Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Uzależniony...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Na każdy temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kfiadeg Płeć: mężczyzna
VIP
VIP

PostWysłany: 02 Mar 2003 16:17    Temat postu: Uzależniony... Odpowiedz z cytatem

...czyli myśli filozoficzne Wink

Dopadła mnie myśl pewna, straszna, chciałem się zatem nią podzielić z tymi którzy też są zagrożeni...
Miranda-Addict ma wiele form, są ludzie uzależnieni od upgrade'ów, odwiedzania stron (Nazir Wink ) w poszukiwaniu nowych aktualizacji, mniejszy odstetek stanowią ci których uzależnienie przejawia się w zarywaniu nocy tylko po to, żeby "zrobić import z serwera", "uruchomić przesyłanie plików" etc.
Do tej grupy należą także kreatorzy wizualni - są oni jednak lekko inną kastą, po kilka razy poprawiają ikonki i tworzą swoje, tylko po to żeby miranda "ładnie wyglądała".
Ale najgorzej napewno mają ci ostatni - najliczniejsi, do których niestety się zaliczam, a których uzależnienie skłoniło mnie do podzielenia się moimi rozmyśleniami na tym forum (ale długie zdanie, geeezzz...)
Oto Protocol Maniacs. Ekstremiści tejże grupy zarejestrują się na wszelkich możliwych serwerach do których są napisane odpowiednie pluginy, chociaż przez kilka lat nie zrobią z nich wielkiego użytku. Ci mniej ekstremalni mają tylko te, które wydają im się niezbęde - od pięciu do ośmiu Wink (gg, tlen, wp/jabber, pogoda, icq, msn, yahoo, rss, netsend a teraz jeszcze aim - w różnych kombinacjach)....
A gdzie tu uzależnienie? No cóż - niech historia potoczy się innymi torami i z każdej sieci znajdzie się kilka osób które dodamy na stałe do naszej listy kontaktów, z sieci zagranicznych jak msn, aim czy icq niech to będą znajomi na emigracji Wink albo chociażby przysłowiowa "ciocia z ameryki" Wink) Możliwości jest dużo, kończąc na znajomości rozwiniętej z nudów po ustawieniu statusu "Free for chat"....
A teraz załóżmy, że nagle okazuje się, że nasz uzależniony bohater z nieznanych powodów, niezależnych czasem od siebie, musi zrezygnować z Mirandy - a przynajmniej chciałby (w końcu jest uzależniony, nie tak łatwo rzucić mirande Wink ) --- przykładem może być zmiana kompa na macintosha, tudzież zmiana systemu na linux albo cokolwiek. Co wtedy? Rozpacz...
Do każdej sieci osobny klient, pięćset ikonek w trayu (lub w odpowiednim miejscu innego systemu łoperacyjnego)... Masakra...
A to nie jest najgorszy wypadek! W najgorszym nasz biedny uzależniony może nie mieć w ogóle klienta (ów wspomniany macintosh chociażby) i wtedy już porażka...
Smile
No i tyle z moich filozoficznych rozważań Wink
Piszę dlatego, bo zamierzam całkowicie przesiąść się na Linuxa i rozpaczliwie potrzebuję mirandy na ten system, tudzież innego ekwiwalenta tak szerokozakresowego jak w/w Miranda...
Smile Smile no to LOL!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adv Bot

PostWysłany: 16 Lip 2024 1:24    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem

TechnoVolt to najlepsze systemy monitoringu video - telewizji przemysłowej (CCTV) profesjonalnie i w dobrych cenach.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży teletechnicznej.
Stosujemy najnowocześniejsze na rynku technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy systemy monitoringu video z zastosowaniem: rejestratorów DVR/NVR/IP (hybrydowych) obsługujących wiele standardów (PAL, AHD, TVI, CVI, FullHD, 1080p, 720p, IP) oraz kamer CCTV wysokiej rozdzielczości (kuliste, z oświetlaczem IR, kopułowe, z wysięgnikiem, antywandal, hermetyczne, zoom/PTZ) znanych producentów (BCS, Dahua, Bosh, Gemini, APTI, Hybro, AV-Tech).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl

*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin

PostWysłany: 02 Mar 2003 17:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

He he, to ja sie chyba bardziej zaliczam do tych pierwszych Very Happy
bo mam tylko 4 protokoły (ICQ, Tlen, GG i Jabber/WP) Smile no i zrobiłem pack-i ikon i skinów do M

Jednak wcale nie uważam tego za uzależnienie bo traktuje to jako narzędzie (tak jak np. stolarz młotek) tylko, że to narzędzie ma pewne jeszcze wg mnie braki (voice chat, SMS-PL sending)
Ale gdy zostaną one uzupełnione to już tak czesto i maniacko z nadzieja, że w końcu to sie stanie, nie bedzie takiej potrzeby zaglądania po stronkach z dodatkami (chyba, że cos nawali)

I nastanie czas spokoju i stabilizacji oraz normalnej pracy i korzystania z odpowiednich funkcji a nie uganiania sie za nimi ze świecą po bezkresnym gąszczu świata interinformacji Very Happy

-------------------------------------------------------
ale dziwny twór mi wyszedł z tego posta Very Happy
Powrót do góry
Szymon
Gaduła
Gaduła

Status stażu

PostWysłany: 04 Mar 2003 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

1) ja mam tylko ICQ/gg, codziennie lookam na stronki/forum/itd.
2) Na Maca jest taki komunikator - u kumpla widzialem/mowil mi: Protheus czy Prometheus - cos jak Miranda - umie gg/icq/inne i bardzo ladnie dziala. Jak sprawdze dokladnie to napisze jak sie zowie i linka podesle.

Pozdrawiam,
KruK Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu

PostWysłany: 16 Mar 2003 18:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm...
U mnie jeszcze zdrowa sytuacja. Smile
Podobnie jak u DJ Lotos'a - traktuje mirande jako narzędzie.
Ilość portokołów = 3 (ICQ/GG/Tlen).
Jak się okaże, że znajomi emigranci urzywają jabber'a, msn'a, yahoo lub aim to niechybnie przybędzie w mojej kolekcji.
Instalować dla smego faktu, że jest taka możliwośc Rolling Eyes to już przesada. Razz
Pozatym niezbędne plug-in'y + pare dupereli poprawiających estetyke.

Pozdrawiam,
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Na każdy temat Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: