Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Balaczka (BIM) czyli Gadu-Gadu na Ukrainie
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
FormerMember
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 114

PostWysłany: 28 Cze 2007 23:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dejko napisał:
Więc po co GG jest tłumaczone na inne języki?!

A jest...? Od kiedy...? o_O Nigdy nie widziałem, a ze strony GG nie można pobrać innej wersji... ichnia pomoc i FAQ też milczy na ten temat...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 21:40    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt to najlepsze systemy monitoringu video - telewizji przemysłowej (CCTV) profesjonalnie i w dobrych cenach.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży teletechnicznej.
Stosujemy najnowocześniejsze na rynku technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy systemy monitoringu video z zastosowaniem: rejestratorów DVR/NVR/IP (hybrydowych) obsługujących wiele standardów (PAL, AHD, TVI, CVI, FullHD, 1080p, 720p, IP) oraz kamer CCTV wysokiej rozdzielczości (kuliste, z oświetlaczem IR, kopułowe, z wysięgnikiem, antywandal, hermetyczne, zoom/PTZ) znanych producentów (BCS, Dahua, Bosh, Gemini, APTI, Hybro, AV-Tech).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 29 Cze 2007 0:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest tłumaczone. Kiedyś na DI odgrzebali nawet klienta w jezyku chińskim. Po co? Jak się komuś bardzo cholernie nudzi, a na dodatek ma coś z deklem, to bardzo możliwe, że najdzie go chęć przetłumaczenia GG na inny język. Ewentualnie ktoś może lubieć tworzyć bezużyteczne gnioty.

damikl napisał:
bardzo ważną "zaletą" GG jest to, że używają go tylko Polacy (tak ma być z założenia) i dzięki temu użytkownik ma pewność, że nikt nie będzie go zaczepiał w języku np angielskim

N-ty dowód na to, że ten koleś ma nasrane. I uważam tak nie dlatego, że się z nim nie zgadzam politycznie. ICQ mam od X czasu i nie zdarzyło mi się, żeby ktokolwiek zagadał mnie w języku, którego nie znam - a rozmawiałem z turkami, japończykami, chińczykami, rosjanami i kto sobie co wymyśli - i jakoś NIGDY nie miałem z tym problemu. Cóż więc takiego cudownego jest w ICQ? Otóż zaznacza się języki, które się zna. Proste? Bardzo. Czemu niewykonane w GG? Raczej jak - "jak zwykle"...

Czasem jak czytam teksty Foltyna to wydaje mi się, że to nie jest twórca jednego z (bądź co bądź) większych komunikatorów w Polsce, tylko koleś, który jeszcze uważa, że komupter = monitor, klawiatura i mysz, a ta szara skrzynka obok jest do picu.

"Nikt Cię nie zagada w obcym języku" - ha, też mi reklama. Po prostu nie mogę.
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
FormerMember
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 114

PostWysłany: 29 Cze 2007 1:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

REXus napisał:
Jest tłumaczone. Kiedyś na DI odgrzebali nawet klienta w jezyku chińskim. Po co? Jak się komuś bardzo cholernie nudzi, a na dodatek ma coś z deklem, to bardzo możliwe, że najdzie go chęć przetłumaczenia GG na inny język. Ewentualnie ktoś może lubieć tworzyć bezużyteczne gnioty.

A ktoś, kiedyś odgrzebał białego słonia na złotym łańcuchu... Sorry, bez linka albo downloadu dowodzącego że było to zrobione przez spółkę GG a nie jakiś zapaleńców-amatorów wkładam to między urban legends...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dejko Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 630

PostWysłany: 29 Cze 2007 9:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No fakt... wersje "inno-jezyczne", nie są tworzone przez samo spółkę GG. Co nie znaczy, ze nie istnieją... a skoro samo GG nie blokuje IP ze świata, to chyba jednak specjalnie nie zalezy im na ochronie swej inteligentnej grupy docelowej, przed obcokrajowcami?! Zagada do takiego jakiś Japoniec, to nasz rodowity mieszkaniec czekając na nowy odcinek Pokemonów, rwiący jednocześnie laski na GG i tuningujący swoje konto na fotka.pl dostanie zawału...

A tu ten wygrzebany link do Japońskiego (czy tam Chińskiego) GG http://di.com.pl/archiwum/12812.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FormerMember
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 114

PostWysłany: 29 Cze 2007 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dejko napisał:
a skoro samo GG nie blokuje IP ze świata, to chyba jednak specjalnie nie zalezy im na ochronie swej inteligentnej grupy docelowej, przed obcokrajowcami?!

Jakby blokowali to wtedy Polacy na całym świecie nie mogliby się połączyć i pogadać z rodakami w kraju... Już widze jakie wtedy dopiero byłoby tu biadolenie i "Oj, jakie to GG niedobre"...

dejko napisał:
A tu ten wygrzebany link do Japońskiego (czy tam Chińskiego) GG http://di.com.pl/archiwum/12812.html


No nie ma co... jak widze czytanie ze zrozumieniem to tutaj kuleje u wszystkich...

Z tego co przeczytałem to nie ma japońskiej ani chińskiej ani innej wersji językowej klienta Gadu-Gadu... Artykuł dokładnie wyjaśnia że Japończycy korzystają z polskiej wersji za pomocą japońskiego przewodnika który ktoś napisał/przetłumaczył...

Drugą sprawą poruszaną w artykule jest alternatywny klient GG dla systemu BeOS w języku japońskim... Ponownie, coś w czym firma GG nie maczała palców ani trochę... To tak jakby biadolić że wtyczka GG do Mirandy jest defaultowo po angielsku...

Sorry, że nie przystępuje do waszego klubu - "Zgnoić GG wszystkimi możliwymi sposobami"... bo tak to w tej chwili wygląda... sami się ośmieszacie...


Proszę o wydzielenie offtopa...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 29 Cze 2007 14:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FormerMember napisał:
A ktoś, kiedyś odgrzebał białego słonia na złotym łańcuchu... Sorry, bez linka albo downloadu dowodzącego że było to zrobione przez spółkę GG a nie jakiś zapaleńców-amatorów wkładam to między urban legends...

Tak, masz rację, NIE MA I NIE BYŁO oficjalnego klienta GG w wersji językowej innej niż Polska. Co ani trochę nie zmienia faktu, że są klienty dedykowane pod sieć GG w bardzo różnych wersjach. Po co są tworzone nie wiem, ale ten cel musi być bardzo dobrze ukryty.

A żaden japoniec nie zagada do nikogo z GG, bo w GG nie ma Unicode. Ot, co.

@FormerMember: szkoda, że zrozumiałeś moje ekhm... poirytowanie zaistniałą sytuacją jako "klub gnojenia GG" - choć rzeczywiście mogło to tak wyglądać. Nie mniej jednak fakty są takie jakie są i to, co robi Gadu-Gadu SA jest po prostu śmieszne. Przynajmniej w konfrontacji z wielkimi tej branży (ICQ, które mimo wieku i ostrej konkurencji jest bardzo popularne czy Skype, który przebojem wdarł się na rynki całego świata) czy nawet amatorami (porównaj sobie sprawność GG i Jabbera - to raz, popatrz kto wspiera jedną i drugą usługę - jest różnica, prawda?). No chyba, że zamierzeniem GG jako spółki telekomunikacyjnej (bądź, co bądź) nie jest łączenie, a dzielenie, i na dodatek nie chcą być wielkim graczem w branży, tylko lokalnym, podwórkowym operatorem.

W końcu każdy lubi co innego...
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Raidon Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 30 Cze 2007
Posty: 6
Skąd: Szczecin
Wiek: 40 lat(a)

PostWysłany: 30 Cze 2007 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pare moich wniosków :

1.Z tego co sie orientuje nie było nigdy innej wersji ICQ niż anglojęzyczna serwery ICQ mieszczą sie w Izraelu i pare w USA ( jeżeli czegoś nie wiem to prosiłbym o doinformowanie mnie ) . Każda wersja ICQ w innym języku rozwijana przez pasjonatów z danego kraju a nie przez samych twórców komunikatora.

2. Żaden z komunikatorów obsługujących dana sieć ( szanujących sie ) nie ma wbudowanych innych protokołów przykłady Gtalk ( nawet nie ma transportów ) , Skype , Yahoo IM ,ICQ ... Więc czemu GG miało by obsługiwać inne sieci ? Moim zdaniem to domena polskich komunikatorów na nie globalnego trendu.

3. ICQ oryginalne wcale nie jest takie super ładne i w ogóle szczególe, mi sie Balacka podoba może za bardzo do GG jest podobny ale nie ma radia,reklam puki co działa stabilnie i nie wywala błędów .
News w serwisie z linkiem do programu ( by móc coś oceniać trzeba to najpierw widzieć )
http://www.komunikatory.org/news,3034,gadugadu,sa,rusza,na,wschod.html

4. Co do nazwy i blokady sieci moim zdaniem to dobry ruch jak im nie wyjdzie beda chcieli sprzedać , zlikwidować itp . A tak co sprzedadzą cześć GG S.A ? posiadanie spółki zewnętrznej która dodatkowo genereuje koszty to same plusy . Z racji tego nawet ze Ukraińcy i Rosjanie nie zawsze darzą sympatia nas (polaków) to dobre posunięcie dla projektu. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 30 Cze 2007 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raidon napisał:
Z tego co sie orientuje nie było nigdy innej wersji ICQ niż anglojęzyczna serwery ICQ mieszczą sie w Izraelu i pare w USA ( jeżeli czegoś nie wiem to prosiłbym o doinformowanie mnie ) . Każda wersja ICQ w innym języku rozwijana przez pasjonatów z danego kraju a nie przez samych twórców komunikatora.

Nie wiem czy nie ma oficjalnie innych wersji niż angielska, na pewno nie ma ani polskiej ani ukraińskiej. Co nie zmienia faktu, że protokół jest przystosowany do rozmów w wielu językach, a używanie wersji nieoficjalnych nie jest zabronione - ba, protokół nawet przekazuje informacje o stosowanym kliencie - tak, dla wygody użytkowników (w odróżnieniu do GG).

Raidon napisał:
Żaden z komunikatorów obsługujących dana sieć ( szanujących sie ) nie ma wbudowanych innych protokołów przykłady Gtalk ( nawet nie ma transportów ) , Skype , Yahoo IM ,ICQ ... Więc czemu GG miało by obsługiwać inne sieci ? Moim zdaniem to domena polskich komunikatorów na nie globalnego trendu.

Trudno, żeby wspierać konkurencję... ale żaden z tych komunikatorów nie dzieli się według mapy politycznej, mało tego, GTalk nie blokuje (choć mógłby) połączeń z innymi Jabberami.

Raidon napisał:
ICQ oryginalne wcale nie jest takie super ładne i w ogóle szczególe, mi sie Balacka podoba może za bardzo do GG jest podobny ale nie ma radia,reklam puki co działa stabilnie i nie wywala błędów .
News w serwisie z linkiem do programu ( by móc coś oceniać trzeba to najpierw widzieć )

Nie jest, masz rację. Ale też nie ma problemu z nieoficjalnymi klientami (o czym już pisałem). A co do samej Balacki - nie sprawdzałem. I tak nie mam zamiaru z tego korzystać. Nie oceniam też tego programu, bo i na jakiej podstawie. Stwierdzam natomiast, że korzysta z kiepskiego protokołu (miałem okazję go testować) i w dodatku nie pozwala na porozumiewanie się z komunikatorem-matką. I chocbyś stanął na uszach - mam rację.

Raidon napisał:
Co do nazwy i blokady sieci moim zdaniem to dobry ruch jak im nie wyjdzie beda chcieli sprzedać , zlikwidować itp . A tak co sprzedadzą cześć GG S.A ? posiadanie spółki zewnętrznej która dodatkowo genereuje koszty to same plusy . Z racji tego nawet ze Ukraińcy i Rosjanie nie zawsze darzą sympatia nas (polaków) to dobre posunięcie dla projektu. Wink

Rzeczywiście - można sprzedać. To jest plus. Ryzyko jest jednak takie, że może niewypalić. Natomiast gdyby była to jedna sieć, tylko inna nazwa handlowa - nie miałoby co niewypalić. Sieć istnieje, ma sporo użytkowników, więc prosperuje. A czy ten dodatkowy serwer na Ukrainie jest czy go nie ma (i czy kilkaset osób się łączy czy nie) - cóż to za problem? W razie biedy możnaby go zlikwidować, a ludzi z Balachki łączyć do Polski. A tak jest lipa.
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Raidon Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 30 Cze 2007
Posty: 6
Skąd: Szczecin
Wiek: 40 lat(a)

PostWysłany: 01 Lip 2007 0:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj my sie nie rozumiemy przykład ( abstrakcyjny ). Jakaś firma Norweska tworzy w Polsce swój komunikator o nazwie np. Mrówka ,działa on na zasadzie jak ICQ i GG czyli przydziela numerki.

By odnieść sukces musi rozdzielać niskie numerki ,bo u nas GG i ICQ ( maja już wysokie ) numerek 7,8 cyfrowy w nowym komunikatorze nikogo nie zainteresuje na rynku.Druga sprawa co userów w Polsce interesuje sieć macierzysta ( wyjściowa protokołu ) skoro oni maja swoją nową i z niej korzystają ?

Balacka nie ma nic wspólnego z Gadu-Gadu, poza tym że GG S.A robi coś podobnego co my znamy w naszym kraju. To podobieństwo mylnie jest odbierane jako kontynuacja sieci. Bo oni już mają w pewnej formie gotowy produkt , chcą zrobić to tak jak robił pan Folltyn u nas powstała nowa sieć w oparciu o nowość komunikajcyjną ICQ i tyle. GG nie było nigdy częścią ICQ chodź pomysł jest jawnie przekopiowany .

btw.
1.Co do Gtalk ten komunikator na początku obsługiwał tylko sieć Gmail potem otworzyli sie na Jabber.Sam IM całkiem niedawno na obsługe innych serwerów. Ale to co oferuje czyli rozmowy wideo i głosowe i tak muszą odbywać sie po bazie Gmail wiec i konto tam jest potrzebne bo w polsce żaden inny ( mimo upublicznienia przez Google licencji i źródeł) serwer tego nie obsługuje.
2.GG tez pobiera te informacje podam przykład ile szumu było jak ludzie po dostawali informacje ze proszą o zainstalowanie Gadu-Gadu w oryginalnej wersji. Pamiętam nawet co nie którzy pisma z podpisami zbierali do petycji przeciw nim za praktyki monopolistyczne.
( musiałem poprawić posta bo pisałem za sypiając mam nadzieje ze teraz jest on bardziej czytelny ,woli wyjaśnienia ja jestem userem sieci Tlen.pl w Mirandzie i MSN oraz Jabber , GG posiadam wersja portable 7.7 3445 - z racji 4 cyfrowego nr coraz rzadziej korzystam)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 01 Lip 2007 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiadomo, że niski numerek jest atrakcyjniejszy niż wysoki. Ale czy to powód, by tworzyć nową sieć? Zdziwiłbyś się, ile niskich numerków w GG jest jeszcze wolne.

Balachka ma z GG jedną wspólną rzecz: protokół. I powiem tylko tyle: znam dwa przypadki (no, oprócz sieci korporacyjnych, ale tam to oczywiste - choć też nie zawsze) rozdzielania sieci o tym samym protokole tak, o, bez większego powodu (trzecim przykładem w ogóle podzielonej sieci jest IRC, ale tam wynikało to z przeładowania) - dla urozmaicenia oba w Polsce, i to oba w sieciach, które uważam za maksymalne parodie tego, czym miało być IM - Gadu-Gadu i Tlen.pl. Tlen.pl mógłby być najwiekszą siecią w Polsce i liczącym się dostawcą tych usług na arenie międzynarodowej (małym, ale liczącym się) - ale musiałby dokupić trochę łącza i przyznać, że gałąź, na której siedzi jest w spółdzielona z nim przez Wirtualną Polskę, a ostatnio także Gazetę.pl i AQQ. Gadu-Gadu natomiast miało szansę stać się swoistym "ICQ Europy Wschodniej" - dzięki dalszym ekspansjom, udoskonalaniu swojego protokołu i minimalnej liberalizacji (choćby w kwestii używanych klientów) swojej sieci.

A sytuacja na dzień dzisiejszy wygląda tak, że obie te sieci będą nie komunikatorami, a parodiami komunikatorów. Małymi, nieznaczącymi operatorami, którzy na własne życzenie się nie rozwijają.

Co do tej twojej przykładowej "Mrówki" - sieć macierzysta ma znaczenie o tyle, że można podać, ile użytkowników z sieci korzysta i jest z niej zadowolona. A to, że są w Norwegii - można przemilczeć. No i taka sieć daje nadzieję na dalszy rozwój na arenie międzynarodowej, a sieć taka jak Balachka - cóż, można tego używać, ale prawda jest taka, że jak tylko nawiążesz kontakty zagraniczne (co w UE żadkością nie jest - no, Ukraina jeszcze w niej nie jest, ale z czasem będzie, no i Ukraińcy coraz częściej emigrują - o ironio - do Polski), to będziesz musiał mieć ICQ.

Acha, Google Talk obsługiwał tylko własną sieć na czas testów, od początku było wiadomo, że otwarcie jest kwestią czasu. Podobnie, jak implementacja audio i wideo w innych klientach i serwerach. Otwarcie nastąpiło zdaje się pół roku po utworzeniu sieci, a sieć zyskała w tym momencie mnóstwo zwolenników i użytkowników. Oczywiście w Tlenie w tym czasie postanowili nie iść za ciosem (i odgryźć kawałek tortu), tylko kupić test w Komputer Świecie, który udowaniał, jaki Tlen jest super, a jakie GG i Skype są be. No pewnie, można i tak.
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Crawley Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 421
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 01 Lip 2007 12:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak juz gadamy o otwieraniu sie komercyjnych sieci, to taki msn umozliwia komunikacje z yahoo i vice versa. Nie jest to wiec tylko polski wymysl.

AOL tez cos takiego umozliwia, ale nie wiem z jakimi sieciami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
andy Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 940
Skąd: Z nienacka

PostWysłany: 01 Lip 2007 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest jeden standard XMPP...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 01 Lip 2007 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

andy.c napisał:
Jest jeden standard XMPP...

Otóż to. Szkoda, że niektórzy o tym nie wiedzą (chociaż podoba mi się ruch Gazeta.pl - po prostu dają ludziom mającym u nich konta JIDa takiego samego jak maila).
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor