Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Trochę nie na temat

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gskoczylas Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 24 Lip 2004
Posty: 128
Skąd: Bielsko-Biała
Wiek: 65 lat(a)

PostWysłany: 28 Sty 2007 14:20    Temat postu: Re: Trochę nie na temat Odpowiedz z cytatem

DJ Lotos napisał:
gskoczylas napisał:
[...]Jestem programistą. Mam podstawy nieskromnie uważać, że jestem dobrym programistą. A w tysiącach opcji Mirandy i jej wtyczek czasem się gubię.

eee no juz bez przesady, Miranda to program taki jak wiele innych z wieksza iloscia opcji

Tych opcji jest dużo i nie niektóre z nich są nieintuicyjne, a niektóre się dublują w różnych miejscach. Wiele opcji potrafię szybko zmienić. Części nie ma pojęcia do czego mogą służyć. Zmiana tych opcji nie powoduje żadnej widocznej zmiany w działaniu programu. Być może one działają tylko wtedy jest również jakaś inna wtyczka (mogłyby to wykrywać i wyszarzeć się lub ostrzegać jakoś). Niektóre zmiany opcji działają dopiero po restarcie Mirandy. Confused

DJ Lotos napisał:
gskoczylas napisał:
Tylko wytłumaczcie mi logicznie, jaki związek ze sprzętem może mieć na przykład wtyczka Alarms? Bo mnie, jako całkiem doświadczonemu programiście, trochę trudno sobie taki związek wyobrazić.

jesli stwierdzone jest, ze nastepuje taka anomalia ze sprzetem zwiazana to wytlumaczenie musi byc, tyle, ze czas na jego odnalezienie moze byc niewspolmierny do efektow, nic samoistnie sie nie dzieje nawet w przyrodzie, jednak ten "zwiazek ze sprzetem" to przypuszczalnie zazwyczaj rozniace sie miedzy maszynami wersje jakis bibliotek roboczych itp. lub ich np. brak w jednej z nich, moga tez byc inne ustawienia zaszyte gdzies gleboko w rejestrze... caly ocean mozliwosci Wink

No tak, oczywiście wiem -- mogę być różne biblioteki systemowe, różne środowiska, różne wersje Windows. Ale ta przykładowa wtyczka Alarms... Gdybym zabrał się za napisanie czegoś takiego, to przecież wystarczy użyć standardowy systemowy timer, który sprawdza czy już i jeżeli stwierdzi że już to wyświetli okienko z informacją. To są podstawowe funkcja API systemu Windows, które chyba od czasu Win95 (czyli od bardzo dawna) nie zmieniły się. Oczywiście trzeba gdzieś jeszcze pamiętać informacje o czasie i treści alarmu. Może to być rejestr lub plik. Na miejscu autora wtyczki użyłbym jednak bazy profilu.

Ja raczej podejrzewam, że jakaś inna wtyczka źle działa i jakoś bruździ pozostałym wtyczkom. Zdaje mi się, że autorzy Core Mirandy są świadomi tych problemów i pracują między innymi nad zwiększeniem izolacji poszczególnych wtyczek -- tak, żeby błędy w jednej wtyczce nie rozwalały całego komunikatora.

Myślę, że odchodzimy zupełnie od tematu wątku i chyba nie należy tego kontynuować tutaj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 16:38    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


W TechnoVolt znajdziesz energooszczędne oświetlenie hal i pomieszczeń magazynowo-produkcyjnych w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy nowoczesne oświetlenie energooszczędne (LED) z zastosowaniem opraw: dekoracyjnych, rastrowych, hermetycznych, przemysłowych, projektorów oraz linii świetlnych.
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor