Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Jak z Mirandy zrobić... np. wiertarke... :D
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Na każdy temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Klekot Płeć: mężczyzna
Pierdoła
Pierdoła

Status stażu



Dołączył: 05 Sty 2004
Posty: 426
Skąd: Poznań

PostWysłany: 18 Lut 2004 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ooo wlasnie taki pomysl mi vy sie baaaardzo spodobal, jak skroty do aplikacji wrzucic do mirci i tak w katalogu by byloo, to bardzo good pomysl
_________________
Gentoo GNU/Linux happy user
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 29 Mar 2024 3:47    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


W ofercie TechnoVolt znajdziesz profesjonalne systemy alarmowe (SSWiN) i przeciwpożarowe (SSP).
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży teletechnicznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy systemy przeciwwłamaniowe i dozoru z zastosowaniem: central alarmowych, oddymiania, przeciwpożarowych, czujek ruchu PIR, detektorów dymu, gazu i tlenku węgla, syren, szyfratorów, modułów powiadamiania zdalnego GSM/GPRS. Oferujemy sprzęt znanych krajowych producentów (m. in. Satel, Polon Alfa, Elmes, Jablotron, Detectomat, AFG).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 18 Lut 2004 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ed:
kto tu o pulpicie mowi? mozliwosci na zrobienie skrotow ladnie pokatalogowanych jest ze 20 jak nie wiecej... najprostszym jest chyba menu start
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Klekot Płeć: mężczyzna
Pierdoła
Pierdoła

Status stażu



Dołączył: 05 Sty 2004
Posty: 426
Skąd: Poznań

PostWysłany: 18 Lut 2004 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale jesli tobie karaguy by sie ten plugin nie przydal to nie znaczy ze innym by sie nie przydal, ja bym byl chetny jak juz pisalem na taki plugin... i jeszcze zeby mial opcje linkow, zeby jako kontakt linka umiescic (byla juz mowa o tym w innym jakims temacie) to po psotu nie bedzie ze wchodze do opery, wybieram zakladki itd tylko klikne i juz mi sie otwiera pikne forum miranda-im.pl hihihi

pozdrawiam
_________________
Gentoo GNU/Linux happy user
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 18 Lut 2004 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zwyczajnie poddaje watpliwosci sens istnienia takiej wtyki skoro system operacyjny potrafi organizowac takie rzeczy w duzo lepszy sposob niz Miranda. Chocby te glupie paski narzedzi ktore sprowadzaja sprawe uruchomienia czegokolwiek do dwoch klikniec. Ta funkcja jest juz wbudowana w chyba kazda winde od 95 poczynajac (samego 95 nie jestem pewien), a w Mirandzie trzeba by mieszac zeby to zrobic co spowodowalo by tylko i wylacznie wiekszym obciazeniem pamieci jak i samego programu.
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 18 Lut 2004 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to ze zniknely to nie wiem bo nie widzialem, a co do tego ze ostro moderowane to bym sie spieral, nie widze nic ostrego w nadaniu humorystycznego tytulu, widac kolega musial wulgarnie sie zachowac w stosunku do obslugi skoro zaistniala taka sytuacja
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nazir Płeć: mężczyzna
Admin
Admin



Dołączył: 29 Sty 2003
Posty: 2416
Skąd: Chrzanów

PostWysłany: 18 Lut 2004 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://miranda-im.pl/viewtopic.php?t=1631 i spokoj tu mi bo bockiem poszczuje Laughing Wink
_________________
Miranda nie dla idiotow ExclamationExclamationExclamation

IRC #miranda.kom.pl - oficjalny kanał Polskiego Forum - serwer: irc.quakenet.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 18 Lut 2004 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hyhyhyhy
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ed
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 18 Lut 2004
Posty: 5
Skąd: wawa city

PostWysłany: 18 Lut 2004 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MOJ USUNIETY POST :

karaguy napisał:
(..) a w Mirandzie trzeba by mieszac zeby to zrobic co spowodowalo by tylko i wylacznie wiekszym obciazeniem pamieci jak i samego programu.


niepowodowalo by to obciazenia z tego powodu iz byly by to poprostu 'martwe' kontakty niepodlegajace pingowaniu czy w ogole robiace cos.. samo uzycie pamieci sprowadzalo by sie do wyswietlenia linku ( like kontaktu ) na zasadzie skrotu. chociaz sama miranda mogla by sprawdzac czy skrot jest aktualny i odpowiednie zmieniac status dla niego ( online, offline ) hehe coraz bardziej taki pomysl mi sie podoba.

PS. czy przeniesienie tego postu i zmiana tematu mialo byc zabawne ? niesadze.

[edit]

prosze o zmiane nazwy tematu na orginalny wpisany przezemnie -autora topicu.

Arrow czlowieku luzuj z tym moderowaniem Exclamation

---

OnO napisał:
To jest forum publiczne, ale to nie jest instytucja publiczna.. także nie żądaj od nikogo udzielania Ci odpowiedzi, ani nie protestuj jeśli moderator zamknie Twój temat.
Moderator może zrobić z każdym wątkiem cokolwiek, nawet bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Dlaczego? Dlatego, że nie istnieje żadne prawo, które nakazuje albo zakazuje jakichkolwiek działań tego typu na Polskim Forum Mirandy-IM.
A więc traktuj możliwość dyskuskucji jako przywilej dany Ci przez osoby, które kierują tym forum... a nie coś co Ci się należy !

Podpisano,
Założyciel


rozumiem, nie kwestionuje niczyjego prawa, takze go nie lamie. szanuje innych i to co maja do powiedzenia. jednak .. usowanie postow, przenoszenie topica ? az mnie zatkalo, brak mi slow. przed napisaniem posta przez pol dnia ( i nocy Wink ) przegladalem forum, przeczytalem to co jest do przeczytania, myslalem ze was poznalem. a tu taka kupa.

nierozumiem natomiast czemu moja propozycja spotkala sie z takim potepieniem moderatorow mimo zainteresowania kilku userow WASZEGO forum.

obrazilem kogos ?

pozdrofka Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 29 Lut 2004 6:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze mowiac predzej zostalbys wysluchany gdybys dodal nowego post'a niz edytujac poprzedni (ja np. nie zwracam uwagi na posty w ktorych nie ma swiezych 'wpisow'), mimo tego chcialbym zebys zauwazyl ze spora czesc moderatorow w tym temacie odzywa sie normalnie, nie korzystajac ze swoich przywilejow, ale wracajac do glownego tematu...

Mamy wiec nasza ukochana wiertarke i najprawdopodobniej dziala... jako ze jestem z deksza niedysponowany to nie moge ocenic czy wtyka ta dziala czy tez nie. Very Happy Grunt ze jest:
http://miranda-im.org/download/details.php?action=viewfile&id=1120

Opis:
Favorites allows you to add contacts on your list that can act as shortcuts for files or folders on your computer or links to web pages (actually can be a link to any thing on the computer/internet)
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PasQty
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 30 Sie 2004
Posty: 50
Skąd: Poznań

PostWysłany: 14 Sty 2005 3:07    Temat postu: idea Odpowiedz z cytatem

Uwagi obsługi forum:
Posty wydzielone z tego tematu
Arrow http://miranda-im.pl/viewtopic.php?t=1614

co ja wyraznie powiedzialem w tym miejscu
Arrow http://miranda-im.pl/viewtopic.php?p=25538#25538 Exclamation Question

Idea Zeratul ja cie całkowicie popieram Smile Ida stworzenia uwolnionego protokolu jest jak hipisi w latach 60tych na miejescu Exclamation

Na poczatek proponowałbym dobrze opracowany/elastyczny proto do przesylu dancyh P2P. Ale nie tam takie srututu jak do tej pory po komunikatorach. Przedewszystkim mósiałby radzic sobie w sposób zautomatyzowany z firewallami. Jak by był mocny to następnym krokiem byloby przystosowanie go do komunikacji VOICE.
Takie cos słońca, to byłby hicior większy niż skype.


_________________
* ostatnia uwaga wprowadzona 14 Sty 2005 11:47 przez DJ Lotos
_________________
--
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
raq Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 12 Kwi 2004
Posty: 1502
Skąd: Gliwice

PostWysłany: 14 Sty 2005 4:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prawdopodobnie byłby, jednak imho to są na chwile obecną senne marzenia Smile gdyż samo stworzenie pluga jest juz czyms wiekszym Smile

a jak tak pomyslec, to polaczenia ktore nie beda wymagały zadnego servera, beda musialy byc troszke okrojone (troszke a nawet bardzo)

- nie bedzie mozliwosci zostawienia jakiejkolwiek wiadomosc userowi ktory jest offline
- nie bedzie statusu opisowego offline
- nie bedzie mozna wyszukac kogo sie chce, kontakt bedziemy mieli z osobami ktore nam podadza swoj numer, bo nie bedzie zadnej bazy numerow Smile (a numer to tu chyba bedzie IP ... )

pozatym jak z kwesia firewalli i natów w sieciach lan ? gg dziala bo user laczy sie z serverm ktory wykonuje reszte, a p2p za natem ? owszem jest mozliwe, ale traktowane to bedzie jako backdoor Smile gdyz bedzie musiala byc jakas dziura Smile

jak sami widzimy to sa problemy na samy starcie, kto wie co wyniknie w czasie tworzenia, a wiec pomysł sam w sobie OK, ale realizacja ... hmm ... Smile
_________________
kocham:
"Muzyke przeciw mentalnej niewoli
Zaufaj jej, a ona Cie wyzwoli"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zeratul Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 115
Skąd: Brighton, UK

PostWysłany: 14 Sty 2005 5:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pasQty, a mi ten pomysł już z głowy wywietrzał Smile Chociaż dla mnie jest on (na upartego) dobry - taki proto bezserwerowy, uwolniony od padów serwera, nawet wykonany na XML'u(cokolwiek to jest Razz), tylko że tu się pojawia paradoks użytkownika Neostrady za FireWallem - zmienne IP, problemy z połączeniami p2p, to byłby kosmos. Chyba że maszyny ze stałym IP służyłyby za "stacje dokujące" - "zmienny" wysyłałby im uaktualnione IP które one by rozsyłały do ludków z list kontaktów - ale to już nie jest bezserwerowe, poza tym obciążenie sieci itp itd.

Jest już proto realizujący połączenia audio-video? Nowy pomysł - całkowicie nowy albo wtyczka do istniejącego pozwalająca na takie "videokonferencje" - udałoby się w ramach istniejącego proto(któregokolwiek) dołożyć taką funcję? (Pewnie nie ze względu na serwery czy coś). W sumie good idea.

Another Idea - wtyka realizująca funkcje menedżera zadań, coś w rodzaju Autostartu w Mirandzie, można wrzucać sobie o której dany program ma się uruchomić, shutdown kompa, połączenia sieciowe, wygaszacze itp itd. - nie wiem komu by to było potrzebne, ale pomysł jest:)

Plug Antywirusowy? Hmmmmm.... takie stałe połączenie z online-scanerem MKS'a i możliwość skanu wybranych plików?

Na upartego można puścić wodze fantazji i wymyśleć np. plug do kopiowania płyt CD, Taki Miranda Clone CD, albo Virtual CD, prosty odtwarzacz mp3/audio, mail bomber, Serwer FTP(jest już HTTP to można by dołożyć obsługę php/sql, jeśli nie ma), prosty klient poczty(pisanie, odbieranie, manipulacja pocztą na serw.), kontrola obrotu wiatraczków + taktowania procka + S.M.A.R.T. + DriveSpeed + kontrola temp. + cotamchcesz jescze.

Tylko że "ktoś" to musi wymyśleć od strony technicznej, musi być zapotrzebowanie, możliwość że to jest wogóle wykonalne itp itd.
PEACE!

EDIT:
1. Raq był szybszy:) (bezsenność dokucza? Wink )
2. gdzie ja byłem myślami jak to pisałem? geeeezzzzzz Shocked

EDIT2:
Kładę się wieczorem, post jest w "pomysach na wtyczki", budzę się rano, wchodzę w pierwszy lepszy temat a tu taka niespodzianka Smile
Yeah, zgadzam sięz postami poniżej, troszkę przyświrowałem, chociaż fakt faktem że coś takiego jest do zrobienia - tylko właśnie po co:)
_________________
<Kepper> to jest takie głupie, że tylko informatyk mógł na to wpaść


Ostatnio zmieniony przez Zeratul dnia 14 Sty 2005 14:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bags_Bunny Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 02 Lut 2003
Posty: 365
Skąd: Poznań

PostWysłany: 14 Sty 2005 7:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zeratul napisał:
"videokonferencje" - udałoby się w ramach istniejącego proto(któregokolwiek) dołożyć taką funcję? (Pewnie nie ze względu na serwery czy coś).

w jabberze na pewno...
_________________
php ma w zasadzie tylko jedna zalete - dziala | fatal error: ms windows system found
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
raq Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 12 Kwi 2004
Posty: 1502
Skąd: Gliwice

PostWysłany: 14 Sty 2005 10:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zeratul napisał:
[...] tylko że tu się pojawia paradoks użytkownika Neostrady za FireWallem - zmienne IP, problemy z połączeniami p2p, to byłby kosmos

i tu masz całkowitą racje, i na tym chyba pomysł proto bezserwerowego sie konczy Wink

Cytat:
Another Idea - wtyka realizująca funkcje menedżera zadań, coś w rodzaju Autostartu w Mirandzie, można wrzucać sobie o której dany program ma się uruchomić, shutdown kompa, połączenia sieciowe, wygaszacze itp itd

no to by było całkiem fajne Smile

Cytat:
Plug Antywirusowy? Hmmmmm.... takie stałe połączenie z online-scanerem MKS'a i możliwość skanu wybranych plików?

hm, ale to by był tylko link w mirandzie do skanera na www Smile bo nie widze budowania pluga antyvirusoowego Smile
Cytat:
Na upartego można puścić wodze fantazji i wymyśleć np. plug do kopiowania płyt CD, Taki Miranda Clone CD, albo Virtual CD prosty odtwarzacz mp3/audio mail bomber Serwer FTP(jest już HTTP to można by dołożyć obsługę php/sql, jeśli nie ma), prosty klient poczty(pisanie, odbieranie, manipulacja pocztą na serw.), kontrola obrotu wiatraczków + taktowania procka + S.M.A.R.T. + DriveSpeed + kontrola temp. + cotamchcesz jescze.

hehe to żeś chłopie nieźle przyświrował Very Happy imho troszke jednak bez sensu, bo jakikolwiek plug nie powstanie, to i tak istniejący program np antyvir (NAV) , do nagrywania (nero/alkochol) , odtwarzacz mp3 (foobar, winamp, pozatym takie cos juz jest chyba Smile ) , mail bomber (wtf? bez przesady, to moze jeszce skan portow i sniffera ? no bez jaj Smile ) , ftp (masz total commandera, flashxp itp) , klient poczty (yamn jest, ino ze pisania nie ma, to fakt), kontrola obrotow wiatrakow (obrotow nie zmienisz bez restartowania computera i tak ...) , a taktowanie procka i reszte z temperaturą znajdziesz w Samurize Smile , to istniejący program zawsze bedzie lepszy / wydajniejszy / przystepniejszy / nie darmowy Smile

ogólnie rzecz ujmując, to wychodzisz z załozenia zeby zastąpić wszystkie programy jednym Smile (mirandą) ja rozumiem ze taki cel mirandy, ale jakby to wszystko zaimplementowac to miranda by miała z 300 mb Smile i odpalała sie jak Half Life 2 wiec wiesz ... Very Happy
_________________
kocham:
"Muzyke przeciw mentalnej niewoli
Zaufaj jej, a ona Cie wyzwoli"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Drwal Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 07 Sty 2005
Posty: 139
Skąd: Poznań
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 14 Sty 2005 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam sie z toba w zupelnosci, Miranda nie potrzebuje jakichs kosmiczych pluginow z ktorych bedzie korzystac 0,5% garstka uzytkownikow, dodatkowo, Miranda to przeciez platforma komunikacyjna, dlatego IMHO nalezy unikac pluginow ktore poza to wykraczaja. jedyne pluginy pozainformacyjno-komunikacyjne ktore maja racje bytu to Weather i mTV. inne sa niepotrzebne gdyz kazdy program dostarczany osobno i tak pokona polsrodkowego plugina
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Na każdy temat Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor