Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Rozmowy głosowe Gadu-Gadu (Gadu naGłos) w Mirandzie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dezeath Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 28 Gru 2004
Posty: 325
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 15 Kwi 2010 14:03    Temat postu: Rozmowy głosowe Gadu-Gadu (Gadu naGłos) w Mirandzie Odpowiedz z cytatem

Okazuje się, że już od pewnego czasu możliwe jest korzystanie z usługi Gadu naGłos (czyli rozmów głosowych Gadu-Gadu) w Mirandzie. Przetestowałem szybko dostępne rozwiązanie i pomyślnie wykonałem połączenia w obie strony (Miranda -> GG, GG -> Miranda).

Wymagania:
Arrow Miranda IM 0.9.x (testowane na najnowszej wersji rozwojowej)
Arrow SIP Protocol autorstwa Pescumy (testowane na wersji 0.1.4.0)

Download SIP Protocol do pobrania ze strony autora

Do protokołu SIP dołączone są dwie inne wtyczki, które również należy przekopiować do swojego katalogu z wtyczkami: Voice Service oraz History Events (co do tej drugiej to nie sprawdzałem, czy rzeczywiście jej obecność jest niezbędna).

Konfiguracja oraz użytkowanie protokołu SIP:

1. W Account Managerze tworzymy nowe konto dla protokołu SIP o dowolnej nazwie. Uwaga: na razie można stworzyć tylko jedno konto protokołu SIP. Jeżeli stworzone zostanie drugie konto, Miranda wysypie się i będzie sypać przy każdym uruchomieniu. Autor wtyczki obiecuje wkrótce poprawić ten błąd.

2. Na stronie nowo utworzonego konta w polu Server wpisujemy: sip.gadu-gadu.pl. W polu Port pozostawiamy 5060.

3. W polu Username podajemy nasz numer Gadu-Gadu.

4. W polu Password podajemy nasze hasło SIP, które NIE JEST naszym hasłem do numeru Gadu-Gadu. Aby poznać swoje hasło SIP, należy zalogować się na swój numer GG na stronie https://konto.gadu-gadu.pl, następnie wejść w MOJE USŁUGI -> AKCJA zmień dla Bramki VoIP i odczytać hasło ze stosownej rubryki. Jeżeli nasze konto na podanej stronie nie było wcześniej aktywowane to przy logowaniu będzie trzeba to uczynić.

5. Jeżeli powyższe kroki zostały wykonane poprawnie to możemy się już połączyć z serwerem SIP Gadu-Gadu i odbierać oraz samemu wykonywać połączenia głosowe.

6. Rozmowami głosowymi zarządza się przy pomocy okna/ramki Voice Calls (testowane na Modern Contact List) analogicznie jak w komunikatorze Gadu-Gadu. Aby nawiązać połączenie głosowe z innym użytkownikiem GG, należy w stosownym polu podać jego numer GG z dodanym przedrostkiem "gg", czyli podajemy np. gg123456.

7. Jeżeli jest jakiś problem z przeprowadzeniem rozmów głosowych to należy przejść do Miranda IM Options -> Voice Calls -> Devices i sprawdzić, czy urządzenia audio zostały poprawnie wykryte/wybrane do użytku z Mirandą.

Połączeń płatnych, czyli z telefonami komórkowymi/stacjonarnymi nie testowałem.

Miłej zabawy. Wink
_________________
-Dezeath
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 21:34    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt to najlepsze systemy monitoringu video - telewizji przemysłowej (CCTV) profesjonalnie i w dobrych cenach.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży teletechnicznej.
Stosujemy najnowocześniejsze na rynku technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy systemy monitoringu video z zastosowaniem: rejestratorów DVR/NVR/IP (hybrydowych) obsługujących wiele standardów (PAL, AHD, TVI, CVI, FullHD, 1080p, 720p, IP) oraz kamer CCTV wysokiej rozdzielczości (kuliste, z oświetlaczem IR, kopułowe, z wysięgnikiem, antywandal, hermetyczne, zoom/PTZ) znanych producentów (BCS, Dahua, Bosh, Gemini, APTI, Hybro, AV-Tech).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pawel99 Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 15
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 15 Kwi 2010 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

magia Wink. Pełen szacuneczek Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bunnyhoney Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 116

Wiek: 37 lat(a)

PostWysłany: 15 Kwi 2010 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozmowy działają w oba kierunki bez wtyczki History Events. Miłe zakoczenie:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
andy Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 940
Skąd: Z nienacka

PostWysłany: 15 Kwi 2010 16:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dezeath napisał:
(co do tej drugiej to nie sprawdzałem, czy rzeczywiście jej obecność jest niezbędna).

Wtyczka historyevents jest pewnie potrzebna po to aby do bazy zapisywać zdarzenia związane z połączeniami głosowymi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shadow-XIII Płeć: mężczyzna
Hiper-Paplacz
Hiper-Paplacz

Status stażu



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 616

PostWysłany: 15 Kwi 2010 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a to żeś dowalił Dezeath!
heh ... więcej zabawy dla mnie Wink

ps. trzeba będzie dodać opcję menu kontekstowego dla kontaktów GG: "Zadzwoń z Gadu naGłos"

ps. hmmm cos mi nie działa, pisze mi "Konto jest NIEAKTYWNE" ... jak je aktywowac ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dezeath Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 28 Gru 2004
Posty: 325
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 15 Kwi 2010 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shadow-XIII napisał:
hmmm cos mi nie działa, pisze mi "Konto jest NIEAKTYWNE" ... jak je aktywowac ?

No tak, ale masz to napisane w ramce z przyciskiem "Doładuj swoje konto". Wink Czyli jak masz 0,00zł na koncie to jest ono nieaktywne i nie możesz wykonywać płatnych połączeń, albo coś w ten deseń. Ja testowałem na razie tylko bezpłatne połączenia między numerami GG.
_________________
-Dezeath


Ostatnio zmieniony przez Dezeath dnia 16 Kwi 2010 18:55, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Shadow-XIII Płeć: mężczyzna
Hiper-Paplacz
Hiper-Paplacz

Status stażu



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 616

PostWysłany: 15 Kwi 2010 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, to pisze na głównej stronie, mam 0.00 zł
ale też mówię o połączeniach na GG tyle, że mam głuchą ciszę ... jak ktoś ma chwile czasu potestować ze mną to z chęcią zapraszam Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kroku Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 574
Skąd: wziąć kase?

PostWysłany: 16 Kwi 2010 17:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dezeath, a czy planujesz jakoś, kiedyś zintegrować to z wtyką gg? W tym sensie, że wszystko robiłaby wtyka gg poprzez API wtyczki prescumy... Bez jakichś dodatkowych kontaktów, wpisywania gg9999999999, itp... Tak z ciekawości pytam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dezeath Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 28 Gru 2004
Posty: 325
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 21 Kwi 2010 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kroku, tak, za jakiś czas będę chciał zaimplementować rozmowy głosowe bezpośrednio we wtyczce GG. Być może będzie wymagane posiadanie tej oddzielnej wtyczki do protokołu SIP, być może nie... obecnie nie istnieje API, które by pozwalało na taką integrację obu wtyczek. Porozmawiam na ten temat z Ricardo.
_________________
-Dezeath
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor