Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

co z ta... pol... miranda :)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Na każdy temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
porkyterRor
Weteran
Weteran



Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 128

PostWysłany: 15 Lip 2007 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram pomysl z wplatami via SMS czy na konto bankowe. Fajnie byloby miec taki gadzet w postaci koszulki albo czapki, czy podkladki pod mysz z logiem z mirandy.

Pozdro dla wszystkich ktorzy mimo tego mirande dalej uwazaja za dobry sofcik Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 29 Mar 2024 1:38    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


Z TechnoVolt zbudujesz szybko wysokiej klasy sieci strukturalne (LAN) i teletechniczne w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży informatycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy automatykę budynkową i teletechnikę z zastosowaniem: wysokiej klasy okablowania UTP, FTP, cat5e, cat6, cat7 (skrętka) oraz transmisji światłowodowej, szaf serwerowych RACK 19'' i wyposażenia (serwery, routery, switche, patch panele, zasilacze UPS) oraz punktów dostępowych WiFi.
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 15 Lip 2007 23:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja tylko powiem, że SMS to chyba najgorsza forma. I już tłumaczę dlaczego. Wpłacając 11 zł na konto wpłacasz 11 zł. Wysyłając premium SMS na nr 79xx płacisz 11 zł (10,98 zł), w tym prawie 2 zł VATu. Z pozostałych 9 zł 3 idą do operatora. Efekt: trochę ponad połowa idzie na to, na co miałaby iść.
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dejko Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 630

PostWysłany: 16 Lip 2007 9:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja myślę, że to i tak bez sensu, bo nikt ani tych SMS-ów nie bedzie wysyłał, ani doplacał w inny sposób.
Nawet jeśli takie coś przejdzie, to ile tych SMS-ów pójdzie? Od 10 osoób?? Już widzę jak reszta wysyla...
Zresztą nie wiem dlaczego, ostatnio na którym bym forum nie był, to pada propozycja wsparcia finansowego... a ja milionerem nie jestem, żeby na każde z for w których się wypowiadam wysylać miesiecznie po 10 zł.

PS. Na forum Konnekta nawet ktoś wymyślił, zeby wstawic reklamy w komunikator... Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 16 Lip 2007 12:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz, są reklamy i reklamy. Pewnie gdyby wstawili na dole okna rozmowy dyskretny pasek z przesuwającym się tekstem, w którym leciałyby sobie powiadomienia i reklamy kontekstowe (a do tego np. RSSy i inne takie) - nie byłoby problemu. Co innego wstawiać konkretny, animowany banner na honorowym miejscu - ten pomysł spowoduje masową rezygnację z komunikatora.

Zresztą taki pomysł można zrealizować u nas, zupełnie nie szkodząc całemu projektowi. Mała ramka MW z przewijającym się tekstem, w opcjach wtyczki podawany - prócz np. jakie chcemy RSSy - login i hasło z forum, aby zmotywować (wyróżnić odbiorców reklam) do instalacji plugina... też jest to pewna koncepcja.
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 16 Lip 2007 16:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

teraz tak szybko wyjasnie, platnosci sms-ami to totalna porazka, dlatego, ze w najlepszych ukladach faktyczny uslugodawca otrzymuje gora 37% kwoty, reszte zabieraja wlasnie operatorzy i posrednicy, jesli dogadac sie bezposrednio z operatorami to wyjdzie po te 50% ale wtedy trzeba miec umowe z kazda z sieci osobno... jest sporo firm posredniczacych w tym i wtedy juz nie martwimy sie o sprawy techniczne na styku z operatorami ale mamy jeszcze mniej zysku, takze to odpada

najlepsze sa platnosci elektroniczne, do tego celu zostanie uruchomione osobne konto bankowe i dopasowane odpowiednie api dla wiekszosci dostepnych form transferow, na to oczywiscie musze znalezc czas (przewiduje na przestrzeni kilku tyg.)

co do emisji reklam w samym komunikatorze to piekna sprawa, w dodatku oplacalna, ale jak juz mowilem, nie mam praw wylacznosci do core ani zadnych wtyczek typu clist, okna konwersacji itd. (jedynym moim polem dzialania w sofcie jest co najwyzej polski pakiet instalacyjny), zeby dokonywac takie dzialania musialbym napisac swoje komponenty (w tym core), w ktorych moglbym umieszczac co mi sie rzewnie spodoba... ale to juz nie bylaby miranda... z kolei tworzenie swojego wlasnego komunikatora na podobienstwo Konnekta czy AQQ to zbedna dla mnie inwestycja w dodatku pewnie nierentowna... (tak jak i ten serwis)

takze w tym wlasnie lezy najwiekszy problem, ze kontaktuja sie ze mna rozne firmy z zapytaniami o mozliwosc emisji reklam w Mirandzie tak jak to leci w GG, Tlen itd. a ja z tym nie moge nic zrobic bo moge co najwyzej zaoferowac reklame na www, ktora nie przynosi zadnego zysku tylko drazni uzytkownikow... Acid o to tu sie wlasnie rozchodzi, ze nie mam najmniejszego interesu promowac ten komunikator a tylko straty, bo prowadzenie samego serwisu jak pokazala praktyka jest zupelnie nieoplacalne bo on sam na siebie nawet nie potrafi zarobic...

co za tym wszystkim idzie kazdy autor danego komponentu moglby zamiescic w nim swoje reklamy i indywidualnie czerpac z tego zysk z kolei serwisowi nic do tego bo podlega komu innemu, tak samo dziala to w obie strony, inna sytuacja kiedy to dany soft jest caloscia a nie zlepkiem komponentow roznych autorow z calego swiata, w dodatku takich, ktore moga sie wzajemnie zastepowac (rozne okna konwers., clisty itd.) i jest integralny z jednym konkretnym serwisem www, najlepiej tego samego autora/wlasciciela... ale tu mamy zupelnie odmienna sytuacje... Acid
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 16 Lip 2007 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No a mój pomysł z ramką MW?

W ramach Polskiego Instalatora, zintegrowane z CountMe, i co ważne - dobrowolne, mogłoby mieć sens. Oczywiście jeżeli nie byłoby to nader wkurzające - bo to, co prezentują GG i Tlen na pewno nie ma racji bytu.
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 16 Lip 2007 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiepski pomysl, nie ma szans przebicia, wystarczy popatrzec jak blokujecie reklamy na www, ile w roznych innych IM-ach banner killerow itp. ustrojstw, tutaj wystarczy usunac wtyczke i po problemie... co z tego wyniknie...? - reklamy takie nie przyniosa zadnych wymiernych korzysci a wygeneruja tylko zbedny szum i krytyke, poza tym zaden reklamodawca nie zaplaci za watpliwej jakosci/efektywnosci (jak dla niego) reklame, ktora kazdy latwo bedzie mogl usunac i w dodatku bedzie ona emitowana w srodowisku (spolecznosci) calkiem niszowym, dla ktorego oferowane w reklamach produkty wcale nie beda interesujace...
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vic01 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 25 Sie 2004
Posty: 501
Skąd: 16°44,846'E 51°46,325'N
Wiek: 43 lat(a)

PostWysłany: 16 Lip 2007 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to zrób tak że przed wejściem na forum wyskakiwały 2-3 big full screen banery i wtedy to będzie najpewniejsze... z forum i tak będziemy korzystać .. bo chcemy

w sumie czy zaatakuje mnie jeden dodatkowy flashowany spot nie robi żadnej różnicy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Na każdy temat Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor