Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Avatary GG
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Miranda NG
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
momus Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 39

Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 29 Gru 2012 23:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie widziałem opcji załączania plików, wgrałem wiec na dropa i udostępniłem link na PW. Dodałem również versioninfo.

Owocnego czytania. Mam nadzieje, że to jakoś pomoże. Bo pewnie w niedalekiej przyszłości będzie więcej pytań o to gdy coraz więcej ludzi będzie przechodzić na NG.

Wczoraj korzystałem z netu po wifi od toya, dziś siedzę na 3g od play.

Próbowałem obserwować dziś ruch za pomocą wiresharka (po wyłączeniu SSL) i o to wnioski z obserwacji:
Usunąłem informacje o swoim awatarze przez dbeditora (jak pisałem wcześniej), wyłączyłem mirandę, włączyłem wiresharka, włączyłem mirande.
1) po podłączeniu do sieci, w logach widze zapytanie o xml z info o awatarze do api gadu-gadu.
2)xml jest zwracany (gzipem)
3)następuje wywołanie typu GET o plik awatara (mojego).
4)wywołanie zwraca kod 200 a w zawartości plik PNG z moim awatarem. Plik jest przesyłany cały
5)następuje ładne zamknięcie połączenia
6)innych połączeń z api gg nie widzę (chociaż wedle netloga powinny być)
7) jedyne słowo "avatar" pojawia się potem jedynie w pubdir przy pobieraniu danych użytkowników wraz z opisami, żadnych zapytań GET

P.S. na życzenie mogę też udostępnić logi z wiresharka jeśli będą potrzebne

Edited:
@wsx22, widziałem w logach svn, że developerzy NG dodali do xmpp obsługę przechowywania historii po stronie serwera (nie wiem jak to dokładnie działa, gdyż google niby to oferuje, ale po swojemu i nie jest zgodne z xep'em). Czy jest planowane dodanie czegoś takiego do GG?? czy jest to w ogóle możliwe by zsynchronizować obecną historię w mirandzie z tą z serwera. Jest to jedna z rzeczy która utrudnia mi migrację w pracy na mirandę.
Bo jeśli dobrze zauważyłem to chyba np gdy piszę na lapku na mirandzie to to samo pojawia się na stacjonarce na GG i na odwrót.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 15:02    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


W ofercie TechnoVolt znajdziesz profesjonalne systemy alarmowe (SSWiN) i przeciwpożarowe (SSP).
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży teletechnicznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy systemy przeciwwłamaniowe i dozoru z zastosowaniem: central alarmowych, oddymiania, przeciwpożarowych, czujek ruchu PIR, detektorów dymu, gazu i tlenku węgla, syren, szyfratorów, modułów powiadamiania zdalnego GSM/GPRS. Oferujemy sprzęt znanych krajowych producentów (m. in. Satel, Polon Alfa, Elmes, Jablotron, Detectomat, AFG).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wsx22 Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 21
Skąd: Kraków
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 31 Gru 2012 0:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podejrzewam, że przyczyną problemów z avatarami może być brak praw do zapisu do folderu z obrazkami avatarów (domyślnie: <Miranda_ng>\Profiles\<profil>\AvatarCache\<nazwaKontaGG>\)
dla konta z poziomu którego uruchamiana jest Miranda w systemach Windows Vista i nowszych w sytuacji gdy Miranda skopiowana została do katalogu systemowego (np. c:\Users\ lub c:\Program Files). Możliwe, że przyczyną mogło być skopiowanie katalogu /Profiles/ z innej Mirandy.

Rozwiązaniem będzie:
- najlepiej: nadanie pełnych praw (w tym do zapisu) do katalogu wraz z podkatalogami <Miranda_ng>\Profiles\ dla użytkownika z poziomu którego jest uruchamiana Miranda
- ewentualnie (to może pomóc ale nie musi): przeniesienie Mirandy do innego katalogu lub uruchamianie jej jako administrator lub usunięcie całego katalogu <Miranda_ng>\Profiles\<profil>\AvatarCache\<nazwaKontaGG>\ (włącznie z samym katalogiem)

Postaram się porobić kilka testów i dostosować kod wtyczki do takich sytuacji.


@synchronizacja z historią na serwerze
Byłaby to ciekawa funkcjonalność, więc dodaje do mojej listy todo. Trzeba by rozpoznać czy są jakieś serwisy po stronie api gg do ściągania historii z serwera, np w libgadu lub jako serwis webowy.


EDIT:
od następnego buildu (po rev 2895) błędy odczytu lub zapisu plików powinny być widoczne jako popupy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
momus Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 39

Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 01 Sty 2013 17:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@wsx22, nie wiem co zrobiłeś, ale dzisiejsza aktualizacja rozwiązała problem. Co prawda usunęło mi awatary przypisane ręcznie ale awatary działają.

Co do praw dostępu, jak pisałem, albo mogłem zapomnieć, sprawdziłem je dla katalogu, cały katalog mirandy ma pełen dostęp dla dowolnego użytkownika.

Jedyna różnica jaka nastąpiła to widziałem, że jest update GG, wszedłem na stronę i sprawdziłem diff, po tym uruchomiłem mirandę, zaznaczyłem by "pokazywał błędy połączenia" (myślałem że jest to potrzebne do popupów) i połączyłem protokół i ku mojemu zdziwieniu awatary zaczęły się pojawiać.

Ok, pisząc to zrobiłem jeszcze kilka doświadczeń oto ich wyniki:
-awatary działają, niezależnie od opcji pokazuj błędy połączenia
-wychodzi że awatary sa sprawdzane przy każdym uruchomieniu (tzn. pobierane są xml'e z api.gadu-gadu.pl)
-ręcznie przypisane awatary, pomimo zaznaczenia "chroń obraz" (pierwsza opcja w opcjach, jak się zmienia awatar ręcznie użytkownikowi) znikają po każdym uruchomieniu mirandy
-co do uwagi numer 2, to okazuje się, że jest to nawet częściej, przy każdym połączeniu do protokołu pobierane są te xml'ele, a co za tym idzie, przy każdym połączeniu tracone są ręcznie ustawione awatary.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wsx22 Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 21
Skąd: Kraków
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 04 Sty 2013 0:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mogę powtórzyć u siebie problemu z nadpisywaniem avataru zdefiniowanego przez użytkownika przy zaznaczonym checkboxie "chroń obraz".
Jeżeli ten checkbox zostawie nie zaznaczony to faktycznie przy następnym żądaniu aktualizacji avataru kontaktu (avs.dll może wysyłać takie żądania do gg.dll np. przy uruchomieniu lub przy zmianie statusu) avatar zdefiniowany przeze mnie zostaje nadpisany avatarem z katalogu gadu-gadu. Ale to (chyba ?) tak powinno działać.
Przy zaznaczonym checkboxie "chroń obraz" avatar zdefiniowany przeze mnie nie jest nadpisywany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
momus Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 39

Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 04 Sty 2013 1:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla pewności sprawdziłem jeszcze i no niestety jest tak jak pisałem:
-co rozłączenie i połączenie pobiera wszystkie awatary na nowo (nie powinien to robić w jakiś interwałach??, w xml z danymi usera w gałęzi awataru mamy przecież klucze "cycleDelay" oraz "packageDelay", no i do adresu z plikiem awataru dochodzi timestamp, przeglądając profil za pomocą dbeditora, nie ma tej informacji w ścieżkach do awatarów zapisanych w bazie)
-każde pobranie nadpisuje mój obrazek, znaczy ustawiony przeze mnie... albo inaczej kontakt nie ma awataru, ja mu go przypisuje i takiemu kontaktowi znika
-pisząc to sprawdziłem jeszcze sytuacje, gdy użytkownik ma awatar. w takim przypadku chroń obraz spisuje się prawidłowo.

Czyli awatar znika, w sytuacji gdy użytkownik nie ma awataru i ja mu go przypisze. Do momentu ponownego połączenia wszystko jest ok. Po połączeniu i krótkiej chwili gdy zostaną pobrane xml'ele i obrazki, obrazek jest usuwany i widze domyślny awatar. Opcja "chroń obraz" jest ignorowana.
Jeśli użytkownik ma awatar. Całość działa prawidłowo. tak jak napisałeś.

No tak, zachowanie jest prawidłowe gdy nie zaznacze chroń obraz, avs powinien nadpisać mi obraz wersją z serwera. W sumie trzeba by się dowiedzieć co w sytuacji gdy user nie ma awataru, my mu go ręcznie przypiszemy nie zaznaczając opcji ochrony. Czy wtedy ma być kasowany i ustawiany domyślny/brak?? czy pozostawiać go.

Dodam że całość sprawdziłem przed chwilą jeszcze raz na wersji świeżo zaktualizowanej (#2920).

P.S. przywracałem teraz kontaktowi jego awatar i śmiesznie się coś działo, wystarczyło odznaczyć "chroń obraz" i pojawiał się awatar gg, zaznaczałem i pojawiał się ten co ustawiłem. Dopiero guzik reset to zmienił.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
momus Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 39

Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 05 Sty 2013 0:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@wsx22, wysłałem ci versioninfo i 3 screeny. Zauważyłem też jeszcze jedną rzecz. Poeksperymentowałem z wtyczkami i wyłączenie avatarhistory, spowodowało że magicznie wszystkie avatary, które przypisałem ręcznie się pojawiły. Włączyłem i zniknęły.

Zrobiłem dodatkowy test, znalazłem kontakt na xmpp, który nie ma awataru. Przypisałem mu awatar... no i niestety wszystko działa prawidłowo (przy włączonym avatarhistory), czyli przypisany awatar zostaje. Tylko na GG się takie coś dzieje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wsx22 Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 21
Skąd: Kraków
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 07 Sty 2013 2:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodałem poprawkę która powinna rozwiązać problem znikających chronionych avatarów przypisanych przez użytkownika w przypadku gdy kontakt nie ma własnego avataru w gg.
Jeżeli ktoś jeszcze widzi jakiś problem z avatarami to prośba o przesyłanie netlogów z nowej wersji wtyczki (po rewizji 3003) gdyż poprawiłem też logowanie do netlogu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
momus Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 39

Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 08 Sty 2013 2:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrobiłem aktualizację. Włączyłem avatarhistory i nadal to samo. Tzn jest lepiej niż było, bo przez chwilę mogę zobaczyć przypisany avatar, ale potem znika. Wyłączenie avatarhistory rozwiązuje problem. Nadal dzieje się tak tylko na GG, pozostałe protokoły nie wykazują problemów (głównie xmpp).

Na PW posłałem logi i bardziej dokładne info.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wsx22 Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 21
Skąd: Kraków
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 16 Sty 2013 2:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podejrzewam że przyczyną tego problemu jest wtyczka AVS. Zgłosiłem problem: http://trac.miranda-ng.org/ticket/179 a w kodzie wtyczki gg dodałem obejście które również powinno pomóc (rewizja 3117)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rotten Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 30

Wiek: 33 lat(a)

PostWysłany: 09 Kwi 2013 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, od paru dni nekaja mnie crashe mirandy NG. Wszystkie wygladaja podobnie jak ten:

Cytat:

Miranda Crash Report from 9 Apr 2013 16:28:06. Crash Dumper v.0.0.4.22

Likely cause of the crash plugin: Avatar service

Exception: Access Violation at address 77B48DC9. Writing to address 00000014.

Stack Trace:
---------------------------------------------------------------
77B48DC9 (ntdll 77B10000): (filename not available) (0): RtlIntegerToUnicodeString
77B48CD8 (ntdll 77B10000): (filename not available) (0): RtlIntegerToUnicodeString
130C5722 (avs 130C0000): (filename not available) (0): (function-name not available)
130C57EF (avs 130C0000): (filename not available) (0): (function-name not available)
130C6B25 (avs 130C0000): (filename not available) (0): (function-name not available)
12003DFC (mir_core 12000000): (filename not available) (0): CallPluginEventHook
12003EA4 (mir_core 12000000): (filename not available) (0): CallPluginEventHook
77B86536 (ntdll 77B10000): (filename not available) (0): Ordinal8
77B2004D (ntdll 77B10000): (filename not available) (0): KiUserApcDispatcher
754D1194 (kernel32 754C0000): (filename not available) (0): WaitForSingleObjectEx
13C54594 (gg 13C40000): (filename not available) (0): Unload
0042A79F (Miranda32 00400000): (filename not available) (0): GetPluginLangByInstance
12003EF0 (mir_core 12000000): (filename not available) (0): NotifyEventHooks
00401717 (Miranda32 00400000): (filename not available) (0): (function-name not available)
00456BE9 (Miranda32 00400000): (filename not available) (0): IcoLib_IsManaged
754D33AA (kernel32 754C0000): (filename not available) (0): BaseThreadInitThunk
77B49EF2 (ntdll 77B10000): (filename not available) (0): RtlInitializeExceptionChain
77B49EC5 (ntdll 77B10000): (filename not available) (0): RtlInitializeExceptionChain


Powodem jest zawsze Avatar Service. Z tego co pamietam to crashe pojawily sie odkad zaktualizowalem NG do najnowszej obecnie wersji 0.9.42. Wszystkie logi i zrzuty mdmp zamieszczam w pliku:
http://www.mediafire.com/?58z89duik1eyuu0
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Miranda NG Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor