Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Archiwizacja (analiza) rozmów na serwerze dla różnych kom...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Na każdy temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szaman01
Gość






PostWysłany: 11 Paź 2006 19:40    Temat postu: Archiwizacja (analiza) rozmów na serwerze dla różnych kom... Odpowiedz z cytatem

Witam
Czy serwer (serwery) obsługujące rozmowy na tlenie, gg, ICQ i innych archiwizuje(analizuje) te rozmowy? Czy analizuje jej przebieg zwracając uwage na słowa związane z propagowaniem treści niedozwolonych (faszyzm, pedofilia, terroryzm)?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 12:34    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


W ofercie TechnoVolt profesjonalne systemy alarmowe (SSWiN) i przeciwpożarowe (SSP).
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży teletechnicznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy systemy przeciwwłamaniowe i dozoru z zastosowaniem: central alarmowych, oddymiania, przeciwpożarowych, czujek ruchu PIR, detektorów dymu, gazu i tlenku węgla, syren, szyfratorów, modułów powiadamiania zdalnego GSM/GPRS. Oferujemy sprzęt znanych krajowych producentów (m. in. Satel, Polon Alfa, Elmes, Jablotron, Detectomat, AFG).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 11 Paź 2006 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ten topic bardziej nadaje sie do dzialu Na kazdy temat... i tam tez sie znajdzie

to czy i co jest analizowane bądz rejestrowane po stronie serwera/operatora IM to dobre pytanie ale wlasnie do nich (operatorow), jesli juz udaloby sie uzyskac jakas oficjalna odpowiedz to zapewne brzmialaby: nie, jednak wcale nie musialaby byc zgodna z prawda Wink

na dzien dzisiejszy mozemy byc pewni, ze siec gg, namacalnie ingeruje w to co przez nia przesylamy, przykladem moga byc chociazby linki, ktore to sa wycinane, lub blokowanie kont na okreslony czas wynikle z dzialan sklasyfikowanych przez system jako spam...

gdzies kiedys bylo publikowane jakie wyrazenia statystycznie uzytkownicy stosuja najczesciej w swoich komunikatorach, w wynikach badan przewazaly emotikony... Wink czyli to, ze serwery jakiejs sieci analizuja co przez nie sie przesyla moznaby uznac za maly fakt Smile

to jak pracuja inne sieci pozostaje niestety w sferze wyobrazni, miejmy nadzieje, ze nie jest az tak zle jak bysmy sie tego spodziewali Smile

BTW zawsze mozna zastosowac jakis dodatkowy mechanizm szyfrujacy nasze wiadomosci Wink
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 11 Paź 2006 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o archiwizację, to bywa bardzo różnie, i często jest ona prowadzona na życzenie użytkownika dla jego celów (np. Gmail). Jednak analizy nie można potraktować jednoznacznie. Czym innym jest eliminowanie spamu, czym innym przeszukiwanie rozmów celem znalezienia treści niedozwolonych - i nie wydaje mi się, aby GG było stać na takie przeszukiwania.

ICQ także na pewno analizuje wiadomości i eliminuje spam, trudno mi jednak cokolwiek powiedzieć o analizie - jednakże wątpię w to, gdyż ICQ używane jest na całym świecie i trzebaby analizować niemal wszystkie języki.

Jeśli chodzi o Jabbera, spytać należy administratora serwera - tutaj innej rady nie ma, chociaż też nie obawiałbym się takiej inwigilacji.

I na koniec AOL - jedyna sieć, o której wiadomo, że archiwizuje wszystkie rozmowy i zastrzega sobie możliwość ich przetwarzania - mało tego, wszystko, co zostanie wysłane za pomocą sieci AOL staje się ich własnością - także tutaj są poważne wątpliwości co do prywatności.
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
vic01 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 25 Sie 2004
Posty: 501
Skąd: 16°44,846'E 51°46,325'N
Wiek: 43 lat(a)

PostWysłany: 12 Paź 2006 9:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

archiwum na serwerze... w sumie to ja chciałbym mieć to w necie dostępne z każdego miejsca i o każdej porze ...
no i profil byłby dużo lżejszy.... Laughing

byłby to krok do stworzenie MIM mobilnej z czym nie chodzi mi o mirande w telefonie Rolling Eyes

co do AIM to nie wiedziałem, ze są tacy zachłanni miedzy innymi na szeroko rozumiane prawa autorskie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
porkyterRor
Weteran
Weteran



Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 128

PostWysłany: 12 Paź 2006 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytajac ten watek, zaczalem sie zastanawiac nad takimi ofertami, jak np gmail, ktory, jak wiadomo udostepnia potezne miejsce i duzo innych bajerow wlasciwie za darmo...
A co do kontrolowania wiadomosci przesylanych przez dane protokoly, to jestem niemal pewien, ze jakis % jest przegladany w sposob celowy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 12 Paź 2006 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

vic01 napisał:
archiwum na serwerze... w sumie to ja chciałbym mieć to w necie dostępne z każdego miejsca i o każdej porze ...
no i profil byłby dużo lżejszy.... Laughing

No przecież masz Smile A bynajmniej to, co idzie przez Gmaila. A jak chcesz mieć taki bajer dla wszystkich protokołów to puść je przez transporty jabberowe na Gmailu.

@porkyterRor: teorii spiskowej w Gmailu bym akurat nie szukał - masz reklamy i to one utrzymują Twoje miesce. Po za tym dziennie przechodzi tamtędy tyle danych, że nawet mimo szczerych chęci nie dałoby rady tego wszystkiego przeczytać (a maszyna raczej zbyt ciekawych wniosków nie wyciągnie). To samo tyczy większości usług oferowanych za darmo - chyba, że umowa o ich używanie stanowi inaczej (patrz AOL).

Myśląc w ten sposób musiałbyś w ogóle zrezygnować z komunikacji elektronicznej.
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
hawk Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 113
Skąd: Kattowitz
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 12 Paź 2006 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

REXus napisał:
vic01 napisał:
archiwum na serwerze... w sumie to ja chciałbym mieć to w necie dostępne z każdego miejsca i o każdej porze ...
no i profil byłby dużo lżejszy.... Laughing

No przecież masz Smile A bynajmniej to, co idzie przez Gmaila. A jak chcesz mieć taki bajer dla wszystkich protokołów to puść je przez transporty jabberowe na Gmailu.



REXus, taka rada na przyszłość, nie używaj słów których znaczenia nie rozumiesz.


A wracając do tematu, serwery np. GG są tak przeciążone że moim zdaniem odpada jakiekolwiek archiwizowanie rozmów. A to że eliminuja spam: moga mieć filtry poustawiane na wyrażenia, kojarzone ze spamem.
_________________
Jestem łże-elita i lumpenliberał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 12 Paź 2006 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@hawk: trochę inaczej to miało być. Widzę błąd, poprawiać jednak nie będę (ja jestem od 6 na nogach, a wczoraj nasza drużyna narodowa wygrała z Portugalią), mam nadzieję że zainteresowany mnie zrozumie :]

Serwery GG nie mają filtrów działających na podstawie wyrażeń, tylko ilościowe: każdy, kto przekroczy 120 wiadomości do znajomych / 60 do ludzi z poza listy zostaje zbanowany i tyle. Zero jakiejkolwiek ingerencji w wysyłane wiadomości od strony samego Gadu-Gadu (przynajmniej teoretycznie) ze względu na brak mocy. Co nie oznacza, że Wielki Brat nie ogląda wiadomości gdzieś po drodze (GG szyfrowania nie obsługuje i wystarczy tethereal na routerze żeby sobie poczytać).
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
vic01 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 25 Sie 2004
Posty: 501
Skąd: 16°44,846'E 51°46,325'N
Wiek: 43 lat(a)

PostWysłany: 12 Paź 2006 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

REXus napisał:
. A jak chcesz mieć taki bajer dla wszystkich protokołów to puść je przez transporty jabberowe na Gmailu.


to ja prosze łopatologicznie ja to zrobic z MIM... tu masz moje ustawieni i to z jakich sieci kożystam... Version Info

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 12 Paź 2006 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hawk napisał:
A wracając do tematu, serwery np. GG są tak przeciążone że moim zdaniem odpada jakiekolwiek archiwizowanie rozmów.[...]

no wlasnie moze dlatego sa tak przeciazone... Wink Laughing
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 12 Paź 2006 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@vic01: Opcje / JGmail / GMail / Saving chat to server: (Nieznany) - jeden klik wyświetla stan, kolejne go zmieniają. Domyślnie włączone.

Nie zmienia to zapisywania historii w profilu, ale to można załatwić inaczej.
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Shadow-XIII Płeć: mężczyzna
Hiper-Paplacz
Hiper-Paplacz

Status stażu



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 616

PostWysłany: 17 Paź 2006 18:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co pamietam weszla w zycie ustawa ktora zobowiazuje dostawcow kont pocztowych (w Polsce) jak i komunikatorow, a nawet operatorow telefonow stacjonarnych i komorkowych do archiwizowania czasow, adresow, wiadomosci, numerow telefonow przez jakis czas, wydaje mi sie ze to jest rok lub 3 lata
wiadomo ze to olbrzymia ilosc danych, ale takie prawo ustalili nasi poslowie (w sumie na zachodzie takie prawo funkcjonuje od jakiegos czasu w niektorych krajach)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vic01 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 25 Sie 2004
Posty: 501
Skąd: 16°44,846'E 51°46,325'N
Wiek: 43 lat(a)

PostWysłany: 17 Paź 2006 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pouczony przez REXus’a przez pół wieczoru próbowałem uruchomić transporty na jabberze a dokładniej na serwerze gmail.com, niestety wyszło mi ze google ma duże problemy z tą usługą. Nie udało mi się zarejestrować gg.uaznia.net/, icq.uaznia.net/ oraz pokrewnych co oznajmione zostało stosownym komunikatem lub błędem numer siakiś. Podjuszony zdecydowałem się wypróbować serwer jabber.wp.pl i co ciekawe że wszystkie transporty działały wyśmienicie, ale wykorzystywanie sieci Spika mija się z celem skoro nie robi archiwum czatów no chyba że o czymś nie wiem.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Na każdy temat Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor