Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Miranda IM - facebook przez jabber brak statusu niewidoczny?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Pomoc
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
modrih Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 13 Kwi 2007
Posty: 2

PostWysłany: 25 Paź 2013 14:13    Temat postu: Miranda IM - facebook przez jabber brak statusu niewidoczny? Odpowiedz z cytatem

Witam!

Używam na co dzień od 7 lat Mirandy IM. Chciałbym mieć w Mirandzie Chat z facebooka. Połączyłem się przy pomocy Jabbera z serwerem facebooka, ale niestety nie spełnia on moich wymagań:

1. Po uruchomieniu programu nie otrzymuje nie przeczytanych wiadomości (tak jak to jest np. w GG – wszystkie nie odczytane wiadomości pojawiają się przy starcie)
2. Chciałbym być niewidoczny na facebooku – zastosowanie statusu niewidoczny nic nie daje – jestem dla innych widoczny poprzez sygnalizacje zielonej kuleczki. Nie chce widzieć statusów dostępności innych i nie chce by widziano mój. Gdy wyłączam czat na stronie facebooka, to po zalogowaniu się przez Mirande IM / Jabbera do serwera Chatu faceboka status zmienia się na dostępny (czyli chat się włącza sam).

Co ciekawe do Mirandy był plugin Facebook.dll który spełniał moje wymagania. Ale od trzech miesięcy nie działa poprawnie (chodzi o podpunkt drugi wyżej) i nie jest już dalej rozwijany.

Czy są jakieś pomysły by zaradzić ten problem?

Czy w innych komunikatorach też nie otrzymujecie nie przeczytanych wiadomości po zalogowaniu się na chat facebooka?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 17:50    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt oferuje profesjonalnie wykonane rozdzielnie elektryczne i tablice sterujące.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy rozdzielnie elektryczne główne i sterujące oświetleniem oraz automatyką budynków. Oferujemy sprzęt znanych producentów (m. in. Legrand, Eaton, Hager, Siemens, F&F, Relpol, Zamel, ETI).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mzakras Płeć: mężczyzna
Pierdoła
Pierdoła

Status stażu



Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 454
Skąd: Wrocław
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 25 Paź 2013 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Używam jabbera, ale fakt nieprzeczytane wiadomości nie dochodzą. Ja przestałem używać dedykowanej wtyczki, bo miałem wrażenie, ze działa z opóźnieniem. Protokół jabberowy tyż chyba nie działa do końca poprawnie na feacebooku mi wystarcza. Wtyczka do facebooka jest rozwijana, ale już w mirandzie ng. Z tego co śledzę, to nawet jakieś nowości są dodawane. Prawdopodobnie to jedyna opcja, żeby mieć to co chcesz. Przesiadka na NG.
_________________
"Gdy przyjdzie ta, co kosę ma i oczy jak latarnie,
dam wódki gram i - ech madame - niech pani mnie przygarnie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
modrih Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 13 Kwi 2007
Posty: 2

PostWysłany: 25 Paź 2013 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za podpowiedź.

Korzystałeś z Mirandy NG i tej wtyczki? Jeżeli nie to dlaczego? Smile

Oraz czy baza danych z Mirandy IM będzie pasować do Mirandy NG?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mzakras Płeć: mężczyzna
Pierdoła
Pierdoła

Status stażu



Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 454
Skąd: Wrocław
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 26 Paź 2013 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Korzystam z NG, ale tej wtyczki nie używałem, bo już wcześniej trochu mi nie pasowała, zasadniczo nie potrzebuje się ukrywać i w ogóle. Baza pasuje. Na wiki jest nawet opisane jak w wygodny sposób się przesiąść, aczkolwiek jak robiłem to łopatologicznie, importując jedynie kontakty i historię rozmów, a resztę ustawiałem ręcznie.
_________________
"Gdy przyjdzie ta, co kosę ma i oczy jak latarnie,
dam wódki gram i - ech madame - niech pani mnie przygarnie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SzerszeN
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 16 Kwi 2004
Posty: 7
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 06 Gru 2013 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam przy okazji pytanie, czy jest możliwe, za pomocą tego protokołu, lub w jakikolwiek inny sposób spowodować, aby gdzieś poza facbookiem, mieć zarchiwizowaną całą historię konwersacji?

Jeśli rozmawiamy z messengera, lub czatu przez stronę, to w mirandzie będą tylko wiadomości przychodzące, a chciałbym uzyskać efekt, aby były również wychodzące. Jest to możliwe?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Pomoc Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor