Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Miranda IM v0.5.x Stable + Nightly
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ygrek Płeć: mężczyzna
Redaktor
Redaktor



Dołączył: 29 Sie 2004
Posty: 662
Skąd: Warszawa
Wiek: 42 lat(a)

PostWysłany: 28 Lip 2006 19:52    Temat postu: Miranda IM v0.5.x Stable + Nightly Odpowiedz z cytatem

Miranda IM v0.5 Released

Idea Info
Exclamation ChangeLog

Arrow Unicode(Windows NT, 2000, XP) Installer/Zip archive
Arrow Non-Unicode(Windows 9x, ME) Installer/Zip archive

InfoEN napisał:
Miranda IM is a smaller, faster, easier instant messenger with support for multiple protocols. Miranda IM is designed to be resource efficient and easy to use while still providing many features including support for AIM, Jabber, ICQ, IRC, MSN, Yahoo, and more. Supplemented by hundreds of plugins and other content, Miranda IM is very flexible and provides many avenues for customisation.

With the 0.5 release, Miranda IM introduces Unicode support, to further improve integration into multi-language systems. Available now are 2 separate download options. The Unicode version is available for Windows NT, 2000, and XP users and a non-Unicode version is available for Windows 9x and ME users. Another new feature of this release is the introduction of AIM Oscar. This provides users with the ability to transfer files and receive away messages that previous versions did not support. This release also increases the support for avatars among many of the protocols. Along with plenty of bug fixes and new features, we hope you will find Miranda IM 0.5 a satisfying release.


InfoPL(tłumaczenie amatorskie) napisał:
Miranda IM jest mniejszym, szybszym, prostszym komunikatorem z wsparciem dla wielu protokołów.
Miranda IM jest zaprojektowana aby być wydajna i prosta w użyciu, ciągle jednak posiadając dużą funkcjonalność łącznie z wsparciem dla AIM, Jabber, ICQ, IRC, MSN, Yahoo i wielu innych protokołów.
Uzupełniana przez setki wtyczek i innych dodatków, Miranda IM jest bardzo elastyczna i umożliwia dużą personalizacje.

Z wersją 0.5 Miranda IM przedstawia wsparcie dla Unicode w celu dalszej integracji z wielojęzykowymi systemami.
Dostępne są teraz 2 oddzielne pliki do ściągnięcia.
Wersja Unicode jest przeznaczona dla użytkowników Windows NT, 2000 i XP a wersja nie Unicode dla Windows 9x i ME.
Kolejną nowością w tej wersji jest wprowadzenie protokołu AIM w wersji Oscar.
Wprowadza on możliwość transferu plików i odczytywania opisów stanów dla „zaraz wracam/away” czego poprzednia wersja nie umożliwiała.
Ta wersja bardziej wpiera również obsługę avatarów dla wielu protokołów.
Mamy nadzieję że z wieloma naprawionymi błędami i poszerzoną funkcjonalnością Miranda IM 0.5 spodoba Ci się.

_________________
"Rewolucja, wojny, kataklizmy - cóż znaczy ta pianka w porównaniu z fundamentalną grozą istnienia"


Ostatnio zmieniony przez Ygrek dnia 23 Sie 2006 12:21, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 29 Mar 2024 1:44    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


Z TechnoVolt zbudujesz szybko wysokiej klasy sieci strukturalne (LAN) i teletechniczne w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży informatycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy automatykę budynkową i teletechnikę z zastosowaniem: wysokiej klasy okablowania UTP, FTP, cat5e, cat6, cat7 (skrętka) oraz transmisji światłowodowej, szaf serwerowych RACK 19'' i wyposażenia (serwery, routery, switche, patch panele, zasilacze UPS) oraz punktów dostępowych WiFi.
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
r4 Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 09 Maj 2006
Posty: 153
Skąd: qń z wś uć ma uq i qż :)
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 28 Lip 2006 23:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wreszcie... testuję od godziny i wygląda na to, że... działa! Razz Smerfastycznie, tylko znów pozmieniały się ikonki Very Happy i muszę się przyzwyczajać. Jak dotąd mój zestaw wtyczek nie wykazuje żadnych anomalii w nowej wersji core. A wasze? Czy Miranda 0.5 jest kompletnie kompatybilna wstecz?
_________________
some men see things as they are and say "why?" i dream of things that never were and say "why not?"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 29 Lip 2006 0:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tak i nie.

Jeżeli pobrałeś wersję ANSI to wszystkie pluginy, które działały w 0.4 będą działały tutaj. Jeżeli chcesz mieć Unicode - część pluginów jest do wymiany.

A jeśli chodzi o kompatybilność z moimi wtyczkami to nie spodziewam się nic innego jak prawidłowej pracy (mimo, że dopiero teraz ściągam) - cały czas mam najnowszą nightly i byłoby dziwne, gdyby coś nie działało Smile

Ta wersja ma sporo zmian, ale nie jest rewolucyjna (tak jak 0.4, która wyrzucała z miranda32.exe sterownik bazy danych i listy kontaktów) - chyba, że komuś potrzeba do szczęscia Unicode. No i na pewno nie ma śladu po tych planach: http://miranda-im.pl/viewtopic.php?t=3710 - z historią dalej klawo, baza danych to dalej db3x... no nic, na to trzeba będzie jeszcze poczekać (może do 0.6?)...
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
r4 Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 09 Maj 2006
Posty: 153
Skąd: qń z wś uć ma uq i qż :)
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 29 Lip 2006 9:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Rexus:
Cytat:
(...) Jeżeli pobrałeś wersję ANSI (...)
Ano, musiałem Razz W Windows 98 raczej nie zmuszę Mirandy do działania w Unicode, który zresztą nie jest mi potrzebny, nie mam znajomych w Korei czy Japonii Smile ew. zza Buga :]

Cytat:
(...) cały czas mam najnowszą nightly (...)
Warto bawić się wersjami nightly? To znaczy nie chodzi mi o sprawdzenie nowych możliwości, ale o ewentualność np. utraty bazy danych.

A co do planów, trochę szkoda tego SQLite'a... Razz
_________________
some men see things as they are and say "why?" i dream of things that never were and say "why not?"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Czullo Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 22 Cze 2005
Posty: 80

PostWysłany: 29 Lip 2006 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi wywala nowa 5 dosc czesto, pomimo tego ze np Preview 5 dzialal dobrze. czesto crashreporty z udzialem Popup +, neweventnotify i przy mSms.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lopik Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 400
Skąd: Małopolska

PostWysłany: 29 Lip 2006 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zrobilem wczoraj update i dziala pez problemu jak dotad, wtyczki ktore mam tak ze dzialają. Smile
Mam ver. Unicode Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 29 Lip 2006 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

r4 napisał:
Warto bawić się wersjami nightly? To znaczy nie chodzi mi o sprawdzenie nowych możliwości, ale o ewentualność np. utraty bazy danych.

Testuję wersję nightly od 0.3.4 i nie pamiętam, żeby mi się stało coś złego. Fakt, niektóre buildy były niestabilne, inne wprowadzały totalne zamieszanie tylko po to, żeby w następnej wersji wrócić do stanu początkowego i takie tam. Bazy danych nigdy nie straciłem (zresztą przeważnie mam dość świeżą kopię).

Warto, czy nie warto - ja to po prostu lubię Smile
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ygrek Płeć: mężczyzna
Redaktor
Redaktor



Dołączył: 29 Sie 2004
Posty: 662
Skąd: Warszawa
Wiek: 42 lat(a)

PostWysłany: 29 Lip 2006 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja już zaliczyłem crasha Smile http://bugs.miranda-im.org/view.php?id=2339
_________________
"Rewolucja, wojny, kataklizmy - cóż znaczy ta pianka w porównaniu z fundamentalną grozą istnienia"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pyter Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 04 Paź 2005
Posty: 7
Skąd: Rybnik
Wiek: 34 lat(a)

PostWysłany: 30 Lip 2006 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja z nowej mirki jestem zadowolony,ale nie widze opisów pod kontaktem... Czy ktos może mi pomóc? Podejrzewam,że nie mam jakiegos pluga, tylko jakiego...



VersionInformation napisał:
Operating System: Microsoft Windows XP [version: 5.1.2600 Dodatek Service Pack. 1]
Miranda path: C:Program FilesMiranda IM
Miranda IM version: 0.5 Unicode
Build time: 14:11:24 on 28/07/2006 (day/month/year)
Nightly: No
Unicode core: Yes

Active Plugins:

changeinfo.dll - Change User Details [0.3.2.0]
chat.dll - Chat (Unicode) [0.5.0.1]
clist_classic.dll - Classic contact list (Unicode) [0.5.1.1]
countme.dll - CountMe Plugin [1.0.3.1]
dbx_3x.dll - Miranda database driver [0.5.1.0]
gg.dll - Gadu-Gadu Protocol [0.0.3.9]
historypp.dll - History++ [1.4.0.0]
historysweeper.dll - History Sweeper [0.1.1.3]
icq.dll - IcqOscarJ Protocol (Unicode) [0.3.7.0]
ieview.dll - IEView [1.0.3.7]
import.dll - Import contacts and messages [0.9.2.2]
irc.dll - IRC Protocol [0.6.3.7]
menuex.dll - MenuItemEx [1.2.1.0]
mhotkey.dll - mHotKey [0.0.0.2]
mhotswitches.dll - mHotSwitches [0.0.0.1]
msms.dll - mSMS [0.0.6.6]
mtooltip.dll - mToolTip [0.0.1.0]
mucc.dll - MUCC Plugin [1.0.6.6]
newstatusnotify.dll - NewStatusNotify [1.1.1.9]
png2dib.dll - PNG images processor [0.1.3.1]
popup.dll - PopUp Interoperability [2.0.3.8]
scriver.dll - Scriver [2.2.2.10]
simpleaway.dll - SimpleAway [1.5.0.0]
tlen.dll - Tlen Protocol [1.0.6.6]
typingnotify.dll - Typing Notify [0.0.1.6]
versioninfo.dll - Version Informations [1.0.1.6]

Inactive Plugins:
srmm.dll - Send/Receive Messages (Unicode) [2.5.0.0]

_________________
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wiorka Płeć: kobieta
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Sty 2006
Posty: 440
Skąd: Łódź
Wiek: 42 lat(a)

PostWysłany: 30 Lip 2006 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CListy ktora potrafi takie opisy wyswietlac Acid
Po pierwsze, nie ten dzial
Po drugie, nie szukasz, to juz bylo milion razy
Po trzecie, +PK, bo to juz jest przegiecie Acid
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ktosik83 Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 05 Lip 2006
Posty: 16
Skąd: wawa/s-ki
Wiek: 41 lat(a)

Punktów karnych: 9000

PostWysłany: 30 Lip 2006 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i doczekalismy sie wersji 0.5 ... a naszego polskiego instalotora jak nie ma w nowszej wersji tak nie ma ... Co na to Administracja? Moze znowu jakas wymowka? ... Z powazaniem - ten co chcial sie przyczynic do pomocy i za to dostal punkty karne !!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vilemo Płeć: kobieta
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Sty 2004
Posty: 822
Skąd: Kraków
Wiek: 43 lat(a)

PostWysłany: 31 Lip 2006 6:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ktosik83: chłopcze Ty chyba czegoś nie rozumiesz prawda Question Exclamation każdy z użytkowników forum (chyba się nie pomylę Wink ) ma już mirandę w wersji build 0.5 i nikt tak bardzo się nie awanturuje jak Ty;> jak tak dalej pójdzie to nabawisz się zmarszczek i siwizny, jeśli chcesz stworzyć swój instalator nikt Ci nie broni. Jesteś początkującym użytkownikiem i pewnie nie poznałeś jeszcze wszystkich tajemnic mirandy. Instalka jak będzie to będzie, i pisanie tego typu tekstów raczej nie pomoże w niczym a Tobie może zaszkodzić. Jak nie odpowiada Ci panujący tutaj porządek to nie widzę przeszkód byś zmienił forum i gdzieś indziej się wyżalił jakie to Polskie Forum Mirandy jest... (odpowiednie epitety, itp). Dodam tylko, że widziałam wiele instalek Mirandy na różnych serwisach i nie pomylę się jak powiem, że nie są przystosowane dla początkującego albo poprostu żałosna.
_________________
... nie na darmo żyje człowiek, jeżeli na całym świecie znajdzie się choć jedna osoba, która go w pełni rozumie ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 31 Lip 2006 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

instalator sie pojawi, byc moze na dniach, na razie nie moge zdradzic pewnych szczegolow skad to opoznienie...

a koledze radze zakonczyc te pieniactwa bo konsekwecje mozna za nie poniesc nie zaleznie od miejsca, w ktorym beda ustkuteczniane, myslalem tez, ze ilosc PK dala cos do myslenia i nie ma potrzeby jej zwiekszac ale widze, ze chyba "poprzeczke" trzeba bedzie podniesc Wink

pozdrawiam
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wi$nia Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wiek: 49 lat(a)

PostWysłany: 31 Lip 2006 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy mi sie wydaje, czy zniknela mozliwosc wybrania protokolow i ich kolejnosci wyswietlania w pasku stanu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ygrek Płeć: mężczyzna
Redaktor
Redaktor



Dołączył: 29 Sie 2004
Posty: 662
Skąd: Warszawa
Wiek: 42 lat(a)

PostWysłany: 31 Lip 2006 14:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz ta opcja jest w drzewku "NetworkProtocol order" Smile
_________________
"Rewolucja, wojny, kataklizmy - cóż znaczy ta pianka w porównaniu z fundamentalną grozą istnienia"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor