Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

testowy Instalator Mirandy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt Pokaż/schowaj Top Info
Top Info

najistotniejsze informacje z tematu
Z zamieszczonego pakietu korzystasz WYŁĄCZNIE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Pakiet ten nie jest autorstwa Operatora tego serwisu, ktory to nie ponosi zadnej odpowiedzialnosci za prawidlowosc jego dzialania jak tez nie udziela pomocy technicznej zwiazanej z jego rozpowszechnianiem

Jest to wyłącznie wersja przykladowa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maker3
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 05 Sie 2006
Posty: 45


Punktów karnych: 40

PostWysłany: 01 Wrz 2009 6:37    Temat postu: testowy Instalator Mirandy Odpowiedz z cytatem

Miranda IM - Polski Instalator Edycja 2009
png


Download:
Arrow Pobierz wersję RC1

Czynności, które należy zrobić po włączeniu:
Arrow Klikamy na ikonę konta
Klikamy na napis "Gadu-Gadu", a następnie wypełniamy wyświetlone wolne pola (Numer Gadu-Gadu, hasło, a w polu E-mail nasze imię)

Arrow Miranda IM Version: 0.8.5 Unicode
Dostępne protokoły:
Arrow AIM
Arrow Gadu-Gadu
Arrow ICQ
Arrow IRC
Arrow JABBER
Arrow MSN
Arrow TLEN
Arrow YAHOO

Użyte plug-iny:
Arrow History Events 0.0.0.8
Arrow AddContact+ 0.9.8.5
Arrow Miranda Image services 0.8.0.0
Arrow Splash Screen 0.1.2.1
Arrow Avatar service 0.8.0.0
Arrow Modern Contact List '08 0.8.1.1
Arrow Miranda mmap database driver 0.8.1.0
Arrow History Keeper 0.2.1.0
Arrow History++ (2in1) 1.5.1.2
Arrow IcqOscarJ Protocol 0.5.0.11
Arrow IEView 1.2.0.1
Arrow Import contacts and messages 0.8.0.1
Arrow MenuItemEx 1.3.0.1
Arrow Message Notify 0.3.0.0
Arrow mRadio Mod 0.0.0.15
Arrow Miranda Text Control [build #484] 0.0.2.0
Arrow Popup Plus 2.1.0.8
Arrow Scriver (Unicode) 2.8.1.1
Arrow Last seen plugin mod (NSNCompat) 5.0.4.7
Arrow SimpleAway 1.7.5.9
Arrow SmileyAdd Unicode 0.2.3.15
Arrow SMSBox 0.1.0.5
Arrow Crash Dumper Unicode 0.0.4.17
Arrow Tipper YM 2.0.4.10
Arrow Weather Protocol 0.3.8.16


!UWAGA!
Zaleca się zmienienie po instalacji nazwy profilu (profil.dat) celem zapobiegnięcia jego przypadkowego nadpisania przez installer podczas jego kolejnych sesji.


UWAGA dla użytkowników Windows Vista korzystających z UAC (Kontrola Konta Użytkownika)
Jeśli zdecydujemy się zainstalować Mirandę do folderu Program Files, to będziemy musieli uruchamiać Mirandę jako administrator.

Screenshoty:
1
2
3
4
5
6
7

Piszcie w tym temacie o błędach, o tym co dodać i co jeszcze poprawić
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 15:58    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


W TechnoVolt znajdziesz energooszczędne oświetlenie hal i pomieszczeń magazynowo-produkcyjnych w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy nowoczesne oświetlenie energooszczędne (LED) z zastosowaniem opraw: dekoracyjnych, rastrowych, hermetycznych, przemysłowych, projektorów oraz linii świetlnych.
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
andy Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 940
Skąd: Z nienacka

PostWysłany: 01 Wrz 2009 8:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czym ten "instalator" różni się od paczki zip poza dodaniem wielu wtyczek? - niczym.

Podczas instalacji powinniśmy mieć wybór nad tym którą listę wybrać, jaki sterownik, protokoły itp. (oczywiście każda z wtyczek leciutko opisana tak aby wybierający miał wybór).

Proces deinstalacji przebiega szybko - znowu zero pytań o profil i inne pliki które byśmy chcieli zostawić.


Dla mnie to żenada..Ciekawy jestem ile czasu to dzieło będzie miało support ;]


Jeśli nad tym pracowaliście cały miesiąc to [sarkazm on]gratuluje włożonej pracy[/sarkazm off].
Taki instalator robi się w 1h.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FreddieM Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 62
Skąd: Lublin
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 01 Wrz 2009 8:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W pełni się zgadzam z Andy. Sam mogę wstawić coś takiego w wersji portable z wyborem wtyczek. Zresztą robiłem takie paczki kumplom, czyściłem tylko swój numer gg i mieli w pełni skonfigurowany komunikator - zajęło mi to jakieś 20min.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dejko Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 630

PostWysłany: 01 Wrz 2009 9:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to i ja... wcieliłem się w przeciętnego użytkownika, który jest na tyle tępy, że nie umie sobie zipa rozpakować. Korzystałem wcześniej z GG i tyle. Teraz szukałem dobrego komunikatora.

Pobieram. Pojawia się instalka, ale jakaś taka bezpłciowa. Powinna być chyba ikonka Mirandy, tak jak w zagranicznych paczkach. Ale nic to - uruchamiam instalator. Ten pyta mnie o jezyk instalacji, ale do wyboru jest tylko Polski. Zalatuje prowizorką.
Następnie pyta mnie o miejsce instalacji, gdzie zrobić skróty i czy ma się uruchomić po zakończeniu. Jako nowicjusz, nie wiem jeszcze, że Miranda powinna mieć opcje wyboru pluginów które mnie interesują, a nie ładowania mi wszystkiego.
Po zakończeniu, na pulpicie pojawia się skrót (nie prosiłem go o to, ale jest) natomiast nie wiem jak dodać Mirandę do autostartu. Zwykle instalator albo aplikacja przy pierwszym uruchamianiu pyta czy ma się uruchamiać z systemem.

Uruchamiam - na liście mam pogodę i radio. Po cholerę mi to? Usunąć nie umiem, bo przecież jestem nowicjuszem. Po jakimś czasie pyrania po menu, znajduję Opcje. Zastanawiam się, dlaczego w menu jest taki burdel i spolszczenie jest niekompletne (na marginesie, to w instalatorze jest nie najnowsze). W poprzednim komunikatorze miałem jakiś ład i skład, a tu nie wiadomo o co chodzi.
Okazuje się, że mam dostęp do jakichś innych sieci. Tylko po co mi one? Kto w Polsce korzysta z AIM, Yahoo czy nawet IRC? No ale nie przeszkadzają, to niech sobie będą.

W menu start, utworzył się folder Mirandy, a w nim skrót do Mirandy, dwa skróty do instalatora i jakiś dbtool. Co to jest dbtool? Jak mam z niego korzystać? Czy nie popsuję nim komunikatora?
Mój brat korzysta z mojego konta na kompie i też chce mieć komunikator. Jak mam mu zrobić drugie konto? Siostra korzysta z drugiego konta w systemie - jak może korzystać z Mirandy? Bo przecież bez sensu jest instalowanie 3 komunikatorów.

Chcę odinstalować, ale którym instalatorem? Wybieram ten po polsku. Klikam i poszło... przy czym raz znowu zapytało mnie o wybór jednego z jedynego dostępnego języka. Instalator nie pytał mnie czy chcę usunąć całość, czy zostawić sobie profil - z miejsca wywalił wszystko.

Do tego nie wiem jak dodawać skórki, wtyczki - nie wiem jak to działa. Czy jest gdzieś dostępny jakiś manual, czy muszę każde pytanie wyszukiwać na forum?

Podsumowując:
Jak się robi komunikator dla nowych, to trzeba myśleć jak nowy. A nie zakładać, że jedyne czego on nie potrafi to rozpakować zipa, kliknąć na exeka i skopiowac kilka plików - natomiast poza tym, jest inżynierem informatykiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alien Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 92

Wiek: 42 lat(a)

Punktów karnych: 9000

PostWysłany: 01 Wrz 2009 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z całym szacunkiem dla włożonej pracy ale to nie jest Instalator. Tylko mi nie pisz, że "zrób lepszy" bo lepszy mam w głowie ale zrobić nie umiem. Nie chce mi się pisać bo już dejko napisał wszystko. Odniosę się tlyko do jednej sprawy:

"Kto w Polsce korzysta z AIM, Yahoo czy nawet IRC?"
O ile z AIM'a i Yahoo nie korzysta NIKT(aj jak ktoś korzysta to poproszę o listę chociażby 10 osób) o tylko z IRC'a korzystają WSZYSCY gracze. Więc napewno jest sens zostawienie IRC.

Anyway wazne że chłopak się starał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
maker3
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 05 Sie 2006
Posty: 45


Punktów karnych: 40

PostWysłany: 04 Wrz 2009 22:14    Temat postu: Re: testowy Instalator Mirandy 2009 Odpowiedz z cytatem

Download:
Arrow Pobierz wersję RC2

Lista zmian:
- zaktualizowano plik językowy
- zaktualizowano plugin SMSBox
- porządek w opcjach i menu
- poprawiono błąd podwójnego instalatora
- deinstalator nie usuwa profilu
- stworzono plik CzytajTo z instrukcją dla mniej zaawansowanych użytkowników
- inne drobne poprawki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor