Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

nowy regulamin gg
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Forum Portalu InterKom
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marucins Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 01 Kwi 2003
Posty: 38
Skąd: Białystok
Wiek: 40 lat(a)

PostWysłany: 17 Maj 2006 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

**Ygrek** tylko szczerze mowiac jakie to serwery ktore co chwile padaja, albo zamulaja... Gdzie tak naprawde kasa idzie ? Gdyby to mialo isc dla dla dobra uzytkownikow i pozytywnego dzialania GG (oczywiscie wlasciciel tez cos zarobi) to byloby zupelnie inaczej.

A tu wypuszczaja wodotrysk na wodotrysku pod nazwa gg7.0 To tam poszla kasa na "odkrycie" czegos takiego Smile

Mozemy czepiac sie wszystkiego ale najgorsza sprawa jest to iz uzytkownicy przyzwyczili sie do gadu-gadu iz nie potrafia zmienic klienta na bardziej wiarygodnego/bezproblemowego/bezpieczniejszego itd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 22:28    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt oferuje kompleksowo instalacje elektryczne budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy kompletne instalacje: elektryczne mieszkań, systemów monitoringu i alarmowych, rozdzielni elektrycznych, automatyki budynkowej, oświetleniowe i energooszczędne (LED).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Labovsky
Gość






PostWysłany: 17 Maj 2006 23:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A można wiedzieć jakie jest oficjalne stanowisko polskiego zespołu Mirandy?

Myślę, że to wniesie najwięcej do dyskusji.
Domyślam się, że oficjalnie nie będą nawoływać do łamania regulaminu GG, jak tego by tu chyba niektórzy bardzo chcieli, ale może trzeźwość ich umysłów i bezpośrednie zaangażowanie w projekt Mirandy pozwoli lepiej zrozumieć problem.

Pozdrawiam
Powrót do góry
vic01 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 25 Sie 2004
Posty: 501
Skąd: 16°44,846'E 51°46,325'N
Wiek: 43 lat(a)

PostWysłany: 17 Maj 2006 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ktoś napisał że to juz było no i pamiętam że było...
ktoś napisał że armia taka czy siaka no i ma racje...
wielu z was cos napisało no i każdy ma swoje racje..
ja wam pisze ze to pic na wodę, dlaczego ??? bo to juz było, bo jest nas armia, bo jest wielki prawdopodobieństwo że to chodzi tylko i wyłącznie o zwrócenie uwagi na komunikator GG

przynajmniej jest ruch na forum

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 17 Maj 2006 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marucins napisał:
Gdzie tak naprawde kasa idzie ?

Odpowiedź brzmi: jest za co pić :]

A przykłady serwerów jabberowych pokazują, że można utrzymać serwer bez zawalania użytkownika reklamami na komunikator. Wystarczy, że każdy usługodawca uruchomi swój serwer Jabber. Żadna filozofia. Tylko ludzie wciąż tępi.

@Labovsky: widzisz jakiś problem? Bo ja nie. Większość zgromadzonych jest nastawiona do GGniota na tyle antagonistycznie, że jak stracą numer, to przestaną zawyżać statystykę. Jak mi usuną konto to przynajmniej będę miał dobry powód dlaczego nie ma mnie na GG, a ludzie, którzy będą chcieli ze mną pogadać będą po prostu zmuszeni do Jabbera albo ICQ.
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
vic01 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 25 Sie 2004
Posty: 501
Skąd: 16°44,846'E 51°46,325'N
Wiek: 43 lat(a)

PostWysłany: 17 Maj 2006 23:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

REXus napisał:
...ludzie, którzy będą chcieli ze mną pogadać będą po prostu zmuszeni do Jabbera albo ICQ.

ciekawe ile pań z roku odważy sie zainstalowac cokolwiek innego żeby dogadać sie ze mną na temat ściąg... obecnie prognozowanie i symulacja na tapecie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ygrek Płeć: mężczyzna
Redaktor
Redaktor



Dołączył: 29 Sie 2004
Posty: 662
Skąd: Warszawa
Wiek: 42 lat(a)

PostWysłany: 17 Maj 2006 23:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polityka firmy jest tu troche mozolna, zamiast iśc w bezpieczeństwo idą w funkcjonalność,nie będe stwierdzał co jest lepsze, ale ja nie uzywam rozmów głosowych czy wideokonferencji w komunikatorach, za to cenie sobie prywatność i bezpieczństwo. Dlatego gg to złom dla mnie, chyba jako jedyny protokół nie obsługuje jeszcze szyfrowanego połączenia Smile Ale stworzyło markę/produkt który sie kojarzy jak coca-cola z piciem/pragnieniem tak gg z gadaniem na necie. I minie troche czasu zanim ludzie dostrzegą inne rozwiazania Smile

Hmm chyba zboczyłem z tematu Wink
_________________
"Rewolucja, wojny, kataklizmy - cóż znaczy ta pianka w porównaniu z fundamentalną grozą istnienia"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grucha Płeć: mężczyzna
Pierdoła
Pierdoła

Status stażu



Dołączył: 20 Maj 2003
Posty: 486
Skąd: Wrocław
Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 18 Maj 2006 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czytaliście to:
http://di.com.pl/news/13771,2.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
IggyTheKid
Gość






PostWysłany: 18 Maj 2006 10:27    Temat postu: Regulamin GG - wyjaśnienia Odpowiedz z cytatem

Wyjaśnienia dot. treści regulaminu udzielone przez rzecznika GG (cytuję za Dziennikiem Internautów)
Cytat:
Jeśli chodzi o punkt 11 regulaminu to wprowadzono go w obecnym brzmieniu po to, aby podkreślić, że za działanie innych programów klienckich producent Gadu-Gadu nie może brać żadnej odpowiedzialności. Tak więc jeśli np. w czasie korzystania z nieoryginalnego klienta użytkownik straci hasło, to nie może mieć do producenta pretensji


Pozdrawiam wszystkich użytkowników Mirandy!
Powrót do góry
Emzor Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 23 Sty 2004
Posty: 134
Skąd: Łódź
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 18 Maj 2006 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to wszystko wyjasnia. Nie ma sie czego bac w takim razie Wink Ale fakt faktem, mogli to troche w jasniejszy sposob sformulowac Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kichus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 74
Skąd: Poznań

PostWysłany: 18 Maj 2006 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Emzor napisał:
Nie ma sie czego bac w takim razie ;)

Zalezy jak na to spojrzec. To tez moze byc sposob na walke z alternatywnymi programami, kiedy to ich uzytkownikom "przypadkowo" zacznac ginac hasla, a oni nie beda mogli miec o to pretensji.

Chociaz mnie sie zdaje, ze tak naprawde cichym marzeniem ludkow z GG jest gdzies w przyszlosci wyciagniecie kasy od O2 czy innego WP za to, ze ich komunikatory lacza sie z siecia GG.
_________________
K i c h u s
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gość







PostWysłany: 18 Maj 2006 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kichus napisał:

Zalezy jak na to spojrzec. To tez moze byc sposob na walke z alternatywnymi programami, kiedy to ich uzytkownikom "przypadkowo" zacznac ginac hasla, a oni nie beda mogli miec o to pretensji.

Chociaz mnie sie zdaje, ze tak naprawde cichym marzeniem ludkow z GG jest gdzies w przyszlosci wyciagniecie kasy od O2 czy innego WP za to, ze ich komunikatory lacza sie z siecia GG.


Myślę że poprawnie to zinterpretowałeś. Dla mnie: to sygnał dla konkurentów by zawrzeć umowy, w innym wypadku być może w niedługim czasie użytkownicy zaczną się skarżyć na brak możliwości zalogowania na swój nr gg. Winnym będzie oczywiście alternatywny komunikator i jego producent.
Jeśli już ktoś szuka sposobu by zachęcić zwykłego użytkownika do wieloprotokołowych komunikatorów, można mu przytoczyć 14 punkt regulaminu, w skrócie: w dowolnej chwili, o dowolnym czasie, może stracić swój numer i kontakt ze znajomymi. Jak dla mnie to wręcz zachęta by instalować, przykładowo tlen zamiast gg. Przynajmniej znajomi mieliby drugi numer do mnie. To było w poprzednim regulaminie? W ogóle jako konsumenci (w końcu teoretycznie czytamy te reklamy) nie mamy tu żadnych praw?
Powrót do góry
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 18 Maj 2006 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcesz mieć prawa - postaw swój serwer Jabber i załóż sobie na nim konto. Póki używasz GG nie dziw się, że jesteś traktowany jak piąte koło u wozu. Administracji zależy tylko na tym, żeby Ci wstawić miliony reklam, za które oni dostają kasę (Ameryki to chyba nie odkryłem).

Prawda jest taka że jako konsument masz wybór. Nikt Ci nie każe siedzieć na GGniocie.

A zakaz korzystania z innych komunikatorów był od dawna, z tym, że była to jedna linijka (a nie cały wywód) i w zasadzie regulamin nie był egzekwowany. Jeżeli zacznie być - to mój numer leci. Ale nie będę tym jakoś specjalnie zasmucony.
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
cOijN
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 13 Gru 2004
Posty: 6
Skąd: chow

PostWysłany: 18 Maj 2006 18:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

erm... ok ale nie dramatyzujcie tak juz. moze ktos nie zauwazyl, ale ktos tutaj wspomnial, ze wykrycie "obcego" komunikatora [w tym wypadku- mirandy z pluginem gg] jest malo mozliwe, a uzupelniajac: mysle ze ewentualne sprawdzenie tego mogloby stanowic wrecz przekroczenie uprawnien adminow, zeby nie powiedziec ze bylby to zwykly "wlam" na nasz system.

Pozdr.
_________________
<sXe>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 18 Maj 2006 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zgodzę się z Tobą. Jest mnóstwo różnic pomiędzy zachowaniem oryginalnego GGniota a innych komunikatorów. Przykładem może być długość opisu - GGniot tnie po 70 znakach, a np. Spik pozwala na 75 (co wg protokołu jest możliwe). Prosty haczyk, a pozwala zrobić wiele. To tylko przykład - podejrzewam, że pomiędzy GGniotem a libgadu jest mnóstwo różnic i można je łatwo wykryć.

Z resztą mogą po cichu zmienić sposób logowania w GGniocie, a starym wersjom wysyłać przypomnienie o konieczności aktualizacji. Prosty i skuteczny zabieg. Szczerze mówiąc liczę na to, że coś takiego się stanie i dużo ludzi otworzy oczy.
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
cOijN
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 13 Gru 2004
Posty: 6
Skąd: chow

PostWysłany: 18 Maj 2006 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ee a kto normalny uzywa opisow powyzej 70 znakow? ;D
watpie ze moga zmienic cokolwiek na oryginalnych klientach "po ciuchu" bez lamania wlasnych zabezpieczen.
Aktualizacja? zmuszac kogos do uzywania najnowszego klienta to faszyzm a'la Skype [gdzie najstarszy wspolpracujacy client zzera 15MB pamieci], a nawet jesli zmusza, to aktualizacja protokolu gg tak samo rozwiaze problem?

Licz ale dla siebie, bo pomimo ze wielkim fanem gg nie jestem, to uzywam go na mirandzie w pracy by komunikowac sie z licznymi podwykonawcami ktorzy przyzwyczaili sie do tej formy kontaktu i z tego nie zrezygnuja. a mi sie nie usmiecha obdzwaniac przypuscmy 30 firm zamiast im puscic w kilka minut krotkie info czy pytanie.
tymbardziej ze kompa w pracy nie mam najnowszego.

pozdr.
_________________
<sXe>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Forum Portalu InterKom Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor