Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Jak ustawić dla wybranego kontaktu inne dźwięki niż dla

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Pomoc
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
xtew
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 4

PostWysłany: 03 Maj 2010 18:26    Temat postu: Jak ustawić dla wybranego kontaktu inne dźwięki niż dla Odpowiedz z cytatem

Jak ustawić dla wybranych kontaktów inne dźwięki wiadomości niż dla reszty ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 29 Mar 2024 17:14    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt oferuje profesjonalnie wykonane rozdzielnie elektryczne i tablice sterujące.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy rozdzielnie elektryczne główne i sterujące oświetleniem oraz automatyką budynków. Oferujemy sprzęt znanych producentów (m. in. Legrand, Eaton, Hager, Siemens, F&F, Relpol, Zamel, ETI).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
greenhorn Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 753

PostWysłany: 03 Maj 2010 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://forums.miranda-im.org/showthread.php?21076-Per-contact-sounds-is-it-possible

Czyli mówiąc krótko: tak, można. Ale (zawsze jest jakieś "ale")... Ale pluginy, które to umożliwiają są stare i mogą nie działać dobrze (np. na Win7)...

Personalized Sound: http://addons.miranda-im.org/details.php?action=viewfile&id=680
lub
Contacts Notifier: http://addons.miranda-im.org/details.php?action=viewfile&id=1691
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crawley Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 421
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 04 Maj 2010 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie łatwiej, mając new status notify, przejść do opcji powiadomień statusu i ustawić "używaj indywidualnych dźwięków" ?

Potem już tylko prawoklik na kontakcie, wybrać "powiadomienie o stanie" i można wszystko sobie ustawić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
greenhorn Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 753

PostWysłany: 04 Maj 2010 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Crawley:
No, to jest pytanie, o co dokładnie chodziło xtewowi, pisząc "inne dźwięki wiadomości". ;) Moje pierwsze skojarzenie było takie, że może chodziło o dźwięk przychodzącej wiadomości (czego NSN nie potrafi, bo jest od "powiadomienia o stanie").
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crawley Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 421
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 04 Maj 2010 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A rzeczywiście ^^ Tak to jest, jak się wyłączyło jakąś funkcję dawno temu. No i jakoś tego nie doczytałem.

Tak czy inaczej, wydaje mi się, że gdzieś ta opcja dźwięków była poza tymi wtyczkami, które wymieniłeś.


Ostatnio zmieniony przez Crawley dnia 04 Maj 2010 16:31, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
xtew
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 4

PostWysłany: 04 Maj 2010 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapomniałem dodać że chodzi mi o inne dźwięki ale dla nadciągających wiadomości od wybranego kontaktu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
greenhorn Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 753

PostWysłany: 04 Maj 2010 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@xtew
A już sprawdziłeś wtyczki, które podałem we wcześniejszym poście (Personalized Sound lub Contacts Notifier)? http://www.miranda-im.pl/viewtopic.php?p=67412#67412
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rime Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 185
Skąd: Poznań

PostWysłany: 04 Maj 2010 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to zrobisz to wlasnie za pomoca Personalized Sound, tylko ze bedziesz musial recznie ustawiac dzwiek kazdemu kontaktowi poniewaz standardowy dzwiek jest odtwarzany z pominieciem priorytetu Personalized Sound tzn. jesli ustawisz indywidualny dzwiek i zostawisz wlaczone w opcjach odtwarzanie dzwiekow dla nadchodzacych wiadomosci to uslyszysz oba dzwieki - ten standardowy dla wszystkich kontaktow i ten indywidualnie przypisany. Rozwiazaniem tego problemu jest wlasnie wylaczenie w opcjach dzwieku dla nadchodzacej wiadomosci no i reczne przypisanie indywidualnych wavewow. Przynajmniej u mnie jest tak (uzywam Scrivera).

Ostatnio zmieniony przez Rime dnia 05 Maj 2010 11:57, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mietek081 Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 40

PostWysłany: 05 Maj 2010 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chce wyjść na czepialskiego Rime, ale bynajmniej<>przynajmniej.. Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wino1984 Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 4

PostWysłany: 12 Mar 2011 23:19    Temat postu: prawie dobrze ale Odpowiedz z cytatem

czy da się ustawić żeby był dźwięk przy przychodzącej wiadomości ale tylko dla pierwszej( w gg opcja wyłącz podczas rozmowy z nadawcą czy cuś) i przy okazji żeby nie było dźwięków dostępności
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SheriFF Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 47

Wiek: 37 lat(a)

PostWysłany: 14 Mar 2011 0:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z dźwiękami to jest tak:
Incoming (Focused Window) - jak masz otwarte i aktywne okno - wyłącz
Incoming (New Session) = jak okno dopiero się otworzyło - WŁĄCZ
Incoming (Unfocused Window) - gdy okno jest otwarte, ale nieaktywne - tu jak już chcesz, możesz wyłączyć.

Jak zostawisz tylko dla New Session to będziesz słyszał dźwięk tylko wtedy, gdy ktoś napisze zaczynając sesję (czyli otwierając okno). Potem cisza.

A - powyższe ustawienia działają przy włączonych "Automatic create new message sessions without activating them" oraz "New windows are minimized" w TabSRMM. Jak masz inne ustawienia - pokombinuj Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wino1984 Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 4

PostWysłany: 16 Mar 2011 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem cienki więc potrzebuje info jak zmienić te opcje w TabSRMM(albo sprawdzić chociaż), a tych ustawień dźwięku nie mam niestety, w sounds(indiwidual statuses) mogę po dwukliku na użytkownika ustawić mu dźwięki statusowe i przypisać event sounds wtedy jest dźwięk przy przychodzącej wiadomości jednak bez możliwości wybrania kiedy ma grać a kiedy nie. Może brak mi jeszcze jakiegoś pluginu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wino1984 Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 4

PostWysłany: 16 Mar 2011 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak włączę filtr w prawym górnym rogu opcji i zaznaczam TabSRMM jest mnóstwo ustawień, niestety tych o których piszesz SheriFFie nie znalazłem Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SheriFF Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 47

Wiek: 37 lat(a)

PostWysłany: 16 Mar 2011 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znajdziesz je w Message sessions -> zakładka (nie gałąź!) Tabs and layout, sekcja How to create tabs ...

Może masz inną wersję? Albo po polsku?

Ustawienia dźwięków mam w Customize -> Sounds -> sekcja Instant messages ... to chyba u każdego w tym samym miejscu jest, aczkolwiek to działa dla wszyskich kontaktów jak wiesz. Niestety, nie doczytałem poprzednich wiadomości i potraktowałem Twoje pytanie jako odnośnie dźwięków ogólnie. Testuje Notifier'a, ale on dla wiadomości ma tylko jedno ustawienie właśnie, i w dodatku działa ono zarówno dla wiadomości przychodzących, jak i wychodzących. I w dodatku dubluje się z mechanizmem wbudowanym (idą 2 dźwięki na raz).

Czytałem na forum M-im.com i tam wszędzie piszą, że prócz tych dwóch pluginów - nie ma nic innego i tym się trzeba zadowolić.

--

Btw. dałbym głowę, że kiedyś miałem taki plugin, co dawał opcje ustawienia indywidualnego dźwięku w karcie informacyjnej kontakty. Wtedy mi to było niepotrzebne ... cóż, bywa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wino1984 Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 4

PostWysłany: 16 Mar 2011 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Ci wielkie, jak podane dokładnie jak na tacy co i gdzie to już się udało znaleźć i ustawić. Teraz już mnie nic nie drażni i mogę spokojny i szczęśliwy klikać. pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Pomoc Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor