Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Miranda nie dla idiotów
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
leo1407 Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 11
Skąd: ziemie odzyskane

PostWysłany: 12 Lut 2007 11:01    Temat postu: Miranda nie dla idiotów Odpowiedz z cytatem

Próbowałem zostać użytkownikiem Mirandy lecz nie udało się . Dlaczego ? Info dostępne na stronie Mirandy są sformułowane w sposób przeznaczony dla informatyków lub tych, którzy już otarli się o jakiegos komunikatora. FAQ jest niepukładany co wymaga wyszukiwania kolejnych, niezbędnych do wykonania czynności. Można odnieść wrażenie że twórcom Mirandy wcale nie zależy na upowszechnianiu jej wśród zwykłych użytkowników. Jeden z nich uważa zresztą że MIranda nie jest dla idiotów No więc taki idiota jak ja zaczyna się zastanawiać - skoro muszę mieć numer GG aby sobie poużywać to po co sie męczyć ? Schować ambicję razem z chęciami w kieszeń i próbować zatańczyć z facetem o imieniu Stefan? Powiecie że każdy ma wybór. Ok ale czy wielką trudnośc sprawiłoby Wam opublikowanie czegoś w rodzaju przewodnika ( krok po kroku ) po konfiguracji ?Wybaczcie te dywagacje ale jestem troszkę rozżalony ... Myślę że Miranda naprawdę zyskała by większą liczbę użytkowników, gdyby była bardziej przyjazna Bye
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 16:45    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt oferuje kompleksowo instalacje elektryczne budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy kompletne instalacje: elektryczne mieszkań, systemów monitoringu i alarmowych, rozdzielni elektrycznych, automatyki budynkowej, oświetleniowe i energooszczędne (LED).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
4hunter Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 69
Skąd: Kraków
Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 12 Lut 2007 11:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przewodnik yes...
tyle ze chodzi o to ze w mirandzie masz pare wtyczek odpowiedzialnych za to samo.. jdni uwazają ze jedna jest dobra inni ze druga...

ja to byłbym raczej za profesjonalnym tłumaczeniem do mirandy... bo mam languagepacka ale częśc jest po polsku a czesc po angielsku.. mi to nie przeszkadza ale nowym by pomogło...
tu na tej stronie bym zebrał wszystko do kupy w jakims normalnym download... w sensowne grupy z sensownym opisem i screenami co i jak i dlaczego..
ale dla zwykłęgo szaraka to gg wystarcza.. opis ustawi, poklika do paru osob i tyle.. im wiecej nie trzeba :] a ja lubie mieć po swojemu dlatego z tlena skoczyłem na mirande... Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 12 Lut 2007 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

leo1407 napisał:
Próbowałem zostać użytkownikiem Mirandy lecz nie udało się . Dlaczego ? Info dostępne na stronie Mirandy są sformułowane w sposób przeznaczony dla informatyków lub tych, którzy już otarli się o jakiegos komunikatora.

eee no bez przesady, troche dobrych checi, pozytywne myslenie i przede wszystkim podejscie typu "nie musze od razu wiedziec wszystkiego po 15 min", Miranda jest dosc rozbudowanym programem, stad trzeba miec pewien dystans sam do siebie i jakos sobie to poznawanie jej rozplanowac w czasie na kilka etapow, tak jak z kobieta, zeby sobie ja dobrze wychowac potrzeba cierpliwosci, nie od razu Rzym zbudowano Wink

leo1407 napisał:
FAQ jest niepukładany co wymaga wyszukiwania kolejnych, niezbędnych do wykonania czynności.

to mial byc zart? Rolling Eyes
FAQ najlepiej przy pierwszym zetknieciu z Miranda przeczytac CALE, nawet jesli sie z niego zrozumie 30% to i tak gdzies reszta w pamieci zostanie i kiedys sie nam przypomni gdy napotkamy jakis problem, ze wiemy gdzie jest (i ze jest) jego rozwiazanie Wink

leo1407 napisał:
Ok ale czy wielką trudnośc sprawiłoby Wam opublikowanie czegoś w rodzaju przewodnika ( krok po kroku ) po konfiguracji ?

nie az tak wielka, ale jest juz dosc dokumentacji i postow na forum, ktore omawiaja 90% problemow zwiazanych z Miranda, sa one po polsku wszystkie tu zgromadzone, jesli sie zapyta o nie na forum to zaawansowani uzytkownicy wskaza gdzie sie znajduje odpowiedz na dany temat

zasada jest prosta, jesli sie komus spieszy a nigdy z Miranda nie mial do czynienia to po prostu odklada sobie ją na inny termin, kiedy to bedzie dysponowal wieksza iloscia wolnego czasu i instaluje prostszy komunikator

polskie pakiety instalacyjne w prawdzie sa juz pokonfigurowane i zbyt wiele prostota uruchomienia nie odbiegaja od tych owych "innych" komunikatorow ale jak wiadomo jak ktos chce to zawsze sobie problem znajdzie...

4hunter napisał:
[...]tu na tej stronie bym zebrał wszystko do kupy w jakims normalnym download... w sensowne grupy z sensownym opisem i screenami co i jak i dlaczego..

nie mam nic przeciwko, prosze bardzo, jeszcze jeden przewodnik wcale nie zaszkodzi Wink

mozna zrobic ladny opis z obrazkami (ostatnio to proponowalem) na wzor tego dla konfiguracji Jabbera by provent np. polski instalator krok po kroku, kazda zakladka opcji, screen i opis kazdej pozycji

i oczywiscie proste info, czyli jak w 5 min poustawiac sobie konta do sieci IM, czyli screen i pokazane jak dotrzec i gdzie wpisac te numery/loginy i hasla (wzglednie proxy itd.), potem jeszcze jak importowac listy kontaktow, historie, dodawac kontakty

wszystko na ten temat Smile
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
raq Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 12 Kwi 2004
Posty: 1502
Skąd: Gliwice

PostWysłany: 12 Lut 2007 11:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tylko wtrące jedna uwage odnosnie FAQ Smile imho lepiej bylo jak tematy byly na poczatku juz 'rozwiniete' bo klikanie na kazdy z osobna to tak srednio Smile ale to tylko moja drobna uwaga, bo mi osobiscie sie to nie podoba
_________________
kocham:
"Muzyke przeciw mentalnej niewoli
Zaufaj jej, a ona Cie wyzwoli"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 12 Lut 2007 12:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w porzadku, to nie jest zaden problem, aczkolwiek jadac na dol FAQ jest taki magiczny link => Rozwiń odpowiedzi, ktory jednym kliknieciem otworzy cale FAQ tak jak bylo kiedys Wink
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
leo1407 Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 11
Skąd: ziemie odzyskane

PostWysłany: 12 Lut 2007 17:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóz.. widzę że to co napisałem to nie jest żadne moje widzimisię skoro inni też coś na ten temat mają do dodania Rolling Eyes Nie chodzi o to że ktoś chce mieć Mirandę gotową w 15 minut lecz o zwykłe ułatwienie "rozruchu". Wczoraj zainstalowałem Tlena i z wydrukowaną "instrukcją" w ręku skonfigurowałem go bez problemu. I to jest właśnie przykład godny naśladowania Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
leo1407 Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 11
Skąd: ziemie odzyskane

PostWysłany: 12 Lut 2007 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyszedł mi do głowy pewien pomysł i zarazem propozycja - jeśli szefowie oczywiście go zaakceptują. Zróbmy wspólnie coś na kształt instrukcji dla amatorów. Sytuacja jest sprzyjająca - jestem właśnie kimś takim Embarassed Instaluję ostatnią wersję standard, zakładam nowy temat np. " krok po kroku dla amatorów" i metodą pytań i odpowiedzi przechodzimy całą konfigurację z instalacją niezbędnych i ciekawych wtyczek włącznie. A teraz zgadnijcie dlaczego nie moge sie od Was odczepić ? Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nazir Płeć: mężczyzna
Admin
Admin



Dołączył: 29 Sty 2003
Posty: 2416
Skąd: Chrzanów

PostWysłany: 12 Lut 2007 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy to http://www.miranda-im.pl/instalator nie wystarczy do sciagniecia zainstalowania i skonfigurowania aby polaczyc sie z GG/Teln/ICA/Jabber/WPKontakt Czy to az takie trudne po przeczytaniu tych kilku akapitow? Jesli tak to bardzo mi przykro....
_________________
Miranda nie dla idiotow ExclamationExclamationExclamation

IRC #miranda.kom.pl - oficjalny kanał Polskiego Forum - serwer: irc.quakenet.org


Ostatnio zmieniony przez Nazir dnia 12 Lut 2007 20:24, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 12 Lut 2007 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz co Przemek, zrobmy tak, niech haslo glosi Miranda tez dla idiotow Wink

i niech kazdy, nawet 5-cio letnie dziecko, czy tez lekko niepoczytalni z niej korzystaja Smile

zrobmy tyle instrukcji i tutoriali az sie ludzie pogubia w ich ilosci...

to byl zart, ale ja mysle, ze juz dostatecznie naprowadzilem co i jak trzeba zrobic, teraz juz tylko trzeba ROBIC a nie gadac w kolko jak zrobic bo to produktywne nie jest
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
4hunter Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 69
Skąd: Kraków
Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 12 Lut 2007 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przemek chcesz to pisz do mnie na prv ja Ci powiem co i jak.. tyle ze jestem taki leń ze nie chce mi sie tego ubrać w zdania i samemu napisać heheh
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Nazir Płeć: mężczyzna
Admin
Admin



Dołączył: 29 Sty 2003
Posty: 2416
Skąd: Chrzanów

PostWysłany: 12 Lut 2007 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehehehe 4hunter a wiesz kim jest Przemek Very Happy
_________________
Miranda nie dla idiotow ExclamationExclamationExclamation

IRC #miranda.kom.pl - oficjalny kanał Polskiego Forum - serwer: irc.quakenet.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 12 Lut 2007 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

4hunter napisał:
przemek chcesz to pisz do mnie na prv ja Ci powiem co i jak[...]

a to sie usmialem... Very Happy

powiedz chcesz cos konkretnego zrobic czy tylko tak sobie pogadac?
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mzakras Płeć: mężczyzna
Pierdoła
Pierdoła

Status stażu



Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 454
Skąd: Wrocław
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 13 Lut 2007 1:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasem największy odnajdują nowe idee w rozmowach z innymi, ale jest już tutorial do korzystania z mirandy, nieraz wykładany na tym forum.
1. Ściągasz się polską instalkę.
2. Uczysz się opcji.
3. I jak już wiesz gdzie co jest szukasz wtyczek które ułatwią ci i spersonalizują ci mirandę. Ja chyba robiłęm to na dwa podejścia i ten system jest dobry, a teraz jestem jej szczęsliwym użytkownikiem Smile
_________________
"Gdy przyjdzie ta, co kosę ma i oczy jak latarnie,
dam wódki gram i - ech madame - niech pani mnie przygarnie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crawley Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 421
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 13 Lut 2007 1:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moze trzeba pojsc inna droga - zrobic taka mirande, zeby nowy user wrecz NIE CHCIAL cokolwiek przy niej grzebac, ot wybral se skorke podczas instalacji, wpisal swoje dane i DZIALA, ladnie wyglada, brzeczy, ma opisy pod kontaktami i ogolnie za duzo od uzytkownika nie chce.

No bo obecnie instalator zacheca do nieco innego dzialania (bardzo pozytywnego, choc nie adekwatnego do wszystkich) - czyli wrecz natychmiastowe rozpoczecie dlubania w pluginach itd (przynajmniej ja tak mialem - od dodania potrzebnego mi msn sie rozpoczelo i tak jakos juz poszlo Wink)

DJ Lotos napisał:
w porzadku, to nie jest zaden problem, aczkolwiek jadac na dol FAQ jest taki magiczny link => Rozwiń odpowiedzi, ktory jednym kliknieciem otworzy cale FAQ tak jak bylo kiedys Wink

Mysle, ze takowyz link powinien znalezc przyjazny kat na gorze strony, nie na dole. Jakby nie patrzec, zwyczajowo przeglada sie strone z gory na dol, wiec latwiej dostrzec takie cus, jak jest na poczatku, nie na koncu Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
leo1407 Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 11
Skąd: ziemie odzyskane

PostWysłany: 13 Lut 2007 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DJ Lotos napisał:
to byl zart, ale ja mysle, ze juz dostatecznie naprowadzilem co i jak trzeba zrobic, teraz juz tylko trzeba ROBIC a nie gadac w kolko jak zrobic bo to produktywne nie jest

OK niech będzie,że żart choć zbyt przyjazne to to nie było. Poziom też jakby niezbyt wysoki. Kończymy zatem nieproduktywne gadanie Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor