Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Polska Miranda Wiki

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Personalizacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andy Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 940
Skąd: Z nienacka

PostWysłany: 01 Maj 2008 21:58    Temat postu: Polska Miranda Wiki Odpowiedz z cytatem

Witam, od pewnego czasu po głowie chodzi mi pomysł stworzenia czegoś na wzór http://wiki.miranda-im.org/ tylko że w naszym ojczystym języku.

Moim zdaniem obecna wizja forum jak i FAQ nie spełnia w 100% swojej roli. Ciężko coś znaleźć albo informacje są już "przeterminowane".
Taka wiki bardzo by ułatwiła start nowym użytkownikom. Zapewne niejeden wyjadacz też znalazł by coś dla siebie.

Na początek myślałem o opisaniu opcji zawartych w rdzeniu. Każdą funkcję szczegółowo by się rozpisało oraz ywjaśniło.
Później można stworzyć szczegółowy opis dla najpopularniejszych wtyczek oraz wylistować najciekawsze dodatki: style IEView, tabSRMM skins, Ikonki, style dla Clist_modern itp.
Pomysłów jest wiele...

Wiki można umieścić/połączyć z głównym serwisem. Proponowany adres to wiki.miranda-im.pl [oczywiście wymagana zgoda DJ_Lotos'a]

Co Wy na to ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 12:50    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


W TechnoVolt znajdziesz energooszczędne oświetlenie hal i pomieszczeń magazynowo-produkcyjnych w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy nowoczesne oświetlenie energooszczędne (LED) z zastosowaniem opraw: dekoracyjnych, rastrowych, hermetycznych, przemysłowych, projektorów oraz linii świetlnych.
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sjf Płeć: mężczyzna
Pierdoła
Pierdoła

Status stażu



Dołączył: 15 Kwi 2005
Posty: 312
Skąd: Tychy / Katowice

PostWysłany: 01 Maj 2008 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli faktycznie będzie zainteresowanie i samozaparcie, by informacje były aktualne - chętnie dołączę do osób "tworzących" dokumentację. Tyle, że ja ze swojej strony (póki co) mogę zaoferować jedynie wiedzę/aktualizacje/uzupełnienie informacji. Tylko tyle. Nie jestem w stanie zaoferować np. hostingu - służę pomocą w redagowaniu "bazy wiedzy".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 02 Maj 2008 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam, hostowanie czegokolwiek nie jest najmniejszym problemem, problemem zdaje sie byc inicjatywa ze strony osob, ktore by chcialy sie zajmowac danym zagadnieniem... a jak wiadomo chocby na przykladzie najnowszej stable 0.7.5 nikt nie pokwapil sie nawet o napisanie prostego newsa na str. glowna u nas... Acid tak wiec mam wrazenie, ze zainstalowanie takowej wiki bedzie tylko kolejnym zawracaniem mi glowy, z ktorego nic nie wyniknie

do obslugi takiego mechanizmu dystrybucyjno-edycyjnego potrzebny jest pewien sztab osob, ktore to by sie tym zajmowaly tak aby to mialo sens a nie bylo tylko "armata do wystrzelenia muchy" w postaci zaladwie kilku wzmianek i paru slow, na ktorych to by deklarujacy sie tym zajmowac poprzestali...

tak wiec, jesli znajdzie sie jakas konkretna ilosc materialow (lub aktualizacji dotychczasowych) w postaci chocby txt lub html to nie widze przeszkod aby wtedy taki system w proponowanej subdomenie uruchomic

pozdrawiam
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dejko Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 630

PostWysłany: 03 Maj 2008 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że temat powraca. Niedawno była prowadzona dyskusja na identyczny temat i myślę, że każda następna nie będzie miała sensu!

Po co mam tworzyć jakieś materiały, skoro nie mam pewności, ze cala robota nie pójdzie psu w ... ?! Kto mi da gwarancję, ze jeśli to napiszę, to gdzieś to zostanie opublikowane, a nie zniknie w czeluściach forum.

Ja byłem ZA ostatnio (nadal jestem). Jeśli to byłoby na zasadzie, ze każdy może to edytować - wtedy projekt miałby przyszłość.
Nawet taki mirror addonsa, który powstał jakiś czas temu. Gdyby ktoś powiedział "dawajcie wtyczki, a ja pomyślę czy coś z tym zrobić czy nie" - mirror pewnie nigdy by nie powstał.

Dlatego - albo to zróbmy i zobaczmy co się będzie działo, albo dajmy sobie spokój z rozmowami na temat jakiegokolwiek wiki-miranda - bo prowadzą one donikąd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vic01 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 25 Sie 2004
Posty: 501
Skąd: 16°44,846'E 51°46,325'N
Wiek: 43 lat(a)

PostWysłany: 03 Maj 2008 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Amen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 04 Maj 2008 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dejko napisał:
Po co mam tworzyć jakieś materiały, skoro nie mam pewności, ze cala robota nie pójdzie psu w ... ?! Kto mi da gwarancję, ze jeśli to napiszę, to gdzieś to zostanie opublikowane, a nie zniknie w czeluściach forum.

jesli mowie (pisze), ze cos zostanie opublikowane to nie tylko dla samego celu w sobie zeby tak powiedziec (napisac)...

system redagowania artykulow/newsow/FAQ jest dostepny niemal dla kazdego, jednak nie widze aby byla tu burza nowych wiadomosci i zasypywanie nimi...

stad tez po prostu szkoda mego czasu na instalowanie kolejnego skryptu, ktorym za gora miesiac nikt sie nie zainteresuje i wszyscy o nim zapomna... nie sztuka produkowac martwe projekty
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
andy Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 940
Skąd: Z nienacka

PostWysłany: 04 Maj 2008 23:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@DJ Lotos z takim podejściem to na pewno nic nie powstanie bo na starcie widzę 2-3 osoby chętne...

Może zróbmy to najpierw na próbę powiedzmy na 3 miesiące. Z dnia na dzień na pewno przybędzie chętnych do pomocy/współpracy.


Nic nie powstaje od razu....na wszystko trzeba czasu.

Cytat:
system redagowania artykulow/newsow/FAQ jest dostepny niemal dla kazdego, jednak nie widze aby byla tu burza nowych wiadomosci i zasypywanie nimi...


Co do newsów to myślę, że powinieneś poszukać osoby na stale. Publikował/a by on/ona nie tylko newsy związane z nowymi wersjami M ale i o nowych stylach, wtyczkach itp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 05 Maj 2008 9:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

andy napisał:
Co do newsów to myślę, że powinieneś poszukać osoby na stale.

a kto za to bedzie placil?... jaki ja mam w tym interes zeby pakowac sie w jakies jeszcze dodatkowe koszty, z ktorych mnie jako operatorowi tego serwisu nic nie przybedzie? juz teraz prawde mowiac aby ten serwis dalej mogl funkcjonowac i wychodzic na zero (nie przynosic strat) musialbym wprowadzic oplaty za korzystanie z niego

na chwile obecna i w sumie od samego poczatku ten portal mozna tylko i wylacznie traktowac jako "maszynke do robienia kosztow" i nic wiecej... Wink wiadomo, ze nagle nie stanie sie cud i z dnia na dzien z Mirandy bedzie korzystac kilka mln ludzi co za tym idzie ceny emisji reklam w tym serwisie diametralnie wzrosna, tak aby z ich sprzedazy mozna bylo realizowac jakies ciekawsze inwestycje pod katem efektywniejszej promocji i wsparcia technicznego dla M...

wracajac do dokumentacji, to tworzyc cos mozna, tylko pytanie, czy nie bedzie to dodatkowo dezorientowac zamiast pomagac? jest FAQ, jest HELP, porobione opisy w postach nawet... gdzie w koncu ten uzytkownik bedzie mial szukac informacji, tysiac zrodel, w kazdym cos gdzie w innym tez cos ale nie we wszystkich to samo...

mnie osobiscie w roli usera szukajacego pomocy taki stan rzeczy wprowadzilby w stan frustracji i tylko powaznie zniechecil, bo wiekszosc ludzi lubi miec wszystko w jednym miejscu i od reki zalatwic sprawe a nie latac z kwitkiem jak za czasow PRL-u z jednego miejsca w drugie...

stad tez temat uwazam za wyczerpany, jesli cos powstanie w wadze kilku/kilkunastu kB tresci wtedy uznam, ze jest sens cos dalej robic

pozdrawiam
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lhs Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 85
Skąd: ... z gór ...

PostWysłany: 20 Maj 2008 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może coś takiego?

Klik...

(To oczywiście wyłącznie proof-of-concept). Wychodzę z założenia, że obrazy mówią więcej niż słowa - i wpadłem na pomysł połączenia wiki z tłumaczeniem Smile

Czytałem dokładnie dyskusję o tłumaczeniu Mirandy i uważam, że w obecnej sytuacji nie ma ono najmniejszego sensu. Argumenty chętnie przedstawię, ale nie dzisiaj - dzisiaj mam jeszcze trochę roboty...

Mam nadzieję, że mój proof odświeży dyskusję na temat wiki Mirandy, ja niestety na kilka dni znikam, więc na razie w dyskusji uczestniczyć nie będę.

I na koniec - tak, jestem chętny do pociągnięcia tego dalej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adisz
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 17 Wrz 2005
Posty: 91

PostWysłany: 23 Maj 2008 9:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od czasu przesiadki na linuxa nie używam mirandy (nad czym wielce ubolewam, a uruchamianie jej pod wine mija się z celem...), jednak popieram pomysł stworzenia wiki.

Oczywiście zgadzam się z tym, co pisał DJ Lotos - na forum jest sporo użytecznych informacji dla userów, ale też widać po postach nowo przybyłych, że nie trudno je czasem przeoczyć.

Myślę, że jest trochę na odwrót, tzn. niemały bałagan jest teraz - wszystko w rozsypce (gdzieś jest FAQ, gdzieś jest HELP, są nawet gdzieś posty dla każdej z wtyczek), a można by to upchnąć do jednej wiki (zdecydowanie nie takiej jaką proponuje Ihs - z całym szacunkiem, to tylko pogorszyłoby sprawę, ale korzystając z gotowej "wiki", takiej jak np. tu, można by zacząć w ogóle coś robić...).

Jak zobaczę, że taki projekt ruszy, postaram się też dodać coś od siebie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kroku Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 574
Skąd: wziąć kase?

PostWysłany: 23 Maj 2008 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adisz napisał:
Oczywiście zgadzam się z tym, co pisał DJ Lotos - na forum jest sporo użytecznych informacji dla userów, ale też widać po postach nowo przybyłych, że nie trudno je czasem przeoczyć.
A wiesz czemu... Bo ktoś zrobił tak, że szukajka domyslnie pokazuje wyniki z ostatnich 6 miesiecy, a nie wszystkie jak jest na kazdym innym forum... a ogromna ilosc przydatnych informacji jest sporo starsza Wink I w ten sposób wielu nie znajduje... siła przyzwyczajenia że szukajka pokaze wszystko jest za mocna u 98% osób. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 24 Maj 2008 23:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kroku napisał:
[...]Bo ktoś zrobił tak, że szukajka domyslnie pokazuje wyniki z ostatnich 6 miesiecy[...]

nie ktos tylko ja Smile ale tak bylo kiedys...

od kilku miesiecy wyszukiwarka uwzglednia tak jak kiedys WSZYSTKIE posty a nie z 6 mies...
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dejko Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 630

PostWysłany: 25 Maj 2008 11:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Bo ktoś zrobił tak, że szukajka domyslnie pokazuje wyniki z ostatnich 6 miesiecy

To jest jedna sprawa. Przykładowo: szukam informacji o wtyce XXX na forum, wpisuję ją w szukajkę i:
1. Znajduje temat o tej wtyczce, który jest rozwinięty na 27 stron, z czego 97% tekstu, to nic nie wnoszące posty (że np. wtyczka źle działa z Mirandą 0.4), a w pozostałych 3% informacji i tak nie znajdę konkretnego opisu działania i możliwości wtyczki.
2. Odstrasza data założenia tematu, powiedzmy luty 2004. Skoro wtyczkę znalazłem wczoraj (a jest ona uaktualniana co dwa miesiące), to wydaje się, ze temat założony 4 lata temu, jest już nie aktualny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kroku Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 574
Skąd: wziąć kase?

PostWysłany: 25 Maj 2008 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja wogle wpadlem teraz na taki pomysl... nieraz jak czegos szukalem to wyskakiwalo mi kupe tematów w których dana wtyka wystepowala tylko dla tego, że byla wymieniona w raportach VI...
możnaby zrobić osobny tag [vi]...[/vi] do wklejania VI + przepuścić jakoś przez baze stary postów, zeby to pozmieniac... chodzi o to, żeby szukajka tak jakby nie widziała zawartości tych raportów to o wiele mniej by znajdowało nic nie wnoszących tematów Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lhs Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 85
Skąd: ... z gór ...

PostWysłany: 26 Maj 2008 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to przeniosłem mój HTML na wiki - strony głównej jeszcze nie ma, nic praktycznie jeszcze nie ma, za to jest jedna osoba chętna do pomocy Smile

Miranda Survival Kit
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Personalizacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor