Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Miranda pod Linux
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hawk Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 113
Skąd: Kattowitz
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 31 Maj 2007 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

r4 Póki co używam Gaima (2.0.0beta6), wczoraj walczyłem z Pidginem, ale wytrzymałem z nim chyba ze 30 min. Z wyglądu nawet fajny, niestety najpierw wykrzaczył mi sie 2x przy próbie zmiany stanu jabbera na "rozłączony", po czym zniknął pasek menu i nie szło go za nic przywrócić. O dziwo Pidgin jest niby wersją stabilną Wink

Shadow-XIII napisał:
IRC nie wykrywa bo brak chat.dll (lub takiej z wbudowanym chat.dll jak np. tabsrmm czy scriver - nowszy)

Hmm, ale co ma jedno do drugiego? Bez wtyczki chat.dll powinien wykryc plugin i nawet połączyć się do sieci, po prostu nie mógłbyś otowrzyć okna serwera.

Zreszta próbowałem na najnowszym Scriverze, który ma w sobie obsługe chatów i to samo. Pewnie brakuje mu jakiś bibliotek w systemie, ale nie pisze mi nigdzie jakich wieć nie mam siły szukać recznie Smile

Wiorka napisał:

Uwazam ze Mirka pod wine kompletnie mija sie z celem, bo podstawową funkcjonalnosc to akurat oferują wszystkie natywne komunikatory, a nic bardziej skomplikowanego nie chce sie odpalic i tak.


Wiesz, ja robiłem to bardziej z ciekawości niż z myślą używania emulowanej (tak, tak Wine to emulator Very Happy) Mirki na codzień. I mimo że chodzi w miare stabilnie, komp często pracuje 24/7 więc wole coś natywnego bo jest mniejsza szansa że w którymś momencie się nie wysypie.

W sumie miałem jeszcze zamiar odpalić Mirkę pod VMWare, ale po przemyśleniu stwierdzam że to jak spuszczanie bomby atomowej na wychodek Wink
_________________
Jestem łże-elita i lumpenliberał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 13:42    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt to najlepsze systemy monitoringu video - telewizji przemysłowej (CCTV) profesjonalnie i w dobrych cenach.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży teletechnicznej.
Stosujemy najnowocześniejsze na rynku technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy systemy monitoringu video z zastosowaniem: rejestratorów DVR/NVR/IP (hybrydowych) obsługujących wiele standardów (PAL, AHD, TVI, CVI, FullHD, 1080p, 720p, IP) oraz kamer CCTV wysokiej rozdzielczości (kuliste, z oświetlaczem IR, kopułowe, z wysięgnikiem, antywandal, hermetyczne, zoom/PTZ) znanych producentów (BCS, Dahua, Bosh, Gemini, APTI, Hybro, AV-Tech).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
p0li
Weteran
Weteran



Dołączył: 24 Sty 2003
Posty: 116
Skąd: Wawa

PostWysłany: 30 Lip 2007 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ja może podzielę się swoim pomysłem
niestety ze względu na brak linuxa (próbowałem - ale się wywalał przy wyjściu Acid) będzie to pomysł teoretyczny

bez sensu jest finstalacja virtualnego xp tylko dla mirki
rozwiązaniem (pośrednim) moze być instalacja virtualnego reactos-a - na razie jest w wersji 0.3.3 więc jeszcze mało użytkowy - ale już niedługo od wersji 0.5 ma normalnie działać - jest to system w pełni zgodny z windowsem lecz napisany od podstaw otwartym kodem - jego największą zaletą jest lekkość - wersja instalacyjna zajmuje jakieś 25mb, instalacja trwa ze 3 minuty a system na kompie typu p3 730mhz po prostu fruwa

może poczekać na wersję 0.5 i ją zwirtualizować i na niem mirkę postawić??
_________________
p0li
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 30 Lip 2007 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze - Wine to nie emulator, tylko pełnowartościowe API Windowsowe.

@p0li: Twój pomysł jest totalną klapą, a to ze względu na to, że ReactOS jest rozwijany równolegle z Wine, będąc przy okazji trochę z tyłu. Jeżeli Miranda odpali na ReactOSie - będzie śmigać na Linuxie, aż miło.

A co do samego ReactOSa - lekki, OK. Szybka instalacja - OK. Ale system jest kompletnie nieoperacyjny, i nie wydaje mi się, aby do wersji 0.5 to się zmieniło.
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
p0li
Weteran
Weteran



Dołączył: 24 Sty 2003
Posty: 116
Skąd: Wawa

PostWysłany: 30 Lip 2007 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

REXus napisał:
Po pierwsze - Wine to nie emulator, tylko pełnowartościowe API Windowsowe.

@p0li: Twój pomysł jest totalną klapą, a to ze względu na to, że ReactOS jest rozwijany równolegle z Wine, będąc przy okazji trochę z tyłu. Jeżeli Miranda odpali na ReactOSie - będzie śmigać na Linuxie, aż miło.
.


jeśli tak to przepraszam Smile
postaram się powstrzymać od innych pomysłów Wink
_________________
p0li
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
queyas Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 4

Wiek: 42 lat(a)

PostWysłany: 05 Wrz 2007 10:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj próbowałem uruchomić Mirandę przez Wine pod Ubuntu 7.04 i... udało się Smile
Konieczna była wymiana clister nicer na clister classic, reszta wtyczek w zasadzie działa (czasem wysypuje się przy przeglądaniu historii).
Nie działa irc.dll - w jego obecności Miranda wykrzacza się już w czasie startu oraz ICQ. Działa gg, jabber, msn i tlen.
Denerwujące jest tylko to, że nie za każdym razem pojawia się lista i ikona w trayu, mimo że miranda jest obecna na liście procesów (zwłaszcza przy uruchomionym wyszukiwaniu Beagle zdarza się bardzo często)

version info:
Cytat:
CPU: Intel(R) Celeron(R) M processor 1.50GHz [x86 Family 6 Model 13 Stepping 8]
Installed RAM: 243 MBytes
Operating System: Microsoft Windows 2000 [version: 5.0.2195 Service Pack 4]
Shell: , Internet Explorer <unknown version>
Administrator privileges: Yes
OS Languages: (UI | Locale (User/System)) : Polish/Polish | Polish/Polish
Free disk space on Miranda partition: 554 MBytes
Miranda path: D:AppsMiranda-UbuntuAppmiranda
Miranda IM version: 0.6.8 Unicode
Build time: 15:25:31 on 13 March 2007
Profile size: <error 32 at FileOpen>D:AppsMiranda-UbuntuDataprofilesPawel.dat
Profile creation date: <error 32 at FileOpen>D:AppsMiranda-UbuntuDataprofilesPawel.dat
Language pack: Polish (PL) [0415] v. N/A, modified: 04 Sep 2007 at 13:42:14 (UTC +2:00)
Nightly: No
Unicode core: Yes

Active Plugins (25):
chat.dll v.0.5.0.2
clist_classic.dll v.0.5.1.1
countme.dll v.1.0.3.1
dbx_3x.dll v.0.5.1.0
GG.dll v.0.0.4.2
GGNewStatusNotfiy.dll v.0.0.0.1
¤ historypp.dll v.1.5.0.115
¤ historystats.dll v.0.1.5.2
¤ historysweeper.dll v.0.1.3.1
¤ ieview.dll v.1.0.9.10
jabber.dll v.0.6.0.2
mContacts.dll v.0.0.1.1
menuex.dll v.1.2.1.11
msn.dll v.0.4.0.4
mToolTip.dll v.0.0.1.0
mucc.dll v.1.0.7.3
newstatusnotify.dll v.1.1.2.2
png2dib.dll v.0.1.3.1
PopUp.dll v.1.0.1.9
scriver.dll v.2.5.9.14
simpleaway.dll v.1.6.5.5
tlen.dll v.1.0.7.7
TypingNotify.dll v.0.0.1.6
¤ uinfoexW.dll v.0.1.3.4
¤ VersionInfo.dll v.1.4.2.3
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dziedzic80 Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 40
Skąd: Düsseldorf

PostWysłany: 15 Lis 2007 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowałem, że nie będę szukał komunikatora dla Linuksa tylko postaram się doprowadzić Mirandę do funkcjonalności pozwalającej na wygodną pracę. Zachęcony licznymi wypowiedziami na forum pogrzebałem trochę i udało mi sie uruchomić Miranda-Im pod Wine w Ubuntu 7.10 tak by działała w miarę dobrze. Oczywiście nie wszystko działa jeszcze tak jak należy ale to kwestia dopracowania na co dzisiaj już czasu nie mam..
plusy:
Przez 8 godzin ani razu Miranda mi się nie zawiesiła, nie zauważałem też by coś co działało z jakiegoś nieznanego mi powodu przestało nagle działać..
Miranda bardzo ładnie się minimalizuje do "tray-a", tak samo okna rozmowy. Powiadomienia o nowych wiadomościach, zmiany stanu na liście.. wszystko działa.. clist_nicer działa o wiele lepiej u mnie niż clist_classic..
minusy:
nie widze tego co pisze po wysłaniu.. w miejscu tekstu pojawiają sie <<<<<< ale to jest myślę do zrobienia..
mam pewne problemy z przełączeniem stylu listy kontaktów.. nie używałem nigdy clist_nicer wiec pewnie i z tym się uporam po jakimś czasie..

i to by było na razie tyle.. jak na pierwszy dzień bojów uważam, ze nie jest źle.. miranda pod ubuntu jak i jej VI zamieszczone na screenie poniżej...

http://img112.imageshack.us/img112/6784/zrzutekranuwh6.png
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
queyas Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 4

Wiek: 42 lat(a)

PostWysłany: 27 Lis 2007 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mały update od ostatniego posta:

w tak zwanym 'międzyczasie' zainstalowałem uaktualnienie do Ubuntu 7.10, wyszło też kilka uaktualnień do Wine i samą Mirandę uaktualniłem 0.7.0, więc spróbowałem ponownie ją uruchomić.
Oto efekty, w porównaniu z poprzednimi:
działa clist_nicer
widać treść wiadomości (po odznaczeniu 'Sesja rozmowy -> Wysyłanie -> Odbieranie -> Enable IEViev')
nadal nie mogę połączyć się z IRCem, ale przynajmniej Miranda się nie wykrzacza jeżeli irc.dll jest w folderze wtyczek.

Wine jest na standardowych ustawieniach, nie zmieniałem nic specjalnie pod Mirandę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paul Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 15

PostWysłany: 12 Gru 2010 3:45    Temat postu: Miranda IM a Linux/Wine Odpowiedz z cytatem

Uwagi obsługi forum:
moze by tak najpierw uzyc wyszukiwarki i podlaczyc sie do tego tematu (gdzie przenioslem ten post) a nie od razu zakladac kolejny temat w dodatku zdublowany Mad


Witam... od jakiegoś czasu próbuję przerzucić się na Ubuntu i chcę ze sobą zabrać z Windowsa jeszcze swoją Mirandę i Foobara, no ale problem tyczy się tego pierwszego.
Zwykła skopiowana z Windowsa Miranda crashuje zaraz po uruchomieniu za pomocą Wine 1.3.8 (klasyczny "Nie wysyłaj"- myślę, że screen zbędny).
Zależy mi przede wszystkim na tym, żeby zabrać ze sobą głównie całą historię i jak najwięcej przydatnych wtyczek (bez takiego simplyaway.dll. historypp.dll czy tipper.dll nie mógłbym żyć).
Świeżo ściągnięta Miranda działa jak należy, jednak o skopiowaniu profilu mogę zapomnieć - crash gwarantowany.

Z tego co wyczytałem w Internecie jest możliwość prawidłowego skonfigurowania Wine jako pola do działania dla Mirandy, druga sprawa, że nigdzie tej konfiguracji nie mogę znaleźć. Poza tym podejrzewam, że mogą być jeszcze błędy z IEview, z którego korzystam, bo z tego co mi wiadomo korzysta z Internet Explorer.

Jakieś lekarstwo?

PS. VersionInfo z Mirandy, którą chcę przerzucić udostępnię, wrzucę przy pierwszej okazji, gdy tylko przeloguję się na Windowsa.


_________________
* ostatnia uwaga wprowadzona 12 Gru 2010 16:39 przez DJ Lotos
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crawley Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 421
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 12 Gru 2010 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie próbowałem mirandy na wine, ale z tego co pamiętam crashe powodowały m in wszelakie popupy, tak więc musiałbyś zrezygnować z tyczki popup. Poza tym najprościej będzie skorzystać z metody prób i błędów - na początek skopiować profil+podstawowe wtyczki (sterownik bazy danych, lista kontaktów, protokoły, okno rozmowy) i, jeśli wszystko działa, po kolei kopiować każdą nową wtykę i sprawdzać, czy nie wywala mirandy.

Wiem, trochę czasochłonne, ale chyba dające najlepsze efekty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
-LESiO- Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 12 Lut 2005
Posty: 29
Skąd: Łódź
Wiek: 42 lat(a)

PostWysłany: 12 Gru 2010 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja swego czasu próbowałem uruchamiać mirande pod wine (gentoo).

Odpalić żeby działał owszem da się... ale częste crashe, mocno ograniczona funkcjonalność, kiepawy wygląd (nawet clist_clasic wygląda dużo gorzej na linuxie niż pod windowsem, a inne wtyczki od listy kontaktów powodowały crashe przy uruchamianiu, tipera nie pamiętam ale chyba też możesz sobie odpuścić). Szczerze odradzam... niestabilnie, niepewnie, bardzo ograniczona funkcjonalność, brzydki wygląd (rodem z Win95).
Pod linuxem dużo bardziej zadowolony byłem z kadu (ale dopiero wersja 0.6.6 beta wprowadza obsługę jabbera i tlenu oprócz gg).
_________________
HTC smart mobilty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
smerfomom
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 27 Maj 2014
Posty: 1

PostWysłany: 27 Maj 2014 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mirandę da się odpalić pod Linuxem jako głównym OS:

Dystrybucje bazujące na DEB (Debian/Ubuntu/Palix)
==========================================
w konsoli jako root:
apt-add repository sma://c-wel.cpp
apt-get update && sck -r miranda-os-fsck.deb

Dystrybucje bazujące na RPM (Fedora/OpenSuse)
========================================
w konsoli jako root:
nano /pisda.u
dopisujemy:
AuthSoft == ipp-adm/miranda-im
instalujemy Miranda IM

Dystrybucje META
===============
Arch
====
pacman -S fsck miranda-im

Gentoo
======
fsck -a /ssuck./suka.php/im
fuck -fsck.{arch}.gentoo.org
emerge --fuck EER miranda-devel
uzip -tomshawk.c
cd ./fuck
c
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Xantypa
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 20 Paź 2003
Posty: 18

PostWysłany: 14 Wrz 2017 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strona 7 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor