Linux Is Not UNix' oraz pare innych dziwnych rozwiniec skrotkow wzietych z kosmosu kiedy autor szukal ciekawej nazwy dla programu. W praktyce program pozwala na emulacje programow z Win32 pod Linux'em, wiec jak inaczej nazwac ten proces jak nie emulacja? I jak inaczej nazwac oprogramowanie ktore emuluje jak nie emulatorem wlasnie? Eh... ja i moje wywody.
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
QBUS
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Sty 2003
Posty: 275
Skąd: Kraków

PostWysłany: 31 Mar 2003 0:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karaguy napisał:
moon napisał:
mala kotekta...
w FAQ pojawilo sie ze wine to emulator a przeciez...
http://www.vnunet.com/News/1125594 napisał:
...Wine (Wine Is Not an Emulator) is not technically a Windows emulator for Linux, it is a compatibility layer allowing Windows binaries to run on the Linux OS.

Ta... a Linux to 'Linux Is Not UNix' oraz pare innych dziwnych rozwiniec skrotkow wzietych z kosmosu kiedy autor szukal ciekawej nazwy dla programu. W praktyce program pozwala na emulacje programow z Win32 pod Linux'em, wiec jak inaczej nazwac ten proces jak nie emulacja? I jak inaczej nazwac oprogramowanie ktore emuluje jak nie emulatorem wlasnie? Eh... ja i moje wywody.


Ale sek w tym, ze WINE de facto NIE emuluje windowsa, a jak napisal autor udostepnia tylko jego mechanizmy (takie jak WinAPI zdaje sie) do dzialania. Emulator to takie cos co Ci robi, ze po uruchomieniu pod jednym systemem masz wrazenie ze pracujesz pod drugim. Tutaj nie ma o tym mowy, mozesz jedynie uruchamiac programy Windowsowe pod Linuxem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 31 Mar 2003 7:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie efekt jest podobny, bo nie bede mowil ze taki sam. Udostepnia jego mechanizmy czyli zapewnia srodowisko do uruchamiania sie programow, czyli emuluje srodowisko Win32. Nie emuluje calego Windows'a bo by to zrobic taki emulator musial by emulowac calego PC, a tutaj juz WINE odpada. Ale w dalszym ciagu wydaje mi sie ze to jest emulator, a w FAQ'u nie jest napisane ze on emuluje Windows.
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mina86 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 686
Skąd: Linux 2.6.x x86_64
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 31 Mar 2003 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karaguy napisał:
Ta... a Linux to 'Linux Is Not UNix'

Alez skad, to GNU's not UNIX. Linux natomiast to jadro systemu operacyjengo opartego na Minixie Smile

http://www.gnu.org/home.pl.html napisał:
Nazwa GNU to rekurencyjny akronim zdania ,,GNU's Not Unix'', ,,GNU to Nie Unix''


karaguy napisał:
oraz pare innych dziwnych rozwiniec skrotkow wzietych z kosmosu kiedy autor szukal ciekawej nazwy dla programu.

Taa... np. Windows Nice Try Smile

karaguy napisał:
W praktyce program pozwala na emulacje programow z Win32 pod Linux'em, wiec jak inaczej nazwac ten proces jak nie emulacja? I jak inaczej nazwac oprogramowanie ktore emuluje jak nie emulatorem wlasnie? Eh... ja i moje wywody.

Prawde mowiac to ja sie zgadzam...
_________________
Post wygenerowany automatycznie przez system sztucznej inteligencji o kodowej nazwie mina86
Myślałem, że jest wolność słowa...
i wtedy właśnie kazali mi usunąć adres strony z tej stopki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
moon Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 07 Mar 2003
Posty: 926
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 31 Mar 2003 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trydno pisać...
FAQ napisał:
...korzystajac z emulatorow takich jak np. wine...

...jeśli Wine - "Wine Is Not an Emulator".
Jeśli komuś sie 'wydaje' inaczej to jest jego prywatna sprawa.

Ale co mi tam...
_________________
I feel like the Blind Man, in a Dark Room,
looking for the Black Cat - That is Not There


Przeczytaj http://rtfm.bsdzine.org zanim zadasz pytanie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
moon Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 07 Mar 2003
Posty: 926
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 31 Mar 2003 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam jeszcze...
http://www.winehq.com/?page=faq#Is_Wine_an_emulator napisał:
Is Wine an emulator?

Fortunately, no. Wine provides low-level binary compatibility, but currently only for OSes running on Intel-compatible chips.

To chyba wszystko tlumaczy...
_________________
I feel like the Blind Man, in a Dark Room,
looking for the Black Cat - That is Not There


Przeczytaj http://rtfm.bsdzine.org zanim zadasz pytanie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
croolyc
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 23 Sty 2003
Posty: 56
Skąd: Polanow

PostWysłany: 31 Mar 2003 14:44    Temat postu: Re: Miranda vs. Linux Odpowiedz z cytatem

karaguy napisał:
To ze MI jest Windows only i ze przerobienie jej pod linux'a mija sie z celem wiem dobrze,...


Hmn...
Ja na ten przyklad nie wiem dlaczego ma sie mijac z celem?
Mircia pod linuxem tez by sie przydala.
_________________
Lepszy Spokojny Dzień
THCulture
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 31 Mar 2003 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moon napisał:
Dodam jeszcze...
http://www.winehq.com/?page=faq#Is_Wine_an_emulator napisał:
Is Wine an emulator?

Fortunately, no. Wine provides low-level binary compatibility, but currently only for OSes running on Intel-compatible chips.

To chyba wszystko tlumaczy...

Ja jednak obstaje przy swoim. A co do formy tego zdania w FAQ'u to mysle ze tam slowo emulatorami bedzie bardziej wyraziste i czlowiek bedzie wiedzial o co biega w przeciwienstwie gdy powie mu sie ze jakis program Wine. Jednak z drugiej strony czlowiek ktory nie wie co to Wine raczej nie bierze sie za karkolomne zadanie uruchomienia Mirandy pod L. Mysle ze decyzja powinna byc podjeta przez moderatorow, gdyz to oni maja tu ostatnie slowo. ;]

croolyc napisał:
karaguy napisał:
To ze MI jest Windows only i ze przerobienie jej pod linux'a mija sie z celem wiem dobrze,...


Hmn...
Ja na ten przyklad nie wiem dlaczego ma sie mijac z celem?
Mircia pod linuxem tez by sie przydala.


Ktos kiedys porowna Mirande pod Linuxa do Mozilli, napisal ze jezeli Miranda bedzie crossplatform to prawdopodobnie jej rozmiar sie powiekszy a szybkosc dzialania spadnie (gdyz robiona tylko pod Win32 nie musi sie martwic o kompatybilnosc). Natomiast najwiekszym problemem beda chyba pluginy, gdzie beda musialy zostac potworzone sekcje jeszcze na system operacyjny... tego niestety sobie nie potrafie wyborazic.
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mina86 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 686
Skąd: Linux 2.6.x x86_64
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 31 Mar 2003 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karaguy napisał:
Ktos kiedys porowna Mirande pod Linuxa do Mozilli, napisal ze jezeli Miranda bedzie crossplatform to prawdopodobnie jej rozmiar sie powiekszy a szybkosc dzialania spadnie (gdyz robiona tylko pod Win32 nie musi sie martwic o kompatybilnosc). Natomiast najwiekszym problemem beda chyba pluginy, gdzie beda musialy zostac potworzone sekcje jeszcze na system operacyjny... tego niestety sobie nie potrafie wyborazic.

Pluginy zostana rozwiazane tak samo jak sa rozwiazane pod Mozilla, tzn. zostanie stworzony jezyk, w kotrym bedzie sie te pluginy pisac.
Z drugiej strony moznaby Mozille w Java'ie napisac, ale wowczas to w ogole bylaby wolna jak nie wiem co....
_________________
Post wygenerowany automatycznie przez system sztucznej inteligencji o kodowej nazwie mina86
Myślałem, że jest wolność słowa...
i wtedy właśnie kazali mi usunąć adres strony z tej stopki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 31 Mar 2003 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mina86 napisał:
Pluginy zostana rozwiazane tak samo jak sa rozwiazane pod Mozilla, tzn. zostanie stworzony jezyk, w kotrym bedzie sie te pluginy pisac.
Z drugiej strony moznaby Mozille w Java'ie napisac, ale wowczas to w ogole bylaby wolna jak nie wiem co....

Mi nie chodzi o to ze to by ciezko bylo zrobic, ale ze wszystkie aktualne pluginy trzeba by bylo przepisac, a ze nikt z miejsca nie zrobi tego wiec pozostanie stworzenie kategori nowe / stare i to bedzie problem.

PS.
Damn, jeszcze jeden post i bede pie...... mozna to by jakos tak, ciachnac? :]

---
nie to nie ;]
poczekam i zobcze czy Nazir'owi cos przeskoczy jak 300 przebije :]
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.


Ostatnio zmieniony przez karaguy dnia 31 Mar 2003 21:07, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Nazir Płeć: mężczyzna
Admin
Admin



Dołączył: 29 Sty 2003
Posty: 2416
Skąd: Chrzanów

PostWysłany: 31 Mar 2003 17:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karaguy napisał:
PS. Damn, jeszcze jeden post i bede pie...... mozna to by jakos tak, ciachnac? :]
NIE Laughing Laughing Laughing
_________________
Miranda nie dla idiotow ExclamationExclamationExclamation

IRC #miranda.kom.pl - oficjalny kanał Polskiego Forum - serwer: irc.quakenet.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mina86 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 686
Skąd: Linux 2.6.x x86_64
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 31 Mar 2003 18:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karaguy napisał:
Mi nie chodzi o to ze to by ciezko bylo zrobic, ale ze wszystkie aktualne pluginy trzeba by bylo przepisac, a ze nikt z miejsca nie zrobi tego wiec pozostanie stworzenie kategori nowe / stare i to bedzie problem.

No tak.. To by sie zgadzalo.. Kolejnym minusem bylby fakt, ze czesc pluginow pwnie w ogole nie zostalaby przepisana...

karaguy napisał:
Damn, jeszcze jeden post i bede pie...... mozna to by jakos tak, ciachnac? :]

Rozwizanie ejst proste: nie dawaj tego posta Laughing
_________________
Post wygenerowany automatycznie przez system sztucznej inteligencji o kodowej nazwie mina86
Myślałem, że jest wolność słowa...
i wtedy właśnie kazali mi usunąć adres strony z tej stopki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor